Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Varlığıda yokluğuda belli değil.Bir tek Fuar zamanı görünüp kayboluyorlar.Ne olur ne biter belli değil.Yeni değil 3-4 senedir varlar ama icraat yok.Bu arada ara toptancılık falan da yapıyorlar,bir ara Fujitsu oazarlıyorlardı.Yani Gree ile bir hamleleri yok.Hayır olur işallah.

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Hocam kısaca sende GREE cimi oldun şimdi? yoksa benmi yalnış anladım?

++
    Gördüğüm kadarıyla bu NIL firması GREE ile TR ye giriş yaptı galiba(girsin iyidir,en azından direk üreticiden geliyor!)
    Sitesini biraz inceledim,dikkatimi çeken ise "agree" diye Marka görüyorum veya seri/model olarakmı öyle basmışlar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: tansu8285

iyi günler... 26m2 olan salonuma uygun fiyatlı bi klima almak istiyorum. orta kat evim. güney-batı cepheli. 1500 tl bütcem var. kaç btü lük yeter acep? gree olayına dalsam mı? yoksa bütceyi biraz daha arttırıp inverterlı mı alsam? tahmini 4-5 sene bu evde olacagım. inverter 4-5 sene de kendini artıya çıkartır mı??? bol sorum var ama zamanım az acil cevap bekliyorum... iyi günler

Amaç soğutma ise inverter gereksiz.
    Gree olayına dalmanızda sakınca yok Alet fena değil, ve servisi iyi.
    Kapasite olarak 12 bin yetebilir de yetmeyebilir de, ama 18 bin fazlasıyla yeter.

Sunu anlayamadim ben..
    İnverter ozelligi kisaca, gerektigi kadar gucun devreye konmasi ve dolayisiyla sarfiyati dusurmek icin dusunulmus bir ozellik degilmidir?
    Ben cihazi sogutma amacli aldim, isitma icin de kirk yilda bir kullanabilirim..
    Hal boyle olunca inverter ozelligi sarfiyat acisindan bana yine kar ettirmeyecekmi?
    "Amac sogutma ise inverter gereksiz" demenizin nedenini anlamaya calisiyorum..
    Tesekkurler..

• quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

Sunu anlayamadim ben..
    İnverter ozelligi kisaca, gerektigi kadar gucun devreye konmasi ve dolayisiyla sarfiyati dusurmek icin dusunulmus bir ozellik degilmidir?
    Ben cihazi sogutma amacli aldim, isitma icin de kirk yilda bir kullanabilirim..
    Hal boyle olunca inverter ozelligi sarfiyat acisindan bana yine kar ettirmeyecekmi?
    "Amac sogutma ise inverter gereksiz" demenizin nedenini anlamaya calisiyorum..
    Tesekkurler..

İnverter ozelligi kisaca, gerektigi kadar gucun devreye konmasi ve dolayisiyla sarfiyati dusurmek icin dusunulmus bir ozellik degilmidir? el cevap : evet

Hal boyle olunca inverter ozelligi sarfiyat acisindan bana yine kar ettirmeyecekmi? el cevap : evet kar ettirecek açayım biraz konuyu

inventer klimalar oda ısısı ayarladığınız set değerine geldiği zaman motor devirleri düşeceğinden kompresöre aşırı yük binmeyeceğinden daha az enerji harcayacak ve dolayısı ile ekonomik olacaktır... inventer klimaların dezavantajı ilk yatırım maliyetleri biraz yüksektir klasik klimalara oranla daha pahalıdır...

