Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Japon yazısı yanlış olmuş arkadaşım.Fujitsu General Çin malı klima
    quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

hesaplamalarıma göre 14.000---15.000 arası bir kapasite seçimi çıkıyor.. evde kullanacağını belirtmişsin ama odada kaç kişi bulunacak ısı kaynakları varmıdır ışık gibi televizyon gibi mitsubishide MSZ-CHC50VA modelinde 28 desibel gibi bir ses var bana biraz yüksek gibi gelmektedir ... hatta MSH-
    GE50VB model mitsubishi klimada ses desibeli 34 e kadar çıkmakta sattığım bir ürün ve marka fakat MSZ-GE25VA ve MSZ-GE35VA haricindekileri tavsiye etmiyorum kimseye...

http://www.tekirdagklima.com/index_dosyalar/Page1772.htm

fujitsu general japon önerdiğim bir cihazdır bilhassa yüksek kapasitede ses desibeli oldukça düşüktür 21---22 desibel

panasonicte etherea modelinde ses seviyesi 25 desibel

hitachi de olabilir senin listende yok ama ? incelemedim fırsatım olmadı !

toshiba bir diğer alternatif 30 desibel gibi bir ses var 18.000 lik cihazında

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Bu Japon yazısı yanlış olmuş arkadaşım.Fujitsu General Çin malı klima
    quote:

hesaplamalarıma göre 14.000---15.000 arası bir kapasite seçimi çıkıyor.. evde kullanacağını belirtmişsin ama odada kaç kişi bulunacak ısı kaynakları varmıdır ışık gibi televizyon gibi mitsubishide MSZ-CHC50VA modelinde 28 desibel gibi bir ses var bana biraz yüksek gibi gelmektedir ... hatta MSH-
    GE50VB model mitsubishi klimada ses desibeli 34 e kadar çıkmakta sattığım bir ürün ve marka fakat MSZ-GE25VA ve MSZ-GE35VA haricindekileri tavsiye etmiyorum kimseye...

http://www.tekirdagklima.com/index_dosyalar/Page1772.htm

fujitsu general japon önerdiğim bir cihazdır bilhassa yüksek kapasitede ses desibeli oldukça düşüktür 21---22 desibel

panasonicte etherea modelinde ses seviyesi 25 desibel

hitachi de olabilir senin listende yok ama ? incelemedim fırsatım olmadı !

toshiba bir diğer alternatif 30 desibel gibi bir ses var 18.000 lik cihazında

hitachi ile Zibro dışında hepsi ÇİN ya da THAILAND birol hocam zaten.Made in japan olan hitachi ve zibro var zaten.Japonlardan kastımız yazarken işte bu adını duyurmuşları kast ediyoruz yoksa çoğı Çin zaten senin de bildiğin gibi.

• üretim yeri china deyince siz sanıyorsunuz ki 5 para etmez bende şunu çok iyi biliyorum mitsubishi klimaların çin de üretildiğini biliyormusun çinde fabrikasının olduğunu biliyormusun..

fujitsu olsun mitsubishi olsun sadece japonyada değil bir çok ülkede fabrikaları bulunmakta

işte bi örnek link vericem http://www.mitsubishielectric.com.cn/index.html

çin dünyanın en büyük ekonomilerinden birisidir

toyotanın türkiyede fabrikası olduğu gibi çindede vardır sebebine gelince işgücü ucuz olduğu için
  • Fujitsu çinse zibroda çin,

zibro değilmi çinde yapılan mallarla japonyada montajlanıyor ee ne oluyor o zaman zibro çin olmuyormu, eger zibro çin değilse arçelik klimalarıda %100 türk burada montajlanıyor ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trasher

üstadlar sizlerden klima tavsiyesi istiyorum

Ev: Bina 1 yaşında ve tüm yalıtım sistemleri mevcut. Camlar çift cam
    Cephe: Öğlen yandan güneş almaya başlayarak öğleden sonra iyice ön cephesinden güneşi alıyor.
    Tip:İnverter tip almak istiyoruz.
    Salon:30-35m2 civarı
    Önceliğim soğutma performansı fakat ısıtma performansıda önemli...

evde 2 kişiyiz ayrıyeten ısınma doğalgaz kombi ile gerçekleşiyor.

