Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.148
Cevap
327
Favori
3.171.133
Tıklama
Giriş
      955 Mesaj
      13 Eylül 2011 21:45:34
      quote:

Orijinalden alıntı: jasmin 07

BEN DE ÖYLE OLUR DÜŞÜNCESİNDEYİM AMA MANAVGATTA OTURUYORUM VE BURADA SRK50JSP-S İÇİN 3100 TL DEDİLER. İKLİMSADA İSE DXK18Z3-S İÇİN İSE 2850 TL DİYORLAR. İNTERNETTE DAHA UCUZUNU İKİSİNDE DE BULABİLİYORUM AMA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ TECRÜBEM YOK VE GÜVEN SORUNUM VAR. O YÜZDEN KARARSIZ KALDIM. EVİMDE SAMUİ 18000 BTU LUK İKİ KLİMA VAR VE BU AY 365 TL ELEKTRİK FATURASI ÖDEDİM.BENİMKİSİ EKONOMİ YAPABİLMEK FATURALARDA.BU İŞTEN ANLAYANLARA O YÜZDEN YAZIYORUM.

bulduğun siteleri sor. alış-veriş yapan var mı güvenilir mi teyyid et ondan sonra karar ver.

ben internetten alışveriş yapıyorum. cep telefonu elektonik eşya vs aldım. Alacağın ürünü tanıyıp kararını verdikten sonra uygun siteyi de bulunca tereddüte gerek yok bence.

aşağıdaki link burada çok sık paylaşıldı. bir bak. ben alış veriş yapmadım.

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1265-mitsubishi-srk-zj-split-klima-9000-btu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 13 Eylül 2011; 21:49:25 >
      |
      |

• Er
      8 Mesaj
      13 Eylül 2011 21:58:55
      İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.ARAŞTIRAYIM AMA BİZ MEMURUZ.BİRAZ SAĞLAMCIYIZ BELKİ YAPIMIZ GEREĞİ.ETRAFIMIZDA PEK ÖYLE İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ EDEN OLMAZ.YİNEDE ÇOK MERSİ.
      13 Eylül 2011 22:51:48
      quote:

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.ARAŞTIRAYIM AMA BİZ MEMURUZ.BİRAZ SAĞLAMCIYIZ BELKİ YAPIMIZ GEREĞİ.ETRAFIMIZDA PEK ÖYLE İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ EDEN OLMAZ.YİNEDE ÇOK MERSİ.

rica ederim. bende memurum. Memurun parası kıymetlidir:) aynı ürünün internette daha ucuzu varken neden daha pahalıya alasın.
      |
      |
      13 Eylül 2011 23:32:22
      YARIN BAYİ İLE TEKRAR GÖRÜŞÜP PAZARLIK YAPMAYA ÇALIŞACAM.ANTALYA BÖLGESİ ALIŞVERİŞTE BİRAZ PAHALIDIR.BİR DE TOK SATICIDIRLAR.AMA ÇARESİZ KALINCA ALINIYOR.İNTERNETTE SRK50JSP-S NEREDEYSE 600 TL İNDİRİMLİ AYNI ÜRÜN.BEN DE NETTEN ALMAK İSTERİM ELBET AMA BİR SORUN ÇIKARSA DİYE ENDİŞELENİYORUM.300-500 LİRA DEĞİL Kİ.ALACAĞIM ÜRÜN BENİMLE YAŞLANACAK.ÇOCUKLAR ÜNİVERSİTEYE BAŞLIYOR.O YÜZDEN KARA KARA DÜŞÜNMELERİM.
      |
      |
      13 Eylül 2011 23:44:39
      quote:

YARIN BAYİ İLE TEKRAR GÖRÜŞÜP PAZARLIK YAPMAYA ÇALIŞACAM.ANTALYA BÖLGESİ ALIŞVERİŞTE BİRAZ PAHALIDIR.BİR DE TOK SATICIDIRLAR.AMA ÇARESİZ KALINCA ALINIYOR.İNTERNETTE SRK50JSP-S NEREDEYSE 600 TL İNDİRİMLİ AYNI ÜRÜN.BEN DE NETTEN ALMAK İSTERİM ELBET AMA BİR SORUN ÇIKARSA DİYE ENDİŞELENİYORUM.300-500 LİRA DEĞİL Kİ.ALACAĞIM ÜRÜN BENİMLE YAŞLANACAK.ÇOCUKLAR ÜNİVERSİTEYE BAŞLIYOR.O YÜZDEN KARA KARA DÜŞÜNMELERİM.

internetten alınca da garantili ürün alıyorsun. antalyadaki servis bayi ürünü için ne yapıyorsa netten alınmış ürün içinde aynısını yapmak zorunda.
      |
      |

• Er
      8 Mesaj
      13 Eylül 2011 23:58:13
      TEŞEKKÜRLER. CEVAPLARIN NETTEN ALDIRACAK SANIRIM BANA.SABAH OLA HAYROLA DİYELİM.
      |
      |
      14 Eylül 2011 00:32:08
      quote:

TEŞEKKÜRLER. CEVAPLARIN NETTEN ALDIRACAK SANIRIM BANA.SABAH OLA HAYROLA DİYELİM.

