Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inverter konusunda cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenya64

inverter konusunda cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

Sanada teşekkür arkadaşım kavgasız gürültüsüz bir gün dilegiyle
  • çetins bey size PM attım bakarsanız sevinirim iyi günler dilegiyle
  • klimaları araştırırken cartel marka klimalara rastladım fiyatı ve yorumlar çok cazip acaba doğrumu?
    CARTEL KLİMA 24000 BTU
    fiyatı: 729,90YTL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    • Isıtma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat,Garanti iç ve dış ünite 2 yıl.Servis montaj ücreti sadece İstanbul için 65.-YTL+KDV(Yol mesafe farkı varsa alınır)
    • Yatay ve dikey hava yönlendirme,akıllı kontrol sistemi,hafıza fonksiyonu,uyku modu,zaman ayarlı açma/kapama,ekonomik çalışma modu,uzaktan kumanda,Soğutma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat

Yatay ve dikey hava yönlendirme,akıllı kontrol sistemi,hafıza fonksiyonu,uyku modu,zaman ayarlı açma/kapama,ekonomik çalışma modu,uzaktan kumanda,Soğutma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat Isıtma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat,Garanti iç ve dış ünite 2 yıl.Servis montaj ücreti sadece İstanbul için 65.-YTL+KDV(Yol mesafe farkı varsa alınır)

KULLANICI YORUMLARI
    en pahalı klimadan hiç bir farkı yok.en önemli aksamı olan kompressorü japon MİTSUBİSHİ.harika bir klima.herkese tavsiye ederim. celal miroğlu miroğlu Kullanıcı Notu : 5

• quote:

Orjinalden alıntı: altan_
    KULLANICI YORUMLARI
    en pahalı klimadan hiç bir farkı yok.en önemli aksamı olan kompressorü japon MİTSUBİSHİ.harika bir klima.herkese tavsiye ederim. celal miroğlu miroğlu Kullanıcı Notu : 5

Mitsubishi kompresör .....

ilginç.
  • hangi mıtsubıshı bu acaba mıtsubıshı electrıc mı o zaman ondan satalım bıraz dusunursenız cevap sızde aslında
  • quote:

klimaları araştırırken cartel marka klimalara rastladım fiyatı ve yorumlar çok cazip acaba doğrumu?
    CARTEL KLİMA 24000 BTU
    fiyatı: 729,90YTL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    • Isıtma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat,Garanti iç ve dış ünite 2 yıl.Servis montaj ücreti sadece İstanbul için 65.-YTL+KDV(Yol mesafe farkı varsa alınır)
    • Yatay ve dikey hava yönlendirme,akıllı kontrol sistemi,hafıza fonksiyonu,uyku modu,zaman ayarlı açma/kapama,ekonomik çalışma modu,uzaktan kumanda,Soğutma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat

Yatay ve dikey hava yönlendirme,akıllı kontrol sistemi,hafıza fonksiyonu,uyku modu,zaman ayarlı açma/kapama,ekonomik çalışma modu,uzaktan kumanda,Soğutma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat Isıtma Kapasitesi : 24.000 BTU/saat,Garanti iç ve dış ünite 2 yıl.Servis montaj ücreti sadece İstanbul için 65.-YTL+KDV(Yol mesafe farkı varsa alınır)

KULLANICI YORUMLARI

Arkadaşım parana yazık etme aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyoruz bazı rahatsız olan arkadaşlar var

• Sayın tuyu, baktığınız/aradığınız katalog fuji markanın olabilirmi?

----------------------------------------------------------------------------------------------
    "ENERJİ TASARRUFU: Esnek güç kontrolü ve doğru akım ile çalışan kompresör ile devir sayısının ihtiyaca göre ayarlanması sayesinde %50’ye varan oranlarda enerji tasarrufu sağlanır."

http://www.aksa.com.tr/_index/haber.asp
    ----------------------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orjinalden alıntı: tuyu

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

gelin birlikte olsun napalım can sıkıntısı birilerine faydalı olabilirmiyiz acaba diyorum ayrıca tuyu ınverter klimaların hiç biri % 50 tasarruf yapmaz en fazla yapan %35 dır saygılar :D :D
    quote:

art bey tam gaz cevaplara devam helal olsun size arkadaşları magdur etmeyelim iyi geceler

art arkadaşım şimdi haier ve carrier sitelerinden geldim ikisindede %40 yazıyordu ben %50 yazanınıda gördüm ama onuda bulacagım size yalancı olmayayım diye baya evi alt üst ettim ama bulacagım %50 yazan yeri yoksa ben yazmam iyi geceler

• quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Sayın tuyu, baktığınız/aradığınız katalog fuji markanın olabilirmi?