neden sadece 2-3 ay sıcaklarda soğutma amaçlı klima kullanırken onuda her zaman değil mesela sabah erken saatlerde hava çok sıcak olmadığından çalıştırılmayacaktır .. yada yazın yağmurlu veya serin havalarda klima çalıştırılmasına gerek olmayacağından bu 3 ay yaz boyunca belki dolu dolu 2 ay klima çalışmasına gerek duyulacak ve inventer klima cihazı olsa bu normal klimaya göre elektrik sarfiyatı hemen hemen yarı yarıya düşecektir fakat dedim ya inventer cihazların ilk kurulum maliyeti biraz yüksektir bu gün en ucuz inventerli klima cihazı 1500--1600 lira civarı oysa normal standard klasik klima 700-800 lira civarı burada inventerlerin yaklaşık iki katı bedelle satıldığını görüyoruz ve bu yüzden 2 ay kullanılacaksa dolu dolu inventerli klima cihazı alınmasını eğer bütçemizide zorluyorsa doğru bulmuyorum ama imkanımız varsa bütçemizde uygunsa bence inventer alınması daha uygundur istekler imklanlarla kısıtlı gönül isterki en kalitelisini en iyi cihazı her odaya alalım takalım hatta bana göre villada oturan birisi her odaya değilde merkezi sistem yaptırsın VRF ve rahatına baksın diyoruz..

• Cok guzel aciklamissiniz ustad..
    Ben acaba bir mantik hatasimi yapiyorum yada anlayamadigim teknik durumlarmi var diye merak etmistim ama yokmus meger:))
    Demek tavsiye verirken biraz daha bilincli davranmak gerekiyormus..
    Tesekkurler verdiginiz bilgiler icin..
  • Genelde şunu duyarım,hatta Servisler/Satıcılar bile bunu söylüyor;

Klimanın performansı "Isıtmada" belli olur!!!

Eğer durum böyle ise bendeki GREE 9luk,ısıtmada çok iyi çıktı o zaman
    onun yerine eskiden Vestel 9luk vardı,14m2 odayı hiç ısıtamıyordu çalış-çalış hikaye idi!!
    Gree ise çalışıyor ve bir süre sonrada duruyordu!çünkü ciddi ısıtıyordu!

Demekki bu alet yazında soğutmada çok daha iyimi perfomans verecek o zaman??

++
    Salondaki 18lik Vestel ise ne gariptir ki ısıtmada çok iyi,soğutmada dandik!!! yani söylenenlerin tam tersini yapıyor o zaman bu alet

ülen bende anlamadım gitti nasıl iştir

Neyse GREE ler OK dir gerek Düz gereksede Inverter,baktım yazında soğutması çok iyi çıktı,1 tanede salona çakarım Gree 17lik gari

++

• quote:

Cok guzel aciklamissiniz ustad..
    Ben acaba bir mantik hatasimi yapiyorum yada anlayamadigim teknik durumlarmi var diye merak etmistim ama yokmus meger:))

natilus ustaya ek olarak:

İnverter klimanın kerametinden faydalanmak için kışın ısıtma amaçlı kullanım gerekir.
    Çünkü ısınma yaparken (diyelim ki) 24C ye set ettik; alet bu seviyeyi sağladığında yavaşça gücünü düşürür, ve inverterin özelliği olan "düşük kapasitelerde yüksek verim" alındığı aralıklarda çalışmaya başlar.

Hatta kışın inverteri 24 saat boyunca açık bırakmak gerekir (gece yatarken ayarı 18-20C'ye falan indirerek), düşük güçte çalışıp minimum oda sıcaklığını çok az bir tüketimle "idame" ettirebilir. Bu "idame" süresince çok az ceryan tüketir, çünkü genellikle hep minimuma yakın seviyelerde çalışacaktır. (hani o reklamdaki ampul kadar diye abartılarak söylendiği gibi).
    Bu şekilde neredeyse 15 saat açık kaldığı masraf ile 24 saat boyunca mekan kaloriferli gibi olur.

Ama soğutmada iş farklı.
    Genellikle insan sıcaktan bunalmış durumdayken klimayı açar, alet tam kapasite yüklenir (tam güçte iken inverter avantajı yoktur) aynı standart klima gibi, hatta ilk 15-20 dakika daha çok akım çekerek çalışır.
    Zaten 5-6 saatlik en sıcak zaman atlatılınca da alet kapatılıp pencere aılır falan.
    Bu şekilde hesaplandığı zaman, soğutma amaçlı kullanımda inverterin standart klimaya göre tasarruf avantajı çok aza iner.