İklimsa'nın sattığı her mal gibi bu da özelliğine göre pahalı.
      Başka birşey bakın, kafanıza göre bulamazsanız başka alternatifler gösterebiliriz.
      |
      |
      14 Eylül 2011 00:40:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Mit Heavy- Mit. Electric karşılaştırmasında neden Mit. Heavy dediğimi soran arkadaşlara tecrübelerime dayanarak Mit Heavy'nin sorunsuz olması , Mit Electric 'in ise ilk yıllarda iyi gibi olmakla beraber sonradan 5 sene sonra kart yakma, motorunun iflas etmesi , gürültülü çalışmaya başlama gibi arızalarına sıkça rastlamış olmamı söylüyorum. Ayrıca şu anki modelleriyle Heavy kalite/konfor, verimlilik ve bununla ilişkli fiyat/performans olarak pek çok BTU kategorisinde Mit. Electric'ten daha iyi durumda genel olarak.

ME ürünlerinin "kibarlığı" konusunda haklısınız, uygunsuz beslemeden çabuk etkileniyorlar, ve bir ara klimaplus bu tür sorunlarda kullanıcıyı desteklemiyordu.
      MHI satan Airfel bu konuda daha toleranslıydı, ve kullanıcı korunmuş oluyordu.
      Ama artık Airfel Sanko'dan çıktı, bundan sonra MHI alanlar herhalde sadece İklimsa'dan servis alacaklar, ve bu da bu ülkede MHI'nin bitişi demek olacak.

Başka markalara bakacağız...
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      14 Eylül 2011 01:34:40
      quote:

bende emekli memurum hiç merak etmeyin biz daha sağlamcıyız

ve elimden gelse ekmeği bile internetten alırım

yalnız internetten alışverişte biraz dikkatli olmak gerekiyor bir defa çok şikayet olan sitelerden uzak durmak gerekiyor birde hiç bilinmeyenler biraz insanı ürkütüyor ama zamanla profesyonelleşiyorsunuz, size tavsiyem almadan önce mutlaka telefonla görüşün ve aklınıza gelen herşeyi sorun ,yalnız bazı ürünlerde internetten alış sıkıntı çıkarabiliyor ,özellikle klima gibi cihazlarda karşınızda satıcı yerine servis olduğu için sorun çıkarsa biraz fazla yorulabilirsiniz ben satış bayi/servis ten görerek aldım artık bu size kalıyor ya daha ucuza internetten alıp bahtınıza razı olacaksınız yada bayiden alcaksınız ,ama bayiden alırsanız dahi öncelikle pazarlık yapın özellikle peşin alımlarda çok fiyat farkı oluyor
      |
      |

• Çavuş
      51 Mesaj
      14 Eylül 2011 13:23:03
      Klima almadan mutlaka kalitemizi ve fiyatlarımızı inceleyin.
      ARTI MÜHENDİSLİK ALARKO
      FETHİYE
      0252 611 38 64
      0530 970 40 10
      www.alarkoarti.com
      |
      |
      14 Eylül 2011 21:28:07
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Mit Heavy- Mit. Electric karşılaştırmasında neden Mit. Heavy dediğimi soran arkadaşlara tecrübelerime dayanarak Mit Heavy'nin sorunsuz olması , Mit Electric 'in ise ilk yıllarda iyi gibi olmakla beraber sonradan 5 sene sonra kart yakma, motorunun iflas etmesi , gürültülü çalışmaya başlama gibi arızalarına sıkça rastlamış olmamı söylüyorum. Ayrıca şu anki modelleriyle Heavy kalite/konfor, verimlilik ve bununla ilişkli fiyat/performans olarak pek çok BTU kategorisinde Mit. Electric'ten daha iyi durumda genel olarak.

ME ürünlerinin "kibarlığı" konusunda haklısınız, uygunsuz beslemeden çabuk etkileniyorlar, ve bir ara klimaplus bu tür sorunlarda kullanıcıyı desteklemiyordu.
      MHI satan Airfel bu konuda daha toleranslıydı, ve kullanıcı korunmuş oluyordu.
      Ama artık Airfel Sanko'dan çıktı, bundan sonra MHI alanlar herhalde sadece İklimsa'dan servis alacaklar, ve bu da bu ülkede MHI'nin bitişi demek olacak.

