Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: ciiiin

30 m2 ye 18den daha buyuk klima almak cok mantıksız olur cabuk sogutcak diye fazladan fatura ödemeye ne gerek var. 18 bile cok gelir aslında o alana. Ben 50 m2 ıcın 24luk klima kullanıyorum

@quicksand

yaz kıs kullanıcagını belirtmişsin günlük kullanımın cok olucaksa inverter tavsiye ederim yok az kullanıcaksan düz tercih edebilirsin

Ayrıca bulundugunuz sehirde kışın sıcaklık hangi seviyeyelerde ve alcagın klima kısın kac dereceye kadar calısıyor bunları inceleyerek bir secim yapmalısın

Toshiba iyidir fakat fiyatları biraz fazla bana sorarsan
    Ben mits. heavy kullanıyorum inceleyebilirsin modellerini

Pardon da 18.000 btu dan buyuk klima almanin mantiksiz oldugunu siz neye gore karar verdiniz? Ben 16 m2 de 12.000 btu kullaniyorum ve tam istedigim surede sogutuyor. 30 m2 ye de 20.000-24.000 btu arasi klima alinmasi evin sartlarina gorede gayet mantiklidir! Evet daha onceki mesajimdada belirttigim gibi normal olarak 18.000 e gore biraz daha fazla elektirik harcar ama ortami hizli sogutacagi icinde tasarufa (inverterse rolentiye, splitse kendini kapatmaya) cabuk gecer, bunuda unutmayalim.

40 lık alsın ozaman o dahada cabuk sogutur sizin mantıgınza göre

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

18000btu (5,0 kw) ile 24000btu ( 6,3 kw) arasında tüketim farkı. 9000 btu (2,5kw) ile 12000 (3,5kw) olan ünitelerden daha fazladır. şu an piyasadaki en verimli 24000 btu klima 3.87 cop değerine sahip diğer yandan 18000btu üniteler 4,40 civarına çıkabiliyor. basit bir hesapla 5/4,4= 1,13kw tüketim 18000btu için öngörülebilir. 6,3/3,8=1,65 kw 24000btu için kabaca olacaktır. yaklaşık 0,5 kw fark var. kw cinsinden değer saniyedeki tüketim farkı. bu fark oldukça fazla 24000btu üniteler hem alımda daha pahalı hemde kullanımda pahalı. bu durumda mantıksız oluyor. 30m2 alanda 18000btu için hiç zorlanmaz rahatlıkla inverter ekonomi moduna geçer. söz konusu alan 35 m2 gibi sınır bir değer olsaydı kabul edilebilir. ama şu şartlarda daha büyük bir kapasiteye gerek yok.

Ustat haklisin simdi yazinda okuyunca aradaki tuketim farkinin gercekten fazla oldugunu anladim. Simdi ben size benim kendi yasadiklarimi ve gozlemlerimi aktarayim. Hatirlarsaniz bir sure once kararsiz kalip bende burada cok sicak olan 16 m2 lik bir odaya 3 tane klima marka/modelinden hangisini secmeliyim diye konu acmistim. Sizde bana benim seceneklerim icinden mitsubishi heavy markasini onermistiniz ve 9.000 btu nun yeterli olacagini soylemistiniz. Bana airfelden gelen kesif ekibi ben daha hicbirsey soylemeden odanin teras odasi oldugunu gorduklerinde ve sicakligi hissetiklerinde bana 12.000 btu almami onerdiler. Ama acaba 9.000 yeterli gelirmi ve beni daha fazla odemekten kurtarirmi diye birde ertesi gun ogleden sonra ucretsiz oldugunu bildigim icin arcelik servisini cagirip kesif yaptirdim. Bana arceligin onerisi ise hic saka yapmiyorum bu odaya 18.000 btu taktirmam gerektigi oldu ki ben Ankara da oturuyorum ve evimin yalitimi cok iyi . Tabi ben gidip 12.000 btu mitsubishi heavy aldim ve memnun kaldim, ama 9.000btu alsaydim bana kesinlikle yetmezdi gibime geliyor.
    Simdi ben o diger arkadasa 20.000-24.000 btu arasi oneride bulunurken de bu tip ekstrem durumlarda daha rahat sogutur ve isitir diye onerdim. Sonucta bu arkadas evde kac kisi ile yasiyor, o salonda hangi elektirikli aletleri kullaniyor, hangi sehirde ikamet ediliyor, mutfak amerikan mutfakmi vs vs bilmiyorum.
    Forumda biraz gezince 7.000 btu ile 25 m2 yi, 18.000 btu ile 90 m2 evi iklimlendirdigini idda eden arkadaslarimizda var simdi bu arkadaslar gercekten boyle mucizeleri basarabiliyorlarsa 18.000 btu 30 m2 yi en ekstrem durumlardada mukemmel sekilde sogutur veya isitir. Ama diger yandan arastirmalarima gore yeni cikan klimalarin agiz cikis isilarinin eski modeller gibi cok dusuk olmadigini ve bu nedenle ortamin gec sogutulmasindan cesitli memnuniyetsizlikler dogabilecegini dusuyorum.

