Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba Arkadaşlar,

Şunu bilmelisiniz ki, verdiğiniz bilgiler binlerce YTL lik eşyaların satın alınması kararının verilmesinde çok çok çok etkili oluyor.. Bu nedenle ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

İzmir de oturuyorum.. ara kat, sabah güneşini alıyor, 35 m2, sabah güneşini alıyor, kapıları açık tutacağım * mutfak da biraz olsun serinlesin diye.

genelde soğutma için ama ısıtma içinde bazı günler kullanacağız. ( ama ağırlıklı olarak soğutma)

18000 lik allırım diye düşünüyorum. * ne dersiniz ?

bütçemiz: 1100 -1200 YTL

doğal olarak Inverter olan ürünleri ve Toshiba, Daikin, Mitsibushi, Carrier, Sharp, Panasonic markalarını alamıyorum.

Samsung Klasik Serisi= AQ18WJWE * 1200 ytl
    Diamond = 18000.btu * 1200 ytl
    Airfell = AS18-0505S-ION * 1072 ytl
    direkt olarak bütçeme uygun. bunlardan hangisini önerirsiniz.

Yoksa bütçemizi daha çok zorlayıp:

Hitachi Klasik = RAS 18GH4 * 1600.ytl
    Haier Klasik = HSU-18HD03 * 1400.ytl
    Electra = EMNE 18 * 1400.ytl

mı alalım.

Cevaplarınız doğrultusunda haraket edeceğiz. Biraz açıklayıcı cevap verirseni çok sevinirim.
    İlginiz için teşekkürler..
    İyi günler & iyi çalışmalar

• aslında çok tavsiye etmediğimiz bir durum yanı bır odaya taktırayım dıger odada serınlesin gibi karşılaşabilecek bazı sorunlar olabilir. mesela salona taktırdınız eger sogumada çalıştırıyorsanız cihazı salonun .ok soguk olması lazımki diger odayada bu sogukluk ulaşabilsin yani salonda bulunan kişiler rahatsız olabilir ayrıca elektrigi biraz daha fazla yakıcaktır cihaz sonuçta termostad yapmasını engellemek için cihazın set ettiğiniz degeri sogutmada düşük tutmanız gerektiğinden cihaz devamlı çalışacaktır. 35 metrekare bir yerde sogutma amaçlı kullanacaksanız sorun olacagını sanmıyorum belirttiğim sorunlar dışında ama ısıtmada daha çok sorun yaşayabilirsiniz yerinde keşif uydundur. Yada kesin bir sonuç almak istiyosanız 24000 btu derim ben 18 ve 24 cihaz arasında çok fiyat farkı yok zaten
  • Teşekkürler Art_SRY...

Peki marka ile ilgili öneriniz nedir ?

Çok teşekkürler
  • yukarıdaki verdiğin klimalardan hangisini alırsan aynı görevi görecektir bu markalar arasında elektrik sarfiyatını ses seviyesini göz önüne alarak seçim yapabilirsin sogutma amaçlı kullanacagın için farketmez (ama hıtachıyı alacagına uzerıne biraz daha ekle mıtsubıshı electrıc al derım 18 lik yeterli gelecektir) işin aslı marka belirtmek istemiyorum bazı kişiler için sanırım sorun oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 6 Eylül 2006; 17:59:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

daıken dıstrıbutor fırmasında sorun oldugundan dolayı pek önermiyorum panasonıc yada mıtsubıshı electrıc 9000 btu yeterli gelecektir
    quote:

Orjinalden alıntı: perapalas

ben şöyle bir baktımda 20. sayfaya gurcan arkadaş baya bilgi vermiş,sayın art bey tek siz varsınız anlaşılan diger ikisi yok, panasonic ve daıkın hoşuma gitti hangisini almalıyım acaba sagolun