Başka markalara bakacağız...

Hayırlısı bakalım. İklimsa'ya ve Sabancı grubuna genel olarak mesafeliyimdir. Sanko Airfel bunu alınca sevinmiştim ama bakarsınız Daikin ile Airfel atağa kalkar ve kalitesinin yanına daha fazla konfor özelliklerini de ekler. :)
      |
      |

9 Not
      14 Eylül 2011 22:28:16
      Alooo hayırlı işler Beyler

-Daikin yakında bombayı patlatır,herifler haybeye AIRFEL i satın almadılar!!
      Bu arada Daikin haybeye GREE ilede anlaşmadı;yani Gree+Daikin+Airfel

Kafayı kullanıp,bir çok avantajlarıda güzel kullanırlarsa seneye burada bu yeni firmayı konuşuyor olacağız!

-IklimSA yi aynen çizin gari,bittiler yaw bunlar halamı bu firmadan mal alınıyor,rezil ettiler bir çok Markayı!

-Son senelerin en güzel yatırımı ve çıkışını yapan tek firma var o da AIRFEL,yakın geçmişte dudak bükülen
      bu firmayı Daikin satın aldı!
      GREE kim yaw diyenler vardı!! herifler halbuki dünya Split pazarında en büyük pay sahibi ana üretici

-MHI işinde ise,ben sanmıyorum bu cihazlara IklimSA nın destek vereğini ve yine Airfel veya yeni grup verir;zaten
      amann vermesin IklimSA bunlara destek!onlar kendi sattıkları mallara destek versinler yeter!

-MHI için parantez açmak gerekiyor,çünkü bu malı IklimSA adeta rezil etti ve millet bunların "SA" sını bir bok sanarak
      mal aldılar ama sonra durumlar tam tersine döndü;bu arada Airfel grubuda,MHI ile çok ciddi bir başarı elde etti ama buda
      sanırım bizim piyasada çoğunun gözünden kaçsada,herifler acaip mal sattılar ama Daikin,belliki TÜRKİYE yi kafaya koymuş ve
      belliki niyetide çok ciddi ve gidip Airfeli aldı,ne demişler "iş bilenin kılıç kuşananın"

Seneye ve yakın gelecekte böyle ciddi pazardaki aktörler değişiklikleri olacaktır!

Ben şimdi bu yeni Daikin+Airfel olayının sonucu merak ediyorum!

Örneğin Daikin için GREE,TR için veya bölge ülkeleri için yeni cihazlarmı çıkaracak DAIKIN Marka örneğin???
      Veya GREE nin kendi Markalı cihazları gelecekmi ki bunların akibetini herkes biliyor!!! mal acaip tuttu ve kimileri
      bunuda inanamadı!!! ama herifler süper mal sattılar,son 1 senede pazarda Koçtaş ile adı sanı bilinmeyen Gree ler rekora
      koştular

valla ben Daikin+Gree+Airfel isimlerinde ortaya çıkacak tablodan müthiş ümitliyim ve Airfel bu konuda çok ciddi birikimli
      ve pazarıda çok çok iyi biliyor

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
      3700 Mesaj
      14 Eylül 2011 23:00:40
      @albani

Valla bence biraz boşuna ümitleniyorsun.
      Konuştuğum Airfel bayilerinin tümü hep aynı şeyi söylüyor: MHI ile Airfel'in önceden yapmış olduğu anlaşma bitince MHI işi de bitecek; kafa marka olarak Daikin modelleri satılacak, ucuz (F/P) aletler olarak ta Airfel'in burada Gree komponenti kullanarak ürettiği mallar (çeşit arttırılarak) satılacakmış.
      Söylediklerine göre MHI işi kesinlikle bitiyomuş.

İklimSA ülkede tek MHI satıcısı olacak, başka bir deyişle bu ülkede MHI'nin ipi çekilmiş oluyor.
      Tabii SA oltasına takılan bissürü vatandaş MHI'nin eski modellerini yüksek fiyatlara alır, orası ayrı

Ama bu arada senin Gree'ler Airfel etiketi altında piyasayı sarar iyice derim
      |
      |

