Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bibioy01

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda, airfel turkuaz gold 12 000 btu klimamı satın aldım. Cuma günü montajı yapılacak.

Montaj sırasında dikkat etmem hususlar konusunda da bir açıklama alabilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Vakum yapılmasına dikkat edin.Diğerlerini gereğince yapılacağını sanıyorum.Hayırlı uğurlu olsun bu arada.

Demirdöküm servisi geldi. 12000 BTU A sınıfı klimamı taktılar..
    ben söylemeden, yarım saat vakum yaptılar..
    bence bu kadar önyargılı olunmasın lütfen..
    nem alma modunla 27 derecede çalışsa bile güneş olan 16 m2 odamı çok güzel soğutuyor.

Ben diğer servisler yapmaz demeedimki sadece vakum yapılmasına dikkat edin dedim.

• Bunun marka ile alakası yok arkadaşım, tamamen gelen "servis elemanı" ile ilgili.

Bugün servisten geldiler, baktım ellerinde sadece bir çanta. Vakum motoru? dedim. Şöyle bir bakıştık.

Yok efendim yeni klimaya vakuma gerek yokmuş, yok kılcal vanayı açınca temizlenirmiş, yok şöyleymiş, yok böyleymiş, yanlarında vakum zaten yokmuş, bunu kim söylediyse işten anlamıyormuş. vs vs...

Neyse, ne. Vakum yoksa, montaj yok dedim, kestirdim attım.

Birbirlerine bakıp söyleyecek birşey bulamadılar. Bugün yerine takalım, yarın vakumlama yapar devreye alırız, boşuna gelmiş olmayalım dediler.

Olur, buyrun dedim ben de...
  • kadirdaylight.merhaba arkadaşım dediğiniz gibi arçelik 7000,bth.lik bir cihaz sogutma için 12 mere karelik bir odaya yeterli gelir.Ben belirtmeyi unutmuşum cihazı ısıtma içinde kullanmak istiyorum.Yani hem ısıtma hemde soğutma için bu 7000,lik cihaz 12,metre kareye ısıtma kış içinde yeterli olurmu. .Teşekkür ederim..
  • quote:

Bunun marka ile alakası yok arkadaşım, tamamen gelen "servis elemanı" ile ilgili.

Bugün servisten geldiler, baktım ellerinde sadece bir çanta. Vakum motoru? dedim. Şöyle bir bakıştık.

Yok efendim yeni klimaya vakuma gerek yokmuş, yok kılcal vanayı açınca temizlenirmiş, yok şöyleymiş, yok böyleymiş, yanlarında vakum zaten yokmuş, bunu kim söylediyse işten anlamıyormuş. vs vs...

Neyse, ne. Vakum yoksa, montaj yok dedim, kestirdim attım.

Birbirlerine bakıp söyleyecek birşey bulamadılar. Bugün yerine takalım, yarın vakumlama yapar devreye alırız, boşuna gelmiş olmayalım dediler.

Olur, buyrun dedim ben de...

İyi yapmışsınız.Bir sefer klima alıyorsunuz vakumunuzu yaptırın gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz daha sonra cihazı.

• 38m2 salon için 25000btu klima fazla mı?Salon sabahtan gün batımına kadar sürekli güneş görüyor.Gelen servis öyle tavsiye etti biz de aldık.Alalı epey oldu, o zman buraya üye değildim.Artık koridoru da serinletiyoruz.Çünkü insanı üşütüyor resmen.Yer Denizli.Çevremdeki klima alacak kişilere fikir vermesi açısından uzman arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 19 Haziran 2010; 22:39:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

38m2 salon için 25000btu klima fazla mı?Salon sabahtan gün batımına kadar sürekli güneş görüyor.Gelen servis öyle tavsiye etti biz de aldık.Alalı epey oldu, o zman buraya üye değildim.Artık koridoru da serinletiyoruz.Çünkü insanı üşütüyor resmen.Yer Denizli.Çevremdeki klima alacak kişilere fikir vermesi açısından uzman arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

servisin tavsiyesi yerinde olmuş. klima zorlanmadan optimum performans verdiği sürece sorun yoktur. koridoru soğutmak orunlu değilse klimayı biraz kısın. böylece daha az elektrik harcarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

38m2 salon için 25000btu klima fazla mı?Salon sabahtan gün batımına kadar sürekli güneş görüyor.Gelen servis öyle tavsiye etti biz de aldık.Alalı epey oldu, o zman buraya üye değildim.Artık koridoru da serinletiyoruz.Çünkü insanı üşütüyor resmen.Yer Denizli.Çevremdeki klima alacak kişilere fikir vermesi açısından uzman arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

servisin tavsiyesi yerinde olmuş. klima zorlanmadan optimum performans verdiği sürece sorun yoktur. koridoru soğutmak orunlu değilse klimayı biraz kısın. böylece daha az elektrik harcarsınız.

