Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: miribute Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 20 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tamam beyler aklımdaki soru işaretleri kalktı sayenizde. Bu paraya alınabilecek en iyi cihazı almışım.

Kocausta dediğiniz gibi toshibaya baktım bin küsür tv fark var. Bu farka değer mi değmez tabiki. O zaman iyi bir seçim yaptım demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EngiN_ -- 12 Haziran 2011; 9:39:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

http://www.denemkimya.com.tr/ana_sayfa.htm

arkadaşlar biz burdan alıyoruz ve kullanıyoruz 1/10 oranında seyreltilerek kullanılan konsantre birde farklı seyreltilmeden direk kullanılan ve durulama gerektirmeyen özellikte olanı var..

birde profesyoneller için yani biz klimacılar için kullanılan bioshields tabletleri var ama biz bunları kanallı klimalarda drenaj tavalarına kullanıyoruz bireysel kullanıcılar için hiç gerek yok

biz kimyasal satmıyoruz fakat firmadan temin edemeyen olursa plastik pet şişeye koyar yollarız isteyen olursa bizimle irtibata geçebilir amacımız kar elde etmek değildir böyle bir zamanda klima işleri patlamışken bu işten kimyasal işinden para kazanmayı düşünmüyoruz amacımız yardımcı olmaktır maliyeti neyse hesaplarız yollarız

iletişim için web adresimizden e-posta atınız... http://www.tekirdagklima.com/

arkadaşlar konumuzla ilgisi yok belki ama klima bakımı ile ilgili şu topicte paylaşımda bulundum isteyen ilgilenen varsa bakabilir.... yardımcı olurum

http://forum.donanimhaber.com/m_26467214/mpage_1/f_/key_//tm.htm#26467214

• @alptuğ56 , Hocam saol anladım anlamasınada şunu öğrenmek istiyorum aslında.
    Ana sigorta > Boat > klima için sigorta > klima

Bu şekil yaparsak dogru dimi ? ben sigorta'dan sonra sigorta olabilir mi olamaz mı diye düşündüm ? Senın söylediklerinde bu olabilir oldugunu anladım
    yani kusura bakmayin baya bi derinlere inip soruyorum çünki bu konuda prof degilim
  • Merhaba,
    Benim de tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    İzmir'deki evimizin salonu için sadece soğutmada kullanacağımız bir klima alacağız. Salon 30 m2 ve 10 m2 lik koridora açılıyor. Arada kapı yok. Ara kattayız, güneş sabhları kısa süre doğrudan vuruyor salona.
    Dün birkaç klima bayisine uğradık. 24 veya 18binlik önerdiler. Biz 18binlik taraftarıyız.
    Bir bayi arada kapı olmadığından inverter önermem dedi. Ben pek ikna olmadım açıklamasından. Siz ne dersiniz?
    Forumda yazılanlardan bizim koşullarımız için standart modellerin yeterli olacağını çıkarıyorum. Aşağıdaki modeller için yakın fiyatlar aldık ki önerilen markalar arasında en makul fiyatlılar bunlardı. Hangisini önerirsiniz?

1. Zibro S 6550 18bin BTU (INVERTER)
    2. Hitachi RAS 18KH 18bin BTU (STANDART)
    3. Panasonic 18bin BTU (STANDART) (model numarasını not etmemişim ama herhalde Panasonic KIT - PW18 - GKE'dir)

Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

@alptuğ56 , Hocam saol anladım anlamasınada şunu öğrenmek istiyorum aslında.
    Ana sigorta > Boat > klima için sigorta > klima

Bu şekil yaparsak dogru dimi ? ben sigorta'dan sonra sigorta olabilir mi olamaz mı diye düşündüm ? Senın söylediklerinde bu olabilir oldugunu anladım
    yani kusura bakmayin baya bi derinlere inip soruyorum çünki bu konuda prof degilim

Ben kendi hattımı bu şekilde kurdum. İlk resimde ana sigortada sağda boş olan yere siemens 20 amper sigortadan direkt dış üniteye bağlı tek hat.. Aklıma takılan tek şey evde elimde fazladan bulunan 20 Amperlik sigortayı kullandım daha düşük kullanmam mı gerekirdi mesela 10 amper.

