Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sv:arkadaşım biz klimacı olarak hangi cihazın kaç wat enerjiye ihtiyacı olduğunu kaç amper sigorta olması gerektiğini ezbere biliyoruz ama üzerine basarak söylüyorum elektrikle çalışan motorlar ilk harekete başladıklarında start aldıklarında çok yüksek akım çekerler bilhassa soğutucu ekowat türü yada klima türü motorlar ilk kalkışlarını kondansatör ve motor içinde bulunan yardımcı sargıyı enerji ile besleyerek kompresörün üzerinde biriken yüksek basınçlı gazı bir an önce kompresördeü terk etmesi kondensere gönderene kadar üç beş saniye kadar taaa ki normal devirle dönmeye başladıkları anda akım şiddetide yani amper normale dönene kadar yani ilk olarak atıyorum 30 amper çeker sonrasında bu akım 5-6 ampere kadar düşer
    quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

@Tekirdağlı-klimacı , Bende senın yazının üstüne bir kez daha servis formuna göz attım orda dün eksik görmüşüm yazı iç içe girdigi için " 10 amperlik C tipi sigorta önerildi" yazdıgını gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

@alptuğ56 , Hocam saol anladım anlamasınada şunu öğrenmek istiyorum aslında.
    Ana sigorta > Boat > klima için sigorta > klima

Bu şekil yaparsak dogru dimi ? ben sigorta'dan sonra sigorta olabilir mi olamaz mı diye düşündüm ? Senın söylediklerinde bu olabilir oldugunu anladım
    yani kusura bakmayin baya bi derinlere inip soruyorum çünki bu konuda prof degilim

evet aynen anlattığınız şekilde olacak ,sigortadan sonra sigorta elbette olur hemde istediğiniz kadar ,zaten cihazın içinde de ayrıca kendi sigortası var siz onu hiç görmüyorsunuz bile ,aynı şekilde birçok cihazın kendi içinde de sigorta var yani sigorta sayısının çok olmasının bir mahsuru yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

albani ustaya borcum olan çayı ısmarlıyorum şekerini attım karıştırdım içilmeye hazır ayrıca tekirdağ köftesi için rezervasyonda yaptırdım bizi bekliyorlar üstad...

hocam bize yokmu

sana gazoz söyledim arkadaşım aslında Nuri abi söyledi ama dikkatli ol sen genede

Allah razı olsun hocam elbette gazoz olması normal nede olsa hemşeriyiz niye dikkatli olacağım onu anlayamadım

• sv:hemşehrim Nuri Alço bu dikkat etmek lazım gazoz içilmez Nuri abinin yanında gazoza ilaç felan koyar anlamayız
    Dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım

Nuri abi çok oturaklı ağır abi Yusuf Sezgin ve Teoman Ayık abiler de aynen öyle hatta bi link vericem burada

Modern Klimanın boğaz turunda beraber güzel bir mesaimiz oldu kendilerine teşekkür ediyoruz...

profilimde fotoğrafları isteyen merak eden girip bakabilir...

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.116489211773276.29449.100002365920177

• quote:

,,sv:arkadaşım bu dekoratif bant bununla sorun çözülmüyor bu bant sadece ortadaki pisliği kötü görüntüyü yoketmek içindir dekoratif olsun diye...

benim bahsini ettiğim borulara sarılan izolasyon yani polietilen linke tıkla resme bak resimdeki gibi kalın olmalı en az 9mm

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.akinciogullari.com/en/images/main_w/452/akinciogullari_452.jpg&imgrefurl=http://www.akinciogullari.com/tr/Izolasyon/IsiveSesIzolasyonu/t,284-ArmaflexKaucukBoruIzolasyonu.html&usg=__JAsSTYuO13wylEcHZibwO2vGG0o=&h=540&w=720&sz=48&hl=tr&start=9&sig2=rn0CQs90FrvkC1_L5NYYNQ&zoom=1&tbnid=moEjt5KfvfuXUM:&tbnh=105&tbnw=140&ei=Kbv0TYnULcuWOryg4JsH&prev=/search%3Fq%3Dboru%2Bizolasyonu%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26biw%3D1366%26bih%3D610%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1

Anladım hocam borular aşağıdaki gibi. bunun etrafına tekrardan başka bir izolasyon saracaklarını sanmam. Sadece o dediğiniz dekoratif bant ile düzelteceklerdir bence :

• Arkadaşlar klima almayı düşünüyoruz 1500 tl civarında bütçe ayrılmıştır. 160 safyanın 130 dan sonrasına baktım çogu yorumu okudum klima hakkında hiç bir bilgim yoktu.Az biraz bilgi sahibi olduk Ustalarımıza ve yorum yapanlara teşekkur ederim. Benim kafam çok karıştı.Sizden ricam az biraz bi bilgi alabilirsem evin krokisini biile çizdim. İşaretlediğim yere koyup bütün evi serinletebilir mi acaba ? Salon ile hol arasında kapı yoktur açık duruyor. 2+1 bir ev dir krokiden anlaşılacağı gibi Farklı önerilere de açıgım Teşekkür ederim yardımlarınız için