Sayın art bey ben bugün izmire gittim baya bir gezdim 56 adet broşür 22 kullanıcı ile birebir sohbet ve inceleme, klima servisleriyle muhabbet ve bilgi alış verişi çıkan sonuç ama kızmayın size telde verecegim, mitsubishi elektrikten uzak durun eskiye nazaran kalitede baya düşüş varmış o yüzden fiyatları alınabilir seviyeye düşmüş eski getirici zamanında daha kaliteli imiş.Bunu söyleyen kişi izmir SERHAT KLİMA:0232 3888913-3733040 buyrun araştırın .Ayrıca aırfel ve haier ısıtmada termostat yapıp durdumu iç ünite fanı çok düşük devirde çalışmaya devam edermiş buda soguk hissi verirmiş insana BUNU SÖYLEYEN TEL:0232 4480004 bunuda araştırın sizin övdükleriniz izmirde pek tutulmuyor bu laflarımada darılmayın biz kime inanacagız diyerek klima alma işini seneye kışa bıraktım gözümle görmeden almam artık burada izlenimlerimi bayan arkadaşlara yazacagım bizimde çorbada tuzumuz olsun beylere herşeyi bıraktıkmı kavga dövüş,bu araştırdıklarım içinde bana göre daıkın,panasonic,fujitsu,toshiba bana göre ve servislerin görüşlerine göre hemde servisi olmayan kişiler bile bunları övdü iyi akşamlar

• Sayın perapalas, dedikleriniz doğru ise hoşgeldiniz. Bu forumda cezalı kişiler sahte isimlerle yazışma yapıyor. Aslında antipatik değil, yardımsever biri sayılırım.

İyi geceler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Sayın perapalas, dedikleriniz doğru ise hoşgeldiniz. Bu forumda cezalı kişiler sahte isimlerle yazışma yapıyor. Aslında antipatik değil, yardımsever biri sayılırım.

İyi geceler.

Kusura bakmayın dün beni çok kırdınız anlamadım öyle parmak sallamak falan size çok kırgınım yok düzce yazmışımda kuşadasında ne arıyormuşum kendimi polis merkezinde sandım insan kendi memleketinde gezemezmi,isteyen istedigi isimle girer ben kendime bakarım soru sordum beni pişman ettiniz gerçi bir söz vardır bir musibet bin nasihattan iyi imiş bana yaradı izmiri gördüm ve bu bilgileri aldım çokda güvendim çünkü yanımda mühendis vardı sevdigim saygı duydugum bir kişi idi bana buyrun istediginiz yere gidelim dedi ayrıca bu mühendis dedigim kişi benim ögrencilerimdendi gurur duydum neyse bende kendimce artık buralarda olacagım alana kadar kışı bekliyorum.Bakın şimdiki yazınızda bile itici bir tavır var (dedikleriniz dogru ise) size söyleyecek kelime bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perapalas -- 6 Eylül 2006; 21:43:26 >

• ben zaten size panasonıc veya mıtsubıshı electrıc alın demiştim sanırım
  • quote:

ben zaten size panasonıc veya mıtsubıshı electrıc alın demiştim sanırım

Kızmadıgınız için teşekkürler sadece küçük bir araştırma. Sizin bilginize tabii ulaşamam emek vermişsiniz bu meslege, kışı bekleyip bakacagım ama siz gerek yok diyorsanız alayım o zaman panasonic ınverter modelini ısıtmada sorun yaşamam degilmi
  • 9 ınverter bulabileceginizi sanmıyorum dıstrıbütör firmada sadece 12 ınverter var idi en son bugün görüştüm ellerinde eski cihazlar bulunuyor ise düşünmeden alın derim yeterli gelecektir fazlasıyla birde cihazı almadan 0212-2748132 numaralı tlf arasanız fiyatı hakkında tam bir bilgiye ulaşabilirsiniz distribütör firmanın telefonudur bu.yada izmir bayi listesinden herhangi birine ulaşabilirsiniz
    İZMİR
    NASA TEKNİK
    BASMANE
    0232-484 51 26