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

albani ustaya borcum olan çayı ısmarlıyorum şekerini attım karıştırdım içilmeye hazır ayrıca tekirdağ köftesi için rezervasyonda yaptırdım bizi bekliyorlar üstad...

hocam bize yokmu

sana gazoz söyledim arkadaşım aslında Nuri abi söyledi ama dikkatli ol sen genede

• Alarko 53 NQV 050M klima dün gündüz 14.00 dan bu sabah 07.00' kadar aralıksız çalıştı. Şunu söyleyebilirim dış ünite çok çok sessiz sabah hiç gürültüsüz ortamda dinleme fırsatım oldu kulağımı dayayıp ancak fanın dönerken ki üfleme sesini duydum o da belli belirsiz. İç ünitede çok sessiz uyku modunda olmadan bile ses yine yanına gidip kulağınızı dayamadığınız sürece duyulmuyor. Klima 20 dereceye ayarlıydı. Büyük olasılıkla mekan çok büyük olması sebebi ile tam kapasite çalıştı. Soğutma olayına gelirsek camlar açık olmadan duramadığımız 120 m2 lik evimizde bütün camlar kapalı oda kapıları açık hiç terlemeden ve rahatsız olmadan rahatça uyuduk. Eminim 50 m2 lik kapalı bir ortamı kutuplara çevirir bu alet.

Gel gelelim sabah kalktığımda hortum ve borunun birleştiği yerde damlalar oluştuğunu gördüm yere damlamamış ama altta fotoğrafta göreceğiniz gibi bayağı bir ıslaklık oluşmuş Bu normal bir durummu arkadaşlar? servis çağırmam gerekiyor mu?

• izolasyon yapılırken kullanılan malzeme standartların altında ince ve kötü bir malzeme kullanılmış en az 9mm kullanılması gerekirdi izolasyon malzemesinin biz ona flexibil diyoruz...

servis çağıracaksın tabiikide gelecekler borularda kullanılan izolasyon malzemesinin daha kalınını 9 mm olanının kullanın diye telkinde bulunacaksın ücret felanda almayacakalr eğer bi sorun olursa burada yaz canlarına okuruz

• sana gazoz söyledim arkadaşım aslında Nuri abi söyledi ama dikkatli ol sen genede

• Bu gün konuya bayağı bir foto yükledik. Bunlarda sonuncusu. Seneye Alanya'ya yerleşeceğim için göründüğü gibi klima duvar falan deldirmeden( keza delinip klima konulacak uygun bir yerde yoktu) camdan boruları kestirip kısaltmadan dış üniteye bağlandı. Boruyu dışarıya almak için camda delik açtırdık ne kadar akıllıca bir fikirdi orası şüpheli cam maalesef boru düzeltilirken çatladı. Bu tür PVC kaplı cam olan bölgeye ne gibi bir çözü olabilir arkadaşlar. Tamamen o bölümü pvc kaplatayım diyorum. Cam yine sakata gelecek gibi.

• quote:

izolasyon yapılırken kullanılan malzeme standartların altında ince ve kötü bir malzeme kullanılmış en az 9mm kullanılması gerekirdi izolasyon malzemesinin biz ona flexibil diyoruz...

servis çağıracaksın tabiikide gelecekler borularda kullanılan izolasyon malzemesinin daha kalınını 9 mm olanının kullanın diye telkinde bulunacaksın ücret felanda almayacakalr eğer bi sorun olursa burada yaz canlarına okuruz

Anladım. Yarın canlarına okurum. Peki bu sarılı bantı çıkartsınlar mı yoksa bantın üstüne sarsalar olur mu ona göre tedbirimi alıyım. Bir de bildiğiniz bir marka bant var mı 9mm lik dediğiniz herhangi bir bant olurmu özellikle söyleyip getirttireceğim.
  • plastik Su tahliye borusunu sararken çatlatmış olabilir ve o borudan akıyor olabilir. Ayrıca normal bir terleme de olabilir. Çok uzun süre çalışmış sanırım.