42 veya 47 lcd olacak sanırım tv lerde ciddi bir ısı yayıyor ortama... ışıklandırma avize ile gerçekleşicek ve hearalde max 250- 300 watt lık ampul olur.

1-2 saattir okuyorum ama o kadar çok farklı ses var ki işin içinden çıkamadım. Öncelikle kaç btu luk bir klima tavsiye edersiniz.Inverter modellerde btu'lar farklı oluyor sanırm.

Hangi marka ve modellere yönelmeliyim. Arçelik beko vestel falan fistan bakmıyorum.

Daikin
    Mitsubishi Electric
    Toshiba
    Panasonic
    sharp
    hitachi
    ...
    forumda adı geçen kaliteli inverter markalar bunlar sanırım.

diğer markaları bilmediğim için yazmadım onlarda tabii ki alternatif olabilir...

Yardımınızı rica ediyorum arkadaşlar bu ay içerisinde almayı planlıyorum.

tavsiyen için tşk natilius

bilgileri güncelledim. Isı kaynakları ve kişi sayısını ekledim. Net olarak kaç btu yeterlidir. Marka tavsiye ederken modelde tavsiye ederseniz çünkü o kadar çok model var ki bilmeyince kitlenip kalıyor insan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 16 Nisan 2011; 20:14:45 >

• arkadaşlar 17 metre kare güney doğu cepheli bir apartman dairesi için ve genellikle soğutma amaçlı olarak 3 klimadan hangisini tercih etmeliyim. yardımcı olrsanız sevinirim. hepside invertır VE 12000 BTU modeldir. alarko carrier gold serisi 1800 tl , daikin FTX35JV 2100 TL , MİTSUBİSHİ ELEKTRİK MSZ GE 35 2750 TL, fujitsu 1800 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dembay1 -- 16 Nisan 2011; 19:42:18 >
  • 14.000 btu olması yeterlidir senin için şıklık yani cihazın çok hoş görünmesi ise daıkın mitsubishi öneririm performans istiyorsan fujitsu daıkın zibrolarda oldukça uygun hiç bir zaman kötü demedim ama bu güne kadar satmak nasip olmadı elimde zibroda var satmadığım için nedir ne değildir bilemiyorum performansını ancak satın alan kullanan kişilere sormak lazım etherealar güzel cihaz panasonic in bu güne kadar hiç şikayet almadım panasoniclerden kullanıcı kitlesi oldukça memnun

ben bir satıcı olarak değilde kullanıcı olarak konuşayım fujitsu kullanıyorum ve sesini duymak için cihazın gövdesine elimle dokunmadan anlayamıyorum yada içindeki fanı görünce anlıyorum birde ışığı yandığında anlaşılıyor..

çok büyük meblaglarla yani 4-5 bin lira verilip sonradan da kafanı duvara vurmak istemiyorsan aşırıdan kaçmanı tavsiye ederim yani eko plazma tarzı çok süper filtre sistemli cihazlardan ziyade çünkü sen anladığım kadarı ile evde salonda kullanacaksın ameliyat ortamı gibi steril olmasına gerek yok en ekonomik şekilde ihtiyacını gidermeni tavsiye ederim.. 12.000 btu cihaz yeterli gelmeyebilir

birde birol beyden zibroların teknik detaylarını isteyin onlarda çok iyi cihazlar asla kötü demedim

• quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

arkadaşlar 17 metre kare güney doğu cepheli bir apartman dairesi için ve genellikle soğutma amaçlı olarak 3 klimadan hangisini tercih etmeliyim. yardımcı olrsanız sevinirim. hepside invertır VE 12000 BTU modeldir. alarko carrier gold serisi 1800 tl , daikin FTX35JV 2100 TL , MİTSUBİSHİ ELEKTRİK MSZ GE 35 2750 TL, fujitsu 1800 tl

listendekilerin içinden seçim yapmayı şart koşuyorsan eğer
    ben olsam alarko daikin fujitsu 3lemesinden birini tercih ederdim mitsubishiyi eledim çünkü fiyatı oldukça yüksek

hatta alarkoyuda elerdim .. fujitsu daıkın tercih meselesi zevkler ve renkler meselesi..
  • teknik ekibinde incelemesi sonrasında onlarda 14.000 nin yeterli olduğunu söyleyeceklerdir diye düşünüyorum.

Fujitsu
    Me
    Panasonic Etherea
    Daikin için model numarası verebilirmisiniz. Bunlar arasından bir seçim yapmak istiyorum

Fujitsu sitesini bulamadım. ME klimaplusta var orada da fiyat bulamadım. Daikinin de sitesi var fakat fiyatlara ulaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 16 Nisan 2011; 21:50:50 >
  • fujitsunun sitesi http://www.abkaygroup.com/split.html TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜDÜR

ASYA09L Modeli 15300 BTU ya kadar ısı veriyor fiyatı : 1841 TL Sizin yerinizde olsam ASYA12L modelini tercih ederdim 19.100BTU ısı veriyor maximum fiyatı : 2090 TL

mitsubishi fiyatları krigamine seriisi
    MSZ-FD25VA MSZ-FD25VA MUZ-FD25VA (3754~11944BTU) (5119~18768) FİATI 2.925 İNDİRİMLİ FİAT FİAT 2.635 10%
    MSZ-FD35VA MSZ-FD35VA MUZ-FD35VA (3754~13650BTU) (5119~21500) FİATI 3.495 İNDİRİMLİ FİATI 3.145 10%
    MSZ-FD50VA MSZ-FD50VA MUZ-FD50VA (5119~19790BTU) (5119~26615) FİATI 5.365 İNDİRİMLİ FİATI
    4.830 10%

DAIKIN İÇİN DAIKIN URURU SARARA DUVAR TİPİ KLİMA (INVERTER) 14.000 Btu/h

http://ayikklima.com/daikin_mini_split_klima.asp

Teoman Ayık beyden fiyat sorabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 16 Nisan 2011; 22:38:49 >

• panasonic fiyatı vereyim unutmuşum da

İNVENTER PANASONİC KIT-YE18-MKX FİATI 2677 TL

İNVENTER ETHEREA BEYAZ KIT-E18M-KEW FİATI 3.783,15 TL

İNVENTER ETHEREA KIT-XE15M-KEW FİATI 3.579,45 TL
  • quote:

üretim yeri china deyince siz sanıyorsunuz ki 5 para etmez bende şunu çok iyi biliyorum mitsubishi klimaların çin de üretildiğini biliyormusun çinde fabrikasının olduğunu biliyormusun..

fujitsu olsun mitsubishi olsun sadece japonyada değil bir çok ülkede fabrikaları bulunmakta

işte bi örnek link vericem http://www.mitsubishielectric.com.cn/index.html

çin dünyanın en büyük ekonomilerinden birisidir

toyotanın türkiyede fabrikası olduğu gibi çindede vardır sebebine gelince işgücü ucuz olduğu için