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      15 Eylül 2011 23:36:30
      Arkadaşlar forumda, Mitsubishin'nin Airfel'den çıktıktan sonra biteceğini söylüyorlar..Bende Mitsubishi aldım ürün daha bayiye gelmedi, parasınıda peşin vermişim kafam karıştı Mitsubishi bayiye gelir gelmez montajını yaptırayımmı yoksa Daikin klimalarını mı bekliyeyim,bayii bana dedi ister Mitsubishi verelim istersen Daikin'i bekle, arkadaşlar kafam karışmış durumda hangisini tercih edeyim,acaba Daikin'in bundan sonra gelecek serileri kaliteli olurmu,gerek EER-COP değerleri gerekse performans olarak hangisinden yana tercihim olsun..?(Aldığım Mitsubishi SRK 50ZJX-S Hyper Dizayn)
      |
      |
      16 Not
      16 Eylül 2011 01:27:44
      quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Arkadaşlar forumda, Mitsubishin'nin Airfel'den çıktıktan sonra biteceğini söylüyorlar..Bende Mitsubishi aldım ürün daha bayiye gelmedi, parasınıda peşin vermişim kafam karıştı Mitsubishi bayiye gelir gelmez montajını yaptırayımmı yoksa Daikin klimalarını mı bekliyeyim,bayii bana dedi ister Mitsubishi verelim istersen Daikin'i bekle, arkadaşlar kafam karışmış durumda hangisini tercih edeyim,acaba Daikin'in bundan sonra gelecek serileri kaliteli olurmu,gerek EER-COP değerleri gerekse performans olarak hangisinden yana tercihim olsun..?(Aldığım Mitsubishi SRK 50ZJX-S Hyper Dizayn)

siz bayide olmayan klimayı almışsınız şimdi de hiç olmayanı bekleyeyim mi diye soruyorsunuz

bu bahsedilen daikin yada yeni çıkması beklenen airfel ürünleri henüz beklenti aşamasında yani henüz kesin bir şey yok

sonra bu süreç uzarsa bekleyebilecekmisiniz ?

bu sitede var görülüyor ancak önce telefonla sormakta fayda var http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1257-mitsubishi-srk-zjx-split-klima-1000-btu.html

sonra bu cihazlar güzel cihazlar ancak servis ve destek konusunda ileriye yönelik belirsizlikler var ,bir şekilde Türkiye de bu ürüne ait satış,servis yapacak bir firma bulunur ama biz airfelden memnun olduğumuz için ve özellikle iklimsayı bazı nedenlerden dolayı pek istemediğimiz için bize göre olumsuz bir durum var yoksa alınmış bir cihazı üstelik mitsubishi markası boşta kalacak değildir

şu aşamada bence beklemek yerine ya olan bir yerden hemen almanız veya içinizde şüpheler oluşmuş ise başka bir markanın benzer özelliklerde bir klimasını alıp hemen taktırmak bu size kalıyor,ben biraz tez canlı olduğum için beklemek işime gelmiyor ancak siz beklerim derseniz bilemem
      |
      |

• Binbaşı
      1138 Mesaj
      16 Eylül 2011 20:55:27
      Kanunen satılan cihaza 10 yıl daha yedek parça, servis hizmeti sunmak zorundalar. İthalatçı/distribütörü değişse bile o markanın yeni distribütörü/ithalatçısı önceden satılan ürünlerin servis ve garantilerini de üstlenmiş oluyor kanunen. Her durumda Mit Heavy ile mağdur olacağınızı sanmam.
      |
      |
      17 Eylül 2011 00:52:48
      yaw beyler takılmayın böyle boş şeylere ve dedikodulara v.s

Dünya devi MHI den bahsediyorsunuz,o firmadan çıkar bu firmaya geçer!

Ayrıca malı satmak başka,ama teknik olarak destek başkadır,siz sankim "çakma marka-fason"
      kşima aldınızda bunu düşünüyorsunuz!!!

Bizim panel işinde çok fazla "panel efsaneleri" vardır ama görüyorumki klima sektöründe de bunlar çok fazla var

++
      Ayrıca Daikin gibi bir DEV ve GREE gibi DEV bir Ana üreticiAIRFEL gibi;TR de süper yapılanmış ve çok ciddi mal satmış bir grup
      için bundan sonra MHI satmak ise sadece komik vede saçma olurdu!!!
      Adamların niyeti belli,Daikin ise adı yeter,kısaca herifler akıllı bir yapılanmaya gittiler

Dolayısıyla bu grup artık MHI ile filan çalışmazdı ve onlarda doğru hareketi yaptılar!

Bu saçmalığı IklimSA yaptı ve vaziyet ortada,bir sürü MARKA ama ortada icraat yok!! sadece bir ara millet acaba v.s diyerek bunlara gitti sonra
      fos çıktılar,çünkü işi bilmiyorlar!!!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Çavuş
      83 Mesaj
      17 Eylül 2011 02:03:21
      Sharp derim ben.
      |
      |
      17 Eylül 2011 02:46:41
      quote:

Orijinalden alıntı: aydinofficial

Sharp derim ben.

neden
      |
      |
      17 Eylül 2011 02:50:16
      Hoşuma gidiyo işe yarıyor. Sadece benim tercihim. :D

Reklamlar
sohbet
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.