Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

KLİMA NORMAL MODDA BİRDE ECONOMİK MOD VAR BARİZ SAAT DÖNÜŞÜNDE YAVAŞLIK GÖZLENİYOR

Bugün 07.07.2010

Pc Programında hava sıcaklığı 27c

Klima 22c ayarlı 2 saatlik kulanımda 1,7kw tüketim var X birim fiyatı olan 0,178158=0,3020606 X 2saat =0,6057372 Ytl ben bu hesapları yeni yeni kavrıyorum Elektirik saatinin virgülden sonraki bölümler 0 ile 9 arası bular britur atınca sol yanındaki kulvar 1 rakam artıyor işte bu artış bir kw oluyor değilmi

Çok soru sotup forumu esir aldığımı düşünen cevaplamasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 7 Temmuz 2010; 15:16:07 >
  • elektriğin kilowatı 0.278 idi son zamla %3- yada 4 geldi öyle hesaplayın
  • tamam ikna oldum 25m2 antalya'da 18000lik kullanıcam.
    ama beni ikna eden aşağıdaki linkteki yazı oldu. çok güvenilir bir kaynak olmasa da muhtemelen bir aşartırma sonucu çıkmış gibi duruyor. buradan yaptığım ince hesaba göre yaklaşık 160000btu ihtiyacım var. tabi bu konuda "12000 mi hahaha" şeklinde özetlenebilecek cevapların da beni daha fazla araştırmaya ittiği bir gerçek. :) tabi tecrübe bu saygı duyarım her zaman. sonuçta öyle yada böyle yola gelmiş bulunuyorum. :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Klima

marka model olarak ne önerirsiniz. antalya'da servis sorunu yaşatmayacak. fiyat konusunda da bilgi veren olursa şimdiden teşekkürler.
    Not: Babam; "geçenlerde kiracıya aldık. Demirdöküm 18000'lik 900 nakit olarak." demişti. (sanırsam R22 gazlı modeldir bu)

• bir diğer not olarak, inverter almaktan da vazgeçtim. hem sadece 1 ay tatilde kullanıcam. hem de 18000'e çıkınca fiyatlar baya bi uçuyor. ...
  • Merhabalar.

Şahsıma ait internet cafeye ekonomik yollu bir klima almayı düşünüyorum. Bütçe 1500-1600 tl.
    Cafeye yakın olan bi ihlas bayinden keşif için birisini yolladılar. Ölçtüler dükkanı sanırım 24m2 alt kat üst katta aynı şekilde 24mt2.
    22000btu luk yeni bu sene çıkan a enerji sınıfı klimasını önerdiler fiyatıda 1534 civarı bişey. Aura markasını ilk defa duyduğum için karar veremedim.
    Adamlar taksit te yapacaklar.

Aura alma Derseniz bu şartlarda ne önerebilirsiniz arkadaşlar.?
  • Arkadaşım neredeyse kafayı yiyeceksiniz.Bu kadar kendinizi harap etmeyin.O sibop bölümüne takılan hortumun içinde sibop iğnesini iten bir pim var.Yani hortumu vidaladığınızda sibop iğnesi itiliyor ve hava geliş ve gidişi açılıyor.Arabanın lastiğinide şişirirken durum aynı zaten,oda hava hortumunun ucundaki aparatı sibopa bastırınca sibop iğnesini iter.Ha 3-4 saniyelik kaçak nereden kaynaklanıyor derseniz ,hortumun pasosunu sökerken Sibop iğnesinin geri gelme zamanı kadardır.Bu pasoyu ne kadar hızlı gevşetirseniz o kadar az kaçar.e bu işi bu kadar güzel yapmış arkadaşlarda hızlı sökmüştür galiba.

siz rahatınıza bakın.Burasınıda çok teknik detaya çevirdik kafalar iyice allak bullak oldu.....Klima işi çokda basit değil aslında Zor zanaat ,mekanik+termodinamik+elektrik+elektronik+inşaat+teknik hamallık Zor iştir zorrr.Ha birde bu işlere pisikolokluk ilave oldu artık....
    quote:

Orijinalden alıntı: Fınıshed ın chına

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım vakumdan sonra diğer taraftaki vana hafiften açılarak bakır boru ve iç üniteye biraz gaz bırakılır.vakum halindeki hacme gaz akışı tıslama sesi gibi gelir.Buraya kadar olan herşey normal,daha sonra hortum servis sibobundan sökülür,bu sökme esnasında çok küçük bir miktar gaz kaçması olabilir ki buda gayet normal,o sibop bağlantılı yerin içinde aynı otomobil lastiğindeki siboptan vardır.Sonrasında gaz kaçmaz.Üzerine takılan kör tapa ise güvenlik içindir.Çünkü zaman içinde siboptan sızmalar olabilir.Vana kapakları ve bu körtapa mutlaka sıkılmalı,ileride gaz kaçma riskini ortadan kaldırmak için şart..Kıllanmanıza gerek yok.herşey normal...Hayırlısı olsunnn..

Hocam gaz kaçmaz dediğiniz sibop araba lastiğindeki gibi olsa vakum yapılamaması gerekmezmi yani boru içindeki havayı tutacaksa bu sibop buru içerisinden çıkışı engelleyen bir sistem peki budurumda vakumnasıl emiyor aynı yerden, o sibobun üzerinde kalın borulu gazın salınacağı yerdeki gibi alyan anahtarlı bir vanamı var yoksa. hava sesini bu vakumyapılan emiş vanasından duydum hatta tıpayı deliğin ağzına doğru getirirken sesin değişen halerini şahit oldum fasur fusur şeklinde.(Kalınburuya bırakılan gazın sesi ayrı o söz konusu değil )

peki bana şunumu söylüyorsunuz vakumu yaptığınız delikten hortumu çektiğinizde 3 yada 4 saniyelik bir hava kaçırma sesi olmaz orası siboptur

yani kısaca araba lastiği sibobunu vakumlayamayız ancak içine hava basarız. herşey normal demeniz beni ayrıca rahatlattı kaldıki herşeyi çok düzgün yapanbir ekip neden gazkonusunda yanlış yapsın ama burası istanbul burada hayatımız kazıklanmamak için mücadele etmekle geçiyor birde sibop konusunda haklıolmalısınız aslında okuduğum hiç bir eğitim dökümanında vakumyapılan yerdeki hortumu çekmeden vanasını kapatın filan demiyor çekin diyor sadece. demekki dediğiniz gibi orada sibop var ama siboptan dışarı vakum yapabliyoruz yani brtunun içindeki hava dışarı çıkıyor ama gaz olunca çıkmıyor

Saygılar sağolun cevapladığınız için

• Sizin alanınıza 9 luk yeterli olur, ama 2 adet bilgisayar,çatı kat vs. 12 likte olabilir.Ayırdığınız bütçe ile alabileceğiniz 3 marka model verebilirim.Klasik seri Zibro 1234 ,Diamond Electric DSH 12 XV,Airfel Turkuaz veya Arful 12 lik.Her üçüde başını ağrıtmaz.ÜÇ cihazında Ankara da servis sorunu yok.Hepsi için organizasyonda yardımcı oluruz...

quote:

Orijinalden alıntı: superman34

quote:

quote:

Arkadaşlar 12m2'lik oda için klima tavsiyenize ihtiyacım var. Oda öğlen 2'den sonra güneş almaya başlıyor ve batana kadar güneş görüyor. Oda da iki adet Orta üst seviye PC çalışıyor.

Ayırabileceğim maksimum bütçe 1000TL

Benim için sessiz olması ve olabildiğince az elektrik tüketmesi önemli. Isıtması çok önemli değil zaten kışın Ankara -10 dan yukarı çıkmıyor. Bu nedenle İyi ve etkili soğutması benim için ısıtmasından daha önemli. Tabiki servis konusunu da atlamamak gerekiyor.

Bu yazdıklarım çerçevesinde hangi marka model klimayı önerebilirsiniz. Bir de bu klimaların temizlenmesi nasıl oluyor ne sıklıkta nasıl temizlemeliyiz?

Daire en üst kat bunu da belirtmekte yarar görüyorum.

Arkadaşlar önerilerinize ihtiyacım var lütfen bildiklerinizi esirgemeyin. Ne kadar araştırsam da hemen hemen hepsinin özellikleri birbirine yakın ve kafam allak bullak oluyor. En iyisi bu işin içinde olup tecrübe sahibi olanların yorumlarını ve tavsiyelerini almak diye düşündüğümden buraya yazdım ama kimsenin umurunda değil sanırım...

