Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.248
Cevap
329
Favori
3.175.930
Tıklama
Giriş
      9 Not
      04 Mayıs 2011 23:40:45
      İyi akşamlar Birol

-valla "sinek avlıyor" olayı tam bir Türkiye gerçeği,hemde bir kaç senedir böyle!
      ama birisine göre memleket güllük-gülistanlık yaw ve bu hazretler diyorum acaba hangi
      memleketten bahsediyorlar,yada vatandaşmı çok keriz,bunuda çözemedim,yani bir hesap hatası var ama nerede!

-Gree nin SANKO İthalatı(Airfel)olduğunu sanırım herkes biliyor!
      Koçtaş ta malı bunlardan alıp satıyor ama gördüğüm kadarıyla malın tamamını Koçtaş bloke etmiş ve sadece
      kendisi satıyor!
      Valla bize göre hava hoş,biz "kullanıcıyız" kim neyi satarsa satsın,yeterki rakamı uygun olsun birde arkasındaki
      İthalatçı/Servis v.s teşkilati sağlam olsun,gerisine karışmayız gari!

Sanırım Airfel deki tüm Klimalarda GREE den çıkıyor! Markaları boşver,aynı mala onlarca marka çakılıyor!
      Buda çok önemli değil ve Fiyat/Distribütör/Servis OK ise geriye bir şeyde kalmıyor!
      Ben açıkçası ne MARKA ya nede SINIF olayına takılıyorum,kaldıki Sınıf işi çoğunda palavra yaw!!kim neyi nerede test etmişte
      A Sınıfı demişler! dikkat edersen şu sıralar bütün cihazlar birden A oldu

-PVG nin Zibro Eco-Change cihazları ise bir türlü tanıtılamadı gibi geliyor bana yada sadece bizim İzmirdemi biliniyor bu cihaz??

-Bu durumda GREE ler dediğin gibi F/P olarak iyi yerdeler,"Kalite" kısmı içinse,işin teknik inceleğini bilmediğim için,Kalitelidir veya
      dandik kalite v.s diyemem,ama 9luk olanı aldım ve kullandım vede çok çok memnun kaldım,performans olarak,ayrıca plastik kaliteside
      bana göre oldukça iyi hatta bayağı iyi,zira bazı "MARKA" ların plastik kalitesine baktığım zaman,Gree nin durumu bana çok iyi geldi!

-Airfel Servis olarak okuduğum/duyduğum kadarıyla herifler sanırım işi biraz daha düzgün hale getirmişler! bir ara geçmişte bayağı şikayetler
      okumuştum! ama bu konuda net bir şey söyliyemem,bana gelenler çok iyi vede ilgili idiler ve aynı zamanda Servis olarak MitsuHeavy.de
      "Satışı" yapıyorlar! ...abi senin Salonada Mitsu takalım... dediler ama Dahilideki 22 Gaz olayı 410 ile değişince ortaya çıkan/çıkacak
      sorunlar durumu kafama yatmadığı için vazgeçtim şimdilik;bunlar güyya tertemiz yaparız sorun olmaz dediler ama ben huylandım gari!!

-Bizim "kaçan" arkadaş Fuji den Cumhur Bey idi bunlarda zaten paso VRV ye takılıyorlar ve gördüğüm kadarıyla piyasada Fuji split
      satılmıyor gibi!!!
      LCC den sonra olay bitti!!

-Şu PVG de şöyle adam gibi bir Kampanya filan yapmadı gitti yaw ülen amma tok satıcı bunlar kardeşim!
      bilen gören yok Zibro klimaları!!
      Burada ATLAS vardı,adamlar taşındı yada işimi bıraktılar anlamadım!
      Zaten hiç kimsede ne gördüm nede duydum Zibro split cihaz

+
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
      3054 Mesaj
      04 Mayıs 2011 23:58:12
      Üstadlar,
      Gree cihazları çok ciddi düşünmeme ve beğenmeme rağmen (süper fiyattalar), sonunda inverterli alma kararı baskın çıkınca airfel in 9000 ve 18000 lik cihazlarını toplam 3171 liraya 12 taksitle aldım..
      Umarım memnun kalırım..
      Başta @mbirol ve @natilus99 olmak üzere, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..

