Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazın öğlenden itibaren, akşam saat 7-8 e kadar güneş alarak çok sıcak olan; yaklaşık olarak 25 m2.lik bir salon için, f/p oranını düşünerek tavsiye edebileceğiniz bir klima arıyorum. Kaç btu.luk gerekiyor? Soğutma amaçlı ama, kışın ara sıra ısıtmada da kullanılabilir; genelde devamlı çalışacak,gece kapanabilir. Kapısı genelde açık kalıyor. Salondan sonra antre ve koridor var. Havayı fazla kurutmayan, sesi mümkünse az olan tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır? Bütçe klima için biraz kısıtlı, 1000 lere çıkmayı düşünmüyorum.

Bu ürünler için bilginiz var mı?

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7605-D-Active-Power-Split-Klima/13000-Btu/43848?R=319

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7505-D-Active-Power-Split-Klima/9500-Btu/43847?R=126

Teşekkürler...

• sa öncelikle yeni bir dükkan acacağım odamın genişliği 30metre kare a sınıfı az enerji tüketen bi klima istiyorum günde 12 saat kadar acık kalacak özellikle yazın 3 ay birde kışın 3 ay bu arada 12 saatlik ne kadar elektrik gider onuda yazarsanız cevap verecek arkadaş şimdiden eli dert görmesin
  • Koçtaştan bu ürün alındı 2.600 liraya cumartesi günü gelip takacaklarını söylediler umarım memnun kalırız

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101595&ad=BOSCH-B1ZMA-i18905-iNVERTER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar
  • Merhabalar,

Ben Adapazarında yaşıyorum.
    Buralarda hava nemli ve rutubetlidir.
    Oturduğumuz evin salonuna bir klima taktırmak istiyoruz.
    Salon 25 metrekare büyüklüğünde. Duvarlar yalıtımlı. Evin cephesi güney ve batı cephesi
    Klima muhtemelen yaz aylarında sürekli çalışacak. Az elektrik harcayan, icabında salonun kapısını açınca diğer odaları da soğutabilecek fiyat/performans oranı uygun bir klima tavsiye edebilir misiniz ?

Evin şemasını da mesaja ekliyorum.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instructor12345 -- 28 Temmuz 2011; 10:23:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thiokol

Arkadaşlar,

Bu gün evim 32.5 dereceyi gösteri.Ölüyorum sandım.Hemen hanımı çocukları alıp dışarı çıktık.İstanbulda 5-6 alışveriş merkezini dolaşarak akşamı ettik.Bu arada klimada baktım tabi.

Evim en son kat 28 m2,üstte çatı var. Diğer odalar ve mutfak, banyo kapıları direk salona açılıyor.Yani çoğunlukla açık durumda.Sizce 18000 btu'luk klima yeterli olur mu yoksa fazlamı?

Satıcılar kafamı iyice karıştırdı.Kimi 12000 yeter diyor kimi 18000 yetersiz kalır 24000 den bahsediyorBazıları 18000 öneriyor.Anlıyacağınız iyice kararsız kaldım.

Bosh B1ZMA/I 18750 ve Airfel AS18-0925/R2.
    Bu modelleri kullananlar var mı hangisini tavsiye edersiniz?

Bosh 'ın diazynı çok dekoratif.Fiyatları hemen hemen aynı.Yaklaşık 1700 tl 12 taksit.

Lütfen yardımcı olun.

18 binlik ve Airfel tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: CigTaNeSi

Merhaba,
    Yazın öğlenden itibaren, akşam saat 7-8 e kadar güneş alarak çok sıcak olan; yaklaşık olarak 25 m2.lik bir salon için, f/p oranını düşünerek tavsiye edebileceğiniz bir klima arıyorum. Kaç btu.luk gerekiyor? Soğutma amaçlı ama, kışın ara sıra ısıtmada da kullanılabilir; genelde devamlı çalışacak,gece kapanabilir. Kapısı genelde açık kalıyor. Salondan sonra antre ve koridor var. Havayı fazla kurutmayan, sesi mümkünse az olan tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır? Bütçe klima için biraz kısıtlı, 1000 lere çıkmayı düşünmüyorum.