Arkadaşlar burası klima tavsiye başlığı değil mi? Neden kimse tavsiyede bulunmuyor? Bu kadar mı yardım etmekten çekiniyorsunuz ya da önemsemiyorsunuz anlamak mümkün değil

• ACİL!!!!
    merhaba arkadaşlar,
    diyarbakır'daki 18m2'lik odam için klima alacağım.kışın bildiğiniz üzere hava soğuk ve yazın yeterince sıcak oluyor. oda yüksekliği yaklaşık 3metre civarında ve açıkçası klimalar hakkında bilgim yok.bugün gittiğim beko'da lg-beko 7705d modelini önerdiler ancak bu model gereksiz gibi geldi(btu 19200soğutma v 21200ısıtma).bütçem 1000-1.300tl arası, yerli bir marka alacağım ve lg- beko olması önceliğim. sizce nasıl bir ürün amalıyım?
    ürünü bir kac gün içinde alacağım,acil dönerseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

Merhabalar.

Şahsıma ait internet cafeye ekonomik yollu bir klima almayı düşünüyorum. Bütçe 1500-1600 tl.
    Cafeye yakın olan bi ihlas bayinden keşif için birisini yolladılar. Ölçtüler dükkanı sanırım 24m2 alt kat üst katta aynı şekilde 24mt2.
    22000btu luk yeni bu sene çıkan a enerji sınıfı klimasını önerdiler fiyatıda 1534 civarı bişey. Aura markasını ilk defa duyduğum için karar veremedim.

Yokmu yardım edebilecek biri.?
  • quote:

quote:

Merhabalar.

Yokmu yardım edebilecek biri.?

Bence bilindik ve iyi markalar almalısın airfel-zibro- Markaları fiyat açısından iyidir bunların arasından bir şey seçmen daha mantıklı daha başka markalarda var ama benim öncelikli fiyat performans olarak beyendiklerim .......

Not:Ben mit hvy aldım ama şu iyonizermiş filitreymiş okadar önemli olmadıklarını daha önce deneyimlemiş olsaydım zibronun tozfilitreli ama enzim zartzur içermeyen a sınıfı modellerinden çok uygun fiyata alırdım pişman değilim ama 1000ytl kar etmek vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 9 Temmuz 2010; 13:07:41 >

• Arkadaşlar çok kararsız kaldım... Odam 20m2 civarında. Çatı katı... Arçelikten keşif ekibi geldi odama en uygun 9000 olcağını söylediler.

Fiyatlar aşağı yukarı aynı...

Arçelik ile Airfel arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmelim?

Airfel:

1) 980TL
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=20

Arçelik:

1) 903TL
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961551100.htm?&productCode=8961551100

2) 738TL
    http://www.arcelik.com.tr/ClimaProductList.aspx?categoryCode=SplitMonoActivePower&LANGUAGE=tr-TR

İçim pek rahat değil... Arçelik kulağıma daha yakın geliyor. Oda reklamlardan dolayı olsa gerek. Ancak benim için önemli olan satış sonrası destek. Eve gelen Arçelliğin keşif ekibi içimi çok rahatlattı güven verdi. Ama sizin düşünceniz nedir. Bugün yarın satın almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dicklers -- 9 Temmuz 2010; 14:33:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dicklers

Arkadaşlar çok kararsız kaldım... Odam 20m2 civarında. Çatı katı... Arçelikten keşif ekibi geldi odama en uygun 9000 olcağını söylediler.

Airfel:

1) 980TL

Arçelik:

1) 903TL
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961551100.htm?&productCode=8961551100

2) 738TL
    http://www.arcelik.com.tr/ClimaProductList.aspx?categoryCode=SplitMonoActivePower&LANGUAGE=tr-TR

İçim pek rahat değil... Arçelik kulağıma daha yakın geliyor. Oda reklamlardan dolayı olsa gerek. Ancak benim için önemli olan satış sonrası destek. Eve gelen Arçelliğin keşif ekibi içimi çok rahatlattı güven verdi. Ama sizin düşünceniz nedir. Bugün yarın satın almayı düşünüyorum.