kardeş biliyorum hepsini söylemene gerek yok, Çin olsa da kullanılan teknoloji aynı bunlar seneler önce tartışıldı konuşuldu. Bizim birol hocanın değinmek istediği ve üzerinw basmak istediği konu MADE IN JAPAN olan bir nüansı dile getirdi.
    Ayrıca yukarıda belirttiğiniz ME modellerinden olan HC serisinin tam anlamıyla inverter bir cihaz olmadığını bilmeniz gerektiğini düşünerek bu seriyi önermemeniz gerektiğini klimacı olmanıza rağmen bildiğinizi düşünmüştüm.Ancak sanırım bilinmiyor.Çünkü HC serisinin forumdaki bu konudaki EINA arkadaşımızın da yetkili ağızlardan aldığı bilgiye dayanarak ve kullanıcıların yorumu ile de HC'nin tam anlamıyla bir inverter olmadığı ve hiç de tavsiye edilmeyen bir seri olduğunu eski forumdaşlar bilirler.Şimdi NASIL TAM INVERTER değil diyeceksiniz,orasının araştırmasını da size bırakıyorum.Bizler öğrendik.Ama bu serinin hiç de önerilmemesi gereken bir seri olduğunu HATIRLATMAK İSTERİM.GC,GE,Fd tamamdır ama HC

• yukarıda yazdıklarımın içerisinde HC olan bir model yok bu modellerin fiyat listesi PDF formatında olduğu için burada yayınlamakta zorluk çekiyorum ancak resmini çekip koymak gerekir..

yukarıda yazdım zaten hangisin de HC yazıyor göremedim verdiklerimin hepsi FD KRİGAMİNE Modelleridir...
    eksi -15 dış ortam ısısına kadar ısıtma yaparlar

MUZ-FD25VA
    MUZ-FD35VA
    MUZ-FD50VA

aşağıdaki modeller eksi -25 dış ortam ısısına kadar ısıtma yaparlar

KIRIGAMINE INVERTER DUVAR TİPİ COMFORT PLUS

MUZ-FD25VABH
    MUZ-FD35VABH
    MUZ-FD50VABH

aşağıdaki modeller
    KIRIGAMINE ZEN INVERTER DUVAR TİPİ (SİYAH)

MSZ-EF25VEW MUZ-EF25VE
    MSZ-EF35VEW MUZ-EF35VE
    MSZ-EF42VEW MUZ-EF42VE
    MSZ-EF50VEW MUZ-EF50VE

birde aynılarının beyaz seriisi var HC ler yok bunların arasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 17 Nisan 2011; 10:27:08 >
  • evinde serinletme amacıyla klima kullanan arkadaşlardan bir bilgi almak istiyorum, yaz günü haziran, temmuz, ağustos,eylül aylarında aylık elektrik sarfiyatınız ne kadar oluyor. kw/tl.
  • @natilus99

Bu topikte sizin gibi birine ihtiyaç vardı.
    Millete sadece sattığınız malları dikte etmeden çok iyi bilgilendiriyorsunuz.
    Etraftan laf atanlarla da ilgilenmeyin ve böyle devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

@natilus99

teşekkür ederim kocausta

amacım bilgi paylaşımında bulunmak cihaz satın almak için genelde bizim halkımız elle dokunacak gelip görecek hatta çalışırken görecek izleyecek kullananlardan tavsiye alacak en iyi reklam şekli kullanan birisinin yaptığı reklamdır bu forumda okudum yine bi arkadaş mitsubishi cihaz almış ve 20 gün sonra cihaz arıza yapmış ve ekstradan 500 tl gibi bi ücret ödemiş garantisi olduğunu düşündüğü cihaza böyle bir para ödemek hangi vicdana sığar bilemiyorum

quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

4 ay önce eş dostun "yerli marka olan bir ürün al, arızalanırsa tamiri bakımı kolay olur" uyarılarına kulak asmadan sırf markanın adı var diye Mitsubishi Heavy 18000btu SRK50ZJP-S klima aldım. İmkanları zorlayarak 2bin liraya aldığımız sözüm ona en dayanıklı ve kaliteli klimayı sadece 20 gün kullanabildik.