@albani,
      sizin tavsiyenizle aldığım Tosh 55SV685 den çok memnunum.. Gören hayran kalıyor.. Size de teşekkür ederim..
      |
      |
      05 Mayıs 2011 00:11:12
      sendomi .... diyor ki ;

... dağa küsmüş dağın haberi olmamış diye ona benzettim ben bunu bu arada o noktalı yerleri hatırlayamadım ondan öyle yaptım

natilus99 .....cevap veriyor ;

tavşan noktalı yerlere gelen kelime :)

çok hoş ya , ha şöyle boş yere ortam germeden bilgilenmek güzel ,yazmasakta takip ediyoruz ,peki neden yazmıyoruz ??? neden olacak bu sitede çok dikkatli yorumcular var, ya açık verirsek diye tabi
      |
      |
      05 Mayıs 2011 01:05:55
      quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

Üstadlar,
      Gree cihazları çok ciddi düşünmeme ve beğenmeme rağmen (süper fiyattalar), sonunda inverterli alma kararı baskın çıkınca airfel in 9000 ve 18000 lik cihazlarını toplam 3171 liraya 12 taksitle aldım..
      Umarım memnun kalırım..
      Başta @mbirol ve @natilus99 olmak üzere, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..

@albani,
      sizin tavsiyenizle aldığım Tosh 55SV685 den çok memnunum.. Gören hayran kalıyor.. Size de teşekkür ederim..

Hayırlı olsun+

Bu arada sen zaten yine "GREE" aldın kardeşim
      Sabit hızlı değilde,Inverter olanından aldın!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
      3054 Mesaj
      05 Mayıs 2011 01:11:53
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Üstadlar,
      Umarım memnun kalırım..

@albani,

Hayırlı olsun+

Bu arada sen zaten yine "GREE" aldın kardeşim
      Sabit hızlı değilde,Inverter olanından aldın!

++

Biliyorum üstad..
      İnverter sevdasından fark verip aldık.. Yoksa Gree lerin fiyatları az aklımı çelmedi değil.. Kalitesine göre bedavadan az pahalılar..
      Tekrar teşekkürler bu arada..
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      05 Mayıs 2011 18:53:19
      Beyler iyi akşamlar

-Bugün Koçtaşa uğradım,şu malum GREE ler için,geçen gün(sanırım 10 gün kadar evvel)bazı bilgiler almıştım ve en azından
      yeni parti malın geldiği ve stoklara girdiği şeklinde....
      O zaman ilk dikkatimi çeken,her modele 100er kağıt koymaları idi!
      Birde 12lik modelin 11bin lik olması ve 18lik modelinde 17lik olması(ama buna teknik veya anlaşılır bir açıklama getiremediler!)

-Bugün uğradığımda ise şu yeni bilgiyi aldım stand görevlisinden;
      Bu gelen son parti malda,en önemli değişikliğin;cihazın "çok sessiz" olması imiş zira benim kullandığım cihazda hafif bir ses var
      ama bu ses rahatsızlık verecek seviyede kesinlikle olmamasına rağmen,o çok sessiz bazı cihazlar gibide değildir!
      Örneğin bendeki diğer yeni ve hesapta A sınıfı denilen Arçelik 90030 çok çok sessiz ama performans olarak GREE ile kesinlikle
      mukayese bile edilemez!

-Demekki herifler cihazı iyice sessiz hale getirmişler ve 100 kağıtta üstüne koyuvermişler

Böylece Gree lerin sabit hızlı Koçtaş malı ile Zibro nun Eco-Change Inverterli malına gazı veriyoruz
      Ama arada birde bu Sanko(Airfel)un malı var buda Inverterli ve GREE üretimi yine ve bu durumda bunada aynı gazı verecekmiyiz??

Birol Usta ne diyorsun bu işe?
      |
      |

12 Not
      05 Mayıs 2011 22:57:55
      Bölgeye göre Zibro ve Airfel arasındaki hangisi avantajlı ise ve kolay ulaşılabiliyorsa onu alabilirsiniz.Hiç fark etmez.Ver gazı gitsin....
      |
      |
      06 Mayıs 2011 01:15:32
      Aynen öyle

PVG şu işi bir yoluna koyamadı gitti,sanırım bu herifler her zaman "tok satıcı" ülen her yer sinek avlıyor ama PVG nin işi iş
      |
      |