• herkese merhaba..bende klima almayı düşünüp marka konusunda karar veremeyen kişilerdenim..bir kaç hususta bilgi rica ediyorum..elektrik sarfiyatı ve tl tutarları..18000 btu inverter ile sabit hızlılar (a sınıfı ve 410 gazı) arasında ne kadar fark vardır..mesela 12 saat çalışan her iki klima günlük ne kadar fatura çıkartır..ayrıca bakıyorum amannnn a sınıfı alayım herhangi bir marka diyorum okuyorum sağı solu yok olmaz mitsubishi alayım diyorum..ayrıca mekanlar çin btu değerlerini açıklayan bazı rakamlar görüyorumhttp://www.inverterklima.org/sorular.htm sitesinde..belki tartışmalarınızda faydalı olur..teşekkürler şimdiden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mongollica -- 8 Ağustos 2010; 9:32:36 >

• Ben şunu çok merak ediyorum ancak hesabını beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

A sınıfı 18.000 BTU r410a gazlı bir klima ile,
    C sınıfı 18.000 BTU r410a gazlı bir klima

günde 12 saat çalıştığında aylık ne kadar elektrik tüketimi yapar? (TL olarak)

Üstadlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Ben şunu çok merak ediyorum ancak hesabını beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

A sınıfı 18.000 BTU r410a gazlı bir klima ile,
    C sınıfı 18.000 BTU r410a gazlı bir klima

günde 12 saat çalıştığında aylık ne kadar elektrik tüketimi yapar? (TL olarak)

Üstadlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler!

http://forum.donanimhaber.com/m_41379231/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_41379670 linke tıklayın sonucu görün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 8 Ağustos 2010; 12:03:36 >

• Bir cevap verin arkadaslar yarin asagidaki klimalardan birini alicam yardimci olurmusunuz lutfen hangisi en iyi tercih

Klimaların hepsi 12000 btü. Hepsinde R410 gaz kullanılıyor. Auer hariç hepsinde ioniser var.

1- AUER Maximax: 600TL 12 taksit (fiyatı ve kullanılan gaz iyi kullanılan malzeme kötü)
    1- PROFİLO 12501: 750TL 12 taksit (fiyatı iyi görünüşü iyi – hakkında fazla tavsiye yok)
    2- ELECTROLUX Exs12hsiwi: 900TL 8 taksit (hakkında fazla bilgim yok)
    3- AIRFEL Turkuaz Gold: 1000TL 5 taksit (hakkında fazlaca olumlu yorum var – digerlerinden biraz pahalı ve görüntüsü ucuz/kalitesiz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamsIzVeziR

Bir cevap verin arkadaslar yarin asagidaki klimalardan birini alicam yardimci olurmusunuz lutfen hangisi en iyi tercih

Klimaların hepsi 12000 btü. Hepsinde R410 gaz kullanılıyor. Auer hariç hepsinde ioniser var.