İlk olarak 20 mt2 bi yere 9.000 Btu/h yeterli kalmaz.Müthiş izalasyonunuz yoksa.Yine ısıtma soğutmada normal şartlarda ısıtır soğutur ama zor şartlarda sıkıntı yartır.12.000 Btu/h lık cihaz kullanmanız gerekli.Bu cihazları pek karşılatırma yapmayın.Arçelik cihazları zaten eski gazlı R22 gazlı bir cihaz AIRFEL R410A yüksek basınçlı yeni nesil gazla çalışıyor.

• Aura klimayı aldık bakalım işallah pişman olmayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Arkadaşlar çok kararsız kaldım... Odam 20m2 civarında. Çatı katı... Arçelikten keşif ekibi geldi odama en uygun 9000 olcağını söylediler.

Airfel:

1) 980TL

Arçelik:

1) 903TL

2) 738TL

İlk olarak 20 mt2 bi yere 9.000 Btu/h yeterli kalmaz.Müthiş izalasyonunuz yoksa.Yine ısıtma soğutmada normal şartlarda ısıtır soğutur ama zor şartlarda sıkıntı yartır.12.000 Btu/h lık cihaz kullanmanız gerekli.Bu cihazları pek karşılatırma yapmayın.Arçelik cihazları zaten eski gazlı R22 gazlı bir cihaz AIRFEL R410A yüksek basınçlı yeni nesil gazla çalışıyor.

Cevabın için çok teşekkür ederim Airfel'de karar kıldım en kısa zamanda satın alıp görüşlerimi buradan paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstff

ACİL!!!!
    merhaba arkadaşlar,
    diyarbakır'daki 18m2'lik odam için klima alacağım.kışın bildiğiniz üzere hava soğuk ve yazın yeterince sıcak oluyor. oda yüksekliği yaklaşık 3metre civarında ve açıkçası klimalar hakkında bilgim yok.bugün gittiğim beko'da lg-beko 7705d modelini önerdiler ancak bu model gereksiz gibi geldi(btu 19200soğutma v 21200ısıtma).bütçem 1000-1.300tl arası, yerli bir marka alacağım ve lg- beko olması önceliğim. sizce nasıl bir ürün amalıyım?

YA BİRİSİ ACİL CEVAP YAZABİLİR Mİ?
    KLİMA TAVİSYE BAŞLIĞI VAR AMA CEVAP YAZAN YOK!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Airfel:

1) 980TL

Arçelik:

1) 903TL

2) 738TL

Cevabın için çok teşekkür ederim Airfel'de karar kıldım en kısa zamanda satın alıp görüşlerimi buradan paylaşırım.

Airfel yerine mitsubishi heavy tavsiye edebilirim bende
    arcelikde 9000 yetiyor dedıyse bu haylı haylı yeter

• quote:

quote:

ACİL!!!!
    merhaba arkadaşlar,

YA BİRİSİ ACİL CEVAP YAZABİLİR Mİ?
    KLİMA TAVİSYE BAŞLIĞI VAR AMA CEVAP YAZAN YOK!!!!!!!!!!!!!

Kısında kullanıcaksan eger saglam bır marka almanı tavsiye ederim
    diyarbakır kısın kac dereceye kadar dusuyor ona göre alıcagın cihazın calısma aralıgına bakarak bır tercıh yapman onemlı
    Daikin, Mitsubishi Elc., Fujitsu ,General, Sharp ,Toshiba bunların ısıtması konusunda iyidir arastırmalarıma gore...
    Ancak fiyatlar nasıldır senın alanına gore 9000-12000 arası cıhazların fıyatlarına bakarak bır karar verebılırsın
    zaten kesife gelenler kaclık alman gerektıgını hesaplarlar odayı gorup

