Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dweller Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 22 Misafir Kullanıcı, 23 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.292
Tıklama
Giriş
    107 Mesaj
    Arkadaşlar daıkin new deluxe inverter serisi kışın istanbul anadolu yakasında güneş almayan bir balkonda(ümraniye) defrosta girermi ısınmak için alınırmı çalışırmı... Şimdiden teşekkürler saygılar...
    |
    |
    Sigma SGM14DMA model klima ariyorum arkadaslar internetten iklimsanin bayilerinin cogunu aradim gecen senenin imalati oldugu icin hicbirinde kalmamis bu senede sigma ne hikmetse uretmemis. istanbulda bilen duyan goren varsa soylesin hemen alicam.
    |
    |

2-) http://www.hepsiburada.com/Liste/demirdokum-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-a-12-hp-12000-btuh-/ProductDetails.aspx?productId=evdemiraplus12&categoryId=17453

sizden bir tavsiye istesem ikisi arasında bana önerebileceğiniz veya bu 2 örnek gibi farklı bir marka da olabilir 12000 lik olsun yeter tavsiyelerinizi alabilir miyim? Netten alabileceğim bir link te olabilir maksimum taksit minimum elektrik faturası olması önceliklidir :) EW tavsiye edilmişti önceki mesajımda ama Aydında olunca EW den alışveriş yapamıyorsunuz :(
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_han

Evim kısaca budur

y.o :yatak odası
    o : oturma odası
    s : salon
    k.o : küçük oda
    m : mutfak
    h : hol

güneye bakıyor,mutfak tarafı ve oturma odası tarafı güneş alıyor
    evimin içi 34 - 35 derece arası bazen 30 derece oluyor
    klima almaya karar verdim. Bu resime göre en mantıklı nereye taktırmam gerek
    limitim yüksek değil. En fazla 1000 tl.
    ben 12000 lik düşünüyordum oturma odasına holden diğer odalara da yayılır diye düşündüm
    yardımcı olursanız sevinirim.
    Evin neresine koyayım ve hangi klimaları önerirsiniz.?

Buzdolabinizin kapaklarini acin, eger mutfaginizi sogutursa 12.000btu luk klimada 100m2 lik evinizi sogutur
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yüzbaşı
    350 Mesaj
    Arkadaşlar 2 gün sonra kesin alıcam iklimsaya gittim.45m2 alan için yaz ve kış kullanılmak üzere 24000 btu tavsiye etti.Özellikleri resimde var.Ancak bana b sınıfı dedi.Ama diğer klimaların a sınıfına yakın sarfiyatı var dedi.Ama çalışma aralığı -7 arkadaşlar .Ben doğuanadolu dayaşıyorum.İnventerlerde bu -15 kadar iniyor...sizce özellikler nasıl alınır mı.sharp nasıl bir marka.Bana bu ürün için 2300 dedi.zaten 3000 tl imiş kampanyalı dedi....

|
    |
    Arkadaşlar kışın kullanım için pek tavsiye etmiyorlar.Bir satıcı hocam iyi olur diyor.Şehir dışındaki başka bir satıcıyı arıyorum.Şehir dışından aradığımı söylüyorum ve tavsiye istiyorum.Ama kışın randıman alamazsınız diyor.Ne yapayım sayın arkadaşlarım.Kullanan varsa yorum yapsın.İşyerim 45 m2.Kışın inanılmaz soğuk oluyor burası.ısı sistemi biraz problemli.Doğuanadolu bölgesindeyim.Arkadaşlar doğru mu acaba...söylenilenler
    |
    |

Orijinalden alıntı: doors

mıtsubishi electric,,toshiba ınverter serisi ve daikin
    evimizde 3 tane toshiba var 1 tanesi 16inverter 2 tanede 10 luk var süperler...

kARDEŞ tÜRKİYEYE SİBİRYADAN MI GELDİNİZ YA:)
    |
    |
    arkadaşım bende msz fd25va klima almayı düşünüyorum.kullanacağım yer 16 m2 sence iyi gelirmi.klima hakkında pek bilgim yok.aylık elektirik faturası full kullanımda + olarak ne kadar geliyor.şu anki fiyatı 2400tl bende senin gibi ekim ayına kadar beklicem fiyat düşerse diye.cevap yazarsan sevinirim.
    |
    |

