Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.172
Cevap
328
Favori
3.172.304
Tıklama
Giriş
      16 Not
      11 Haziran 2011 19:44:07
      quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler valla içime kurt düşürdünüz şimdi Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima ve serisi için. İyi mi kötü mü bilemedim valla ? Hata mı yaptım demeye başladım kendi kendime

mits. SRK35ZJ-S ile arasında neredeyse 500-600 tl fark var , işte bu durumda son söz alıcıya kalıyor ,misal siz bu farkı verip biraz daha üstün klima almak istermiydiniz ? bizlerin buradan insanların tam niyetlerini anlayabilmemiz mümkün değil ,

mits. eer-cop 3.47 -4.00
      alarko eer-cop 3.21-3.65

gördüğünüz gibi özellikle ısıtmada azda olsa elektrik tasarrufu olacağı kesin , ancak bu değerlerden tam faydalanabilmek için sürekli yazdığımız 8 saatten fazla kullanım ve yukarıda ki örnekte olduğu gibi kapıyı sonuna kadar açıp kullanırsanız boşuna hiç eer-cop değerleriyle uğraşmayın , diğer bir konu sadece soğutma için istiyorsanız zaten faturada fazla bir fark göremezsiniz

yani iyi mi kötü mü olayından önce sizin ihtiyacınız öne çıkıyor ,eğer kullandıktan sonra kafanızda sorular oluşursa misal sessiz denildiği halde fazla sesi varsa veya çok yüklü fatura geliyorsa o zaman firmadan hesap sorabilirsiniz ve firmayı etiket değerlerine uymadığı için mahkemeye bile verebilirsiniz ve tabiki buradan tavsiyede bulunanlara da sitemde bulunabilirsiniz ,ama siz şuan vesvese yapıyorsunuz ortada şikayet yokken acabalarla uğraşıyorsunuz , asgari 2-3 ay kullandıktan sonra ancak bir düşünce ortaya çıkar yani baştan değil (ses hariç)
      |
      |

• Yarbay
      3021 Mesaj
      11 Haziran 2011 19:56:37
      Anladım arkadaşlar. Aslında alarkonun 1800 tl ye sattığı cihaz ne kadar kötü olabilirki , idealesya.com dan 1500 e alarak iyi yaptığımı ve bütçem bu kadarken bu fiyata alınabilecek en iyi cihazı aldığımı düşünüyorum. Bi kurulsun da kafamdaki soru işaretleri kalkar mı kalkmaz mı bakacağız. açıkçası mitsu bile 500-600 tl lik farka değeceğini de düşünmüyorum. Tamam kalite olsun herşey olarak üstün olsun ama bence 500 tl fazla verip alınası bir cihaz gelmedi bana. Daha kurulmadı ama bu fiyata alınabilecek inverter tipi 12 binlik cihazlar arasında F/p olduğuna inanıyorum. Şöyle düşünsek mesela : Aradaki 500 tl farka odanın ısı geçirgenliği düşürsek ( Yalıtım yapsak) daha mantıklı olacaktır bence.

Saygılar arkadaşlar.
      |
      |
      11 Haziran 2011 20:13:45
      Arkadaşler baymak nasıldır acaba ?http://www.hepsiburada.com/Liste/baymak-elite-duvar-tipi-split-klima-/ProductDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453&intcamp=GununTeklifi 12.000 btu ınvertersız bu modelin eer ve cop değerleri 3.21-3.35 bu fiyata özellikleri baya hoşuma gitti.
      Tüm teknik özelliklerhttp://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Klima/ID_756_tr_TR/1.Broşür.pdf verilmiş fazla ısıtma yapmayan için bence değerler iyi ve iç ünite sesi 37 dış ünite 50 db
      |
      |

• Yarbay
      2952 Mesaj
      11 Haziran 2011 20:46:00
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Klima bu gün montaj oldu şimdilik sorun yok gibi. Yalnız kurulumu yapanlar Alarko'nun kurulum yapıldığı gün olması şartıyla 95 TL karşılığında ek 2 yıl garanti uzattığını söylediler. 3 yıl + 95 TL toplamda 5 yıl. Gün içerisinde haber vermem gerekiyor ne dersiniz.

başta bir hatırlatma yapayım elektrik dalgalanmalarından olan arızaları firmalar kabul etmiyor ve genelde en çokta bu sebepten arıza oluyor,yine kullanıcı kaynaklı hatalarıda kabul etmiyorlar ,bunları öğrendikten sonra gerisi size kalıyor 3 yıl sonra olabilecek fabrikasyon bir hatadan kaynaklı arıza durumunda elbetteki büyük fayda sağlayabilir ama inanın teknoloji o kadar hızlı ilerliyorki bugün iyi görünen yarın ne olur bilinmiyor eskiden olsa hiç düşünme garantiyi uzat derdim ama şimdi ?????

