Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Arkadaşlar bugün airfel bayisiyle görüştüm mitsubishi klima ile ilgili ...Yıl sonuna kadar sözleşmemiz var dedi ürünleri getirmeyle ilgili bir sıkıntı yok dedi,bir seri daha gelecek dedi..Srk 50 zjx-s aldım,şuan ellerinde kalmamış gelecek olan seride olacakmış eylül sonunda stokta olur dedi..Mitsubishi klima alacak olan arkadaşlar yıl sonuna kadar stok sıkıntısı olmadan alabilirler...

Arkadaşlar bir sorum olacak ;Srk 50zjx-s'in ısıtması ile Fujitsu klimaların "iyi" ısıtmada performansı aynımıdır..?

bahsettiğin Srk 50 zjx-s klima çok iyi bir klima. en azından değerleri öyle söylüyor. ısıtması da 30.000 btu ye kadar çıkıyor. sorun yaşayacağını sanmam.

benim görüştüğüm bayiler bu serinin(hyper inv. dizayn) artık gelmeyeceğini söylemişlerdi hatta birkaç aydır da gelmiyormuş. belki başka bayiden sağlayıp verecektir veya bana verilen bilgi yanlış. Bahsettiğin klima SRK50ZJP-S değildir herhalde. onun ısıtması 22.500 kadar çıkıyor.

Aldığın fiyatı söyler misin sakıncası yoksa. özelden veya burdan. Bende sormuştum vadeli 3700 gibi bir fiyat söylemişti ve ellerinde 1 tane vardı.

Dostum Srk 50ZJX-S'i(Hyper dizayn) taksitli fiyatlı 3200 TL ye aldım..

Fujitsu klimayıda sormuştum..Forumda okurken ısıtmada Fujitsu klimanın üzerine yok deniliyor,ağız çıkış sıcaklığı çok iyi deniliyor uzun süre önünde durulmaz diyorlar kullanıcılar,acaba diyorum Hyper dizayn'ın ısıtmasıda Fujitsu gibimidir..Çünkü diğer odayada klima alcam acaba fujitsumu mitsubishi mi alsam diğer odam 16 metrekare.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bugün airfel bayisiyle görüştüm mitsubishi klima ile ilgili ...Yıl sonuna kadar sözleşmemiz var dedi ürünleri getirmeyle ilgili bir sıkıntı yok dedi,bir seri daha gelecek dedi..Srk 50 zjx-s aldım,şuan ellerinde kalmamış gelecek olan seride olacakmış eylül sonunda stokta olur dedi..Mitsubishi klima alacak olan arkadaşlar yıl sonuna kadar stok sıkıntısı olmadan alabilirler...

Arkadaşlar bir sorum olacak ;Srk 50zjx-s'in ısıtması ile Fujitsu klimaların "iyi" ısıtmada performansı aynımıdır..?

bahsettiğin Srk 50 zjx-s klima çok iyi bir klima. en azından değerleri öyle söylüyor. ısıtması da 30.000 btu ye kadar çıkıyor. sorun yaşayacağını sanmam.

benim görüştüğüm bayiler bu serinin(hyper inv. dizayn) artık gelmeyeceğini söylemişlerdi hatta birkaç aydır da gelmiyormuş. belki başka bayiden sağlayıp verecektir veya bana verilen bilgi yanlış. Bahsettiğin klima SRK50ZJP-S değildir herhalde. onun ısıtması 22.500 kadar çıkıyor.

Aldığın fiyatı söyler misin sakıncası yoksa. özelden veya burdan. Bende sormuştum vadeli 3700 gibi bir fiyat söylemişti ve ellerinde 1 tane vardı.

