Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , dr_orhan Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.231
Cevap
703
Favori
4.431.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahçup

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Arkadaşlar bir klima daha sorayım. Bu gün Midea Vertu inverter varmış onu sordum.
    MSVI-12HRDN1 modelini nakit 1150 TL ye vereceğini söyledi bayi. 12binlik inverter.
    Ne dersiniz MİDEA klima nasıldır vertu serisi nasıldır.
    Ben daha çok kışın ısıtmada da kullanacağım için ısıtması da iyi olan az elektrik harcayan uygun fiyatlı bir klima arıyorum ve acelem de yok klima için bir kaç ay beklesem klima fiyatları ucuzlar mı.*

servisi varmı iyi cihazlar pahalı r410 gazlı cihazlar iyi ısıtır
    generaller iyi ısıtır
    fujitsular daha iyi ısıtor
    kullanacağın alan nekadar büyüklikte
    ınverter cihazın nominal kapasite değerine bakarak al max.gücü seni aldatır

17 m2 güney cephe ara kat çiftcam bir odada kullanacağım. Önerilerinizi beklerim Midea hakkında ne dersiniz.
    Klimaya da 1500 Tl vermek te istemiyorum. Uygun fiyatlı iyi bir inverter bulursam alacağım. Salonumdaki 13bin BTU luk klima günde 10-15 saat civarı çalışarak bu ay 60 TL civarı elektrik harcadı. Düz klimaya göre yarısını yaksa verilen farkı elektrikle amorti etmek 3 yılı buluyor. Bu matıklı mı sizce.

• izmirde ikamet etmekete olup sadece ısınma amaçlı 18 mkareyi yakacak kavuracak hadi ara arada soğutma amaçlı kullanılacak 1500 tl üst limitli az yakan bir klima arıyorum yardımlarınıza muhtacım..
  • Hepsiburada da klimaplus mitsubishi electrik klimaların satışları başlamış.
  • Link verebilirmisin acaba ? Ben hepsiburadadan mitsubishi klimaları bulamadım.
  • 28 metrekare salon + 16 metrekare hol + 20 metrekare oda ısıtacağım. Mitsubishi Heavy SRK 50 ZJS 19790Btu(Salon için), SRK 25ZJS 10920btu (Oda için) almayı düşünüyorum. İzmir ikliminde ısıtmada sorun yaşarmıyım. Modeller hakkında görüşleriniz nedir. 1500 TL daha verip üst grup dizayn serisi almaya değermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: probe

28 metrekare salon + 16 metrekare hol + 20 metrekare oda ısıtacağım. Mitsubishi Heavy SRK 50 ZJS 19790Btu(Salon için), SRK 25ZJS 10920btu (Oda için) almayı düşünüyorum. İzmir ikliminde ısıtmada sorun yaşarmıyım. Modeller hakkında görüşleriniz nedir. 1500 TL daha verip üst grup dizayn serisi almaya değermi?

1500 TL ek verebiliyorsaniz tabikide hyper inverter almanizda yarar var. Ancak bu hyper inverterde ikiye ayriliyor biri hyper inverter serisi(ZE ve ZGX modelleri) digeri hyper inverter dizayn serisi(ZJX modeli). Birde oda icin daha buyuk (12.000 btu) klima alin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

1500 TL ek verebiliyorsaniz tabikide hyper inverter almanizda yarar var. Ancak bu hyper inverterde ikiye ayriliyor biri hyper inverter serisi(ZE ve ZGX modelleri) digeri hyper inverter dizayn serisi(ZJX modeli). Birde oda icin daha buyuk (12.000 btu) klima alin.

Bu klimalar güzel de fiyatları yüksek.
  • Klimaların fiyatları yüksek. Elektrik sarfiyatı düşük. elektrik sarfiyatını düşük ama fiyat farkını 5 senede kapatıyor. Acaba almay değermi? Söylemek istediğim şu: düşük fiyatlı olan ayda 100 liralık elektrik faturası getiriyorsa yüksek fiyatlı olan (Hiper inverter ya da Krigamine) 80 liralık elektrik faturası getiriyor. Bu fark kısa vadede kapanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: probe

Klimaların fiyatları yüksek. Elektrik sarfiyatı düşük. elektrik sarfiyatını düşük ama fiyat farkını 5 senede kapatıyor. Acaba almay değermi? Söylemek istediğim şu: düşük fiyatlı olan ayda 100 liralık elektrik faturası getiriyorsa yüksek fiyatlı olan (Hiper inverter ya da Krigamine) 80 liralık elektrik faturası getiriyor. Bu fark kısa vadede kapanmıyor.