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7605-D-Active-Power-Split-Klima/13000-Btu/43848?R=319

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7505-D-Active-Power-Split-Klima/9500-Btu/43847?R=126

Teşekkürler...

En az 12 bin btu luk alet gerekir.
    Verdiğiniz linkteki 7605 uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Merhabalar,

Ben Adapazarında yaşıyorum.
    Buralarda hava nemli ve rutubetlidir.
    Oturduğumuz evin salonuna bir klima taktırmak istiyoruz.
    Salon 25 metrekare büyüklüğünde. Duvarlar yalıtımlı. Evin cephesi güney ve batı cephesi
    Klima muhtemelen yaz aylarında sürekli çalışacak. Az elektrik harcayan, icabında salonun kapısını açınca diğer odaları da soğutabilecek fiyat/performans oranı uygun bir klima tavsiye edebilir misiniz ?

Evin şemasını da mesaja ekliyorum.

Bence uygun şekil şöyle olabilir:
    Resimde gördüğümüz şekilde salon ve 15 m2 lik odaların üst-sağ köşesine, kapılara tam karşı olacak biçimde birer klima takıyoruz.
    Salona 17 binlik, odaya 11 binlik Gree (Koçtaş) standart tip.

• Sevgili kardesim bosch al ben 12000 aldim cok memnunum cok sessiz ve cok iyi sogutuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Arkadaşlar,

Bu gün evim 32.5 dereceyi gösteri.Ölüyorum sandım.Hemen hanımı çocukları alıp dışarı çıktık.İstanbulda 5-6 alışveriş merkezini dolaşarak akşamı ettik.Bu arada klimada baktım tabi.

Evim en son kat 28 m2,üstte çatı var. Diğer odalar ve mutfak, banyo kapıları direk salona açılıyor.Yani çoğunlukla açık durumda.Sizce 18000 btu'luk klima yeterli olur mu yoksa fazlamı?

Satıcılar kafamı iyice karıştırdı.Kimi 12000 yeter diyor kimi 18000 yetersiz kalır 24000 den bahsediyorBazıları 18000 öneriyor.Anlıyacağınız iyice kararsız kaldım.

Bosh 'ın diazynı çok dekoratif.Fiyatları hemen hemen aynı.Yaklaşık 1700 tl 12 taksit.

Lütfen yardımcı olun.

Bugün boshtan keşif için geldiler.Daha ben bişey söylemeden önerdiği btu 18.000 lik.Ben 24.000lik olanı sordum.Daha iyi olur, o zaman kapıları kapatma gereği duymazsın diğer odalarada faydası olacağını söyledi.
    Bizim ev biraz biçimsiz.2+1.Diğer odalar mutfak banyo hep salona açılıyor.Evde çocuklar olduğu için kapılar sürekli açık kalıyor.

Sizce 24000 lik alsam diğer odalarada faydası olur mu? Veya büyük almanın bir zararı olur mu? Çünkü fiyat farkı çok fazla değil.

Yine airfel veya bosh düşünüyorum.

Acil yadımlarınızı bekliyorum.Bugün sipariş vereceğim.Çünkü en az 1 hafta sonraya gün veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thiokol -- 28 Temmuz 2011; 13:42:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Antalya da 2008 yılında aldığım Mitsubishi Electric Msz hc35va 12 binlik inverter klimamdan memnunum.

Sonbaharda klima almayı düşünüyorum.Yine normal fiyatlarda 12 binlik İnverter ne tavsiye edersiniz.

Cop değerleri yüksek klima tercihimdir

Mesajıma cevap gelmediği için tekrar yazıyorum.

Belirttiğim klima ile kışın 18 metrekare odada 22 derecede çalıştırıyorum.Yalıtım muazzam olduğu için 29 metrekare odaya ısıtma ve soğutma için 12 binlik tasarruf özelliği ve fiyatı mantıklı klima arıyorum

Carrier ve Mitsubishi H. marka düşünüyorum.

