Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: as_hasan

quote:

Orjinalden alıntı: doors

bukadar ceza neden bu bölümde???yada fake kullanımlar????

Katılıyorum arkadaşım ben başlığı 3. syfdan beri katılarak takip edenlerdenim şuraya klima hakkında birkaç yararlı şey öğrenmek için giriyordum, şu fake adamların fake mesajları yüzünden forumun içeriği bozuldu.

Hayır eğer ki öyleyse 50 - 60 yaşına gelmiş bir adamın böyle şeylerle uğraşması ... (!)

Protesto ediyorum

Bende sizi anlamadım insanlar 50-60 yaşına gelince bir odayamı tıkılmalı a sosyalmi olmalı emekli yaşı bile 65 olmuşken bu ihtiyar düşmanlıgı neki adam tecrübelerini yazmış siz ciddiye almayın sizede

• quote:

Orjinalden alıntı: tacirfx

arkadaşlar .... akıl erdiremeyecek birşey yok iyi bir klima alırsanız dogalgazdan daha ucuza ısnırsınız bende bütün evin ısıılmasını anlamıyorum ayda 200 en az vermenin ne alemi var 1-2 saat yakarsanız kaloriferi bilmem iyi bir klima ile serinlersinizde ısınırsınızda bir kere deneseniz cebinize kalan parayı görünce hemen klimaya dönersiniz,Gelelim sedede size 18000 btu klima lazım mitsubishi elektrik olarak yada toshiba,panasonic,sharp,fujitsu,daıkın sakın ha iklimsanın sattıgı mitsubishi degil iyi geceler ......

sakın ha iklimsanın sattıgı mitsubishi degil .. bu ibarenin ne anlama geldiğini anlamadım bir açıklamada bulunan olura sevinirim

Arkadaşım iklimsanın sattıgı mitsubishi havy o anlatılmıştır
  • gürcan kardeş ne demek istediğini anlamadım
  • quote:

gürcan kardeş ne demek istediğini anlamadım

Arkadaşım iki mitsubishi klima var iyi olan mitsubishi elektrik olan, iyi olmayan yani pek tutulmayan mitsubishi havy anlaştıkmı (yani bu iklimsanınki havy olan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 18 Eylül 2006; 0:22:54 >
  • çok saol kardeş bizi bilinçlendirdiğin için desene vereceğimiz para havy (havaya) gidecekti
  • quote:

çok saol kardeş bizi bilinçlendirdiğin için desene vereceğimiz para havy (havaya) gidecekti

Evet arkadaşım klima alacaksan paranda varsa mitsubishi elektrik,panasonic,sharp,daıkın,ortalama bir şey istersen haier,elektra,fuji,dıamond gibi iyi geceler
  • Bir hata yapmayalım, inverter klimalarla inverter olmayan klimaların karşılaştırılması yanlış. İnverter kartları oldukça maliyetlidir, klimalara önemli özellikler katarlar. İnverter olmayan yani On-Off denen cihazların ısıtma esnasında dış ortam sıcaklığının +5 derecenin altına inmesiyle o bahsi edilen COP değerlerini tutturamadığı görülür. Dış ortam sıcaklığının düşmesiyle split klimanın dış ünitesinde buzlanma başlayacağından ısıtma yapması zorlaşır. Defrost süreci başlar. İç ünitede sıcak hava üretimi durur. Siz de üşümeye başlarsınız. Ne zaman dış ünitedeki buzlanma eritilirse ısıtmaya oradan başlar.

Ayrıca odanızdaki talep ettiğiniz sıcaklık değeri çok değişken hale gelecektir. Bu değişim - ve + tepe değerleri büyük bir sinüs dalgası gibi oluşur. Bu çok rahatsız edicidir. Bu klimaların duruş ve kalkışlarındaki sıcaklık değerleri hissedilir. Doğrusu bu değildir. Örneğin 24 dereceye set ettiğiniz klima 25-26 'da durur, 21-22 derede çalışır. Bu diferansiyel kaçınılmazdır.