Kaldı ki, ilk satınalma maliyet farkını çıkarmak için uzun kullanım gerekiyor, natilusun dediği hesapla bir yaz mevsiminde dolu dolu 1.5-2 ay kullanım olacağı için bu amortisman süresi çok uzar, yani değmez.

• Beyler şu klima nasıldır önerir misiniz ?
    http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126

Odama takacağım salona değil , 20 -22 m² felan yanlış hatırlamıyorsam. Sadece soğutma amaçlı düşünüyorum.

Ekstradan önerileriniz varsa eğer alabilirim.
  • quote:

quote:

Cok guzel aciklamissiniz ustad..

natilus ustaya ek olarak:

İnverter klimanın kerametinden faydalanmak için kışın ısıtma amaçlı kullanım gerekir.
    Çünkü ısınma yaparken (diyelim ki) 24C ye set ettik; alet bu seviyeyi sağladığında yavaşça gücünü düşürür, ve inverterin özelliği olan "düşük kapasitelerde yüksek verim" alındığı aralıklarda çalışmaya başlar.

Hatta kışın inverteri 24 saat boyunca açık bırakmak gerekir (gece yatarken ayarı 18-20C'ye falan indirerek), düşük güçte çalışıp minimum oda sıcaklığını çok az bir tüketimle "idame" ettirebilir. Bu "idame" süresince çok az ceryan tüketir, çünkü genellikle hep minimuma yakın seviyelerde çalışacaktır. (hani o reklamdaki ampul kadar diye abartılarak söylendiği gibi).
    Bu şekilde neredeyse 15 saat açık kaldığı masraf ile 24 saat boyunca mekan kaloriferli gibi olur.

Ama soğutmada iş farklı.
    Genellikle insan sıcaktan bunalmış durumdayken klimayı açar, alet tam kapasite yüklenir (tam güçte iken inverter avantajı yoktur) aynı standart klima gibi, hatta ilk 15-20 dakika daha çok akım çekerek çalışır.
    Zaten 5-6 saatlik en sıcak zaman atlatılınca da alet kapatılıp pencere aılır falan.
    Bu şekilde hesaplandığı zaman, soğutma amaçlı kullanımda inverterin standart klimaya göre tasarruf avantajı çok aza iner.

Kaldı ki, ilk satınalma maliyet farkını çıkarmak için uzun kullanım gerekiyor, natilusun dediği hesapla bir yaz mevsiminde dolu dolu 1.5-2 ay kullanım olacağı için bu amortisman süresi çok uzar, yani değmez.

Düşünüşünüz deki mantığı anlıyorum ancak katılmadığım noktalar var..

Ben Konyada yaşıyorum, kışın klima ile ısınmak mümkün değil burada.. Ancak gerekirse takviye amaçlı kullanılabilir..
    Isınmak için kullanmasam bile inverterin kerametinden faydalanacağım.. Isınma amaçlı olarak da kullanmak durumunda olsaydım elde ettiğim getiri elbet daha fazla olurdu buna katılıyorum..
    Ancak ben klimayı bahsettiğiniz gibi sadece bunaldığım zamanlarda değil, yazın 24 saat kullanmayı düşünüyorum..
    İnverter cihaz almamın sebebi bu.. Şahsen klasik on/off klima alsaydım elektrik faturası yüzünden aleti açmaya korkardım.. Mazallah gelecek faturayı düşünmek bile istemiyorum çünkü..

Uzun lafın kısası şunu söylemek istiyorum..
    İnverterin faydası kullanım süresi uzadığı oranda artıyor..
    Canınız istedikce aç-kapa yaparsanız elbette fayda oranı düşecektir..
    Isıtma için de soğutma için de alınmış olsa inverter klimayı uzun süreli kullanım yapacak, bütçesi müsait olan herkese tavsiye etmek gerekir diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Beyler şu klima nasıldır önerir misiniz ?

Odama takacağım salona değil , 20 -22 m² felan yanlış hatırlamıyorsam. Sadece soğutma amaçlı düşünüyorum.