Klima Arçelik.Ben de acaba yüksek kapasitede mi aldık diyordum.Genelde 25-27 derecede çalıştırıyoruz,belki alışkın olmadığımız için üşüttü, direkt üzerimize gelmiyor.Diğer odaların kapılarını kapatınca koridor da salonun bir parçası gibi oluyor, o yüzden sorun olmuyor.Teşekkürler...

• quote:

İyi yapmışsınız.Bir sefer klima alıyorsunuz vakumunuzu yaptırın gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz daha sonra cihazı.

Tavsiyeleriniz ile daha ısrarcı oldum, tekrar teşekkür ederim
  • Bende bugun airfel 12.000 btu inverter siparişi verdim,

hafta içi gelicekler,

bakalım neye benziyor görücez

ürünün kendisi ve dış ünitesi made in china olarak geçiyor, ben made in malezya olarak biliyordum.

servis e mutlaka vakum aparatıyla gelsinler diye söyledim

gaz basımıda, ürünün içinde gaz geliyormuş, sadece eksik olursa gaz basıyorlarmış? durum böylemi her yerde acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 27 Haziran 2010; 0:29:40 >

• İKLİMSA NIN SIGMA KLİMALARINDAN UZAK DURUN. 1 SENE OLDU KULLANALI 2-3 AY İÇİNDE HAVA KANAL YÖNLENDİRME KANATLARI BOZULDU. bİRDE A SINIFI DİYE ALIYORSUNUZ BİR BAKIYORSUNUZ ISITMA YÖNÜNDEN D SINIFI ÇIKIYOR. YANİ ÇOK DİKKAT EDİN. HİÇ VERİM ALAMADIK TOPLAMA UYUMSUZ BİR ÜRÜN OLDUĞU BELLİ.
  • arkadaşlar bu vakum ne işe yariyor bi anlatirmisiniz bende geçen hafta iki klima taktird©¥m servis o dediğinizi yapmadi yarinda babamlarin oturma odasina taktiricaz çok önemliyse bu vakum olayi,servis bu vakum aletsiz gelmisse olmaz diyim mi çünkü ayni servis gelicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Size tavsiyem Zibro SP 2041 olur.Isıtmada nominalde 17 000 btü/h, EER ve COP 4,4 lerde.Yüksek performans serisi.18 lik cihazlara göre çok daha az enerji harcarsınız.Normal şartlarda 30 m2 ye kadar kullanılabilir.Made in japan ,5 yıl garantili ürün.
    quote:

Orijinalden alıntı: maxim_ilyan

16 m2 odam var. yalnız hiçbir yalıtımı yok. yazları sauna gibi. kuzeye bakan bir penceresi var. 18 lik bir inverter düşünüyorum. bütçem ise 2500-2800 arası kalite olsun istiyorum ama var mı böyle bildiğiniz klima? bir de inverter olmayan model olarak bana bir tane tavsiyede bulunabilir misin birol hocam?

Zibro yu g. anepde bulabilir miyim bilmiyorum. ayrıca fiyatı biraz pahalı geldi. 3000 tl civarı... kart finansa taksit yaparlar mı bir de o var. bütçemi bu ara kısmam gerektiğinden 2000 lirayı geçmemem lazım. devamlı çalıştırmayı düşündüğümden inverter model alayım diyorum. kapıyı da fazla açıp kapamam. :))

bana m.h. srk25zjx-s modeli için ne dersiniz? cop ve eer 5.2 dir. maximum ulaşabildiği değerler soğutma 10.902, ısıtma 16.036 fiyatını bilmiyorum ama.

bir de işin kötü tarafı herkes kart finans kabul etmiyor. senet zaten yapmıyorlar. peşin para da bende yok. :( burası beni sıkıştıran taraf. oysa tam araştırmalarımın sonucunda srk50zhx almaya karar vermiştim ki. kredi kartı mağduru oldum. alamadım. şimdi peşin vererek almayı düşünüyorum. yukarıda dediğim srk25zjx-s mitshubishi heavy modeli hoş görünüyor. buna ne dersiniz?