İnverter klimalar üstünlüklerine gelirsek; dış ortam sıcaklığı -10, -15 dereceye düşse de cihaz, mekanı 21-22 dereceye kolaylıkla ulaştırır. Hedeflenen konfor sıcaklığı bahsi edilen gibi çok değişken değildir. 24 derece set sıcaklığında +,-1 derece ancak fark eder. Ortam set edilen sıcaklığa ulaştıktan inverter sayesinde kompresör frekansı kıyılarak çektiği güç azaltılır. Ses düşer. Dış ünite fan devri düşürülür, böylece defrost olmayabilir. Böylelikle iç ünite ısıtmaya hep devam eder. Bu arada odada sürekli bir ısı kaybı olduğu dikkate alınmalıdır. Bu durum yanlış anlamalara neden olmasın. Ekonomik çalışma bu prosesle gerçekleşir. İnverter klimalar kesinlike %30 gibi tasarruf sağlarlar. Bunu görmek için Avrupa standartlarını belirleyen kuruluşların dökümantasyonu baz alınabilir. Bu cihazlar devreden çıkmayabilirler.

Tüm bunlara ek olarak Daikin halen alternatif akımla çalışan kompresör teknolojisini yanında doğru akımla çalışan kompresörleri de ürün gamlarına sokmuştur. Bu %70 'e varan tüketim maliyeti düşüşüne neden olmuştur. Fiyatları yüksektir.

Özetle hem ısınma hem de soğutma amaçlı klima alacaksanız, ürün inverter olmalıdır. Soğutma amaçlıysa opsiyon olabilir. Tercih yaparken ödediğiniz farkı tasarruf ederek ne kadar zamanda geri alırım diye düşünmeyiniz. Referansınız bu olmamalıdır. Isınma sürecinin yolu inverter klimadan geçer. Aksi halde gördüğünüz COP, EEC değerleri yanıltır. Unutmayınız ki dış ortam sıcaklığı düştükçe tükettiğiniz enerji artar, cop değerleri bozulur. Ayrıca inverter olmayan klimalar devereye girerken nominal güçlerinin 5 katı gibi güce ihtiyaç duyarlar. Evinizdeki lambaların vs. cihazların etkilenmeleri muhtemeldir. İnverter klimalar, ani olarak devreye girmeyip, inverter kartı sayesinde frekans kontrolü yapılarak yumuşak kalkış yaparlar. Tercih ederken servis teşkilatının kalitesine bakmak yeterli olacaktır. Ayrıca Iklimsa'nın ithal ettiği Heavy Ind. ait ürünlerin kötülenmesi doğru değildir. Benim tercihlerim, Daikin, Mitsubishi (Heavy ya da Electric) ,Sharp ve Panasonic. Bilgiye ek olarak en büyük ürün gamı Daikin 'dedir. Daikin sadece klima üretir. Ancak distribütör olan Teba bu işi bırakmıştır. Tercih sizin olmalı.

• quote:

Orjinalden alıntı: electric

Bir hata yapmayalım, inverter klimalarla inverter olmayan klimaların karşılaştırılması yanlış. İnverter kartları oldukça maliyetlidir, klimalara önemli özellikler katarlar. İnverter olmayan yani On-Off denen cihazların ısıtma esnasında dış ortam sıcaklığının +5 derecenin altına inmesiyle o bahsi edilen COP değerlerini tutturamadığı görülür. Dış ortam sıcaklığının düşmesiyle split klimanın dış ünitesinde buzlanma başlayacağından ısıtma yapması zorlaşır. Defrost süreci başlar. İç ünitede sıcak hava üretimi durur. Siz de üşümeye başlarsınız. Ne zaman dış ünitedeki buzlanma eritilirse ısıtmaya oradan başlar.

Ayrıca odanızdaki talep ettiğiniz sıcaklık değeri çok değişken hale gelecektir. Bu değişim - ve + tepe değerleri büyük bir sinüs dalgası gibi oluşur. Bu çok rahatsız edicidir. Bu klimaların duruş ve kalkışlarındaki sıcaklık değerleri hissedilir. Doğrusu bu değildir. Örneğin 24 dereceye set ettiğiniz klima 25-26 'da durur, 21-22 derede çalışır. Bu diferansiyel kaçınılmazdır.