Veya iç üniteye takılan su tahliye borusu iyi takılamış veya eğimi iyi ayarlanmış olabilir böyle olunca su geriye gidiyor olabilir.

servisle telefonla konuşup durumu anlatınca seni yönlendireceklerdir.

Orijinalden alıntı: proteo

Alarko 53 NQV 050M klima dün gündüz 14.00 dan bu sabah 07.00' kadar aralıksız çalıştı. Şunu söyleyebilirim dış ünite çok çok sessiz sabah hiç gürültüsüz ortamda dinleme fırsatım oldu kulağımı dayayıp ancak fanın dönerken ki üfleme sesini duydum o da belli belirsiz. İç ünitede çok sessiz uyku modunda olmadan bile ses yine yanına gidip kulağınızı dayamadığınız sürece duyulmuyor. Klima 20 dereceye ayarlıydı. Büyük olasılıkla mekan çok büyük olması sebebi ile tam kapasite çalıştı. Soğutma olayına gelirsek camlar açık olmadan duramadığımız 120 m2 lik evimizde bütün camlar kapalı oda kapıları açık hiç terlemeden ve rahatsız olmadan rahatça uyuduk. Eminim 50 m2 lik kapalı bir ortamı kutuplara çevirir bu alet.

Gel gelelim sabah kalktığımda hortum ve borunun birleştiği yerde damlalar oluştuğunu gördüm yere damlamamış ama altta fotoğrafta göreceğiniz gibi bayağı bir ıslaklık oluşmuş Bu normal bir durummu arkadaşlar? servis çağırmam gerekiyor mu?

• selam arkadaşlar, alanyada yeni aldığım ev için üç tane klima almayı düşünüyorum.. arkadaşlarımdan bikaç tavsiye aldım bi de iklimsa bayisi ile görüştüm, şu an kafamda mitsubishi ve sharp var.. 10, 15 ve 25 m2 odalara sahibim, japon malı kaliteli bi ürün almak istiyorum btu su ve teknolojisi konusunda beni yönlendirirseniz sevinirim, fiyat çok önemli değil, kaliteli olması ilk tercihim, teşekkür ederimm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

izolasyon yapılırken kullanılan malzeme standartların altında ince ve kötü bir malzeme kullanılmış en az 9mm kullanılması gerekirdi izolasyon malzemesinin biz ona flexibil diyoruz...

Anladım. Yarın canlarına okurum. Peki bu sarılı bantı çıkartsınlar mı yoksa bantın üstüne sarsalar olur mu ona göre tedbirimi alıyım. Bir de bildiğiniz bir marka bant var mı 9mm lik dediğiniz herhangi bir bant olurmu özellikle söyleyip getirttireceğim.

bant değil arkadaşım borunun üzerindeki izolasyonun 9.mm olanının kullanacaklar...

örnek resme bakhttp://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://aquatherm.com.tr/yeni/images/stories/aquatherm/izolasyon.jpg&imgrefurl=http://aquatherm.com.tr/yeni/index.php/sstemler/istma-soutma-sistemi/planlama/boru-izo-hes.html&usg=__scPg4McSaEyvaSow4mGvQZQl5-s=&h=600&w=1000&sz=175&hl=tr&start=10&zoom=1&tbnid=C6PbIFOEw15BWM:&tbnh=89&tbnw=149&ei=Q3v0TfzdNM2k-gbxlMTjBg&prev=/search%3Fq%3Dboru%2Bizolasyonu%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26biw%3D1024%26bih%3D677%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1