1- AUER Maximax: 600TL 12 taksit (fiyatı ve kullanılan gaz iyi kullanılan malzeme kötü)
    1- PROFİLO 12501: 750TL 12 taksit (fiyatı iyi görünüşü iyi – hakkında fazla tavsiye yok)
    2- ELECTROLUX Exs12hsiwi: 900TL 8 taksit (hakkında fazla bilgim yok)
    3- AIRFEL Turkuaz Gold: 1000TL 5 taksit (hakkında fazlaca olumlu yorum var – digerlerinden biraz pahalı ve görüntüsü ucuz/kalitesiz)

Airfel Turkuaz Gold
  • Demirdöküm al A sınıfı ve iyonizer hem de uygun
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-demirdokum-a-l-12-hp-fiyati,162369.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thunder 06

Demirdöküm al A sınıfı ve iyonizer hem de uygun

bu klimada A410 akiskan kullanilmiyor.

2- PROFİLO 12501: 750TL 12 taksit (fiyatı iyi görünüşü iyi � hakkında fazla tavsiye yok)
    3- ELECTROLUX Exs12hsiwi: 900TL 8 taksit (hakkında fazla bilgim yok)
    4- AIRFEL Turkuaz Gold: 1000TL 5 taksit (hakkında fazlaca olumlu yorum var � digerlerinden biraz pahalı ve görüntüsü ucuz/kalitesiz)

profilo almaya karar verdim, sikayetim.com sitesinde airfel icinde pekcok sikayet gordum. ayrica airfel tavsiye edenler sebebini yazmiyor sadece tavsiye ediyor. kataloga bakinca airfel ile profilo yada electrolux un ozellikleri birebir ayni, bunun yaninda airfel cirkin ve kalitesiz malzemeden yapilmis gorunuyor, ve fiyatida 200 tl daha fazla. Belki birisi neden airfel in digerlerinden daha iyi oldugunu soyler diye bekledim ama cevap alamadim. profiloya karar verdim.

• a
  • arkadaşlar merhaba klima almayı düşünüyorum ev için salonda kullanacağım salonum 25 mtrekare kaçlık klima bana yeterli olur yardımcı olursanız sevinirim arçelik yada vestel klimalar nasıl bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamsIzVeziR

quote:

Orijinalden alıntı: Thunder 06

Demirdöküm al A sınıfı ve iyonizer hem de uygun

bu klimada A410 akiskan kullanilmiyor.

2- PROFİLO 12501: 750TL 12 taksit (fiyatı iyi görünüşü iyi � hakkında fazla tavsiye yok)
    3- ELECTROLUX Exs12hsiwi: 900TL 8 taksit (hakkında fazla bilgim yok)
    4- AIRFEL Turkuaz Gold: 1000TL 5 taksit (hakkında fazlaca olumlu yorum var � digerlerinden biraz pahalı ve görüntüsü ucuz/kalitesiz)

profilo almaya karar verdim, sikayetim.com sitesinde airfel icinde pekcok sikayet gordum. ayrica airfel tavsiye edenler sebebini yazmiyor sadece tavsiye ediyor. kataloga bakinca airfel ile profilo yada electrolux un ozellikleri birebir ayni, bunun yaninda airfel cirkin ve kalitesiz malzemeden yapilmis gorunuyor, ve fiyatida 200 tl daha fazla. Belki birisi neden airfel in digerlerinden daha iyi oldugunu soyler diye bekledim ama cevap alamadim. profiloya karar verdim.

profilonun cop ve eer degerlerini bulabilirsen airfel ile karsilastiririz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_3792

arkadaşlar merhaba klima almayı düşünüyorum ev için salonda kullanacağım salonum 25 mtrekare kaçlık klima bana yeterli olur yardımcı olursanız sevinirim arçelik yada vestel klimalar nasıl bilgisi olan varmı

eger cok kalabalik degilseniz ve salonunuz tam gun gunes almiyorsa iyi bir 12.000 btu size yeterli gelebilir yoksa 18.000 btu klima almalisin. Arcelik ve vestel klimalar forumda pek tavsiye edilmezler ama dusuk butceler icinde iyi bir alternatif olabilirler. Sizin butceniz nedir?
  • inanılmaz bu klima seçme işi....
    okuya okuya beynim durdu....21 metre kare oda için bakıyorum.yalıtım pek iyi değil ama 12,000 lik yeter diye düşünüyorum... aslında korkum camlardan...pvc değil...doğrama... çok mu zararı olur tüketime onuda kestiremedim...