İnverter klimalar üstünlüklerine gelirsek; dış ortam sıcaklığı -10, -15 dereceye düşse de cihaz, mekanı 21-22 dereceye kolaylıkla ulaştırır. Hedeflenen konfor sıcaklığı bahsi edilen gibi çok değişken değildir. 24 derece set sıcaklığında +,-1 derece ancak fark eder. Ortam set edilen sıcaklığa ulaştıktan inverter sayesinde kompresör frekansı kıyılarak çektiği güç azaltılır. Ses düşer. Dış ünite fan devri düşürülür, böylece defrost olmayabilir. Böylelikle iç ünite ısıtmaya hep devam eder. Bu arada odada sürekli bir ısı kaybı olduğu dikkate alınmalıdır. Bu durum yanlış anlamalara neden olmasın. Ekonomik çalışma bu prosesle gerçekleşir. İnverter klimalar kesinlike %30 gibi tasarruf sağlarlar. Bunu görmek için Avrupa standartlarını belirleyen kuruluşların dökümantasyonu baz alınabilir. Bu cihazlar devreden çıkmayabilirler.

Tüm bunlara ek olarak Daikin halen alternatif akımla çalışan kompresör teknolojisini yanında doğru akımla çalışan kompresörleri de ürün gamlarına sokmuştur. Bu %70 'e varan tüketim maliyeti düşüşüne neden olmuştur. Fiyatları yüksektir.

Özetle hem ısınma hem de soğutma amaçlı klima alacaksanız, ürün inverter olmalıdır. Soğutma amaçlıysa opsiyon olabilir. Tercih yaparken ödediğiniz farkı tasarruf ederek ne kadar zamanda geri alırım diye düşünmeyiniz. Referansınız bu olmamalıdır. Isınma sürecinin yolu inverter klimadan geçer. Aksi halde gördüğünüz COP, EEC değerleri yanıltır. Unutmayınız ki dış ortam sıcaklığı düştükçe tükettiğiniz enerji artar, cop değerleri bozulur. Ayrıca inverter olmayan klimalar devereye girerken nominal güçlerinin 5 katı gibi güce ihtiyaç duyarlar. Evinizdeki lambaların vs. cihazların etkilenmeleri muhtemeldir. İnverter klimalar, ani olarak devreye girmeyip, inverter kartı sayesinde frekans kontrolü yapılarak yumuşak kalkış yaparlar. Tercih ederken servis teşkilatının kalitesine bakmak yeterli olacaktır. Ayrıca Iklimsa'nın ithal ettiği Heavy Ind. ait ürünlerin kötülenmesi doğru değildir. Benim tercihlerim, Daikin, Mitsubishi (Heavy ya da Electric) ,Sharp ve Panasonic. Bilgiye ek olarak en büyük ürün gamı Daikin 'dedir. Daikin sadece klima üretir. Ancak distribütör olan Teba bu işi bırakmıştır. Tercih sizin olmalı.

Arkadaşa kesinlikle havy konusu hariç katılıyorum sebebide izmirde iklimsa satıcıları bile (isim veremem) havy'den uzak durun diyorlar.
    Ayrıca daıkın konusundada çok dogru yazmış arkadaş, dünyada bu işi en iyi yapan daıkındır yalnızca şu an eksisi türkiyedeki durumu saglam olmaması ama korkmayın en geç 2008 de türkiyeye kendileri geliyorlar güvenerek alabilirsiniz bu klimalar bozulma nedir bilmezler,20 senedir çalışan daıkınlar var türkiyede servis görmeden iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 18 Eylül 2006; 1:23:03 >

• selam arkadaşlar ben yine döndüm aranıza cetins abi sende buralardaysan devam edebiliriz sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: as_hasan

Katılıyorum arkadaşım ben başlığı 3. syfdan beri katılarak takip edenlerdenim şuraya klima hakkında birkaç yararlı şey öğrenmek için giriyordum, şu fake adamların fake mesajları yüzünden forumun içeriği bozuldu.

Hayır eğer ki öyleyse 50 - 60 yaşına gelmiş bir adamın böyle şeylerle uğraşması ... (!)

Protesto ediyorum

Bende sizi anlamadım insanlar 50-60 yaşına gelince bir odayamı tıkılmalı a sosyalmi olmalı emekli yaşı bile 65 olmuşken bu ihtiyar düşmanlıgı neki adam tecrübelerini yazmış siz ciddiye almayın sizede

Sayın arkadaşım ne demek istediğimi çoğu kişi anlamıştır.

• Bir ara mesaj attım ama 9 gün aranızda yoktum. Gürcan bey ve 7 cücelerini gözardı edip, devam edebiliriz bence. O kendi kendine yazsın dursun. Ben aslında, kendisinin azmine hayran oldum. Tebrik mi etmeli yoksa ne yapmalı ???