Üstad eğer ben yanlış anlamadıysam senin söylediğine göre normal 3 yıllık garanti süresi bile hikaye. Bir servisin garanti dışı eve gelmesi 100 - 150 tl arası aslına bakarsan yine de garanti uzatımı uygun geliyor 5 yıl sonra zaten ahı gider vahı kalır aletin. Yorumun için sağol.
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      11 Haziran 2011 20:48:58
      Evet engin haklısın. arçelik-bekonun inverterleri 1600-1700 üstü fiyatlarda gözüküyor. Senin 1500 TL ye inverter ve 12.000 btu çok iyidir.

aklın karışmasın. kullan gör paylaş..

quote:

Anladım arkadaşlar. Aslında alarkonun 1800 tl ye sattığı cihaz ne kadar kötü olabilirki , idealesya.com dan 1500 e alarak iyi yaptığımı ve bütçem bu kadarken bu fiyata alınabilecek en iyi cihazı aldığımı düşünüyorum. Bi kurulsun da kafamdaki soru işaretleri kalkar mı kalkmaz mı bakacağız. açıkçası mitsu bile 500-600 tl lik farka değeceğini de düşünmüyorum. Tamam kalite olsun herşey olarak üstün olsun ama bence 500 tl fazla verip alınası bir cihaz gelmedi bana. Daha kurulmadı ama bu fiyata alınabilecek inverter tipi 12 binlik cihazlar arasında F/p olduğuna inanıyorum. Şöyle düşünsek mesela : Aradaki 500 tl farka odanın ısı geçirgenliği düşürsek ( Yalıtım yapsak) daha mantıklı olacaktır bence.

Saygılar arkadaşlar.
      |
      |

• Teğmen
      229 Mesaj
      11 Haziran 2011 20:49:04
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: medmania

Bendeki çinli.

hayırlı olsun , zaten hepsi çin onun için iyi çin mi kötü çin mi önemli olan bu , güzel tekerleme oldu galiba

Teşekkür ederim. Jackie Chan çıkar umarım Klimanın şimdilik tek artısı diyebileceğim özellik. Havayı sadece yukarı aşağı değil aynı zamanda eş zamanlı sola sağa doğru da yönlendirmesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medmania -- 11 Haziran 2011; 20:51:03 >
      |
      |

• Yarbay
      10628 Mesaj
      11 Haziran 2011 22:31:00
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

peki o şekilde elektrige baglasam klimaya sürekli elektrik gelicek bunun bi dezavantajı olur mu ? olumsuz yönu var mı ?
      etkisi varsa prizli şekilde kullanıcam , yoksa 7/24 elektrik baglı şekilde boada bagliycam.

yanılmıyorsam bir yada iki sayfa önce artılarını uzun uzun anlattım tekrar anlatmak sıkıcı geliyor

yazıldıgını bilmedigim için tekrar eski sayfalara gitmek istemiyorum cunku cogu yazılarlar bilgiden öte farklı mesajlar geçiyor. yönlendirmen iyi oldu arıyorum hemen

Edit: msji buldumda benım asıl ögrenmek istedigim cevap yoktu.
      aslında ben şunu anladım bi bakımada , bu sigortayı saatten hemen sonra baglamamız gerekiyor anladıgım kadariyla. sigorta kutusundan sonra tekrar sigorta baglasak olmaz dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 11 Haziran 2011; 22:56:06 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      12 Haziran 2011 00:42:46
      quote:

quote:

quote:

peki o şekilde elektrige baglasam klimaya sürekli elektrik gelicek bunun bi dezavantajı olur mu ? olumsuz yönu var mı ?
      etkisi varsa prizli şekilde kullanıcam , yoksa 7/24 elektrik baglı şekilde boada bagliycam.

