Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hector81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.269
Cevap
331
Favori
3.176.881
Tıklama
Giriş
      1249 Mesaj
      13 Temmuz 2011 23:48:15
      arkadaşlar 80m2 ev salonda kullanacagım ama ben klimayı diger odalara da yayılacak oda kapısı acık durmda kalmak zorunda

2.el 9000- 12000 vestel- platinium - veya lg-beko- arcelik falan bakıyorum birde daıkın ısısan diye bir 2el klma var dedi servis klima servisi bir arkadaş ta montajı dahil 600tl diyor daıkın ısısan a bu ısısan ı versel beko arcelk falan hepsinden kalite diyor arcelik vestel beko yuda 300- 350 tl arasaın da fiatları 2. ellerinde 9000-12000 ler kafam allak bullak oldu neyi alalım neyi kullanalım iyicene şaşırdık yardım ve tavsiyelerinizi bekliyoruz 2+1 80 m2 ev
      Kroki aşağıdaki linkte vardır.

http://imageshack.us/photo/my-images/8/evplan.png/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dargmen -- 14 Temmuz 2011; 7:30:21 >
      |
      |

• Yarbay
      2725 Mesaj
      14 Temmuz 2011 02:01:04
      şimdi benim kafama takılan birşey var.

inverter klimalar odayı ayarlanılan sıcaklığa getirip,daha sonradan rölantide tutup ısıyı koruyor.peki bu gree demrad boracay gibi düz modellerde ayarlanılan ısıya gelip kendini kaapatıp daha sonra ısı düşünce tekrarmı çalışıyor?

benim eski oturduğum evde ısısısan marka 9luk eski dandik bi klima vardı o bile ayarladığım ısının biraz üstüne çıkınca örneğin 28 e ayarlıyodum 29-30 fln olunca rölantiye alıyodu kendini ısı 24-25 lere düşünce tekrar hızlanıyordu ama inverter değildi diye biliyorum.hatta kışın kullandığım yetmiyodu gücü ılık falan üflemeye başlıyodu bi süre sonra antalya şartlarında bide sert bir kış olmuyor
      |
      |
      14 Temmuz 2011 09:39:40
      Daikin Reklamlara başlamış. Mit. electrik reklamları değiştirmiş ve çoğaltmış. Piyasa kızışacak anlaşılan.

Daikin Airfeli alma şerefine baba bir kampanya yapsa hiç fena olmaz..
      |
      |
      14 Temmuz 2011 11:00:45
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Daikin Reklamlara başlamış. Mit. electrik reklamları değiştirmiş ve çoğaltmış. Piyasa kızışacak anlaşılan.

|
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      14 Temmuz 2011 11:07:58
      9000 btu almak istiyorum fiyatda 700-800 civarında olsun istiyorum.Hangi klimayı tercih etmeliyim?
      |
      |
      14 Temmuz 2011 11:22:10
      quote:

Orijinalden alıntı: gekren

quote:

Orijinalden alıntı: mmi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mmi

quote:

bu akşam aşağıdaki ürünün 12.000 btu lusun almak üzereyim. ortalama 15 m2 bir alanı soğutacak ve ekonomik bir ürün istiyordum. bu ürün işimi görür mü acaba?

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-9HP-9000-Btu/56536?R=319

iş görsün diye alıyodan işini görür tabi ama beklentin fazla ise daha kaliteli ürünlere yönelmende fayda var

GREE ile arasında fark varmıdır?

gree daha iyi gibi bir izlenim edindim ben

gree demrad a göre daha iyidir ama sonuçta oda öyle çok abartıldığı kadar değil yani ama demrad dan üstün bi cihaz hele ki bu fiyata alınabilecek en iyi cihazlardan biridir.

11.000 lik gree aldım 799 tl ye. bu arada bir cihaz gördüm koçtaşta mobil klima gibi arkasında bacası var. görüntüde iyi soğutuyoırdu ve fiyatı iyiydi. 699 tl ye 12.000 btu vardı ancak cesaret edip alamadım. iyi mi ettim kötü mü bilemiyorum.