Oncelikle bu fiyat konusunu aydinlatmak gerekirse mitsubishi marka olarak zaten lider klima ureticilerinden biridir. Mitsubishi heavy ise bu lider sinif klimalarin ulkemizde en uygun fiyata satilanidir. Bugun bu klimalara cok para veriliyorsa sadece inverter yada az yakmasindan dolayi degil, konforlu iklimlendirme yapabilmesi, genel kalite, plastik kalitesi, kompresor kalitesi, islevsellik gibi daha bir cok sey icin gonul rahatligiyla veriliyor.
    Diger ucuz markalarin inverterlerinin ne kadar tukettigini yada daha azmi cokmu tukettigini bilemem, ben hergun 17 saat calistirmada hyper inverter klimama 25 tl ek fatura odedim. Ucuz marka klimalarda alabilirdim ama bu markayi sectim ve icim rahat, bundan sonra da diger odalarima alacagim klimalarda toshiba, daikin ve mitsubishi electric ten baska marka olmaz.

• hani inverterlar süreki açılıp kapanırsa bir özelliği kalmaz diyoruz ya...
    bu klimalar kaç saat kapalı kalırsa açılırken çektiği enerjiyi amorti eder...
    mesela 2-3 saatliğine ev boş kalacaksa kapatmak mı gerekir kapatmamak mı...
  • Özelliği kalmaz diye bir şey yok, herkes bu forumda zaten herşeyin mühendisi olmuş arkadaş.Gören yüksek makina mühendisi sanıcak...

Evde yokken tabiki kapatın niye açık bırakıcaksınız,inverter klimalar zaten istenen ortam ısısını yakaladığı zaman tasarruf etmeye başlar.Normal kullanımda bile düz modellere oranla daha az enerji harcar.

Ayrıca evde yokken klima açmak yerine kapı camı açın,içerideki havayı sirküle edin, içerisi temiz havayla dolsun.Sürekli tüm her yer kapalı şekilde aynı havayı devir daim yaparak kullanan klimalar sağlığa zarar verir.Günde en az bir kaç kez kullandığınız ortamı havalandırın.

Sağlık > Elektrik ...
  • Bayramınız mübarek olsun,
    GENERAL ASHA09LGCZ mi YOKSA MITSUBISHI SRK25 ZJP-S Mİ?
    bu soru daha öncede sorulmuş ve general tavsiye edilmiş ancak şuan yaptığım fiyat araştırmalarında general marka klima mitsubishi klimadan 200 tl. kadar daha pahalı görülüyor ve gerçekten karşılaştırmalarda general cop değerleri daha iyi görülüyor sizlerden ricam 200 tl fazla vermeye değermi ? tabiki öbür taraftan çok önemli üstünlüğü yoksa mitsubishi almak daha mı mantıklı,aslında mitsubishi almaya tam karar vermiştimki general alınması yönündeki tavsiyeleri görünce kararsız kaldım sizlerden ricam hangisi daha uygundur,selamlar
  • bence alptug56 kardeş mıtsu heavy nin hyper inverter serisini 100lira daha fazla verip alman daha iyi olur ve generalin o serisinden üstündür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

Özelliği kalmaz diye bir şey yok, herkes bu forumda zaten herşeyin mühendisi olmuş arkadaş.Gören yüksek makina mühendisi sanıcak...

Evde yokken tabiki kapatın niye açık bırakıcaksınız,inverter klimalar zaten istenen ortam ısısını yakaladığı zaman tasarruf etmeye başlar.Normal kullanımda bile düz modellere oranla daha az enerji harcar.

Ayrıca evde yokken klima açmak yerine kapı camı açın,içerideki havayı sirküle edin, içerisi temiz havayla dolsun.Sürekli tüm her yer kapalı şekilde aynı havayı devir daim yaparak kullanan klimalar sağlığa zarar verir.Günde en az bir kaç kez kullandığınız ortamı havalandırın.

Sağlık > Elektrik ...

havalandırma konusu ayrı o tabiki yapılacak...
    niye açık bırakıcam... işte onu bilsek sormıycaz bu soruyu zaten...
    herkesin uzmanlığı konusunda haklısınız yanlız... 6-7 saat çalıştırmıycaksan hiç açma diye çok nasihat duydum ben...
    ki işte tam da bu yüzden açılırken çektiği enerji miktarı ile ilgili bilgi almak istedim gerçek uzmanlardan...

atıyorum bir saat çalıştırsam 10 birim 2 saat 19 birim 3 saat 18 birim elektirik tüketir,gibi bi matematiği var mı bu işin....