Yaşadığınız şehri, odanın güneş alma vs. durumlarını belirtirseniz daha sağlıklı öneriler alabilirsiniz..
    100 lira fark verip aynı markanın 12000 btu olanını almanız daha mantıklı bence..

• quote:

Yaşadığınız şehri, odanın güneş alma vs. durumlarını belirtirseniz daha sağlıklı öneriler alabilirsiniz..
    100 lira fark verip aynı markanın 12000 btu olanını almanız daha mantıklı bence..

isabet olur
  • sayın kocaustayı biraz kızdırayım ,bir ara bana marka takıntısı var diyordu ama yanılıyor bende INVERTER takıntısı var,inverter alııın

saygılar hocam
  • quote:

quote:

İstanbul Merter 'de yaşıyorum. Odam sabahtan akşama kadar alnının çatısından güneşi alır:D Kısacası bunaltıcı derecede sıcak oluyor.

Ben klima işinden neredeyse hiç anlamam. Forumu bayaca okudum ve Green markasının iyi bir seçenek olduğunu gördüm.

Ancak farklı tavsiyeleri de dinlerim tabi ki. 2,5 ay hatta 2 ay kadar çalışacak. Ancak Full çalıştırmayı düşünüyorum. Arada 1 saat felan dinlendiririm.

• quote:

quote:

quote:

İstanbul Merter 'de yaşıyorum. Odam sabahtan akşama kadar alnının çatısından güneşi alır:D Kısacası bunaltıcı derecede sıcak oluyor.

Ben klima işinden neredeyse hiç anlamam. Forumu bayaca okudum ve Green markasının iyi bir seçenek olduğunu gördüm.

Ancak farklı tavsiyeleri de dinlerim tabi ki. 2,5 ay hatta 2 ay kadar çalışacak. Ancak Full çalıştırmayı düşünüyorum. Arada 1 saat felan dinlendiririm.

Gree hakkında uygun fiyatlı ve iyi olarak duyuyoruz hep ancak full çalıştıracaksanız inverterli cihazlar bence daha mantıklı.. Malum elektrik ucuz değil..
    12000 btu anca keser sizin orayı..
    Ben şuradan aldım, ilgilerinden çok memnun kaldım..
    http://www.e-kombi.net/inverter-serisi/1197-inverter-as09-0933-inv-9000-btu-h-split-klima-.html
    Gerçi siz İstanbul da daha uygun alternatifler bulabilirsiniz belki.. Kendi adıma görebildiğim en mantıklı inverter seçeneği bu..

Tabi yine ustalarımız ayrıca tavsiyede bulunacaklardır..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neo2038

quote:

quote:

Merhabalar bu siteyi sürekli olarak takip ediyorum, uzun zamandan beri bende klima araştırıyorum genelde tüm başlıkları okudum kafam karıştı bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Aydın'da, güneydoğuya bakan , bir tarafı tamamen camlı, yeni bina, 33m2 salonumuz için sadece soğutma amaçlı ( 3-4 ay kullanım için) klima araştırıyorum, mitsubishi H. Daikın, Zibro moddellerinin tavsiye edildiğini gördüm, yeni ev aldığımız için bütçem biraz kısıtlı sadece 3 ay soğutma amaçlı kullanım için hangi modeli tavsiye edersiniz?
    inverter kendisini amorti eder mi ?
    18000'lik mi , 24000'lik mi ? almam konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum. Tşk ederim.

Kullanım amacınıza göre inverter almaya değmez, standart klima alın.
    Kapasite olarak 18 bin de olabilir gibi, ama 24 bin btu kesin yeter artar. En iyisi bir keşif yaptırın önce, birçok firma bedava yapıyor.
    Benim tavsiyem, Demirdöküm-Gree (airfel) ürünleri olur, normal kalitede, ucuz, servisi sağlam.

18000 lik yeter diye düşünüyorum görüştüğüm birkaç firma Aydında yeterli olmaz düşüncesiyle 24 bin btu daha iyi olur dediler, dediğiniz gibi keşif yaptırmakta fayda var, demirdöküm - Gree'nin hangi modellerini tavsiye edersiniz? teşekkür ederim.