ARTEKS MİMARLIK LTD. ŞTİ.
    KARŞIYAKA
    0232-330 06 27

MOMENT KLİMA
    CANKAYA
    0232-445 61 61

DAYHAN İNŞ.LTD.ŞTİ.
    ALSANCAK
    0232-463 70 13-14

AK KLIMA
    HATAY
    0232-248 32 36

TİRE YILDIZ MÜHENDİSLİK
    TİRE
    0232-512 34 64

ŞANLI MÜHENDİSLİK
    ÖDEMİŞ
    0232-545 45 72

İZTERM İNŞ.LTD.ŞTİ.
    YENİŞEHİR
    0232-459 45 95

hem neden kızayım size siz kendi görüşlerinizi bende kendi görüşlerimi sunuyorum ve ben bunları size empoze etmeye kalkarsam sanırım bu biraz insanlıktan uzaklaşma anlamına gelir.

quote:

quote:

ben zaten size panasonıc veya mıtsubıshı electrıc alın demiştim sanırım

Kızmadıgınız için teşekkürler sadece küçük bir araştırma. Sizin bilginize tabii ulaşamam emek vermişsiniz bu meslege, kışı bekleyip bakacagım ama siz gerek yok diyorsanız alayım o zaman panasonic ınverter modelini ısıtmada sorun yaşamam degilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 6 Eylül 2006; 22:06:56 >

• Burası tabiki polis merkezi değil. 1 gün içinde Kuşadasından İzmir'e gittiniz ve 56 adet broşür aldınız ve 22 kullanıcı ile görüştünüz ve İzmir'den Kuşadasına döndünüz. Bu ne enerji. Siz emekli öğretmensiniz ve yanınızda da güvenilir mühendis var! İlginç.

Yanınızdaki mühendis de iklimlendirme mühendisi mi? Kendisi klima önermedi mi?

quote:

quote:

Sayın perapalas, dedikleriniz doğru ise hoşgeldiniz. Bu forumda cezalı kişiler sahte isimlerle yazışma yapıyor. Aslında antipatik değil, yardımsever biri sayılırım.

İyi geceler.

Kusura bakmayın dün beni çok kırdınız anlamadım öyle parmak sallamak falan size çok kırgınım yok düzce yazmışımda kuşadasında ne arıyormuşum kendimi polis merkezinde sandım insan kendi memleketinde gezemezmi,isteyen istedigi isimle girer ben kendime bakarım soru sordum beni pişman ettiniz gerçi bir söz vardır bir musibet bin nasihattan iyi imiş bana yaradı izmiri gördüm ve bu bilgileri aldım çokda güvendim çünkü yanımda mühendis vardı sevdigim saygı duydugum bir kişi idi bana buyrun istediginiz yere gidelim dedi ayrıca bu mühendis dedigim kişi benim ögrencilerimdendi gurur duydum neyse bende kendimce artık buralarda olacagım alana kadar kışı bekliyorum.Bakın şimdiki yazınızda bile itici bir tavır var (dedikleriniz dogru ise) size söyleyecek kelime bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 6 Eylül 2006; 22:42:24 >

• belki direk zeplin vardır yada ışınlanma vardır bizim haberimiz yoktur
  • sayın perapalas mıtsubıshı electrıc i türkiyede en çok satan yer izmir bunu istediginiz yere sorun firmasına tlf açın nasıl oluyorda orda daha çok satılıyor anlamadım garip kötü demişler ya ondan dedim kızdıgımıda düşünmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 6 Eylül 2006; 22:27:31 >
  • İzmir kuşadası 1 saat ve ben tek başıma olsaydım tabiiki bilemezdim önceden belirlenen noktalara ulaşmaksa çok basit bilinçli hareket,birde izmirde klima satış yerleri özellikle karşıyakada sıralanmışlar yanyana zor olmadı,yenişehir gıda çarşıdındada gene aynı şekilde herkesi herkesle bir tutmayın yanımdakide tabiiki iklimlendirme mühendisiydi,inşaat mühendisi ile ev alırken işim olur bu kısım hakıkında düşüncelerimi perçinlediginiz içinde sagolun bir ögretmenele hele bayan ögretmenle dalga geçmek çok yazık sizlere sizide efendi biri sanmıştım yanılmışım art bey görüşmemek üzere
  • bayan perapalas ben size sadece klima önerdim kötü birşey yaptıgımıda zannetmiyorum ama sizde bize hakverin mutlaka herkes için geçerli olmayacaktır ama inanın şu birkaç gün içerisinde çok stresli şeyler yaşadık ve şüpheli konuşmalar karşısında haklısınız biraz fazla tepki vermeye başladık eger önceki yazılanları okuduysanız bize hak vereceginizden eminim yani kötü bir niyetimiz yok kusura bakmayın
  • Gürcan bey ve yedi cüceler.(yaşama-dair, gur-art-yu, perapalas, daha kimbilir hangi isimler...) O konularda yazışanlara Allah sabır versin.