yanılmıyorsam bir yada iki sayfa önce artılarını uzun uzun anlattım tekrar anlatmak sıkıcı geliyor

yazıldıgını bilmedigim için tekrar eski sayfalara gitmek istemiyorum cunku cogu yazılarlar bilgiden öte farklı mesajlar geçiyor. yönlendirmen iyi oldu arıyorum hemen

Edit: msji buldumda benım asıl ögrenmek istedigim cevap yoktu.
      aslında ben şunu anladım bi bakımada , bu sigortayı saatten hemen sonra baglamamız gerekiyor anladıgım kadariyla. sigorta kutusundan sonra tekrar sigorta baglasak olmaz dimi

bir daha anlatayım bari , aslında sigorta şart değil ancak tesisatınızı bilmediğimiz ve serviste özellikle istiyorsa ve aslında bana görede olması gerektiğinden yaptırın derim ,

sigorta nerede olacak ? ,elbetteki buat ile klima arasında olacak yani klimanın yakınıda olacak (elektrikçilerde bilir)

artıları nelerdir ? , buattan önceki sigorta yüksek amperli ise atması geç olacağından klima daha fazla zarar görebilir buna mani olmak için sadece klima için daha düşük amperli sigorta iyi olacaktır , diğer bir faydası cihaz temizlenme öncesinde veya tamir veya arıza durumunda bu sigorta kapatılır ve evdeki diğer cihazların çalışmasına mani olmaz yoksa ana sigortayı kapatmak gerekeceğinden bir müddet elektriksiz kalma durumu da ortadan kalkacaktır ,yine diyelimki bir hafta evde kimse olmayacak bu durumda bu sigortayı kapatmak suretiyle hem daha fazla emniyet hem azda olsa elektrik tasarrufu yapmış olacaksınız

umarım anlatabilmişimdir
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      12 Haziran 2011 02:54:38
      quote:

Saygılar arkadaşlar.

Hiç üzülmeyin, hem alım fiyat farkından kazanıyorsunuz; hem de kaliteli ve sessiz bir alet almış oldunuz.

Sanırım COP/EER değerleri nedeniyle şüpheye düştünüz.
      İnverter klima kullanımında verimliliğin en önemli faktörü, aleti olabildiği kadar nominal kapasitesinin altında kullanabilmektir.
      Yani, COP değeri 4.2 olan nominal gücü 2.5 kW bir alet ile; COP 3.65 olan nominal gücü 3.5 kW olan bir alet düşünün:
      Bu iki aletten ortalama 3 kW/h ısı transferi aldığınızda, her iki alet te aynı miktarda elektrik kullanacaktır (ince hesaba girmedim ama yaklaşık budur).
      Kaldı ki, sizin 15 M2'lik mekanda bu alet ortalama 2.5 kW vererek çalışacak, ve tahminen 4.2-4.5 COP değeri ile enerji çevirecektir.

Ayrıca, inverter özelliğini bir kenara bırakıp sabit hızlı aletler için düşünelim:
      3.5 kW gücündeki biri COP 3.7 diğeri 4.2 olan iki aletin, aynı ısıyı transfer ederken harcadığı elektrik farkı (günde 10 saat full çalışmada) ayda 10 lira kadardır.
      Artık yılda kullanılan gün/saat hesabını yapıp yıllık farkı bulabilirsiniz, ve oldukça iyi bir alışveriş yaptığınız ortaya çıkar.

Asıl önemli olan, nerdeyse sabit hızlı-düşük kaliteli bir alet parasına; konforlu-sessiz-kaliteli bir klima almış olmanız.
      Teknik değerler yaklaşık olarak Toshiba Suzumi serisi gibidir (zaten mal da aslında neredeyse odur), bakın bakalım o kapasitedeki bir Toshiba SKV kaç paraya satılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 12 Haziran 2011; 3:24:06 >
      |
      |

• Yarbay
      3021 Mesaj
      12 Haziran 2011 09:38:12
      @kaya727 ve @kocausta*

Tamam beyler aklımdaki soru işaretleri kalktı sayenizde. Bu paraya alınabilecek en iyi cihazı almışım.