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

selam arkadaşlar ben yine döndüm aranıza cetins abi sende buralardaysan devam edebiliriz sanırım
  • gurcan1 efendi, bana pm atarak küfür ediyorsun, asıl utanması gereken kişi sensin.

Forum yöneticileri bana atılan pm'i okuyun lütfen. Bu şahıs için gerekeni siz yapın, aksi takdirde bu forumun benim açımdan önemi kalmayacak! Sürekli ceza alan bu kişiyi neden hala buradan konuşturuyorsunuz?

quote:

merak etmeyin arkadaşlar iki ahbab çavuştan ben sizleri korurum 35 nikle atılsakda geliriz
    bazıları atılınca utanırmış ben atılmazsam utanırım be dogruyu söyleyeni dokuz köyden anlayana
  • önceden sana saygılı davranırdım nedeni ise yaşça benden büyük olmandı ama bu terbiyesizliğini göz ardı edemem hele pm den küfür ediyosan gurcan asla... ben 27 yaşındayım saygıyı helede insanlara nasıl davranılmasını senden ögreneceğimize biz sana ögretmeyelim sen şimdi dünyanın bütün klimalardan bilgim var desen ben herşeyi senden daha iyi biliyorum desen ve bunda dogruyu söylesen benim gözümde pul kadar kıymetin kalmadı o yüzden yaşına yakışanı yap yoksa bu agır hareketinden dolayı insanların kişiliklerini aşagılayıcı söz ve davranıştan dolayı senin hakkında yasal işlem başlatıcam eger catins abide buna izin verirse burdaki tüm yazdıklarını kopyaladım ve bende gereken kayıtlar var istersen bunuda silebilirsin
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cetins

gurcan1 efendi, bana pm atarak küfür ediyorsun, asıl utanması gereken kişi sensin.

Forum yöneticileri bana atılan pm'i okuyun lütfen. Bu şahıs için gerekeni siz yapın, aksi takdirde bu forumun benim açımdan önemi kalmayacak! Sürekli ceza alan bu kişiyi neden hala buradan konuşturuyorsunuz?

quote:

merak etmeyin arkadaşlar iki ahbab çavuştan ben sizleri korurum 35 nikle atılsakda geliriz
    bazıları atılınca utanırmış ben atılmazsam utanırım be dogruyu söyleyeni dokuz köyden anlayana

ASIL SEN BURADA KALIRSAN MİLLETİN KAFASI KARIŞACAK BİLGİSİZ UKALA SEN GİT BABANA EFENDİ DE TERBİYESİZ BURASI CUMHURİYET OSMANLI UŞAGI

• ben burada sen yokken yazdıgım birşeyi hatırlatayım ben burada klimalar hakkında yorum yapmayacagımı söylemiştim o yüzden geri döndüm dedim ve bunda inan bana arkadaşların etkisi oldu yazmam için ısrar ettiler
    quote:

Birileri bir yerlerde tutunamadı gene döndüm ayakları
  • bu lafına gülmekten başka birşey yapmam ben şahsen nedeni ise forumdan atılanı kullanıcılar değil moderatörler atarlar o yüzden dogru söylediğim için atıldım demek birşey ifade etmiyor boşa kürek çekiyorsun bence mutlaka bir şeyi yanlış yapıyosun
    quote:

• GÜRCAN BEY AYIP EDİYORSUNUZ

ASIL SEN BURADA KALIRSAN MİLLETİN KAFASI KARIŞACAK BİLGİSİZ UKALA SEN GİT BABANA EFENDİ DE TERBİYESİZ BURASI CUMHURİYET OSMANLI UŞAGI

BUDA NE DEMEK ( OSMANLI UŞAĞI) YOKSA SEN ASLINI İNKARMI EDİYORSUN (YANLIŞ ANLADIYSAM KUSURA BAKMA)
  • aslında işin aslı klima almak yada almamayı aştı gurcan eger pm den küfür ettiysen umarım silmemiştir cetıns abi ben ondan gelecek cevapbı bekliyorum senin ki kaş yapayım derken göz çıkarmaktır ve benim gözümde küfür etmek en büyük acizliktir insan gibi konuşmak varken ben sana dedim senle her zaman heryerde tartışmaya vardım teknik klima bilgisi hakkında ve tlf numaralarımı faksımı yazdım msn adresimi yazdım neden gelemedin yada tlf açmadın yapamazsın çünkü anca burda mahalle kavgası tabir ettiğimiz şeyleri yazabilirsin zaten tartışılacak biriside değilmişsin eger o küfür olayı dogruysa en çok kızdıgım nokta da bu zaten neyse senle görüşmemek üzere
    quote:

quote:

GÜRCAN BEY AYIP EDİYORSUNUZ

BUDA NE DEMEK ( OSMANLI UŞAĞI) YOKSA SEN ASLINI İNKARMI EDİYORSUN (YANLIŞ ANLADIYSAM KUSURA BAKMA)

Çetin bey arkadaşa söyledim osmanlı uşagı demek yobaz demek, ben aslımı inkar etmiyorum asıl ben kalırsam aırfel almaktan kurtulacaksınız

• quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

aslında işin aslı klima almak yada almamayı aştı gurcan eger pm den küfür ettiysen umarım silmemiştir cetıns abi ben ondan gelecek cevapbı bekliyorum senin ki kaş yapayım derken göz çıkarmaktır ve benim gözümde küfür etmek en büyük acizliktir insan gibi konuşmak varken ben sana dedim senle her zaman heryerde tartışmaya vardım teknik klima bilgisi hakkında ve tlf numaralarımı faksımı yazdım msn adresimi yazdım neden gelemedin yada tlf açmadın yapamazsın çünkü anca burda mahalle kavgası tabir ettiğimiz şeyleri yazabilirsin zaten tartışılacak biriside değilmişsin eger o küfür olayı dogruysa en çok kızdıgım nokta da bu zaten neyse senle görüşmemek üzere

Art_sry arkadaşım beni hatırlıyorsundur umarım, çoğu konuda katılıyorum sana ancak bir daha servisisin diye airfel i tavsiye ederek insanları kör kuyuya yollamazsan sevinirim. Çünkü bu yanlış yönlendirmedir.

Sayende aldım airfel i memnun değilim, ikide bir bir kişinin sözü ile bir klima kötülenmez diyerek laf vurmazsan sevinirim nedeni airfel üst sınıf bir klima değil biliyorum ancak ortalama bir klima olarakta servisi yüzünden alınmaz sen beni bir kişiye indiriyorsun; ancak ben yorumları sadece izmir için söylüyorum kalkıp tüm türkiye içinde genelleme yapabilirdim art_sry iyi olabilir ancak servisleri hiç iyi değil diyebilirdim gerçekçi olmazdı.

Bilinçli bir kişi, servisi olarak bundan sonra airfel tavsiye etmiyeceğinizi umut ediyorum.

Not:Kimse bu msj alıntı yaparak art_sry'ye karşı kullanmasın. Daha önce yapıldığı için belirtmek istedim.

• tşk ederim zaten bu konuda gerekli yerlere gerekli bilgiler iletildi adanada böyle bir sorunumuz yok ve diger illerdeki arkadaşlarımızdanda böyle bir sorun gelmedi tahmin ediyorum senin muhatap oldugun serviste bir problem var eger pm atarsan bana servis ismini ben tekrardan ilğileneceğim ve seni farklı bir servise yönlendireyim eger istersen yada problemin varsa yardımcı olabilirim.. as-hasan ayrıca ben sana karşı birşey söylemiş değilim bazı kişilere sen üzerine alınma lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 19 Eylül 2006; 0:00:05 >
  • Arkadaşım artık illallah ettim muhttab olmak istemiyorum o şahıslarla aldığım yer izmir ...(servis çağırırım 30.gün ya gelir ya gelmez) şimdi sen bana orayıda savunursun daha muhattab da olmam ordan kimseyle hayır sen de bu firmadan ekmek yiyorsun izmirde sorun yaratan yeri istedin söledim ayrıca ilgilenen izmir teknik servis numarasını AİRFEL NET SAYFASINDAN nerden bulabilirim onuda söylersen sevinirim (müşteri hizmeteri sadece oyalıyor ), memnun olmayan kullanıcılar var diye bu yer hakkında merkezinize ileteceğini umarım. iyi akşamlar

Derdimi anlattım.

Burda isim vermek doğru olmayacağından özelden aynı msj '...' yerine firma ismi ile gönderilmiştir.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.