Klima almayı düşünüyorum ve salona taktıracağım. Yakaşık 30-35 m2 salon kullanım alanı , Balkon kapısı-1 normal cam-1 büyük cam mevcut , Güney cephe sabah ve öğleden sonra güneş alıyor , Salonun kapısı yok antreye açılıyor. Diğer odaların kapısını kapatsam nerden baksanız 1-3 metre 2 tane antre mevcut. Yatak odasının kapısını açık tutup oranında soğumasını istiyorum yatak odasıda yaklasık 20 m2 . Ne tavsiyede bulunursunuz ?

Almayı düşündüğüm klima ; (24000 lik mi yoksa 18000lik mi tavsiye edersiniz?)

BAYMAK ELİTE 24 CHS DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA 7 YIL GARANTİLİ / 1553Tl (6 Taksit + Montaj Dahil)
    BAYMAK ELİTE 18 CHS DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA 7 YIL GARANTİLİ / 1199Tl (6 Taksit + Montaj Dahil)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ...
    |
    |
    Klima fiyatları yaz mevsiminin bitmesine doğru düşer mi?
    Birde bu klima fiyatları neden her yıl artıyor. 6 yıl önce aldığım klima şuan hala satılıyor. o zaman taksitle 630 tl ye almıştım şimdi bu klima 800-900 tl arasında beyaz eşya ve elektronik herşey ucuzluyorken klima neden pahalanıyor.
    |
    |
    90m2 evim için A sınıfı klima arıyorum. salonum maksimum 20m2.
    bütçem 500-800 arası. önerebileceğiniz model varmı?

bir de electro word' de demirdöküm A sınıfı 9000 lik klima 550 tl.
    http://www.electroworld.com.tr/UrunBrosuru2.htm
    |
    |
    arkadaşım bende msz fd25va klima almayı düşünüyorum.kullanacağım yer 16 m2 sizce iyi gelirmi.klima hakkında pek bilgim yok.aylık elektirik faturası full kullanımda + olarak ne kadar geliyor.şu anki fiyatı 2400tl ekim ayına kadar beklicem fiyat düşerse diye.cevap yazarsanız sevinirim. kullanan birileri yokmu bu klimayı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: quicksand

son bir soru elektrik sayacı sabah 8197 idi aksam 8202 oldu full klima calıstı .Bu değerlerle klima ne kadar yakmıştır hesaplayabilir miyiz?

Elektriğin birim fiyatı 0,27tl olması gerek... Sizinki de 5kw yaktığına göre 5*0,27=1,35tl eder.
    Kaçlık klimanız var kaç derecede kaç saat çalıştı?

Arkadaşlar bende Beko 9000'lik klima var. Fan sesi çok rahatsız edici, yeni eve taşınacağız bu klimayı başka odaya takacam yerine sessiz birşey almak istiyorum. Demirdöküm Beko'dan daha sessiz diye biliyorum. Önerir misiniz ya da başka bir marka...
    |
    |
    frozenn;

Sharp iyi markadir ama B sinifi bir klima alman tabikide A sinifina gore yuksek elektirik faturasi odemen demek. Isitma icinde kullanacaksan mutlaka inverterli bir klima yoksa cok yuksek elektirik faturalari odersin. Mit. Heavy ve Mit elect. klimalarin yuksek modellerine bakmani tavsiye ederim.

sekor;
    msz fd25va 9.000 btu ise yeterlidir. Mitsubishi heavy lere bakmanida oneririm, distribtoru guclu oldugu icin mit. electiric ten daha uygun fiyatlara satiliyor.

josi83;

Odan 30 m2 ise ve cok fazla gunes gormuyorsa 18.000 alabilirsin ancak 35m2 ve cok gunes goruyorsa ayrica kalabalik bir aile isen 24.000 btu alman daha dogru olur. Butcen dogrultusunde baymak iyi bir secim olabilir.

baronturk;

20 m2 ye 12.000 btu klima taktirmaniz daha uygun olur.
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
  • Yüzbaşı
    464 Mesaj
    quote:

josi83;

Odan 30 m2 ise ve cok fazla gunes gormuyorsa 18.000 alabilirsin ancak 35m2 ve cok gunes goruyorsa ayrica kalabalik bir aile isen 24.000 btu alman daha dogru olur. Butcen dogrultusunde baymak iyi bir secim olabilir.