Makine elektrik dalgalanmalarına karşı çok hassasmış! Satmadan önce hiçbir uyarıda bulunmayan firma sattıktan sonra bunu söylüyor. 2 defa ana kartı ve fan motoru yandı. Hem alet dayanıksız hem de Airfel firması tamir için astronomik rakamlar istiyor. Sebebi de parçaların japonya'dan gelmesiymiş. Garanti yok. Var da yok. Sözüm ona garanti belgesi var ama elektrik arızlarını firma üstlenmiyorMUS! Sormak istiyorum bu nasıl garanti. Neyi garantiliyorsunuz? Resmen kandırmaca var.

Firmaya servise ve müşteri hizmetlerine ne kadar dil döktüysem sonuç alamadım. Firma malı satmış olmanın rahatıyla nereye istersen başvur diyor. .Koca kış 2000 TL'lik alet duvarımda bozuk asılı kaldı. Ben de mecburen eve soba kurmak zorunda kaldım. Cihazı 505tlye tamir ettirdik. 20 gün kullanabildiğim sözümona herkesin eni iyi bildiği cihazın 4te biri kadar tamir parası verrdik.

Airfel ve Mitsubishi alırken bir daha düşünün!

http://resim.donanimhaber.com/m_47471615/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47730001

arkadaş böyle bi sorunla karşılaşmış durum tam olarak nedir kim kabahatli ama ben olsam tüketici hakem heyetine dilekçe ile müracaatta bulunurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 17 Nisan 2011; 13:48:13 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

@natilus99

teşekkür ederim kocausta

amacım bilgi paylaşımında bulunmak cihaz satın almak için genelde bizim halkımız elle dokunacak gelip görecek hatta çalışırken görecek izleyecek kullananlardan tavsiye alacak en iyi reklam şekli kullanan birisinin yaptığı reklamdır bu forumda okudum yine bi arkadaş mitsubishi cihaz almış ve 20 gün sonra cihaz arıza yapmış ve ekstradan 500 tl gibi bi ücret ödemiş garantisi olduğunu düşündüğü cihaza böyle bir para ödemek hangi vicdana sığar bilemiyorum

quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

4 ay önce eş dostun "yerli marka olan bir ürün al, arızalanırsa tamiri bakımı kolay olur" uyarılarına kulak asmadan sırf markanın adı var diye Mitsubishi Heavy 18000btu SRK50ZJP-S klima aldım. İmkanları zorlayarak 2bin liraya aldığımız sözüm ona en dayanıklı ve kaliteli klimayı sadece 20 gün kullanabildik.

Makine elektrik dalgalanmalarına karşı çok hassasmış! Satmadan önce hiçbir uyarıda bulunmayan firma sattıktan sonra bunu söylüyor. 2 defa ana kartı ve fan motoru yandı. Hem alet dayanıksız hem de Airfel firması tamir için astronomik rakamlar istiyor. Sebebi de parçaların japonya'dan gelmesiymiş. Garanti yok. Var da yok. Sözüm ona garanti belgesi var ama elektrik arızlarını firma üstlenmiyorMUS! Sormak istiyorum bu nasıl garanti. Neyi garantiliyorsunuz? Resmen kandırmaca var.

Firmaya servise ve müşteri hizmetlerine ne kadar dil döktüysem sonuç alamadım. Firma malı satmış olmanın rahatıyla nereye istersen başvur diyor. .Koca kış 2000 TL'lik alet duvarımda bozuk asılı kaldı. Ben de mecburen eve soba kurmak zorunda kaldım. Cihazı 505tlye tamir ettirdik. 20 gün kullanabildiğim sözümona herkesin eni iyi bildiği cihazın 4te biri kadar tamir parası verrdik.

Airfel ve Mitsubishi alırken bir daha düşünün!

http://resim.donanimhaber.com/m_47471615/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47730001

arkadaş böyle bi sorunla karşılaşmış durum tam olarak nedir kim kabahatli ama ben olsam tüketici hakem heyetine dilekçe ile müracaatta bulunurdum

ilgili meblağdaki arızalı mitsubishi cihazla ilgili sorunda HAKEM HEYETİNE başvurulamaz.Tüketici mahkemesine başvurulabilir ancak.Madem insanları bilgilendiriyorsak doğru bilgilendirelim..

