Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.268
Cevap
331
Favori
3.176.799
Tıklama
Giriş
      114 Mesaj
      26 Temmuz 2011 14:10:31
      KOCAUSTA

12000 btu luk klima alıcam ama 2 ürün arasında kararsız kaldım

SAMSUNG-BORACAY-AQ12TSMNAND electroworld de 845 tl (kredi kartı tek çekim)

arçelik 12030 950tl (peşin bayi fiyatı)

hangi ürünü almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozziii1905 -- 26 Temmuz 2011; 14:21:29 >
      |
      |
      26 Temmuz 2011 14:10:31
      @dweller

Salonun kapısı açık durduğuna göre 24 bin aşağısına pek bakmayın.
      Kaliteli-ömürlük mal isterseniz Mitsubishi SRK 63 HE-S1 gibi birşey olabilir.

Ya da piyasadaki daha ucuz şeyler:

http://www.beyazesyamerkezi.com/AIRFEL-Turkuaz-Gold-Duvar-Tipi-Split-Klima-24000-Btu-h_7399.html?ref=akakce&v=1.97.1#0
      |
      |
      26 Temmuz 2011 14:11:10
      Sayın kocausta
      Bugün kararımı verip klima alacagım.şu 3 markadan hangisini önerirsiniz?
      1-alarko FLR-12AA(11950 btu sogutma)
      2-bosch B1ZMA/| 12602(12000 btu sogutma)
      3-beko 7655D (14800 btu sogutma)
      bu üç modelden birisine karar verip alacagım. Geçen size sordugumda alarko için Servisi mükemmeldir ve 1300 lirayı hakeder demiştiniz.diger seçeneklerdeki beko ve bosch. Performans olarak nasıllar?bir de cihazların içinde barındırdıgı filtrelere ne kadar güvenebilirim? Evim son kat dış cephe yalıtımı yok.eski bina.salon 20m2.sonuçta her üçü de çin malı.sayın kocausta beni bilgilendirirseniz size minnettar olurum.acil olarak cevabınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      26 Temmuz 2011 14:11:54
      Ben araştırırken 2 model buldum. Beko 7675 Dhttp://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=706&urn=1894&lang=tr-TR ve 7575 Dhttp://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=706&urn=1895&lang=tr-TR f

fiyat ve özellikleri güzel geldi tek farkı btu oranları oda bizim salona hangisi uygun gelirse o olacak eğer alırsaM.2sinde de anti bakteriyel filtre ve anti alerji filtreleri var annem astım olduğu için bunlar önemli.Sizin yorumlarınızı alabilirmiyim?Tavsiye edilir mi ?

Ya da boch marka klimaları öneriyor musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_korsan -- 26 Temmuz 2011; 14:31:12 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      26 Temmuz 2011 14:14:57
      @Salyangoz

Düzgün bir servis çağırın keşif için, bir Alarko elemanı mesela.
      Onlar (mutlaka kendi mallarından kullanarak) bir çözüm üreteceklerdir, o öneriyi buraya getirin, alternatif ürünler düşünebiliriz.
      Sizin mekan gibi bir yer için ezbere konuşmak olmaz.
      |
      |
      26 Temmuz 2011 14:22:21
      quote:

Orijinalden alıntı: modesit

Sayın kocausta
      Bugün kararımı verip klima alacagım.şu 3 markadan hangisini önerirsiniz?
      1-alarko FLR-12AA(11950 btu sogutma)
      2-bosch B1ZMA/| 12602(12000 btu sogutma)
      3-beko 7655D (14800 btu sogutma)
      bu üç modelden birisine karar verip alacagım. Geçen size sordugumda alarko için Servisi mükemmeldir ve 1300 lirayı hakeder demiştiniz.diger seçeneklerdeki beko ve bosch. Performans olarak nasıllar?bir de cihazların içinde barındırdıgı filtrelere ne kadar güvenebilirim? Evim son kat dış cephe yalıtımı yok.eski bina.salon 20m2.sonuçta her üçü de çin malı.sayın kocausta beni bilgilendirirseniz size minnettar olurum.acil olarak cevabınızı bekliyorum.

Bu saydıklarınız içinde kalite olarak Alarko birinci. İçindeki birtakım aletler Çin malı olabilir ama alet burada üretiliyor ve Alarko kalite güvencesinde.