Mitsubishi E. marka klimam voltajdan kaynaklı arızalandığı ve garantiye girmediği için bu markayı düşünmüyorum.

Toshiba larında fiyatları çok yüksek.Evimin karşısında bulunan Samsung ve Panasonic klima markaları hakkkında da bilgi verirseniz sevinirim

Teşşekkür ederim

• merhaba,

yaklaşık sadece 1 ay önce aldığım MHI Hyper Inv. SR50ZJX klima maalesef sogutma yapmıyor. sadece üfleme yapmakla beraber yüksek hızlarda sanki tiz bir ses çıkarıyor gibi hissediyorum. dış ünite ise çalışıyor.

servis gelip kontrol edecek, ne olmuş olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EliasGS -- 28 Temmuz 2011; 14:57:02 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Lütfen yardımcı olun.

Bugün boshtan keşif için geldiler.Daha ben bişey söylemeden önerdiği btu 18.000 lik.Ben 24.000lik olanı sordum.Daha iyi olur, o zaman kapıları kapatma gereği duymazsın diğer odalarada faydası olacağını söyledi.
    Bizim ev biraz biçimsiz.2+1.Diğer odalar mutfak banyo hep salona açılıyor.Evde çocuklar olduğu için kapılar sürekli açık kalıyor.

Sizce 24000 lik alsam diğer odalarada faydası olur mu? Veya büyük almanın bir zararı olur mu? Çünkü fiyat farkı çok fazla değil.

Acil yadımlarınızı bekliyorum.Bugün sipariş vereceğim.Çünkü en az 1 hafta sonraya gün veriyorlar.

Diğer odalara da biraz daha fazla etkili olur, ama aletin kurulduğu oda çok soğuk olur, hastalık kaparsınız.

• quote:

quote:

Antalya da 2008 yılında aldığım Mitsubishi Electric Msz hc35va 12 binlik inverter klimamdan memnunum.

Sonbaharda klima almayı düşünüyorum.Yine normal fiyatlarda 12 binlik İnverter ne tavsiye edersiniz.

Cop değerleri yüksek klima tercihimdir

Mesajıma cevap gelmediği için tekrar yazıyorum.

Belirttiğim klima ile kışın 18 metrekare odada 22 derecede çalıştırıyorum.Yalıtım muazzam olduğu için 29 metrekare odaya ısıtma ve soğutma için 12 binlik tasarruf özelliği ve fiyatı mantıklı klima arıyorum

Carrier ve Mitsubishi H. marka düşünüyorum.

Mitsubishi E. marka klimam voltajdan kaynaklı arızalandığı ve garantiye girmediği için bu markayı düşünmüyorum.

Toshiba larında fiyatları çok yüksek.Evimin karşısında bulunan Samsung ve Panasonic klima markaları hakkkında da bilgi verirseniz sevinirim

Teşşekkür ederim

Bütçe maksimum ne ise ona göre önerilebilir en iyileri?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CigTaNeSi

Merhaba,

Teşekkürler...

En az 12 bin btu luk alet gerekir.
    Verdiğiniz linkteki 7605 uygun.

Teşekkürler...
    Peki ürün hakkında bir bilginiz var mı? Almış olmak için de almak istemem...
    İyi bir ürün ve marka mıdır?

• Bütçe 2000-2500 civarı.Aciliyeti olmadığı için sonbahar kış dönemi almayı düşünüyorum
    Teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Lütfen yardımcı olun.

Diğer odalara da biraz daha fazla etkili olur, ama aletin kurulduğu oda çok soğuk olur, hastalık kaparsınız.

Peki 24000 lik alırsam elektrik sarfiyatı,18000 'liğe göre artar mı?.Aynı derecelerde.

24000 lik ile ilgilenmemin sebebi,
    1. 18000 bosch piyasada yokmuş ağustosun 20'sinde gelecekmiş.Olan mağazalarda ise fiyat yüksek.24000 lik bulabiliyorum.
    2.Forumlarda biryerlerde okumuştum, mitsubishi vs çok kaliteli almayacaksan btu'u yüksek almak gerekliymiş.Örn bosch 18000lüğü Daikin 12000 lüğüne eşitmiş vs.Örnek tam olarak böyle değil ama bu anlam çıkıyor.