12 Not
      06 Mayıs 2011 11:05:05
      @albani Sen aç bir mağzada seni yapalım ZİBRO bayii.Anatalya çok zor pazar cambaz çok fazla.Sağlam firmalar var tabiki ama onlar da belirli markalarla başlamış yoluna devam ediyorlar.Yani anlayacağın Antalya da şöyle ipi göğüslecek saglam basan bir firma bulamadık.ha satacak adam var ama PVG ye uymuyor.Maceraya girip girmemek onların tercihi.İşte burada aç tok olayı ortaya çıkıyor.riske girip mal kaptırabilirsin ,yada ticari kaygın yoktur malını hedefin dahilinde satıyorsan girmezsin.Şu an yapılan budur.Antalya da bayi açıklığı var.Bul sağlam adam yapılım bayiii.Tabi iş sadece malı satmaklada bitmiyor teknik desteğide vermek ayrı...Vs.vs..Benden sana teklif gel seni klimacı yapalım...
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Aynen öyle

PVG şu işi bir yoluna koyamadı gitti,sanırım bu herifler her zaman "tok satıcı" ülen her yer sinek avlıyor ama PVG nin işi iş
      |
      |

• Binbaşı
      1750 Mesaj
      06 Mayıs 2011 11:28:37
      bu iki yıl cihaz, 3 yıl kompressör garantisi olayını anlamış değilim.

ama yine de yarın gree yi alıcam sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutri -- 6 Mayıs 2011; 11:29:31 >
      |
      |
      06 Mayıs 2011 12:16:49
      quote:

Orijinalden alıntı: kutri

Fiyatları gerçekten çok uygun ancak almadan önce @natilus99 üstada bir danışın derim..
      Sanırım bazı diyecekleri var..
      |
      |
      06 Mayıs 2011 12:57:52
      arkadaşlar bi şey daha paylaşmak istedim... Bizim satışlarımız müşteri ile diyalog kurarak birebir görüşerek karşılıklı mütabakat sonucu hatta ofisimizde ürünlerimizi teşhir ve tanıtımını yaparak gerçekleşmektedir ürünlerin pazarlığı yapılır. anlaşma olursa montaj ekibimiz aynı gün montajını yaparak sonuca gideriz..

özelden bazı arkadaşlar çok detaylara girip soruyorlar şu kadar metrekare bu kadar ısı kaynağı hepsine cevap vermem mümkün olmayabiliyor bazan ve işler yoğunlaşmaya başladı belki bu kadar uzun zaman ayıramayabilirim artık foruma bu yüzden web sayfama bir BTU hesaplayıcı koydum isteyen kendi hesabını yapabilir almayı düşündüğü klimanın hesabını sonrası zaten marka seçimine kalıyor klima cihazı almak isteyen istediği markayı ve modeli online satış yapan sitelerden yada koçtaş gibi migros gibi magazalardan alabilir verdiğim link kendi veb sitemizdir sadece BTU yu kendinizin hesaplayabilmesi içindir

web site adresim.http://www.tekirdagklima.com/

saygılarımla
      |
      |

• Binbaşı
      1750 Mesaj
      06 Mayıs 2011 14:21:04
      ney soracağım natilus99 a?
      hiçbirşey anlamadım..

quote:

quote:

Fiyatları gerçekten çok uygun ancak almadan önce @natilus99 üstada bir danışın derim..

|
      |
      06 Mayıs 2011 14:25:46
      Birol bende bunun altyapısı yok! para desen zaten yok hani olsa dükkan senin

Ayrıca her param var diyen adamında yapacağı iş değil bu!
      Ayrıca para olmadan yaparım diyecek her adamında işi değil bu!

Kısaca PVG veya bir başkası önüne gelene pazarda açık var diye Bayilik filanda vermez
      ama verirse zaten "macera" olur

Klima işi ciddi teknik altyapı+bilgi/tecrübe v.s ister,birde bunun daha sonraki aşamasında müşteri
      ile uğraşmasıda cabası;dolayısıyla işten anlamayan adam için bu iş mümkün değildir!