Fujitsu klimayıda sormuştum..Forumda okurken ısıtmada Fujitsu klimanın üzerine yok deniliyor,ağız çıkış sıcaklığı çok iyi deniliyor uzun süre önünde durulmaz diyorlar kullanıcılar,acaba diyorum Hyper dizayn'ın ısıtmasıda Fujitsu gibimidir..Çünkü diğer odayada klima alcam acaba fujitsumu mitsubishi mi alsam diğer odam 16 metrekare.

fujitsu hakkında bilgim yok ama şuan gelen rürünleri hakkında forumda olumsuz görüş belirtildi.

MHI yi iyi almışsın. netten mi aldın bayiden mi? Netten alıysan hangi site?

• Bayiden aldım dostum nette 3900 lere kadar çıkıyor ..Asya klimada şuan 3554 TL .....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

fujitsu hakkında bilgim yok ama şuan gelen rürünleri hakkında forumda olumsuz görüş belirtildi.

Dostum bu sayfada iki resim ekledim görüyorsundur belki pencere tipi bir klima var ve floresanlı bir resim var...

-Klimayı pencere tipi klimanın yerinemi takayım.
    -Klimanın solundaki kirişin altınamı yoksa floresanın yerinemi takayım,hangi yere takarsam verim alırım..Bugün yazdım arkadaşlardan cevap gelmedi.....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum bu sayfada iki resim ekledim görüyorsundur belki pencere tipi bir klima var ve floresanlı bir resim var...

-Klimayı pencere tipi klimanın yerinemi takayım.
    -Klimanın solundaki kirişin altınamı yoksa floresanın yerinemi takayım,hangi yere takarsam verim alırım..Bugün yazdım arkadaşlardan cevap gelmedi.....

zor bir soru

her iki seçenekte de artı ve eksi yönler var

birinci seçenekte kablo ve borular gözükmeyeceğinden olur gibi görünüyor , lakin hangisi en verimli dediğiniz için ikinci seçenekte ki yer daha ortalı olduğu için ısı yayılımı daha iyi olacak demektir ancaak benim de hiç hoşuma gitmeyen kablo kanalları duvarda pek hoş görünmeyecektir ,diğer bir konu takılan klimanın oda da bulunan insanların mümkünse direk üstüne üflememesi ve mümkünse de biraz uzak durması sağlık açısından önemli , ancak daha önce klimam zaten var yıllardır kullanıyorum diyorsanız bu aldığınız canavar o camda bulunan yavru canavara benzemez yüksek fan hızında misafirleri kutsal damacana 2 itmen filminde ki şafak sezerin buzdolabı sahnesine döndürebilir ,artık seçim size kalıyor , bir seçenek olarakta florasanın yerine değil de cama biraz daha yakın bir yere taktırma imkanı olursa en azından çok tipsiz kablo kanalı daha kısalacak böylece görüntü biraz daha iyi olabilir ,kolay gelsin

sorununuzu çözdüm mü daha çok kafa mı karıştırdım bilemiyorum ancak benden bu kadar artık fikir fikirden üstündür diyerek topu diğer arkadaşlara atıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: jasmin 07

MERHABALAR HERKESE İYİ PAZARLAR.
    BEN DE EVİME YENİ BİR KLİMA TAKTIRACAĞIM.FORUM DA EPEYDİR OKUYORUM YAZILANLARI VE MİTSUBİSHİ DE KARAR ALDIM GİBİ. ANCAK AİRFEL BAYİSİNDE BANA AİRFELİN AS18-0933/İNV.'İNİ TAVSİYE ETTİLER.BU KLİMAYA 2300 TL FİYAT VERDİLER. MİTSUBİSHİ HEAVY İNDUSTRİES' SİN İSE SRK50ZJP-S 'İNİ SÖYLEDİLER VE 3100 TL FİYAT VERDİLER. İKİSİ DE İNVERTER VE 18000 BTU SALONUM İSE 30 MET.KAREDİR.BEN TABİKİ UCUZ OLANI ALMAK İSTERİM ANCAK BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARSA BANA YARDIMCI OLABİLİR Mİ? FORUMDA MHI ÜSTÜNLÜĞÜNÜ OKUDUM.AİRFEL BAYİSİ İSE AİRFEL AS18 TAVSİYE ETTİ FİYATLARI FARKLI KAFAM KARIŞTI? LÜTFEN YARDIM İSTİYORUM.MANAVGATTA KULLANACAĞIM.