Fazla güneş görüyor fakat güneşlikler bütün gün kapalı , ayrıca ben aksam 18.00-24.00 arası ve hafta sonu kullanacağım klimayı sanırım 18.000 btu yeter sizin söylediğiniz gibi ... Ayrıca baymak klimayı önerirmisiniz ? Yoksa farklı bir markayamı yönelmeliyim ? (Baymak kllimada 7 yıl garanti kampanyası mevcut)

Teşekkürler ..
    |
    |
    yelken85;

18000 likte karar kıldım. Şimdi merak ettiğim benim için önemli olan dış ünitesinin sesinin çok çıkması.
    hangi klima markasını önerirsin.
    (100mt2 evi komple buz gibi yapmayı düşünmüyorum ;) oturma odası soğusun diğer odalara da az da olsa serinlik gitsin yeter.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yıldırım_han -- 13 Ağustos 2010; 15:14:32 >
    |
    |

yıldırım_han a göre toplantı: Bir kişinin halledemediği bir meseleyi birden fazla kişinin biraraya gelip halledememelerine toplantı denir.
  • Yarbay
    5234 Mesaj
    Forum sakinleri bana 9binlik civarı 1000 tl veya altı iç ünite FAN SESİ AZ olan bir klima önerir misiniz.
    Beko kullanıyorum kulağıma pamuk tıkıyorum.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: josi83

quote:

josi83;

Fazla güneş görüyor fakat güneşlikler bütün gün kapalı , ayrıca ben aksam 18.00-24.00 arası ve hafta sonu kullanacağım klimayı sanırım 18.000 btu yeter sizin söylediğiniz gibi ... Ayrıca baymak klimayı önerirmisiniz ? Yoksa farklı bir markayamı yönelmeliyim ? (Baymak kllimada 7 yıl garanti kampanyası mevcut)

Teşekkürler ..

baymak klima kullanmadim o yuzden yorum yapamayacagim ama bana klimada hangi markalar iyi derseniz size tavsiye edecegim markalar malesef baymak klima fiyatlarindan cok cok yuksek olur. O yuzden hic baska marka onerisinde bulunup sizi zehirlemeyim, alin 18.000 btu baymak cok fazla ozellik, isitma performansi vs. beklemeden sadece serinlemek icin kullanin.
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_han

yelken85;

18000 likte karar kıldım. Şimdi merak ettiğim benim için önemli olan dış ünitesinin sesinin çok çıkması.
    hangi klima markasını önerirsin.
    (100mt2 evi komple buz gibi yapmayı düşünmüyorum ;) oturma odası soğusun diğer odalara da az da olsa serinlik gitsin yeter.)

Sessiz ve kaliteli markalar mitsubishi heavy (airfellerde satilan), mitsubishi electric, daikin, toshiba dir. Bunlarin icinde ise en iyi fiyat/performans veren mitsubishi heavy dir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    464 Mesaj
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama fiyatlar gerçekten yüksek sadece soğutma için kullanacağımdan baymak ile yetimsem yeterli olacak :0)
    |
    |
    Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
    google reklamları
    üniversite
    son dakika
    Kurumsal Web Tasarım Şirketi
    Bu sayfanın
    Mobil sürümü
    Mini Sürümü

DHBR1
    0,820
    1.2.165

Reklamlar

Kurumsal Web Tasarım Şirketi Masal üniversite google reklamları
    Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu SEO son dakika
    haberler Mobilya Takımları
    Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

DHBR1
    1,023
    1.2.165

Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.