İlk önereceğim bu Demrad, Demirdöküm A2 serisidir:

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-18HP-18000-Btu/56530?R=126

Teknik ayrıntı burda:

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=408&ParentId=35

Merhabalar, sayın kocausta tavsiyelerinize uyarak dün (http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-18HP-18000-Btu/56530?R=126 )
    bu ürünü aldık inşallah memnun kalırız, kullandıktan sonra görüşlerimi burdan yine paylaşacağım, tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için çok tşk ederim, iyi paylaşımlarr

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar bu siteyi sürekli olarak takip ediyorum, uzun zamandan beri bende klima araştırıyorum genelde tüm başlıkları okudum kafam karıştı bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Aydın'da, güneydoğuya bakan , bir tarafı tamamen camlı, yeni bina, 33m2 salonumuz için sadece soğutma amaçlı ( 3-4 ay kullanım için) klima araştırıyorum, mitsubishi H. Daikın, Zibro moddellerinin tavsiye edildiğini gördüm, yeni ev aldığımız için bütçem biraz kısıtlı sadece 3 ay soğutma amaçlı kullanım için hangi modeli tavsiye edersiniz?
    inverter kendisini amorti eder mi ?
    18000'lik mi , 24000'lik mi ? almam konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum. Tşk ederim.

Kullanım amacınıza göre inverter almaya değmez, standart klima alın.
    Kapasite olarak 18 bin de olabilir gibi, ama 24 bin btu kesin yeter artar. En iyisi bir keşif yaptırın önce, birçok firma bedava yapıyor.
    Benim tavsiyem, Demirdöküm-Gree (airfel) ürünleri olur, normal kalitede, ucuz, servisi sağlam.

18000 lik yeter diye düşünüyorum görüştüğüm birkaç firma Aydında yeterli olmaz düşüncesiyle 24 bin btu daha iyi olur dediler, dediğiniz gibi keşif yaptırmakta fayda var, demirdöküm - Gree'nin hangi modellerini tavsiye edersiniz? teşekkür ederim.

İlk önereceğim bu Demrad, Demirdöküm A2 serisidir:

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-18HP-18000-Btu/56530?R=126

Teknik ayrıntı burda:

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=408&ParentId=35

Merhabalar, sayın kocausta tavsiyelerinize uyarak dün (http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-18HP-18000-Btu/56530?R=126 )
    bu ürünü aldık inşallah memnun kalırız, kullandıktan sonra görüşlerimi burdan yine paylaşacağım, tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için çok tşk ederim, iyi paylaşımlarr

Hayırlı olsun.

Umarım sizin oradaki servis te buradakiler gibi işinin ehli ve ciddi kişilerdir.
    Montaj sırasında vakumlama yaptırmayı unutmayın. Dış üniteyi lastik takozla iyi yalıtsınlar.

Montaj çok önemli, ilk klimamı kötü montaj nedeniyle 8 yılda çöpe atmak zorunda kalmıştım, aslında normal kalitede bir Airfel-Gree idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sayın kocaustayı biraz kızdırayım ,bir ara bana marka takıntısı var diyordu ama yanılıyor bende INVERTER takıntısı var,inverter alııın

saygılar hocam

Çok kızdım

İnverter dedik aldık bir tane, ama kalite çok önemli; hele ayrıntıya dikkat eden benim gibi "kıl" biri için.
    Kışın soğuklarda iyiydi, şimdi havalar yumuşak, elet çok sık dur-kalk yapar oldu; her duruşta insanın üstüne soğuk üflüyo flap yukarı dönene kadar.
    Bazen keşke bunun yerine de standart bir DD alsaymışım diyorum.