toshiba ras 13 skv düşünüyordum özellikleri çok gibi geldi sonra filitreleri pahalıymış diye bişeyler okudum,doğrumudur acaba...
    mitsubishinin şu popüler modeli dikkatimi çekti... yada bi üstü standart modeli(300 lira fark var-popülerde filitre yokmuş-bi filitre için o kadar fark olmaz ki ama)
    2,000 lira üst sınırım önerebileceğiniz başka model varsa yardımlarınız bekliyorum.
    zibro öneriliyo sitede çok ama bildiğim bi marka almak istiyorm ben....
    en sonunda heavy standart modelinde kalacağım galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5erkan

inanılmaz bu klima seçme işi....
    okuya okuya beynim durdu....21 metre kare oda için bakıyorum.yalıtım pek iyi değil ama 12,000 lik yeter diye düşünüyorum... aslında korkum camlardan...pvc değil...doğrama... çok mu zararı olur tüketime onuda kestiremedim...

toshiba ras 13 skv düşünüyordum özellikleri çok gibi geldi sonra filitreleri pahalıymış diye bişeyler okudum,doğrumudur acaba...
    mitsubishinin şu popüler modeli dikkatimi çekti... yada bi üstü standart modeli(300 lira fark var-popülerde filitre yokmuş-bi filitre için o kadar fark olmaz ki ama)
    2,000 lira üst sınırım önerebileceğiniz başka model varsa yardımlarınız bekliyorum.
    zibro öneriliyo sitede çok ama bildiğim bi marka almak istiyorm ben....
    en sonunda heavy standart modelinde kalacağım galiba...

Klima secme isi cok zordur, katiliyorum. Bir klimayi digerlerinden daha iyi yapan sey sadece filitresi, plastik kalitesi degil EER ve COP degerleridir. Bu degerler ne kadar yuksekse okadar iyidir.Butceniz 2000 TL ise size Mitsubishi heavy hyper inverter SRK35ZGX-S modelini oneririm. Pesinde 2000 TL ye alinabiliyor bu klima.

• quote:

Klima secme isi cok zordur, katiliyorum. Bir klimayi digerlerinden daha iyi yapan sey sadece filitresi, plastik kalitesi degil EER ve COP degerleridir. Bu degerler ne kadar yuksekse okadar iyidir.Butceniz 2000 TL ise size Mitsubishi heavy hyper inverter SRK35ZGX-S modelini oneririm. Pesinde 2000 TL ye alinabiliyor bu klima.

teşekür ediyorum cavap için....
    o modelede baktım listede 2,360 lira diyo nakitine.... bir işe kalkışıyoruz üçü beşi tartmamak lazım ama... onu 2,000 e alırsam standart modelide daha düşük fiyata alabilme ihtiamalim var sanırım... sormak istediğim daha fazla verdiğime deyecek bi modelmi söylediğiniz... biraz fransızım bu cop değerlerine falan...
  • quote:

quote:

teşekür ediyorum cavap için....
    o modelede baktım listede 2,360 lira diyo nakitine.... bir işe kalkışıyoruz üçü beşi tartmamak lazım ama... onu 2,000 e alırsam standart modelide daha düşük fiyata alabilme ihtiamalim var sanırım... sormak istediğim daha fazla verdiğime deyecek bi modelmi söylediğiniz... biraz fransızım bu cop değerlerine falan...