++
      Verdik Gazı GREE lere gari

Eğer Koçtaş taki satıcı beni yemediyse;bu yeni gelen partidaki cihazlarda ses hiç yokmuş bu durumda olay süper valla,
      hem ucuz hem performanslı hemde çok sessiz;ülen bu paraya daha ne olsunki be

Hadi hayırlı işler+
      |
      |

• Yarbay
      3054 Mesaj
      06 Mayıs 2011 14:51:13
      quote:

ney soracağım natilus99 a?
      hiçbirşey anlamadım..

quote:

quote:

Sormanıza gerek kalmadı, üstad başka bir konuda Gree ler hakkındaki görüşlerini dile getirmiş, aşağıya kopyalıyorum..

arkadaşım haklısın bu cihazları NİL KLİMA getiriyor.. Bende geçen yıl 20 takım kadar aldım geçen yıl MİDEA ile kıyas ettiğim zaman MİDEA ların daha üstün kılan bazı özelliklerini fark ettim. neyse bunlar teknik detaylar fazla girmek istemiyorum. cihazlar görüldüğü gibi oldukça cazip mesela 12.00 lik inventer cihaz bayi alış 1100 lira kimse kusura bakmasın cihazları karalamıyorum ve kötülemiyorum ama ben bu cihazlardan artık satmak istemiyorum...MİDEA lar bana daha üstün geliyor her açıdan tercihimi MİDEA dan yana kullandım

cihazlar Gree üretimi başına bir harf koymuş A ve agree olmuş SANKO ya üretmiş markası airfel olmuş buna çok takılmamak lazım sonuçta üretim yeri gree fabrikaları made in china kutuda yazar PRC açılımı ( PRİCE REPUBLİC CHİNA) baş harflerini almışlar P.R.C. yapmışlar..

aradaki makas ne kadar geniş olursa o kadar iyidir yani min soğutma 1500- max 18000 olan cihaz minimum 5000 e 17.000 cihazdan daha iyidir enerji sarfiyatı açısından...

düzelteyim hemen china deyince hemen akla uyduruk dandik bi üretim gelmesin çinliler oldukça başarılılar kopya üretimde ve klima üretiminde
      |
      |

• Yüzbaşı
      255 Mesaj
      06 Mayıs 2011 16:42:51
      merhaba,

Üstad albaninin tavsiyesi üzerine önce 55sv685 sonrada Gree 9000 lik klima aldım. Montajı tamalandı, bir kaç aksilik oldu, servis tanıdık idi ancak memnun kalmadım.

her neyse sizlere bir sorum olacak, klima özellikleri arasında dış ortam sıcaklığını gösterme de var ancak benim klima da dış ortam sıcaklığı yerine set edilen sıcaklığı gösteriyor, bu bir arıza mıdır yada böyle bir özellik zaten yok mu?

teşekkür ederim.
      |
      |
      06 Mayıs 2011 17:05:42
      Tekrardan tavsiye için mesaj yazmak istemezdim ama baya sayfa okudum pek birşey çıkaramadım kendimce kusura bakmayın,klima markaları konusunda hiçbir bilgim yok ben sadece soğutma için kullanacağım bir klima almak istiyorum salonda kullanacağım tavsiyelerinizi bekliyorum.
      |
      |
      06 Mayıs 2011 17:56:54
      Edit: Yine çift mesaj gitti özür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortress34 -- 6 Mayıs 2011; 18:00:03 >
      |
      |
      06 Mayıs 2011 17:58:59
      Üstadlar bir uzman sorusu daha sorayım..
      Benim Airfel inverterler geldi yalnız beraberinde alüminyum borular ile..
      Ben bakır gelecek diye ümit ediyordum..

Bakır ve alüminyum borular arasında performans, verim vs. yada başka diğer yönlerden bir avantaj-dezavantaj değerlendirmesi yaparmısınız?
      Teşekkürler..
      |
      |
      06 Mayıs 2011 19:19:24
      Kumandada öyle bir tuş özelliği var ama,cihaz üzerinde yok.yani oda ısısı ve ayaralanan ısıyı gösteriyor.Dış ısı gösterme özelliği hiç bir Gree ürünün üzerinde mevcut değil.Airfel,Daylux,Turkuaz vs. dahil.Bu özellik yok.Yani üretim şekli bu hata yok...
      quote:

Orijinalden alıntı: chemaster1

merhaba,

Üstad albaninin tavsiyesi üzerine önce 55sv685 sonrada Gree 9000 lik klima aldım. Montajı tamalandı, bir kaç aksilik oldu, servis tanıdık idi ancak memnun kalmadım.

her neyse sizlere bir sorum olacak, klima özellikleri arasında dış ortam sıcaklığını gösterme de var ancak benim klima da dış ortam sıcaklığı yerine set edilen sıcaklığı gösteriyor, bu bir arıza mıdır yada böyle bir özellik zaten yok mu?

teşekkür ederim.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,384
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.