Filtre konusunda altta verdiğim linke bakın, işinize yarayan şeyler mi.

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=26

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 26 Temmuz 2011; 14:25:00 >
      |
      |

• Teğmen
      101 Mesaj
      26 Temmuz 2011 14:47:39
      Merhabalar
      Şu Greelere çok takıldım Ama bir türlüde karar veremedim(k)
      sadece yazın en sıcak dönemlerinde hatta o günlerinde rüzgarsız zamanlarında kullanılacağı için
      Çok pahalı bişey olmasın diyorum Rüzgar olursa ev çok rüzgar aldığı için rahatlatıyor
      Ama bir misafir olması durumunda şartlar zorlaşıyor
      İnverter konusnu anlayamadım bide nedense (bu günlerde hiç bişeye tam aklımı veremiyorum galiba)
      Gree fiyat olarak uygun bize hatta 21binliğini alsak salon ve ordan uzayıp giden koridora sıralanan
      Önce 9 m2 kadar mutfak, yanında 12 m2 kadar oda, yanında 18m2 kadar oda
      ve onun yanında salon kapısıylada karşılıklı olan 9 m2 kadar 3. oda ya etkisi olsun istesek ne derece sağlıklı bir kullanım olur acaba
      salonda zaten belirtmiştim yukarıya merdiven var
      Noolur beni bu dertten bi kurtarın İlerde de başıma patlmasın bu araştırmayı yapanda tek benim Herkes ağzıma bakıyor şuan
      |
      |

• Teğmen
      101 Mesaj
      26 Temmuz 2011 14:52:16
      Birde şuan aklıma geldi bir tanıdıüın evinde yanılmıyorsam Arçelik klima vardı
      Şu ön paneli koyu renk cam gbi bişey çok dikkatli bakmadım ama ondandı galiba
      Düşük ayarda çalıştığında sarımsak gibi bi kötü yapıyor demişlerdi
      Koku olayı kötü olurdu yani Yaşamayız öyle bi problem inşlh değilmi
      |
      |
      26 Temmuz 2011 15:04:14
      Şimdi klima için düşündüğümüz duvarı ölçtüm
      Duvar 1.6 cm cihazın ölçüsü 1.7 2-3 cm taşma olursa sorun olurmu
      Bu duvarı düşünüyoruz Çünkü güneş görmeyen kısım orası yanında da cam var camın yanına dış ünite koyulabilir
      Birde oturulan kısıma direk vurmamış olur
      |
      |
      26 Temmuz 2011 16:25:42
      Çok teşekkür ederim üstadım.saolun varolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      26 Temmuz 2011 16:26:09
      Merhaba arkadaşlar

Eczaneye bir klima almak istiyorum yaklaşık 50m2
      Kışlarıda ısıtması benim için çok önemli.Bulunduğum yer kışın yaklaşık -10/-15 C arası oluyor.
      Eczane doğu cepeli.
      1500-2000 arası bütcem var.Fakat dediğim gibi kışın ısıtması çok önemli.Yalıtım iyi denilebilir.
      Ayrıca kışın sürekli çalışacağı için harcadığı enerjide benim için önemli.
      26 Temmuz 2011 17:49:04
      merhaba arkadaşlar, oturma odası için almayı düşünüyorum toplam 23 m2 . Ayrıca ev müşterek ısıtma olduğu için baz dönemler ev soğuk oluyor. Yani ısıtma içinde kullanmak istiyorum.

Gree marka 17000 alsam işi görürmü yoksa 21000 almam gerekir. yüksek btu alamak klimayı verimsizleştiri mi ? ne gibi zararı olur? Ben çünkü odanın kapısınıda açmayı düşünüyorum . Yardımlarınızı rica ederim ..
      |
      |
      26 Temmuz 2011 17:50:38
      odanın sıcaklığını net ölçebilmem için bugün koçtaş'tan FTA alman markası bir digital termometre aldım , gayet güzel şuan için , birçok fonksiyonuda var ,
      kullandıkça bilgileri yazarım size
      |
      |
      26 Temmuz 2011 17:54:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Xean

Merhaba arkadaşlar

Kışlarıda ısıtması benim için çok önemli.Bulunduğum yer kışın yaklaşık -10/-15 C arası oluyor.
      Eczane doğu cepeli.
      1500-2000 arası bütcem var.Fakat dediğim gibi kışın ısıtması çok önemli.Yalıtım iyi denilebilir.