"ENERJİ TASARRUFU: Esnek güç kontrolü ve doğru akım ile çalışan kompresör ile devir sayısının ihtiyaca göre ayarlanması sayesinde %50’ye varan oranlarda enerji tasarrufu sağlanır."

http://www.aksa.com.tr/_index/haber.asp

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

gelin birlikte olsun napalım can sıkıntısı birilerine faydalı olabilirmiyiz acaba diyorum ayrıca tuyu ınverter klimaların hiç biri % 50 tasarruf yapmaz en fazla yapan %35 dır saygılar :D :D
    quote:

art bey tam gaz cevaplara devam helal olsun size arkadaşları magdur etmeyelim iyi geceler

art arkadaşım şimdi haier ve carrier sitelerinden geldim ikisindede %40 yazıyordu ben %50 yazanınıda gördüm ama onuda bulacagım size yalancı olmayayım diye baya evi alt üst ettim ama bulacagım %50 yazan yeri yoksa ben yazmam iyi geceler

Evet olabilir buda kaliteli bir klima herkes bu görüşe katılmasada bir markaya takılmamak lazım buradan yoksa adamların kulagına gidecek zam yapacaklar iyi günler

• INVERTER NEDİR DİYE MERAK EDENLERE
    İnverter Teknolojisi : İnverter;voltaj akım ve frekanslarını ayarlayan bir elektrik sistemidir.Bu teknolojiyi kullanan klima cihazlarında kompresör devri otomatik olarak ayarlanarak klimanın kapasitesi istenen seviyeye gelir.Bu tür cihazlar en düşük veya en yüksek kapasite aralığına hızla ulaşıp,kopresörü durdurup çalıştırmak yerine devrini değiştirir.Böylece enerjiden tasarruf sağlanmış olur.
  • Hay aksi keşke yazmasaydın ! Voltaj, akım falan.

quote:

INVERTER NEDİR DİYE MERAK EDENLERE
    İnverter Teknolojisi : İnverter;voltaj akım ve frekanslarını ayarlayan bir elektrik sistemidir.Bu teknolojiyi kullanan klima cihazlarında kompresör devri otomatik olarak ayarlanarak klimanın kapasitesi istenen seviyeye gelir.Bu tür cihazlar en düşük veya en yüksek kapasite aralığına hızla ulaşıp,kopresörü durdurup çalıştırmak yerine devrini değiştirir.Böylece enerjiden tasarruf sağlanmış olur.

• arkadaslar simdi benim 55-60 metrekare bi işyerim var.galiba 24000 btu luk klimalar yeterli burası için.bütçemde 1.500 ytl yi aşamaycak gibi görünüyor.sizden öğrendiğim kadarıyla elektra,haier,airfel ,bosch markaları bütçem için ideal markalr.size sorum bunlar arasında hangisi daha az elektrik harcar ve ısıtma soğutma işini tam yapar...bilgilendirirseniz sevinirim
  • quote:

Hay aksi keşke yazmasaydın ! Voltaj, akım falan.

quote:

INVERTER NEDİR DİYE MERAK EDENLERE

o arkadaş dogru yazmış asıl önemli olan herz'dir ama ben bu yazıyım kopyaladım

• quote:

arkadaslar simdi benim 55-60 metrekare bi işyerim var.galiba 24000 btu luk klimalar yeterli burası için.bütçemde 1.500 ytl yi aşamaycak gibi görünüyor.sizden öğrendiğim kadarıyla elektra,haier,airfel ,bosch markaları bütçem için ideal markalr.size sorum bunlar arasında hangisi daha az elektrik harcar ve ısıtma soğutma işini tam yapar...bilgilendirirseniz sevinirim

Nerde oturuyorsunuz onu söyleyin her bölgeye farklı hesap azda oynasa btu hesabı.Ayrıca bosch u listeden çıkarın orjinali elektradır 24000 btu size sınır gibi 24000 üstü olması lazım. Bu paraya ayrıca zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuyu -- 2 Eylül 2006; 18:30:22 >
  • quote:

arkadaslar simdi benim 55-60 metrekare bi işyerim var.galiba 24000 btu luk klimalar yeterli burası için.bütçemde 1.500 ytl yi aşamaycak gibi görünüyor.sizden öğrendiğim kadarıyla elektra,haier,airfel ,bosch markaları bütçem için ideal markalr.size sorum bunlar arasında hangisi daha az elektrik harcar ve ısıtma soğutma işini tam yapar...bilgilendirirseniz sevinirim

samsung da bütçeniz için uygun bir marka bence...

www.anadoluelektronik.com.tr

• yerim adanada .. ayrıca anadoluelektrik sitesinde samsung klima fiyatlarını bulamadım.burda iklimsa bayisine gittiğimde bana 24 lüklerin yeteceğini söylediler
  • Öncelikle,
    herz diye yazılanlar(aslında Hertz) = Frekans = Devir sayısı (Klima için kompresör devir sayısı anlamında)

Bu arada, Inverter teknolojisi, Jeneratör ve su pompalarında, kaynak ve bazı elektrikli cihazlarda kullanılıyor. Enerji koruma/tasarrufu ile ilgili teknoloji. Tutturmuşsunuz herz diye.