Oncelikle o baktiginiz liste fiyatidir, o fiyat uzerinden 12 taksit yapiyorlar pesindede o klimayi 2000 TL ye indiriyorlar. Tabi bayilerin iskontolari farkli o yuzden tek bir bayi degil sehrinizdeki butun bayilerden pazarlikla fiyat almanizi oneririm. Ben 3 hafta once Mitsubishi hyper inverter dizayn serisi SRK35ZJX-S klima aldim liste fiyati pesinde 2650 TL ama ben nakit ile 2200 TL ye aldim ki bayiyi tanimiyorum, arkadas indirimi yapmadi yani

Mitsubishi heavy pahali gozuksede muadilleri mit.electric, daikin, toshiba dan cok daha uygun satiliyor ve fiyat/performansta en iyi klima markasi diyebilir. Bu arada inverter klima var inverter klima var ve mitsubishinin fiyat listesinde modellerin fiyatlari yukseldikce EER ve COP degerleride artar, buda daha verimli isitma ve sogutma demektir.

• quote:

Oncelikle o baktiginiz liste fiyatidir, o fiyat uzerinden 12 taksit yapiyorlar pesindede o klimayi 2000 TL ye indiriyorlar. Tabi bayilerin iskontolari farkli o yuzden tek bir bayi degil sehrinizdeki butun bayilerden pazarlikla fiyat almanizi oneririm. Ben 3 hafta once Mitsubishi hyper inverter dizayn serisi SRK35ZJX-S klima aldim liste fiyati pesinde 2650 TL ama ben nakit ile 2200 TL ye aldim ki bayiyi tanimiyorum, arkadas indirimi yapmadi yani

Mitsubishi heavy pahali gozuksede muadilleri mit.electric, daikin, toshiba dan cok daha uygun satiliyor ve fiyat/performansta en iyi klima markasi diyebilir. Bu arada inverter klima var inverter klima var ve mitsubishinin fiyat listesinde modellerin fiyatlari yukseldikce EER ve COP degerleride artar, buda daha verimli isitma ve sogutma demektir.

önerdiğiniz model iyi gibi geldi.kısa zamanda fiyat alıcam bayilerden.izmirdeyim.airfel bayilerinide yoklarım yine mutlaka.. bayi tavsiye edebilecek arkadaşlarda varsa çok memnun olurum... bi gidip yakından da görmek iyi olucak hem görünüş olarak diğerlerine nazaran zayıf geldi bu model ama özellik olarak sizin modele yakın... aşırı bi görsel fark yoktur umarım...

son bi soru daha.... toshiba için spotta ucuz bulunur gibi şeyler duydum.... 13 ras skv modelini uygun bulursam almak doğru olur mu... atıyorm 1500 verseler almalımıyım...

• quote:

önerdiğiniz model iyi gibi geldi.kısa zamanda fiyat alıcam bayilerden.izmirdeyim.airfel bayilerinide yoklarım yine mutlaka.. bayi tavsiye edebilecek arkadaşlarda varsa çok memnun olurum... bi gidip yakından da görmek iyi olucak hem görünüş olarak diğerlerine nazaran zayıf geldi bu model ama özellik olarak sizin modele yakın... aşırı bi görsel fark yoktur umarım...

son bi soru daha.... toshiba için spotta ucuz bulunur gibi şeyler duydum.... 13 ras skv modelini uygun bulursam almak doğru olur mu... atıyorm 1500 verseler almalımıyım...

Dedigim gibi klimanin tipi falan cok onemli degil, ona bakilirsa arcelik mirror serisi cok albenisi olan bir seri ama sonucta arceligin sogutmasindan cok fazla sikayet var. Birde gorunus olarak zayif geldiyse benimkinden yani hyper dizayn serisini alabilirsiniz. Diger modelin ozelliklerine ek olarak 3D sogutma ve alergen temizleme sistemi var. Toshibalar hakkinda cok bir fikrim yok, guzel klima olduklari bilinir ama o soylediginiz modeli nasildir bilmiyorum.

• derinliği az (16cm max), 12.000 btu'dan yüksek, 1500 tl'den ucuz klima arıyorum.

ne önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.