alan metrajınız yüksek 50 m2
      kışın ısınmanız önemli ise, bölgeniz -10, -15 derece oluyorsa ve iş yeri olduğu için kapının sürekli açılacağı aşikar olduğuna göre ayırdığınız bütçe ile az tüketim yapan ve ısınabileceğiniz bir klima bulmanız çok çok zor. 2000-2500 tl civarında çin malı salon tipi klimalar var lakin performansına bişiy diyemem ayrıca ekonomik ısıtmaz bundan eminim.

şahsi kanaatimce bütçenizi 2 ye katlamalısınız.
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      26 Temmuz 2011 17:58:21
      Herkese merhabalar burası yeri değil belki ama yeni klima aldım bunun elektrik sarfiyatı nedir ? oda yaklasık 12-15 m2 yardımcı olabilirmisiniz. arçelik 90028 9000btu sogutma 9500btu ısıtma enerji tüketimine A sınıfı diyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyolugur -- 26 Temmuz 2011; 18:02:13 >
      |
      |
      26 Temmuz 2011 18:10:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Merhaba arkadaşlar

Eczane doğu cepeli.

kışın ısınmanız önemli ise, bölgeniz -10, -15 derece oluyorsa ve iş yeri olduğu için kapının sürekli açılacağı aşikar olduğuna göre ayırdığınız bütçe ile az tüketim yapan ve ısınabileceğiniz bir klima bulmanız çok çok zor. 2000-2500 tl civarında çin malı salon tipi klimalar var lakin performansına bişiy diyemem ayrıca ekonomik ısıtmaz bundan eminim.

Bizim için fiyat çok önemli değil ben piyasayı bilmeediğimden söyledim bunu.Ne önerebilirisinz.Fiyat önemsiz
      |
      |

• Yüzbaşı
      850 Mesaj
      26 Temmuz 2011 18:19:00
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Merhaba arkadaşlar

Eczane doğu cepeli.

Bizim için fiyat çok önemli değil ben piyasayı bilmeediğimden söyledim bunu.Ne önerebilirisinz.Fiyat önemsiz

yerinizi görmeden model tavsiyesi vermek hata olur çünkü metrajınız yüksek ve kışın çok soğuk bölgede oturuyorsunuz. bu şartlarda kurulum maliyetini pek dert etmeyip kaliteli bir seçim yapmalı uzun vade de kullanmalısınız.
      daikin ve mitsubishi electric bu 2 markadan şaşmayın derim.
      |
      |

• Uzaklaştırılmış 7612 gün cezanın, 7611 gün 15 saat 2 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      26 Temmuz 2011 18:23:38
      sa öncelikle yeni bir dükkan acacağım odamın genişliği 30metre kare a sınıfı az enerji tüketen bi klima istiyorum günde 12 saat kadar acık kalacak özellikle yazın 3 ay birde kışın 3 ay bu arada 12 saatlik ne kadar elektrik gider onuda yazarsanız birde doğaz sobası mı daha cok yakar elektirik yoksa klimamı cevap verecek arkadaş şimdiden eli dert görmesin
      |
      |
      26 Temmuz 2011 19:36:41
      arkadaşlar klimaya sigorta takmalımıyım yoksa olmasada olurmu?birde 9 metre kablo cekilmesi gerek 5 mm kalınlık iyimidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alohaa34 -- 26 Temmuz 2011; 19:45:25 >
      26 Temmuz 2011 19:55:34
      quote:

Orijinalden alıntı: alohaa34

arkadaşlar klimaya sigorta takmalımıyım yoksa olmasada olurmu?birde 9 metre kablo cekilmesi gerek 5 mm kalınlık iyimidir...

klima için kaliteli bir sigorta taktırın. uzun süre çalışmayacağı zamanlarda şalteri kapatın ki klimaya akım gitmesin. eğer sigorta olmaz ise her ne kadar cihazı kapatsanızda akım alıyor. klima için sigorta panosundan ayrıca bir hat çekilmesini tavsiye ederim. 3 x 2,5 kablo kullansınlar. kabloyu duvara kroşe ile sık aralıklarla çaktırmayı ihmal etmeyin.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.