• quote:

Orijinalden alıntı: benzil

selam arkadaşlar, alanyada yeni aldığım ev için üç tane klima almayı düşünüyorum.. arkadaşlarımdan bikaç tavsiye aldım bi de iklimsa bayisi ile görüştüm, şu an kafamda mitsubishi ve sharp var.. 10, 15 ve 25 m2 odalara sahibim, japon malı kaliteli bi ürün almak istiyorum btu su ve teknolojisi konusunda beni yönlendirirseniz sevinirim, fiyat çok önemli değil, kaliteli olması ilk tercihim, teşekkür ederimm..

arkadaşım sana en kalitelilerinden markalar daıkın mitsubishi.electric panasonic toshiba bu cihazların hepside kalitelidir hitachide var ama o biraz gürültülü

para sorun değilse bu cihazlardan birini tercih et
  • proteo bu terleme olayı sadece ek yerindemi var yoksa tüm boru tesisatındamı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

plastik Su tahliye borusunu sararken çatlatmış olabilir ve o borudan akıyor olabilir. Ayrıca normal bir terleme de olabilir. Çok uzun süre çalışmış sanırım.

Veya iç üniteye takılan su tahliye borusu iyi takılamış veya eğimi iyi ayarlanmış olabilir böyle olunca su geriye gidiyor olabilir.

servisle telefonla konuşup durumu anlatınca seni yönlendireceklerdir.

Evde herşey hazırdı elektrik tesisatı, camın köşesi istedikleri gibi delindi kısaca ne duvar deleceklerdi ne de duvara delikler açıp dış üniteyi bir yerlere monte edeceklerdi buna rağmen camı kırdılar bir şey demedim. Ama bunca kolaylık sağlamama rağmen ikinci sınıf malzeme ve işçilik varsa işin içinde yarın çağırdığımda gelecek olan ekibin benden çekeceği var. Hatalar olabilir yanlışlıklar olabilir ama verilen her türlü kolaylığa rağmen baştan savma iş yapılırsa buna dayanamam.

• quote:

proteo bu terleme olayı sadece ek yerindemi var yoksa tüm boru tesisatındamı ?

Üstad sadece fotoğrafladığım ek yerinde gördüm.
  • quote:

quote:

selam arkadaşlar, alanyada yeni aldığım ev için üç tane klima almayı düşünüyorum.. arkadaşlarımdan bikaç tavsiye aldım bi de iklimsa bayisi ile görüştüm, şu an kafamda mitsubishi ve sharp var.. 10, 15 ve 25 m2 odalara sahibim, japon malı kaliteli bi ürün almak istiyorum btu su ve teknolojisi konusunda beni yönlendirirseniz sevinirim, fiyat çok önemli değil, kaliteli olması ilk tercihim, teşekkür ederimm..

arkadaşım sana en kalitelilerinden markalar daıkın mitsubishi.electric panasonic toshiba bu cihazların hepside kalitelidir hitachide var ama o biraz gürültülü

sharp ı tavsiye eder misiniz, ayrıca mitsubishi de model ismi de söylerseniz çok memnun olurum..

• Ustam sen satıcı değil misin? Satıcısın.

Alanyalı Arkadaş klima alacakmış Mitsubishi, daikin vs satıyorsun. Al sana müşteri :)

Tabi şehir dışına satış yapıyorsan ve iyi bir fiyat verirsen arkadaş forum aracılığıyla alsın.

benzil arkadaşa benim önerim Mitsubishi Electric Delux Power: 10 ve 15 m2 lik odalara msz-ge-25va; 25 m2 lik odaya msz-ge-35va olurdu. Ha ben daha üst düzey birşey bakarım derse MSZ-FD Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisi veya ZEN serisine bakabilir ama alanya için delux power serisinin yeterli olacağını düşünüyorum.

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 12 Haziran 2011; 11:58:57 >

• 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.