çok iyi etmişsin almamakla mobil klima falan hikaye orda göründüğü gi,bi bakma olaya eve geldiğinde gürültüsünden iki günde sokağa atarsın. soğutma performansı çok kötü değildir belki ancak ses olayından illallah dersin o yüzden hayırlı olsun iyi bir tercih.
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      14 Temmuz 2011 11:24:55
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

yok üstedım nerde bunlar burnundan kıl aldırmazlar. hep yüksek fiyat çekip kendilerini piyasadan soğuttular iyice. bunları airfel bile kurtaramaz artık. yapar belki bi kampanya ama oda anca tek bir modelde hep öyle yapmıyolarmı zaten.ME gelince onlarda bu yıl uçtu fiyatlarda iyice ama sebebi bu sene ellerinde yeterince stok yok geçenlerde izmirde bütün bayileri dolaşmışlar ucuza mal satmayın zaten mal yok demişler.
      |
      |
      14 Temmuz 2011 11:30:03
      quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

şimdi benim kafama takılan birşey var.

inverter klimalar odayı ayarlanılan sıcaklığa getirip,daha sonradan rölantide tutup ısıyı koruyor.peki bu gree demrad boracay gibi düz modellerde ayarlanılan ısıya gelip kendini kaapatıp daha sonra ısı düşünce tekrarmı çalışıyor?

benim eski oturduğum evde ısısısan marka 9luk eski dandik bi klima vardı o bile ayarladığım ısının biraz üstüne çıkınca örneğin 28 e ayarlıyodum 29-30 fln olunca rölantiye alıyodu kendini ısı 24-25 lere düşünce tekrar hızlanıyordu ama inverter değildi diye biliyorum.hatta kışın kullandığım yetmiyodu gücü ılık falan üflemeye başlıyodu bi süre sonra antalya şartlarında bide sert bir kış olmuyor

o rolantiye düşmöüyo aslında. sabit hızlı cihazlarda dış ünite devreden çıktığında yani cihaz termostat yaptığında iç ünite çalışmaya devam eder. yani yazın siz cihazın hiç durmadan çalıştığını zannedersiniz ama belirli ısıya geldiğinde dış ünite durur iç ünitede fan devrini düşürerek çalışmaya devam eder. aslında cihaz o an rolantiye aldı sanıyorsunuz ama cihaz o an termostat yapmış oluyo ayrıca sizin oda termostatınızda gördüğünüz ısı ile cihazın algıladığı ısı arasında fark vardır. bu sebeple siz 29-30 falan olunca rolantiye aldı sanıyosnuz halbuki cihaz o an 28 derecede ve termostatta oluyor.
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      14 Temmuz 2011 11:50:09
      Kimse cevap atmamış bana, soru da kaynamış gitmiş tartışmaların arasında, neyse... Ben o zaman kısaca son gelişmeleri aktarayım. Arçelik 24064 klimayı aldım, servis aldığımın ertesi günü geldi, ciddi bir şekilde çalışıp montajı 2.5 saat gibi bir sürede tamamladılar. Tamamı bakır borular kullanıldı, vakum yapıldı, işçilikleri de gayet düzgündü. Elektrik tesisatını da hazırlatmıştım. Hemen deneme fırsatım oldu. Cihaz çok sessiz, salonun kapısı hep açık olmasına rağmen soğutma performansı çok başarılı, şimdilik çok memnunum. Isıtma performansı da bu kadar iyiyse (gerçi cihazın soğutması A sınıfı, ısıtması C sınıfı, faturaya yansıyacak herhalde bu) bu serinin alınmaması için bir neden göremiyorum. Arçelik'in başka serilerini bilemem, ama bu cihazı tavsiye edebilirim. xxx64 serisi hakkında daha önceden yorum yapan arkadaşlara da çok teşekkürler...
      |
      |
      14 Temmuz 2011 12:23:40
      İlginizi çekerse yarından itibaren pazartesiye kadar Altus 12500BTU klima Darty'de montaj dahil 699TL'ye düşecek. kampanya bugün açıklanır.
      |
      |
      14 Temmuz 2011 15:28:33
      SLM ARKADAŞLAR 14 m2 odama öncelikle soğutma ve kışlarıda ısıtma için klima almayı düşünüyorum kafamda iki markanın modelleri var

Mitsubishi MSH-GE35VB 11950btu soğutma 12630 ısıtma 1840 tl
      ve

bosch B1ZMAI12903 12000 btu soğutma 13000 btu ısıtma (inverter) 1456 TL

çatı katında oturuyorum ve evim çok sıcak oluyor

aslında hem yatak odama hemde oturmada odama almayı düşünüyorum uzun ömürlü bişey olsun istiyorum ve tabi az yakması taraftarıyım, modellerden hangisini tercih etmeliyim bir türlü karar veremiyorum bir yandan M.E nin daha iyi olduğunu söyleyenlerin çok olması diğer bir yandan ise aynı özelliklerde olan bosch un hem inverter oluşu hemde fiyatının 400 tl ucuz olması beni düşündürüyor siz kulananlarından bilgilerinden yararlanmak istiyorum + ve - leri ile hangisini tercih etmem gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim 2-3 güne kadar alıp taktırmam gerekiyor