• quote:

Bütçe 2000-2500 civarı.Aciliyeti olmadığı için sonbahar kış dönemi almayı düşünüyorum
    Teşekkürler

Tabi ki alınacak çok cihazlar var ama bir yerde bütçe devreye giriyor.Ama madem max. 2500 TL'ye kadar çıkacaksınızve 12lik inverter olacaksa benim önerim Toshiba SKVR13 modelidir.Bunun altındakilere sakın bulaşmayın, ama mutlaka SKVR ya da daha üstü.Liste fiyatlarına bakmayın.Sıkı pazarlıklarla belirlediğiniz fiyat aralığında bu cihazı alabilirsiniz.Panasonic sormuşsunuz, evet güzel cihazlar ama alacaksanız İklimsa kaynaklı panasonic etherea 12lik inverter'a bakın derim ama sanırım 2500ü geçer bunun fiyatı.Daha önerilebilecek bunlardan daha iyi cihazlar var elbette Hitachi, Daıkın Emura, ME FD serisi, Fujitsu nocria vb ama yazdıklarım da bu bütçeye alınabilecek en güzel cihazlardır rahat olun.Güzel bütçe güzel öneriler.Gidin sıkı pazarlık yapın...Aldıktan sonra da biizmle kullanım ve memnuniyet fikirlerinizi paylaşırsanız, diğer arkadaşlara da yardımcı olur.hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt07 -- 28 Temmuz 2011; 17:26:46 >

• klima derken arabanın klimasının kompresörü naneyi yemiş. çıkma parça 550 tl sıfırı 2500 tl diyor. araba opel astra 2006 model. ben bu klimayı kullanmasını mı bilmiyorum yoksa şanssız mıyım? 2006 model arabanın klimasının 5-6 yılda böyle masraf çıkarması normal olmasa gerek. Çok canım sıkıldı çok..
  • arkadaslar iki urun arasinda kaldim biri neoplasma ve aradaki fark 200tl sizce deger mi urun arcelik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Bütçe 2000-2500 civarı.Aciliyeti olmadığı için sonbahar kış dönemi almayı düşünüyorum
    Teşekkürler

Tabi ki alınacak çok cihazlar var ama bir yerde bütçe devreye giriyor.Ama madem max. 2500 TL'ye kadar çıkacaksınızve 12lik inverter olacaksa benim önerim Toshiba SKVR13 modelidir.Bunun altındakilere sakın bulaşmayın, ama mutlaka SKVR ya da daha üstü.Liste fiyatlarına bakmayın.Sıkı pazarlıklarla belirlediğiniz fiyat aralığında bu cihazı alabilirsiniz.Panasonic sormuşsunuz, evet güzel cihazlar ama alacaksanız İklimsa kaynaklı panasonic etherea 12lik inverter'a bakın derim ama sanırım 2500ü geçer bunun fiyatı.Daha önerilebilecek bunlardan daha iyi cihazlar var elbette Hitachi, Daıkın Emura, ME FD serisi, Fujitsu nocria vb ama yazdıklarım da bu bütçeye alınabilecek en güzel cihazlardır rahat olun.Güzel bütçe güzel öneriler.Gidin sıkı pazarlık yapın...Aldıktan sonra da biizmle kullanım ve memnuniyet fikirlerinizi paylaşırsanız, diğer arkadaşlara da yardımcı olur.hayırlısı...

Şu an kullandığım klimanın cop değeri 3.62 ve sürekli açık halde ayda 40 lira tüketimi var.

Linkte belirttiğim Carrier inverter modelide 3.65 cop değerine sahip.Toshiba daki filtreler aradaki fiyat farkını hakediyormu?

İyonizer kullanmadığım bir özellik.Bunun dışındaki filtrelerin belli bir ömrü varmıdır?

Teşekkür ederim

http://www.alarko-carrier.com.tr/Klima_DuvarTipi_K1.asp?ID=81_96_&Sayi=2

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.