Gürcan bey senin amacın nedir? Elektronik eşya satıcısımısın? Emeklilikte bu ne uğraş.

Şimdide gürcan-1.5 çıkmış, hayırlısı.
    (http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=251600 6 eylül girişli!!! )

İlgilendiği konular:
    http://forum.donanimhaber.com/m_9119826/mpage_1/key_//tm.htm#9133628
    http://forum.donanimhaber.com/m_9076370/mpage_1/key_//tm.htm#9131057
    http://forum.donanimhaber.com/m_8901876/mpage_1/key_//tm.htm#9101795 (Gürcan beyde haier alacaktı! Almış sanırım. Bu arada tuyu da aynı konularda ve cezalı? Gürcan bey gibi haier alın diyor.)
    http://forum.donanimhaber.com/m_9051134/mpage_1/key_//tm.htm#9149857
    http://forum.donanimhaber.com/m_8913096/mpage_1/key_//tm.htm#9149900

Yeni açtığı konular:
    http://forum.donanimhaber.com/m_9149634/mpage_1/key_//tm.htm#9149634

quote:

İzmir kuşadası 1 saat ve ben tek başıma olsaydım tabiiki bilemezdim önceden belirlenen noktalara ulaşmaksa çok basit bilinçli hareket,birde izmirde klima satış yerleri özellikle karşıyakada sıralanmışlar yanyana zor olmadı,yenişehir gıda çarşıdındada gene aynı şekilde herkesi herkesle bir tutmayın yanımdakide tabiiki iklimlendirme mühendisiydi,inşaat mühendisi ile ev alırken işim olur bu kısım hakıkında düşüncelerimi perçinlediginiz içinde sagolun bir ögretmenele hele bayan ögretmenle dalga geçmek çok yazık sizlere sizide efendi biri sanmıştım yanılmışım art bey görüşmemek üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 6 Eylül 2006; 23:09:58 >

• quote:

Orjinalden alıntı: xcage

ACİL YARDIM LÜTFEN

Merhaba Arkadaşlar,

Şunu bilmelisiniz ki, verdiğiniz bilgiler binlerce YTL lik eşyaların satın alınması kararının verilmesinde çok çok çok etkili oluyor.. Bu nedenle ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

İzmir de oturuyorum.. ara kat, sabah güneşini alıyor, 35 m2, sabah güneşini alıyor, kapıları açık tutacağım * mutfak da biraz olsun serinlesin diye.

genelde soğutma için ama ısıtma içinde bazı günler kullanacağız. ( ama ağırlıklı olarak soğutma)

18000 lik allırım diye düşünüyorum. * ne dersiniz ?

bütçemiz: 1100 -1200 YTL

doğal olarak Inverter olan ürünleri ve Toshiba, Daikin, Mitsibushi, Carrier, Sharp, Panasonic markalarını alamıyorum.

Samsung Klasik Serisi= AQ18WJWE * 1200 ytl
    Diamond = 18000.btu * 1200 ytl
    Airfell = AS18-0505S-ION * 1072 ytl
    direkt olarak bütçeme uygun. bunlardan hangisini önerirsiniz.