• Binbaşı
      1292 Mesaj
      14 Temmuz 2011 15:31:58
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3453

SLM ARKADAŞLAR 14 m2 odama öncelikle soğutma ve kışlarıda ısıtma için klima almayı düşünüyorum kafamda iki markanın modelleri var

ve

aslında hem yatak odama hemde oturmada odama almayı düşünüyorum uzun ömürlü bişey olsun istiyorum ve tabi az yakması taraftarıyım, modellerden hangisini tercih etmeliyim bir türlü karar veremiyorum bir yandan M.E nin daha iyi olduğunu söyleyenlerin çok olması diğer bir yandan ise aynı özelliklerde olan bosch un hem inverter oluşu hemde fiyatının 400 tl ucuz olması beni düşündürüyor siz kulananlarından bilgilerinden yararlanmak istiyorum + ve - leri ile hangisini tercih etmem gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim 2-3 güne kadar alıp taktırmam gerekiyor

İşin zor.Bende alacağım klimaların tercihinde zorlanıyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      629 Mesaj
      14 Temmuz 2011 15:34:45
      quote:

Orijinalden alıntı: samilto

quote:

ve

İşin zor.Bende alacağım klimaların tercihinde zorlanıyorum.

evet dostum uzmanlara danışıyoruz işte bakalım yorumlara göre bir değerlendirme yapacağım
      |
      |

• Binbaşı
      1292 Mesaj
      14 Temmuz 2011 15:40:00
      quote:

Orijinalden alıntı: samilto

Arkadaşlar, 12 ve 13 m2 lik oldalarıma 9000 Btu gücünde biri inverter olmak üzere iki klima almayı düşünüyorum.Samsung boracay 9000 735 tl fiyat aldım .Kullananlar nasıldır acaba?(Bir arkadaş iyi soğutuyor dedi)
      İnverter olana kara veremedim.Samsunga fiyat aldığım yer inverter samsung maldivese 1075 tl dedi.Fiyatı uygun geldi.Sizce nasıldır? Sonuç; marka önemli değikl uzun süre sorun çıkarmayacak fiyatları fazla cep yakmayacak 12-13 m2lik iki ayrı odaya R410 gazlı biri normal biride inverter olandan iki tane klima önerirmisiniz?

Güncel.Hiç samsung boracay ve inverter maldives kullanan -alan yok mu?
      |
      |
      14 Temmuz 2011 16:16:51
      quote:

ve

uzun ömürlü olsun istiyosanız tabiki tercih ME ten yana ancak bosch klimada inverter olması sebebiyle daha az eneji sarfiyatı olur diye düşünebilirsiniz Ancak ME ile Bosch arasında çok ciddi oranda bir kalite farkı vardır yani aynı kefeye konması bile yanlış olur. bu sebeple öncelikle inverter mi almak istiyosunuz yoksa sabit hızlı bir cihazmı buna karar verin eğer inverter almaktan yana bir düşünce olur ise bu konuda biraz daha araştırın özellikle Alarko nun cihazlarına ve gree marka cihazlara bi göz atın derim yok benim için inverter yada sabit hızlı fark etmez derseniz teredütsüz ME alabilirsiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      14 Temmuz 2011 16:28:02
      quote:

ve

ME'yi bir kenara ayır her zaman kalite farkı ortada.Ama işin bir de beklenti yönü(inverter mı yoksa düz mü) tarafı bir de bütçe tarafı var.Bence hem tasarruf hem de konfor için inverter derim.Ama İyi makinelerin inverterını tercih etmek en iyisi.ME çok iyidir ama düz ve düz bir makineye bu para verilmez.Bosch isterse inverter olsun atın, eleyin işeyaramaz.ME'nin inverter modeli de ciddi pahalı.O da büyüklüğü de sınırlar içinde olduğu için ben hem bütçenizi düşünerek hem de kaliteli bir inverter olmasını düşünerek, ciddi bir pazarlıkla alarko yerine, Toshiba daiseikai skvr10 serisine bakın derim.Me çok iyi ama pahalı, ama toshibada sadece yazdığım seri ya da imkan varsa SKVP derim ama çok pahalı o.Benim önerdiğim teklif hem inverter olması hem de bütçenizeuygun iyi makine olması adına verilen bir öneridir.Bütçe aşılabilirse elbette farklı cihazlar önerebilirim.
      |
      |