İstanbulda üsküdar da oturuyorum
    ev 1975 yapımı yalıtım kotu 3 katlı bina 2 .katında oturuyorum. Daire öğlen 2 den sonra güneş almaya başlıyor
    camlar pimapen

• quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

quote:

,,sv:arkadaşım bu dekoratif bant bununla sorun çözülmüyor bu bant sadece ortadaki pisliği kötü görüntüyü yoketmek içindir dekoratif olsun diye...

benim bahsini ettiğim borulara sarılan izolasyon yani polietilen linke tıkla resme bak resimdeki gibi kalın olmalı en az 9mm

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.akinciogullari.com/en/images/main_w/452/akinciogullari_452.jpg&imgrefurl=http://www.akinciogullari.com/tr/Izolasyon/IsiveSesIzolasyonu/t,284-ArmaflexKaucukBoruIzolasyonu.html&usg=__JAsSTYuO13wylEcHZibwO2vGG0o=&h=540&w=720&sz=48&hl=tr&start=9&sig2=rn0CQs90FrvkC1_L5NYYNQ&zoom=1&tbnid=moEjt5KfvfuXUM:&tbnh=105&tbnw=140&ei=Kbv0TYnULcuWOryg4JsH&prev=/search%3Fq%3Dboru%2Bizolasyonu%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26biw%3D1366%26bih%3D610%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1

Anladım hocam borular aşağıdaki gibi. bunun etrafına tekrardan başka bir izolasyon saracaklarını sanmam. Sadece o dediğiniz dekoratif bant ile düzelteceklerdir bence :

sv:engin resimdeki bakır boru tesisatının iç üniteye bağlandığı yerin üzerine (rakorları hava almıyacak şekilde) tekrardan levha şeklinde kesilip sarılırsa yada bir karış kadar boru izolasyonu kesilip yine hava almıyacak kadar üzerine yarıldıktan sonra kesilip sarılırsa problemde ortadan kalkar

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Bu gün konuya bayağı bir foto yükledik. Bunlarda sonuncusu. Seneye Alanya'ya yerleşeceğim için göründüğü gibi klima duvar falan deldirmeden( keza delinip klima konulacak uygun bir yerde yoktu) camdan boruları kestirip kısaltmadan dış üniteye bağlandı. Boruyu dışarıya almak için camda delik açtırdık ne kadar akıllıca bir fikirdi orası şüpheli cam maalesef boru düzeltilirken çatladı. Bu tür PVC kaplı cam olan bölgeye ne gibi bir çözü olabilir arkadaşlar. Tamamen o bölümü pvc kaplatayım diyorum. Cam yine sakata gelecek gibi.

tam anlamıyla rezalet ,şahsen ben servis olsam bu şartlarda bu klimayı takmaya razı olmazdım ,bu sadece servisi değil firmanın karizmasını da yere serer ,zaten bu yaştan sonra mecbur olmadıkça çalışmam dememin örneklerinden biri bu , müşteri diyecek böyle bağla şikayet ederim ben diyeceğim bu şartlarda asla bağlamam ve klimacılık ömrüm kısa sürede biter

• quote:

sv:hemşehrim Nuri Alço bu dikkat etmek lazım gazoz içilmez Nuri abinin yanında gazoza ilaç felan koyar anlamayız

Nuri abi çok oturaklı ağır abi Yusuf Sezgin ve Teoman Ayık abiler de aynen öyle hatta bi link vericem burada

Modern Klimanın boğaz turunda beraber güzel bir mesaimiz oldu kendilerine teşekkür ediyoruz...

abooovv bende diyorum bu adamı bir yerden tanıyorum ,ama aklıma hanımın bir yakını mı düşüncesi geldiğinden dikkat etmemişim artık nuri agam kusurumuza bakmasın ,tehlike çok büyükmüş hocam daha uyarıcı işaretler koyman lazımdı ,mesela dikkat nuri alço çıkabilir gibi

• Teşekkürler.

Dış üniteyi buraya montaj ettirmeyi düşünüyorum. Balkon ilerki zamanda camekan olacağı için balkon içine taktıramıyorum. Gösterdiğim yere takılabilir mi ? Bu şekilde ?

• bu resimdeki balkonun cephesi kuzeye bakıyorsa balkonun ön cephesine değilde yan cephesine takılması uygun olur..

dahada güzeli eğer mümkünse balkondaki kirişe takılabilirse dahada güzel olur balkonun solunda yukarıda görünen su gideri borusu gibi bi şey var hemen onun altına
  • hah hah haa resmi iyi göremediğini tahmin etmiştim o yüzden açıklama yapayım dedim aman diyim dikkat diyim ne olur ne olmaz
    quote:

quote:

sv:hemşehrim Nuri Alço bu dikkat etmek lazım gazoz içilmez Nuri abinin yanında gazoza ilaç felan koyar anlamayız

abooovv bende diyorum bu adamı bir yerden tanıyorum ,ama aklıma hanımın bir yakını mı düşüncesi geldiğinden dikkat etmemişim artık nuri agam kusurumuza bakmasın ,tehlike çok büyükmüş hocam daha uyarıcı işaretler koyman lazımdı ,mesela dikkat nuri alço çıkabilir gibi

quote:

quote:

• quote:

bu resimdeki balkonun cephesi kuzeye bakıyorsa balkonun ön cephesine değilde yan cephesine takılması uygun olur..

dahada güzeli eğer mümkünse balkondaki kirişe takılabilirse dahada güzel olur balkonun solunda yukarıda görünen su gideri borusu gibi bi şey var hemen onun altına

Hocam o yan cephe kışın çok rüzgar alıyor. Evin arka tarafına kalıyor bir de. O rüzgarda cihaz iyi çalışamayacaktır. O yüzden evin önüne alalım dedik ama. Böyle de çok saçma oldu gibi duruyor sanki hiç bu şekilde bir montaj yaptınız mı ?
  • quote:

quote:

bu resimdeki balkonun cephesi kuzeye bakıyorsa balkonun ön cephesine değilde yan cephesine takılması uygun olur..

Hocam o yan cephe kışın çok rüzgar alıyor. Evin arka tarafına kalıyor bir de. O rüzgarda cihaz iyi çalışamayacaktır. O yüzden evin önüne alalım dedik ama. Böyle de çok saçma oldu gibi duruyor sanki hiç bu şekilde bir montaj yaptınız mı ?

ben bilmediğim için binanın cephesi hangi yöne bakıyor o yüzden dedim balkonun önüne değilde imkan varsa balkon kirişine daha güzel olacak diye düşündüm görüntü kirliliğide olmayacaktı kirişte olursa ama teknik açıdan kuzeye bakıyorsa kirişin olduğu yer o zaman düşünmek lazım

• Nuri abimiz kime sarılmışsa kimin yanında ise o asıl kollasın kendini, önce kendine dikkat etsin.

• evet bu şekilde montaj yaptık daha önce biz yaptığımızda aynı sizin gibi daha henüz cam balkon kapanmamıştı

benim söylediğim gibide montajımız var yani direk kirişe taktık..
    ,
    birde balkon da sizin dediğiniz yere montaj yaparken dikkat etmek lazım tuğladır sağlam olmuyor biz genelde kirişe takmayı tercih ediyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lystman

Nuri abimiz kime sarılmışsa kimin yanında ise o asıl kollasın kendini, önce kendine dikkat etsin.

Nuri abi bana sarıldı orda sorun yok bizim Teoman abiyle araları çok iyi ikiside sanat camiasından aynı zamanda Teoman abi kendiside klimacıdır Daıkın bayiisidir... mecidiyeköyde ayık klima çok sık karşılaşıyoruz Nuri abiyle Teomanın kankisidir

Coşkun abide gelecekti işi çıkmış gelemedi eh bi gelseydi var ya sen o zaman düşün gang bang olayını

• quote:

Orijinalden alıntı: msefa

Arkadaşlar klima almayı düşünüyoruz 1500 tl civarında bütçe ayrılmıştır. 160 safyanın 130 dan sonrasına baktım çogu yorumu okudum klima hakkında hiç bir bilgim yoktu.Az biraz bilgi sahibi olduk Ustalarımıza ve yorum yapanlara teşekkur ederim. Benim kafam çok karıştı.Sizden ricam az biraz bi bilgi alabilirsem evin krokisini biile çizdim. İşaretlediğim yere koyup bütün evi serinletebilir mi acaba ? Salon ile hol arasında kapı yoktur açık duruyor. 2+1 bir ev dir krokiden anlaşılacağı gibi Farklı önerilere de açıgım Teşekkür ederim yardımlarınız için

İstanbulda üsküdar da oturuyorum
    ev 1975 yapımı yalıtım kotu 3 katlı bina 2 .katında oturuyorum. Daire öğlen 2 den sonra güneş almaya başlıyor
    camlar pimapen

bir tane klimayla bütün evi soğutmak zor ,ancak iki noktadan olursa bir derece olabilir ama ısı her yerde eşit olmaz gibi geliyor ,ancak daha büyük sorun çok yüklü elektrik faturası gelebilir , klimadan önce gelecek elektrik faturasına razımısınız onu öğrenmek lazım

• quote:

quote:

quote:

ben bilmediğim için binanın cephesi hangi yöne bakıyor o yüzden dedim balkonun önüne değilde imkan varsa balkon kirişine daha güzel olacak diye düşündüm görüntü kirliliğide olmayacaktı kirişte olursa ama teknik açıdan kuzeye bakıyorsa kirişin olduğu yer o zaman düşünmek lazım

Güney cephesi evin arkası hocam. Evin arkası da çok rüzgarlı oluyor açıklık yerde oturduğumuz için. O yüzden rüzgardan korunaklı olarak evin önüne olsun istedim ama balkona camekan yaptırma niyetimiz olduğundan dolayı da balkona taktıramıyoruz. Aslında balkon içine olsa güzel olurdu. O yüzden ben de bu şekilde balkonun önüne istedim. Balkon duvarı sağlam mı değil mi bilmiyorumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EngiN_ -- 12 Haziran 2011; 18:29:45 >

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.