SRK50ZJP-S elbette ki daha üstündür ancak fiyatı biraz fazla söylemiş gibi ,bakın ben sizin için bir internetten alış sitesi buldum aynı zaman da taksit imkanı da fena görünmüyor http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1249-mitsubishi-srk-zjp-split-klima-17000-btu.html

ancak fiyatı hala yüksek derseniz AC inceleyin http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.30.4

sorduğunuz airfel marka hakkında pek bilgim yok araştırdığım kadarıyla ses db. biraz yüksek olabilir,ayrıca eer-cop değerlerini bulamadığım için tam bir bilgi vermek mümkün olmuyor ,diğer iki klimayı alıp kullanan bir hayli var ve genel de pek şikayet olmadı

• ARKADAŞLAR SELAM,
    İKLİMSAYLA GÖRÜŞTÜM MİTSUBİSHİ DXK18Z3-S KLİMAYI 2850 TL YE VERİYORLAR . SRK50ZJP-S TEN DAHA İYİ DİYORLAR LÜTFEN YARDIM!!!!!!!!!!
  • Mit Heavy- Mit. Electric karşılaştırmasında neden Mit. Heavy dediğimi soran arkadaşlara tecrübelerime dayanarak Mit Heavy'nin sorunsuz olması , Mit Electric 'in ise ilk yıllarda iyi gibi olmakla beraber sonradan 5 sene sonra kart yakma, motorunun iflas etmesi , gürültülü çalışmaya başlama gibi arızalarına sıkça rastlamış olmamı söylüyorum. Ayrıca şu anki modelleriyle Heavy kalite/konfor, verimlilik ve bununla ilişkli fiyat/performans olarak pek çok BTU kategorisinde Mit. Electric'ten daha iyi durumda genel olarak.
  • quote:

ARKADAŞLAR SELAM,
    İKLİMSAYLA GÖRÜŞTÜM MİTSUBİSHİ DXK18Z3-S KLİMAYI 2850 TL YE VERİYORLAR . SRK50ZJP-S TEN DAHA İYİ DİYORLAR LÜTFEN YARDIM!!!!!!!!!!

öyle olup Olmadığını değerlerini karışaltırarak anlayabilirsin.

ben SRK50ZJP-S daha iyi olduğu düşüncesindeyim. İlkimsa bana soğuk geliyor. aşırı pahalı.
  • BEN DE ÖYLE OLUR DÜŞÜNCESİNDEYİM AMA MANAVGATTA OTURUYORUM VE BURADA SRK50JSP-S İÇİN 3100 TL DEDİLER. İKLİMSADA İSE DXK18Z3-S İÇİN İSE 2850 TL DİYORLAR. İNTERNETTE DAHA UCUZUNU İKİSİNDE DE BULABİLİYORUM AMA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ TECRÜBEM YOK VE GÜVEN SORUNUM VAR. O YÜZDEN KARARSIZ KALDIM. EVİMDE SAMUİ 18000 BTU LUK İKİ KLİMA VAR VE BU AY 365 TL ELEKTRİK FATURASI ÖDEDİM.BENİMKİSİ EKONOMİ YAPABİLMEK FATURALARDA.BU İŞTEN ANLAYANLARA O YÜZDEN YAZIYORUM.
  • BEN DE ÖYLE OLUR DÜŞÜNCESİNDEYİM AMA MANAVGATTA OTURUYORUM VE BURADA SRK50JSP-S İÇİN 3100 TL DEDİLER. İKLİMSADA İSE DXK18Z3-S İÇİN İSE 2850 TL DİYORLAR. İNTERNETTE DAHA UCUZUNU İKİSİNDE DE BULABİLİYORUM AMA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ TECRÜBEM YOK VE GÜVEN SORUNUM VAR. O YÜZDEN KARARSIZ KALDIM. EVİMDE SAMUİ 18000 BTU LUK İKİ KLİMA VAR VE BU AY 365 TL ELEKTRİK FATURASI ÖDEDİM.BENİMKİSİ EKONOMİ YAPABİLMEK FATURALARDA.BU İŞTEN ANLAYANLARA O YÜZDEN YAZIYORUM.
  • quote:

BEN DE ÖYLE OLUR DÜŞÜNCESİNDEYİM AMA MANAVGATTA OTURUYORUM VE BURADA SRK50JSP-S İÇİN 3100 TL DEDİLER. İKLİMSADA İSE DXK18Z3-S İÇİN İSE 2850 TL DİYORLAR. İNTERNETTE DAHA UCUZUNU İKİSİNDE DE BULABİLİYORUM AMA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ TECRÜBEM YOK VE GÜVEN SORUNUM VAR. O YÜZDEN KARARSIZ KALDIM. EVİMDE SAMUİ 18000 BTU LUK İKİ KLİMA VAR VE BU AY 365 TL ELEKTRİK FATURASI ÖDEDİM.BENİMKİSİ EKONOMİ YAPABİLMEK FATURALARDA.BU İŞTEN ANLAYANLARA O YÜZDEN YAZIYORUM.

bulduğun siteleri sor. alış-veriş yapan var mı güvenilir mi teyyid et ondan sonra karar ver.

ben internetten alışveriş yapıyorum. cep telefonu elektonik eşya vs aldım. Alacağın ürünü tanıyıp kararını verdikten sonra uygun siteyi de bulunca tereddüte gerek yok bence.

aşağıdaki link burada çok sık paylaşıldı. bir bak. ben alış veriş yapmadım.

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1265-mitsubishi-srk-zj-split-klima-9000-btu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 13 Eylül 2011; 21:49:25 >

• İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.ARAŞTIRAYIM AMA BİZ MEMURUZ.BİRAZ SAĞLAMCIYIZ BELKİ YAPIMIZ GEREĞİ.ETRAFIMIZDA PEK ÖYLE İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ EDEN OLMAZ.YİNEDE ÇOK MERSİ.
  • quote:

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.ARAŞTIRAYIM AMA BİZ MEMURUZ.BİRAZ SAĞLAMCIYIZ BELKİ YAPIMIZ GEREĞİ.ETRAFIMIZDA PEK ÖYLE İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ EDEN OLMAZ.YİNEDE ÇOK MERSİ.

rica ederim. bende memurum. Memurun parası kıymetlidir:) aynı ürünün internette daha ucuzu varken neden daha pahalıya alasın.
  • YARIN BAYİ İLE TEKRAR GÖRÜŞÜP PAZARLIK YAPMAYA ÇALIŞACAM.ANTALYA BÖLGESİ ALIŞVERİŞTE BİRAZ PAHALIDIR.BİR DE TOK SATICIDIRLAR.AMA ÇARESİZ KALINCA ALINIYOR.İNTERNETTE SRK50JSP-S NEREDEYSE 600 TL İNDİRİMLİ AYNI ÜRÜN.BEN DE NETTEN ALMAK İSTERİM ELBET AMA BİR SORUN ÇIKARSA DİYE ENDİŞELENİYORUM.300-500 LİRA DEĞİL Kİ.ALACAĞIM ÜRÜN BENİMLE YAŞLANACAK.ÇOCUKLAR ÜNİVERSİTEYE BAŞLIYOR.O YÜZDEN KARA KARA DÜŞÜNMELERİM.
  • quote:

YARIN BAYİ İLE TEKRAR GÖRÜŞÜP PAZARLIK YAPMAYA ÇALIŞACAM.ANTALYA BÖLGESİ ALIŞVERİŞTE BİRAZ PAHALIDIR.BİR DE TOK SATICIDIRLAR.AMA ÇARESİZ KALINCA ALINIYOR.İNTERNETTE SRK50JSP-S NEREDEYSE 600 TL İNDİRİMLİ AYNI ÜRÜN.BEN DE NETTEN ALMAK İSTERİM ELBET AMA BİR SORUN ÇIKARSA DİYE ENDİŞELENİYORUM.300-500 LİRA DEĞİL Kİ.ALACAĞIM ÜRÜN BENİMLE YAŞLANACAK.ÇOCUKLAR ÜNİVERSİTEYE BAŞLIYOR.O YÜZDEN KARA KARA DÜŞÜNMELERİM.

internetten alınca da garantili ürün alıyorsun. antalyadaki servis bayi ürünü için ne yapıyorsa netten alınmış ürün içinde aynısını yapmak zorunda.

• TEŞEKKÜRLER. CEVAPLARIN NETTEN ALDIRACAK SANIRIM BANA.SABAH OLA HAYROLA DİYELİM.
  • quote:

TEŞEKKÜRLER. CEVAPLARIN NETTEN ALDIRACAK SANIRIM BANA.SABAH OLA HAYROLA DİYELİM.

İklimsa'nın sattığı her mal gibi bu da özelliğine göre pahalı.
    Başka birşey bakın, kafanıza göre bulamazsanız başka alternatifler gösterebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Mit Heavy- Mit. Electric karşılaştırmasında neden Mit. Heavy dediğimi soran arkadaşlara tecrübelerime dayanarak Mit Heavy'nin sorunsuz olması , Mit Electric 'in ise ilk yıllarda iyi gibi olmakla beraber sonradan 5 sene sonra kart yakma, motorunun iflas etmesi , gürültülü çalışmaya başlama gibi arızalarına sıkça rastlamış olmamı söylüyorum. Ayrıca şu anki modelleriyle Heavy kalite/konfor, verimlilik ve bununla ilişkli fiyat/performans olarak pek çok BTU kategorisinde Mit. Electric'ten daha iyi durumda genel olarak.

ME ürünlerinin "kibarlığı" konusunda haklısınız, uygunsuz beslemeden çabuk etkileniyorlar, ve bir ara klimaplus bu tür sorunlarda kullanıcıyı desteklemiyordu.
    MHI satan Airfel bu konuda daha toleranslıydı, ve kullanıcı korunmuş oluyordu.
    Ama artık Airfel Sanko'dan çıktı, bundan sonra MHI alanlar herhalde sadece İklimsa'dan servis alacaklar, ve bu da bu ülkede MHI'nin bitişi demek olacak.

Başka markalara bakacağız...

• quote:

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.ARAŞTIRAYIM AMA BİZ MEMURUZ.BİRAZ SAĞLAMCIYIZ BELKİ YAPIMIZ GEREĞİ.ETRAFIMIZDA PEK ÖYLE İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ EDEN OLMAZ.YİNEDE ÇOK MERSİ.

bende emekli memurum hiç merak etmeyin biz daha sağlamcıyız

ve elimden gelse ekmeği bile internetten alırım

yalnız internetten alışverişte biraz dikkatli olmak gerekiyor bir defa çok şikayet olan sitelerden uzak durmak gerekiyor birde hiç bilinmeyenler biraz insanı ürkütüyor ama zamanla profesyonelleşiyorsunuz, size tavsiyem almadan önce mutlaka telefonla görüşün ve aklınıza gelen herşeyi sorun ,yalnız bazı ürünlerde internetten alış sıkıntı çıkarabiliyor ,özellikle klima gibi cihazlarda karşınızda satıcı yerine servis olduğu için sorun çıkarsa biraz fazla yorulabilirsiniz ben satış bayi/servis ten görerek aldım artık bu size kalıyor ya daha ucuza internetten alıp bahtınıza razı olacaksınız yada bayiden alcaksınız ,ama bayiden alırsanız dahi öncelikle pazarlık yapın özellikle peşin alımlarda çok fiyat farkı oluyor

• 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.