• Binbaşı
      1249 Mesaj
      14 Temmuz 2011 21:23:12
      quote:

Orijinalden alıntı: dargmen

arkadaşlar 80m2 ev salonda kullanacagım ama ben klimayı diger odalara da yayılacak oda kapısı acık durmda kalmak zorunda

2.el 9000- 12000 vestel- platinium - veya lg-beko- arcelik falan bakıyorum birde daıkın ısısan diye bir 2el klma var dedi servis klima servisi bir arkadaş ta montajı dahil 600tl diyor daıkın ısısan a bu ısısan ı versel beko arcelk falan hepsinden kalite diyor arcelik vestel beko yuda 300- 350 tl arasaın da fiatları 2. ellerinde 9000-12000 ler kafam allak bullak oldu neyi alalım neyi kullanalım iyicene şaşırdık yardım ve tavsiyelerinizi bekliyoruz 2+1 80 m2 ev
      Kroki aşağıdaki linkte vardır.

http://imageshack.us/photo/my-images/8/evplan.png/

yokmu arkadaşlar bana bu konuda bir yardım tavsiyede bulunacak bir arkadaş
      |
      |

• Teğmen
      146 Mesaj
      14 Temmuz 2011 21:30:10
      Arkadaşlar bugün klima taktırmak için 2 farklı şirkete keşif yaptırdım ve şimdi sizlerden tavsiye istiyorum.

24000 btu inverter tip klima için konuştuk ve şöyle bir teklifte bulundular;
      2800tl hitachi marka klima için ve 4100 gazı (çevreciymiş) kullandığını belirtti.

Sizlerden ricam 2000tl civarında 24000 btu inverter tip klima tavsiyesidir.
      Teşekkürler

• Hyundai Santa Fe Style 2.2 Crdi
    • İbanez Grg170Dx-Extreme 30 Watt amp
    • Çavuş
      85 Mesaj
      14 Temmuz 2011 21:39:25
      Yardım lütfen

mitsubishi heavy klima alınır mı? Herkes electric ile heavy arasında dağlar kadar fark olduğunu söylüyor.

Mitsubishi heavy DXK09Z3-2 (inverter) İklimsa bayisinden alıcam. Tanıdık olduğu için 1585 fiyat verdi. Ama sonradan burda okudum ki heavy nin klimaları iyi değilmiş. Tanıdık olduğu için şaun bişey de diemiorum. Siz ne dersiniz??

Birde kafama takılan bir diğer konu inverter klimaların voltaj sorunu. Bir kaç yerde okudum mitsubishi klima voltaj farkından bozulmuş ve bu durum garanti kapsamında değilmiş.Klimayı yatak odasında kullanıcam yani sadece akşam yatarken çalışacak. Isıtma için doğalgaz kullanıcaz. Sizce inverter almalımıyım
      |
      |
      14 Temmuz 2011 21:55:45
      quote:

Orijinalden alıntı: aliercevik

Yardım lütfen

mitsubishi heavy klima alınır mı? Herkes electric ile heavy arasında dağlar kadar fark olduğunu söylüyor.

Mitsubishi heavy DXK09Z3-2 (inverter) İklimsa bayisinden alıcam. Tanıdık olduğu için 1585 fiyat verdi. Ama sonradan burda okudum ki heavy nin klimaları iyi değilmiş. Tanıdık olduğu için şaun bişey de diemiorum. Siz ne dersiniz??

Birde kafama takılan bir diğer konu inverter klimaların voltaj sorunu. Bir kaç yerde okudum mitsubishi klima voltaj farkından bozulmuş ve bu durum garanti kapsamında değilmiş.Klimayı yatak odasında kullanıcam yani sadece akşam yatarken çalışacak. Isıtma için doğalgaz kullanıcaz. Sizce inverter almalımıyım

ben 2 ay önce m.heavy aldım , bende çok kararsız kalmıştım ikisinin arasında , heavy karar verip gittim aldım
      iyiki almışım , çok memnunum , sıcak ve nemli yaz gecelerinde süper oluyor walla
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.