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet izmirli

bence alptug56 kardeş mıtsu heavy nin hyper inverter serisini 100lira daha fazla verip alman daha iyi olur ve generalin o serisinden üstündür...

sayın ahmet izmirli bey sanırım bir yanlış anlaşma oldu çünkü benim kıyasladığım mitsu fiyatı generalden ucuz sizin önerdiğiniz hyper serisi ise bunlardan çok güzel lakin fiyat farkıda bayağı var yani biraz maddi bir durum şuan incelediğim fiyatlar şunlar ;

MITSUBISHI SRK25ZJP-S Klima İnventer =Ürün Tek Çekim Fiyatı : 1,222.74 TL
    General ASHA09LGCZ Split İnverter Duvar Tipi Klima =Ürün Tek Çekim Fiyatı : 1,573.76 TL
    MITSUBISHI SRK25ZGX-S 8.530 BTU/h =Ürün Tek Çekim Fiyatı : 1,879.97 TL ( gönül bunu almak istiyor ama cüzdan aynı fikirde değil ne yazıkki )

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet izmirli

bence alptug56 kardeş mıtsu heavy nin hyper inverter serisini 100lira daha fazla verip alman daha iyi olur ve generalin o serisinden üstündür...

sayın ahmet izmirli bey sanırım bir yanlış anlaşma oldu çünkü benim kıyasladığım mitsu fiyatı generalden ucuz sizin önerdiğiniz hyper serisi ise bunlardan çok güzel lakin fiyat farkıda bayağı var yani biraz maddi bir durum şuan incelediğim fiyatlar şunlar ;

MITSUBISHI SRK25ZJP-S Klima İnventer =Ürün Tek Çekim Fiyatı : 1,222.74 TL
    General ASHA09LGCZ Split İnverter Duvar Tipi Klima =Ürün Tek Çekim Fiyatı : 1,573.76 TL
    MITSUBISHI SRK25ZGX-S 8.530 BTU/h =Ürün Tek Çekim Fiyatı : 1,879.97 TL ( gönül bunu almak istiyor ama cüzdan aynı fikirde değil ne yazıkki )

SRK25ZJ-S modeline bakmanızı öneririm.Birazda pazarlıkla 1.663 olan fiyatı geri çekebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 5erkan

quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

Özelliği kalmaz diye bir şey yok, herkes bu forumda zaten herşeyin mühendisi olmuş arkadaş.Gören yüksek makina mühendisi sanıcak...

Sağlık > Elektrik ...

havalandırma konusu ayrı o tabiki yapılacak...
    niye açık bırakıcam... işte onu bilsek sormıycaz bu soruyu zaten...
    herkesin uzmanlığı konusunda haklısınız yanlız... 6-7 saat çalıştırmıycaksan hiç açma diye çok nasihat duydum ben...
    ki işte tam da bu yüzden açılırken çektiği enerji miktarı ile ilgili bilgi almak istedim gerçek uzmanlardan...

atıyorum bir saat çalıştırsam 10 birim 2 saat 19 birim 3 saat 18 birim elektirik tüketir,gibi bi matematiği var mı bu işin....

inverter kullanan biri olarak, gozlemlerim dogrultusunda buna ben cevap vereyim. Oncelikle inverter klima en az 7-8 saat kullanilirsa tasaruf ettirir mantigi sacmadir! Inverter klimanin calisma yontemi bildiginiz uzere oda istenilen sicakliga geldiginde diger klimalar gibi dur kalk yapmayip rolentiye gecmesidir. Benim herzaman savundugum eger klimaniz rolentiye gectiyse siz tasaruf etmeye basliyorsunuz yani tasaruf icin calistirmanin herhangi bir kullanim zamani yok. Butun klimalar icin gecerli kural, klimayi cok fazla acip kapatmamaktir, klimayi sikca acip kapatirsaniz cok yuksek elektirik faturasi odersiniz.
    Son olarak klimalar ilk calistirildiklarinda yuksek enerji cekerler o nedenle kisa surelerde (1 saate kadar) evden ayrilacaksaniz klimanizi kapatmamaniz, kapatip acmaktan daha az elektirik harcar.

• arkadaşlar ben ordu fatsadan yazmaktayım buralarda toshiba mitsubishi electrik daıkın hitachi general fuji ve fujitsu satılmaz netten alabilirim ancak bu kezde servis sorunu var general ve fujitsunun servisi yaklaşık 60 km uzakta airfel servisi var acaba airfelin sattığı Mitsubishi heavy SRK35ZJP-S model klimayı ne kadar önerirsiniz eğer önermem derseniz yine söylediğiniz markalardan alacağım fiyatlar artık birbirine çok yakın 3 kuruştan kaçmaya gerek yok ucuzunu alacak kadar zengin değilim diye boşuna söylenmemişyardımlarınız için şimdiden teşekkürler hayırlı bayramlar
  • arkadaşllar modeli yanlış yazmışı Mitsubishi SRK35ZJX-S olacaktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

arkadaşllar modeli yanlış yazmışı Mitsubishi SRK35ZJX-S olacaktı

Ben kullaniyorum o klimayi, gonul rahatligi ile oneririm SRK35ZJX-S modelini ancak airfel servisleri cok iyi degil ozellikle satis sonrasi hizmetlerini begenmiyorum. Hangi klimayi alirsaniz alin montajinda nelere dikkat edilmesi gerektigini forumda arastirin, ozellikle 15-20 dk vakumlama yaptirmaya ozen gosterin.
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.