Cihaz alırken dikkat etmeli. Inverter özelliği varmı diye.

Ama ben şunu yazayım, Inverter'ın kompresör devir hızı ile ilgili olduğu kadar, voltaj ile de alakası var. Alakasız olsa jeneratörlerde ve elektrikli cihazlarda niye kullanılsın. Onlarda da mı klimada kullanılan kompresör var???

Kabul etmeyen kabul etmesin. Sorun değil.

*
    Honda Inverter Technology

EU Series “The Future of Portable Power”

Honda’s unique inverter technology has dramatically reduced the size and weight of the EU Series generators, making power generation more portable than ever before. This reduction is possible thanks to the fact that Honda EU-type generators have the alternator built into the engine itself, eliminating the need for a bulky (and heavy) independent alternator. The fluctuating AC power produced by generators is what prompted Honda engineers to develop the revolutionary form of inverter technology. This process takes the raw power produced by the generator, passes it through a special micro-processor that provides ultra-clean power that boasts a sine wave equal to or better than the current from your household AC wall outlet. This means that for the first time, you can operate a computer or other sensitive equipment from a remote location without the fear of interruption of service or damage to the equipment.

Kaynak:http://www.rockymountainpowerequipment.com/catalog/inverter.php?osCsid=0771ec7ff7cb2d25f5f033540c3f0263
    *
    http://www.tidyco.co.uk/store/honda/generators/inverter_tech.htm
    *
    The inverter delivers a true sine wave with no power spike, surges or fluctuations of voltage.

Kaynak:http://apple.clickandbuild.com/cnb/shop/lionsun?op=catalogue-products-null&prodCategoryID=7
    *
    Kaynak cihazı
    Energy-saving inverter technology

http://www.fronius.com/welding.technology/products/migmag/timesynergic.htm
    *

• bende adanadayım eger bana ulaşırsan yardımcı olmaya çalışırım
    quote:

yerim adanada .. ayrıca anadoluelektrik sitesinde samsung klima fiyatlarını bulamadım.burda iklimsa bayisine gittiğimde bana 24 lüklerin yeteceğini söylediler
  • quote:

Öncelikle,
    herz diye yazılanlar(aslında Hertz) = Frekans = Devir sayısı (Klima için kompresör devir sayısı anlamında)

Bu arada, Inverter teknolojisi, Jeneratör ve su pompalarında, kaynak ve bazı elektrikli cihazlarda kullanılıyor. Enerji koruma/tasarrufu ile ilgili teknoloji. Tutturmuşsunuz herz diye.

Cihaz alırken dikkat etmeli. Inverter özelliği varmı diye.

Ama ben şunu yazayım, Inverter'ın kompresör devir hızı ile ilgili olduğu kadar, voltaj ile de alakası var. Alakasız olsa jeneratörlerde ve elektrikli cihazlarda niye kullanılsın. Onlarda da mı klimada kullanılan kompresör var???

Kabul etmeyen kabul etmesin. Sorun değil.

*
    Honda Inverter Technology

EU Series “The Future of Portable Power”

Honda’s unique inverter technology has dramatically reduced the size and weight of the EU Series generators, making power generation more portable than ever before. This reduction is possible thanks to the fact that Honda EU-type generators have the alternator built into the engine itself, eliminating the need for a bulky (and heavy) independent alternator. The fluctuating AC power produced by generators is what prompted Honda engineers to develop the revolutionary form of inverter technology. This process takes the raw power produced by the generator, passes it through a special micro-processor that provides ultra-clean power that boasts a sine wave equal to or better than the current from your household AC wall outlet. This means that for the first time, you can operate a computer or other sensitive equipment from a remote location without the fear of interruption of service or damage to the equipment.

Kaynak:http://www.rockymountainpowerequipment.com/catalog/inverter.php?osCsid=0771ec7ff7cb2d25f5f033540c3f0263
    *
    http://www.tidyco.co.uk/store/honda/generators/inverter_tech.htm
    *
    The inverter delivers a true sine wave with no power spike, surges or fluctuations of voltage.

Kaynak:http://apple.clickandbuild.com/cnb/shop/lionsun?op=catalogue-products-null&prodCategoryID=7
    *
    Kaynak cihazı
    Energy-saving inverter technology

http://www.fronius.com/welding.technology/products/migmag/timesynergic.htm
    *

Arkadaşa bir eklentide benden almanya'da iş makinalari yavaş yavaş (torna freze gibi vs)ınverter sisteme geçmeye başladılar,bu ınverter sisteminin sadece klima ile bir alakası yok her konuda kullanılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 23:09:39 >

• Ha ha ha çok komik.

klima ile alakası yok tabi. ama inventer(Energy-saving inverter technology) klima ile var.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.