Yoksa bütçemizi daha çok zorlayıp:

Hitachi Klasik = RAS 18GH4 * 1600.ytl
    Haier Klasik = HSU-18HD03 * 1400.ytl
    Electra = EMNE 18 * 1400.ytl

mı alalım.

Cevaplarınız doğrultusunda haraket edeceğiz. Biraz açıklayıcı cevap verirseni çok sevinirim.
    İlginiz için teşekkürler..
    İyi günler & iyi çalışmalar

Sayın arkadaşım size 24000 btu daha iyi gelecektir.
    benim sıralamam
    1-dıamond
    2-samsung
    3-aırfel
    18000 btu sınır sizin salona
    denildigi gibi bir odaya taktırayım diger odada sogusun olmaz size zarar her açıdan

• quote:

Gürcan bey ve yedi cüceler.(yaşama-dair, gur-art-yu, perapalas, daha kimbilir hangi isimler...) O konularda yazışanlara Allah sabır versin.

Gürcan bey senin amacın nedir? Elektronik eşya satıcısımısın? Emeklilikte bu ne uğraş.

Şimdide gürcan-1.5 çıkmış, hayırlısı.

Yeni açtığı konular:
    http://forum.donanimhaber.com/m_9149634/mpage_1/key_//tm.htm#9149634

quote:

İzmir kuşadası 1 saat ve ben tek başıma olsaydım tabiiki bilemezdim önceden belirlenen noktalara ulaşmaksa çok basit bilinçli hareket,birde izmirde klima satış yerleri özellikle karşıyakada sıralanmışlar yanyana zor olmadı,yenişehir gıda çarşıdındada gene aynı şekilde herkesi herkesle bir tutmayın yanımdakide tabiiki iklimlendirme mühendisiydi,inşaat mühendisi ile ev alırken işim olur bu kısım hakıkında düşüncelerimi perçinlediginiz içinde sagolun bir ögretmenele hele bayan ögretmenle dalga geçmek çok yazık sizlere sizide efendi biri sanmıştım yanılmışım art bey görüşmemek üzere

yok yaw bu konudamı ona ait
    dahaneler...

• gurcan bey sorması ayıp ama siz neden uzaklaştırılıyorsunuz kotu bırşeylermi yapıyorsunuz aynı ıpden farklı isimlerden girmek gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: KLE500

Merhabalar

Bu konuyu takip etmeye çalışıyorum, bazan tartışmalı olsada çok yararlı bir yazı dizisi oldu :)

Daha evvel de bir soru sormuştum bu başlıkta. Artık bu ay geçmeden bu klima olayımı halledeyim istiyorum. Isınmak için düşünüyorum ve anladım ki öyle ucuzca malların ısıtmadaki durumları pek tatminkar değil. Yine Hitachi var aklımda, çünkü iyi kalite / yüksek fiyat olarak sayılacakların en ekonomik görüneni o.

9000 ve 18000'lik inverter modellerini düşünüyorum. Bunları mesela sık sık burada adı geçen Mitsubishi Electric'teki denk modelleri ile karşılaştırıyorum, çok ciddi fiyat farkı çıkıyor. Oysa kataloglarına bakınca Hitachi de gayet iyi görünüyor, örneğin ısıtmadaki en düşük sıcaklık değeri -15 diyor, onlarda yüksek verimli R410 gaz kullanıyor ... gibi.

Ben daha evvel hiç split klima kullanmadım, sahip olmadım. Mesela aklıma bazı sorular geliyor , defrost yaparken iç ünitede üfleme tam olarak duruyormu, yada ısıtmaya başlarken ilk çalıştırdığımızda soğuk hava üflemesi oluyormu, dış ünite balkon içinde olsa daha iyi olurmu.

defrost sırasında içeriye soguk hava üflemez,ısıtmada sıcak başlar balkon kapalı degilse iç balkona dış üniteyi taktırmak iyi olur

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.