Kocausta dediğiniz gibi toshibaya baktım bin küsür tv fark var. Bu farka değer mi değmez tabiki. O zaman iyi bir seçim yaptım demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EngiN_ -- 12 Haziran 2011; 9:39:51 >
      |
      |
      12 Haziran 2011 10:18:15
      quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

http://www.denemkimya.com.tr/ana_sayfa.htm

arkadaşlar biz burdan alıyoruz ve kullanıyoruz 1/10 oranında seyreltilerek kullanılan konsantre birde farklı seyreltilmeden direk kullanılan ve durulama gerektirmeyen özellikte olanı var..

birde profesyoneller için yani biz klimacılar için kullanılan bioshields tabletleri var ama biz bunları kanallı klimalarda drenaj tavalarına kullanıyoruz bireysel kullanıcılar için hiç gerek yok

biz kimyasal satmıyoruz fakat firmadan temin edemeyen olursa plastik pet şişeye koyar yollarız isteyen olursa bizimle irtibata geçebilir amacımız kar elde etmek değildir böyle bir zamanda klima işleri patlamışken bu işten kimyasal işinden para kazanmayı düşünmüyoruz amacımız yardımcı olmaktır maliyeti neyse hesaplarız yollarız

iletişim için web adresimizden e-posta atınız... http://www.tekirdagklima.com/

arkadaşlar konumuzla ilgisi yok belki ama klima bakımı ile ilgili şu topicte paylaşımda bulundum isteyen ilgilenen varsa bakabilir.... yardımcı olurum

http://forum.donanimhaber.com/m_26467214/mpage_1/f_/key_//tm.htm#26467214
      |
      |

• Yarbay
      10628 Mesaj
      12 Haziran 2011 10:18:22
      @alptuğ56 , Hocam saol anladım anlamasınada şunu öğrenmek istiyorum aslında.
      Ana sigorta > Boat > klima için sigorta > klima

Bu şekil yaparsak dogru dimi ? ben sigorta'dan sonra sigorta olabilir mi olamaz mı diye düşündüm ? Senın söylediklerinde bu olabilir oldugunu anladım
      yani kusura bakmayin baya bi derinlere inip soruyorum çünki bu konuda prof degilim
      |
      |
      12 Haziran 2011 10:50:45
      Merhaba,
      Benim de tavsiyelerinize ihtiyacım var.
      İzmir'deki evimizin salonu için sadece soğutmada kullanacağımız bir klima alacağız. Salon 30 m2 ve 10 m2 lik koridora açılıyor. Arada kapı yok. Ara kattayız, güneş sabhları kısa süre doğrudan vuruyor salona.
      Dün birkaç klima bayisine uğradık. 24 veya 18binlik önerdiler. Biz 18binlik taraftarıyız.
      Bir bayi arada kapı olmadığından inverter önermem dedi. Ben pek ikna olmadım açıklamasından. Siz ne dersiniz?
      Forumda yazılanlardan bizim koşullarımız için standart modellerin yeterli olacağını çıkarıyorum. Aşağıdaki modeller için yakın fiyatlar aldık ki önerilen markalar arasında en makul fiyatlılar bunlardı. Hangisini önerirsiniz?

1. Zibro S 6550 18bin BTU (INVERTER)
      2. Hitachi RAS 18KH 18bin BTU (STANDART)
      3. Panasonic 18bin BTU (STANDART) (model numarasını not etmemişim ama herhalde Panasonic KIT - PW18 - GKE'dir)

Şimdiden teşekkürler
      |
      |

• Yarbay
      2952 Mesaj
      12 Haziran 2011 10:54:16
      quote:

@alptuğ56 , Hocam saol anladım anlamasınada şunu öğrenmek istiyorum aslında.
      Ana sigorta > Boat > klima için sigorta > klima

Bu şekil yaparsak dogru dimi ? ben sigorta'dan sonra sigorta olabilir mi olamaz mı diye düşündüm ? Senın söylediklerinde bu olabilir oldugunu anladım
      yani kusura bakmayin baya bi derinlere inip soruyorum çünki bu konuda prof degilim

Ben kendi hattımı bu şekilde kurdum. İlk resimde ana sigortada sağda boş olan yere siemens 20 amper sigortadan direkt dış üniteye bağlı tek hat.. Aklıma takılan tek şey evde elimde fazladan bulunan 20 Amperlik sigortayı kullandım daha düşük kullanmam mı gerekirdi mesela 10 amper.