Bahsettiğim gıcık alet, LG-Beko 7580DD (ikizi de Arçelik 90064)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gree hakkında uygun fiyatlı ve iyi olarak duyuyoruz hep ancak full çalıştıracaksanız inverterli cihazlar bence daha mantıklı.. Malum elektrik ucuz değil..
    12000 btu anca keser sizin orayı..
    Ben şuradan aldım, ilgilerinden çok memnun kaldım..
    http://www.e-kombi.net/inverter-serisi/1197-inverter-as09-0933-inv-9000-btu-h-split-klima-.html
    Gerçi siz İstanbul da daha uygun alternatifler bulabilirsiniz belki.. Kendi adıma görebildiğim en mantıklı inverter seçeneği bu..

Tabi yine ustalarımız ayrıca tavsiyede bulunacaklardır..

Bence gayet uygun

Ama sanki bir yanlışlık var gibi, kısayolda as09 okunuyor, tıklayınca as12 çıkıyor.
    Uygun diye as12 için dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 10 Mayıs 2011; 10:41:16 >

• klimalarda üretim standartları +7 , +35 derece dış ortam aralığıdır.Yani +7 derece dış ortam sıcaklığında iç ortamı 21 dereceye getirirsen, +35dış ortam sıcaklığında iç ortamı 27 dereceye getirirsen klima işini yapmış sayılırsın.

Yani +7 derecenin altına inerse dış hava vede klima ısıtmada tırtladıysa bu klimanın suçu değildir.Aynı şekilde +35 dereceyi geçerse dış ortam yine tırtladı yine klima mahsum.

Gelelim senin Ves. le kışın idare etmiş çünkü Antalya da Kışın çok soğuk yok,birde cihaz bıraz kapasitenin üstünde ise arada birayılıp bayılıyorsada iadre etmiştir vaziyeti.Ama yaz geldimi Antalya galiba normal de +35 çok iyi havadır,buna birde nemi eklersek deme gitsin.Nem oranı normallerde seyreden bir bölge ile nem oranı yüksek bir bölge arasında konfor ısısı çok farklı algılanabilir.Türkiye genelinde Soğutma da 24-26 dereceler çok ideal iken,Antalya Alanya arasında 26 derece de olsa ortam terlersiniz.Nitekim Uzak doğu ve Güney Amaerika gibi bölgelerdeki seyahatlerde gördüm ki otobüsler,otellerde ortam buz gibi yapılıyor,dereceler 20 lerde tutuluyor.Önceleri üşüyorsunuz bize ters geliyor,ama inanın klimayı 24 dereceye aldınızmı gece uykudan uyandırıyor o nem,yani 24 derecede yatamıyorsunuz.Tekrar 20 dereceye alıp üstümüzü örtüyoruz...

Şimdi bütün bunları niye anlattık,olay şu Türkiye yi genel olarak düşünürsek ortalama ısıları 0 - 30 derece dir.Yani +7,+35 klima soğutmada kalite düşükte olsa işi götürür.Ama ısıtmada malesef şişti kaldı. Şimdi Antalya bölgesini düşününce işin tersine döndüğünü görüyoruz.Sadece bu kış soğuk günler biraz fazla hissedildi.Ama genele bakınca Klima için yaz ayları Temmuz-Ağustos çok zor şartlar..İşte o bölgede ak.... kara.... Temmuz -Ağustosta belli oluyor....

Gelelim şimdi peki ne yapacağız,tabiki de teknik tablolarda verilen değerlere iyi bakacağız.Genel kriterlere değil de,bölge kriterlerini arayacağız.Standartlar diyor ki +7,+35 klimadır.Adamlarda zaten zor zamanlarda ya gelmiyor servise bakmaya yada gelirse de meşhur laf var ya '''BU MODELLER BÖYLE''yapacak bir şey yok..

Biz ne yapacağız teknik katoloğlarda min. -7,+43 çalışma şartlarını arayacağız.Türkiye için gayet ideal ve yeterli..Hiç bir yerde su koymaz bu teknik veriye sahip cihazlar.Tabi etiket vs. doğru ise...

@albani bu arada korkma Gree nin üretim standartı da -7,+43 yani havada karada ölüm yok artık.....

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Genelde şunu duyarım,hatta Servisler/Satıcılar bile bunu söylüyor;

Klimanın performansı "Isıtmada" belli olur!!!