• arkadaşlar aklıma gelmişken unutmadan bilgi vereyim istedim hani COP değeri EER değeri diyoruz ya

COP (coefficient of performance=performans katsayısı) ve EER (energy efficiency ratio=enerji tasarrufu oranı) klimaların ısıtma ve soğutmadaki etkilerini tarif eder.

Bir ünitenin üretimi için gereken elektrik girişine oranla bir ünitenin sağladığı ısıtma ve soğutma orantısını gösterirler.

Böylece eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lık ısı elde ederse COP değeri 5.0'dır. Benzer bir şekilde eğer bir klima eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lıksoğutma elde ederse EER değeri de 5.0'dır. COP ve EER ne kadar yüksek olursa cihaz daha çok enerji tasarrufu sağlar.

bunu bir web adresinden alıntı yaptım

basitçe bir örnek hesap yapayım

soğutma modunda kapasitesi 18000BTU ise bunu W cinsine çevirmek için
    18000/3,51=5128W olur.klimanı elektrik tüketimi diyelimki 2000 W ise
    5128/2000=2,56 çıkar. Bu rakam klimanın performans katsayısıdır ve nekadar büyük ise okadar iyidir. aynı hesaplama ısıtma modu içinde geçerlidir.
    burada yapılan hesaplama bir örnektir ve umarım klima alacak kişilere yol gösterir yada herşeyi inini dibini araştırmak isteyenler olursa bi fikir verir diye umud ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

ilgili meblağdaki arızalı mitsubishi cihazla ilgili sorunda HAKEM HEYETİNE başvurulamaz.Tüketici mahkemesine başvurulabilir ancak.Madem insanları bilgilendiriyorsak doğru bilgilendirelim..

bunca yıllık meslek hayatımda hiç böyle bir şey başıma gelmediği için tam olarak bilemiyorum özür dilerim yanlış bilgi için düzelteyim o halde tüketici muhakemelerine başvurabiliriz olarak
  • quote:

arkadaşlar aklıma gelmişken unutmadan bilgi vereyim istedim hani COP değeri EER değeri diyoruz ya

COP (coefficient of performance=performans katsayısı) ve EER (energy efficiency ratio=enerji tasarrufu oranı) klimaların ısıtma ve soğutmadaki etkilerini tarif eder.

Bir ünitenin üretimi için gereken elektrik girişine oranla bir ünitenin sağladığı ısıtma ve soğutma orantısını gösterirler.

Böylece eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lık ısı elde ederse COP değeri 5.0'dır. Benzer bir şekilde eğer bir klima eğer bir klima 1kW'lık bir elektrik girişinden 5kW'lıksoğutma elde ederse EER değeri de 5.0'dır. COP ve EER ne kadar yüksek olursa cihaz daha çok enerji tasarrufu sağlar.

bunu bir web adresinden alıntı yaptım

basitçe bir örnek hesap yapayım

soğutma modunda kapasitesi 18000BTU ise bunu W cinsine çevirmek için
    18000/3,51=5128W olur.klimanı elektrik tüketimi diyelimki 2000 W ise
    5128/2000=2,56 çıkar. Bu rakam klimanın performans katsayısıdır ve nekadar büyük ise okadar iyidir. aynı hesaplama ısıtma modu içinde geçerlidir.
    burada yapılan hesaplama bir örnektir ve umarım klima alacak kişilere yol gösterir yada herşeyi inini dibini araştırmak isteyenler olursa bi fikir verir diye umud ediyorum

Bilgilendirme güzel, ama ünit çevirme hesabında hata var.
    Alttaki kısayolda hazır bir dönüştürücü var, bu şekilde artık 4 işlemi bile unutuyoruz orası ayrı

http://www.unitconverter.org/energy-conversion-chart.html

• 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.