|
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      12 Haziran 2011 11:09:34
      quote:

quote:

albani ustaya borcum olan çayı ısmarlıyorum şekerini attım karıştırdım içilmeye hazır ayrıca tekirdağ köftesi için rezervasyonda yaptırdım bizi bekliyorlar üstad...

hocam bize yokmu

sana gazoz söyledim arkadaşım aslında Nuri abi söyledi ama dikkatli ol sen genede

|
      |

• Yarbay
      2952 Mesaj
      12 Haziran 2011 11:09:38
      Alarko 53 NQV 050M klima dün gündüz 14.00 dan bu sabah 07.00' kadar aralıksız çalıştı. Şunu söyleyebilirim dış ünite çok çok sessiz sabah hiç gürültüsüz ortamda dinleme fırsatım oldu kulağımı dayayıp ancak fanın dönerken ki üfleme sesini duydum o da belli belirsiz. İç ünitede çok sessiz uyku modunda olmadan bile ses yine yanına gidip kulağınızı dayamadığınız sürece duyulmuyor. Klima 20 dereceye ayarlıydı. Büyük olasılıkla mekan çok büyük olması sebebi ile tam kapasite çalıştı. Soğutma olayına gelirsek camlar açık olmadan duramadığımız 120 m2 lik evimizde bütün camlar kapalı oda kapıları açık hiç terlemeden ve rahatsız olmadan rahatça uyuduk. Eminim 50 m2 lik kapalı bir ortamı kutuplara çevirir bu alet.

Gel gelelim sabah kalktığımda hortum ve borunun birleştiği yerde damlalar oluştuğunu gördüm yere damlamamış ama altta fotoğrafta göreceğiniz gibi bayağı bir ıslaklık oluşmuş Bu normal bir durummu arkadaşlar? servis çağırmam gerekiyor mu?

|
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      12 Haziran 2011 11:15:24
      izolasyon yapılırken kullanılan malzeme standartların altında ince ve kötü bir malzeme kullanılmış en az 9mm kullanılması gerekirdi izolasyon malzemesinin biz ona flexibil diyoruz...

servis çağıracaksın tabiikide gelecekler borularda kullanılan izolasyon malzemesinin daha kalınını 9 mm olanının kullanın diye telkinde bulunacaksın ücret felanda almayacakalr eğer bi sorun olursa burada yaz canlarına okuruz
      |
      |
      12 Haziran 2011 11:19:01

sana gazoz söyledim arkadaşım aslında Nuri abi söyledi ama dikkatli ol sen genede

|
      |

• Yarbay
      2952 Mesaj
      12 Haziran 2011 11:21:09
      Bu gün konuya bayağı bir foto yükledik. Bunlarda sonuncusu. Seneye Alanya'ya yerleşeceğim için göründüğü gibi klima duvar falan deldirmeden( keza delinip klima konulacak uygun bir yerde yoktu) camdan boruları kestirip kısaltmadan dış üniteye bağlandı. Boruyu dışarıya almak için camda delik açtırdık ne kadar akıllıca bir fikirdi orası şüpheli cam maalesef boru düzeltilirken çatladı. Bu tür PVC kaplı cam olan bölgeye ne gibi bir çözü olabilir arkadaşlar. Tamamen o bölümü pvc kaplatayım diyorum. Cam yine sakata gelecek gibi.

|
      |

• Yarbay
      2952 Mesaj
      12 Haziran 2011 11:27:53
      quote:

izolasyon yapılırken kullanılan malzeme standartların altında ince ve kötü bir malzeme kullanılmış en az 9mm kullanılması gerekirdi izolasyon malzemesinin biz ona flexibil diyoruz...

servis çağıracaksın tabiikide gelecekler borularda kullanılan izolasyon malzemesinin daha kalınını 9 mm olanının kullanın diye telkinde bulunacaksın ücret felanda almayacakalr eğer bi sorun olursa burada yaz canlarına okuruz

Anladım. Yarın canlarına okurum. Peki bu sarılı bantı çıkartsınlar mı yoksa bantın üstüne sarsalar olur mu ona göre tedbirimi alıyım. Bir de bildiğiniz bir marka bant var mı 9mm lik dediğiniz herhangi bir bant olurmu özellikle söyleyip getirttireceğim.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
SEO
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.