Eğer durum böyle ise bendeki GREE 9luk,ısıtmada çok iyi çıktı o zaman
    onun yerine eskiden Vestel 9luk vardı,14m2 odayı hiç ısıtamıyordu çalış-çalış hikaye idi!!
    Gree ise çalışıyor ve bir süre sonrada duruyordu!çünkü ciddi ısıtıyordu!

Demekki bu alet yazında soğutmada çok daha iyimi perfomans verecek o zaman??

++
    Salondaki 18lik Vestel ise ne gariptir ki ısıtmada çok iyi,soğutmada dandik!!! yani söylenenlerin tam tersini yapıyor o zaman bu alet

ülen bende anlamadım gitti nasıl iştir

Neyse GREE ler OK dir gerek Düz gereksede Inverter,baktım yazında soğutması çok iyi çıktı,1 tanede salona çakarım Gree 17lik gari

++

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sayın kocaustayı biraz kızdırayım ,bir ara bana marka takıntısı var diyordu ama yanılıyor bende INVERTER takıntısı var,inverter alııın

saygılar hocam

Çok kızdım

İnverter dedik aldık bir tane, ama kalite çok önemli; hele ayrıntıya dikkat eden benim gibi "kıl" biri için.
    Kışın soğuklarda iyiydi, şimdi havalar yumuşak, elet çok sık dur-kalk yapar oldu; her duruşta insanın üstüne soğuk üflüyo flap yukarı dönene kadar.
    Bazen keşke bunun yerine de standart bir DD alsaymışım diyorum.

Bahsettiğim gıcık alet, LG-Beko 7580DD (ikizi de Arçelik 90064)

kocausta affınıza sığınarak size bir soru sormak isterim ??

siz ne ustasısınız yani meslek nedir anladığım kadarı ile emeklisiniz isme bakınca insan harbiden kocausta deyince acaba klima ustasımı diyorum bakıyorum yazduıklarınıza yok siz klima ustası değilsiniz merakımı bağışlayın

• Birol kardeş bilgiler için teşekkürler+

valla bizim için Antalya da yazın-kışın çok ciddi bir sıkıntımız yok,hele hele kışın;bize en soğuk günler bile hikaye geliyor!
    nem olayına ise zaten alışığız İstanbul/İzmirden

yazın ise en fazla 2,5ay klima çalışır,ama kışın daha fazla çalışıyor 3/3,5ay gibi ama sadece akşam/gece bir kaç saat hepsi odur

Bina yalıtımı çok çok önemli,bunu burada anladım,İstanbulda iken pek anlamıyorduk
    Buradaki bina çift-duvar arası yalıtımlı ve bina dıştan ayrıca cam-mozaik kaplı!
    örneğin yazın sabahtan camları ve kapıları tamamen kapatırsan(yani içeriye sıcağı kaçırmazsan)akşam 19/20ye kadar
    bu şekilde klimasız idare edilebiliyor!!19/20 gibi oldumu artık klima istiyor ve biz genelde hep böyle yapıyoruz!

++
    Usta GREE lere verdik gazı ama,işin açıkçası teknik kısmına ben Fransızım yaw sonra milletin başını yakmayalım

Şunu getirenler şöyle meydana çıkıp,kendilerini bir tanıtsalar,çok iyi olur,Koçtaş tan klima almak işi bana ters geliyor!
    yada Marketlerden almak v.s

Şunu Servislere versinler onlar satsın! veya özel Bayileri satsın,Marketler her bir otu satıyorlar!!memlekette esnaflığı öldürdüler
    ülen herkes Marketmi açacak,bu nasıl zihniyet be!!

Klima için gidiyorsun Markete,oradaki kazma güyya klimacı
    ülen bu iş o kadar basitmi!

Servis-Bayi olayını bizim memlekette bu işte oturtamadılar gitti!
    Malı getirenlerde uyanık,toptan yıkıyorlar Marketlere olay bitiyor mantığı!

Hadi hayırlı işler++

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.