• arkadaşlar buzdolaplarındaki iyonizer sistemi sağlığa zararlı mı?
  • yenı klıma alacaklar ıcın bırkac puf noktayı deneyımlerıme gore ıleteyım..oncelıkle klıma alacaksanız sıgara kullanıp kullanmamanız onemlı..eger sıgara kullanıyorsanız bu demektırkı her 30-60 dk aralıgında odayı havalandırmanız gerekır buda klımayı kapatmanız demektır..eger sıgara kullanmıyorsanız ve uzun sureler(yaz/kıs) kullanacaksanız mutlaka ınventer model alın..ben 1 ay once 20m calısma odası ıcın mıtsub.elec.ınventer 9000btu klıma taktırdım ve cok memnun oldugumu soylemek ısterım..ancak ınventer almakla bır hata yapmıs oldugumu anladım zıra almıs oldugum bu klıma 20m yı 5 dk da sogutuyor(22 derece oda sıcaklıgı ıcın) ve uzun sure calıstırmak mumkun olmuyor..bunun sebeplerı ıse hem sıgara kullanımı hemde cok ıyı sogutma yapması..benım edındıgım tecrubede klıma 10 dk calıstıktan,oda soguduktan sonra kapattıgınızda eger cok buyuk bır ısı kaybınız yoksa odada, asagı yukarı o sogukluk 3-5 saat arası yetıyor..

ısın kısası eger sıgara ıcmıyorsanız,uzun zaman dılımlı(gunde 8-9 saat+yaz/kıs) kullanmayı dusunuyorsanız mutlaka ınverter modelı alın ..ama eger sıgara ıcen bır kısıysenız, benım gıbı sogutmak ıcın 10 dk calıstırmak yetıyorsa takacagınız yere kesınlıkle ınventer almayın..
    Not: 20m ıcın mıtsubıshı elec. 9000btu fazla fazla yetıyor..30m ye kadar da 12000 btu fazla fazla gelıyor...bu dedıklerım mıtsubıshı elec. ıcın...dıger klımaların kalıtelerı ve metreye gore degerlerı neye denk gelır bılmıyorum..

umarım yenı klıma alacaklara bırazda olsa bılgı verebılmısımdır..sevgıler,saygılar..bu degerlendırme sadece sogutma ıcın gecerlıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArenaMaster -- 10 Temmuz 2010; 1:23:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ArenaMaster

yenı klıma alacaklar ıcın bırkac puf noktayı deneyımlerıme gore ıleteyım..oncelıkle klıma alacaksanız sıgara kullanıp kullanmamanız onemlı..eger sıgara kullanıyorsanız bu demektırkı her 30-60 dk aralıgında odayı havalandırmanız gerekır buda klımayı kapatmanız demektır..eger sıgara kullanmıyorsanız ve uzun sureler(yaz/kıs) kullanacaksanız mutlaka ınventer model alın..ben 1 ay once 20m calısma odası ıcın mıtsub.elec.ınventer 9000btu klıma taktırdım ve cok memnun oldugumu soylemek ısterım..ancak ınventer almakla bır hata yapmıs oldugumu anladım zıra almıs oldugum bu klıma 20m yı 5 dk da sogutuyor(22 derece oda sıcaklıgı ıcın) ve uzun sure calıstırmak mumkun olmuyor..bunun sebeplerı ıse hem sıgara kullanımı hemde cok ıyı sogutma yapması..benım edındıgım tecrubede klıma 10 dk calıstıktan,oda soguduktan sonra kapattıgınızda eger cok buyuk bır ısı kaybınız yoksa odada, asagı yukarı o sogukluk 3-5 saat arası yetıyor..

ısın kısası eger sıgara ıcmıyorsanız,uzun zaman dılımlı(gunde 8-9 saat+yaz/kıs) kullanmayı dusunuyorsanız mutlaka ınverter modelı alın ..ama eger sıgara ıcen bır kısıysenız, benım gıbı sogutmak ıcın 10 dk calıstırmak yetıyorsa takacagınız yere kesınlıkle ınventer almayın..
    Not: 20m ıcın mıtsubıshı elec. 9000btu fazla fazla yetıyor..30m ye kadar da 12000 btu fazla fazla gelıyor...bu dedıklerım mıtsubıshı elec. ıcın...dıger klımaların kalıtelerı ve metreye gore degerlerı neye denk gelır bılmıyorum..

umarım yenı klıma alacaklara bırazda olsa bılgı verebılmısımdır..sevgıler,saygılar..bu degerlendırme sadece sogutma ıcın gecerlıdır..

<< verdiğiniz bilgiler güzel... bende ilavede bulunayım müsadenizle. Klimatize edilecek mekanın boyutları kadar
    önemli olan olay ısı izolasyonu ve güneşe göre konumu ve güneş alma süresidir... bunlar çok şeyi değiştirebilir.

• 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.