• arkadaşlar yeni bir işyeri açtık dış cephe dijital baskı üzerine yanlız klima almamız gerekiyor makina sürekli boya kesiyor soğuktan dolayı makinanın çalışma ısısı 27 derece olması ve ortamın nemli olması gerekiyor bu yüzden klima almamız gerekiyor dükkan bodrumda havalandırması az güneş görmüyor yaklaşık 30 - 40 metre kare dükkanın tamamını olmasada makinanın bulunduğu kısmın ısıtılması lazım normalde 24 derece dükkanın sıcaklıığı hangi marka ve model klimayı almam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Size tavsiyem Zibro SP 2041 olur.Isıtmada nominalde 17 000 btü/h, EER ve COP 4,4 lerde.Yüksek performans serisi.18 lik cihazlara göre çok daha az enerji harcarsınız.Normal şartlarda 30 m2 ye kadar kullanılabilir.Made in japan ,5 yıl garantili ürün.
    quote:

16 m2 odam var. yalnız hiçbir yalıtımı yok. yazları sauna gibi. kuzeye bakan bir penceresi var. 18 lik bir inverter düşünüyorum. bütçem ise 2500-2800 arası kalite olsun istiyorum ama var mı böyle bildiğiniz klima? bir de inverter olmayan model olarak bana bir tane tavsiyede bulunabilir misin birol hocam?

Zibro yu g. anepde bulabilir miyim bilmiyorum. ayrıca fiyatı biraz pahalı geldi. 3000 tl civarı... kart finansa taksit yaparlar mı bir de o var. bütçemi bu ara kısmam gerektiğinden 2000 lirayı geçmemem lazım. devamlı çalıştırmayı düşündüğümden inverter model alayım diyorum. kapıyı da fazla açıp kapamam. :))

bana m.h. srk25zjx-s modeli için ne dersiniz? cop ve eer 5.2 dir. maximum ulaşabildiği değerler soğutma 10.902, ısıtma 16.036 fiyatını bilmiyorum ama.

bir de işin kötü tarafı herkes kart finans kabul etmiyor. senet zaten yapmıyorlar. peşin para da bende yok. :( burası beni sıkıştıran taraf. oysa tam araştırmalarımın sonucunda srk50zhx almaya karar vermiştim ki. kredi kartı mağduru oldum. alamadım. şimdi peşin vererek almayı düşünüyorum. yukarıda dediğim srk25zjx-s mitshubishi heavy modeli hoş görünüyor. buna ne dersiniz?

o cihaz segmentin en mükemmel cihazlarından bir tanesi alabilirseniz kesinlikle kaçırmayın derim.Fan debisi müthiş içeriyi ısıtp soğutması normal klimaya göre yarı yarıya farkediyor.

• Airfel Artful mu Turkuaz mı?
    hb de 1000 tl üstü 200 tl hediye çeki var bildiğiniz gibi.Orada artful serisi var.
    Sizce hangisi tercih etmeli.200 tl için artful mu yeni seri turkuaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehckelem -- 21 Haziran 2010; 2:11:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehckelem

Airfel Artful mu Turkuaz mı?
    hb de 1000 tl üstü 200 tl hediye çeki var bildiğiniz gibi.Orada artful serisi var.

şimdi orda bi numara daha var,

YKB den play kredı artı da alın,

oda bu ay 100 lira bonus veriyor,

temmuz basında yukluyor,

kısaca 200 hb + 100 YKB =300 lıra bonus ve 12 taksit,

12.000 lik artful bolece 800 lıraya gelmıs olucakkı resmen bedava gozunuz kapalı alın

• Merhaba.16 metrekarelik oturma odası için soğutma ve ısıtma amaçlı kullanılacak bir klima ihtiyacı için Balıkesir şartlarında iklime uygun arayış sonucu GENERAL Elektrik GE Air 112 12000 Btu.modelinde kalite ve fiyat uygunluğu ilişkisinde karar kılsakta bu konudaki yetersiz bilgimizden dolayı kullanıcısı olan arkadaş varsa memnuniyet yada memnuniyetsizliğini yada teknik marka bilgisi olan arkadaşlardan fikirlerini alabilirsek çok sevineceğiz.Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bibioy01

quote:

quote:

Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda, airfel turkuaz gold 12 000 btu klimamı satın aldım. Cuma günü montajı yapılacak.

Montaj sırasında dikkat etmem hususlar konusunda da bir açıklama alabilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Vakum yapılmasına dikkat edin.Diğerlerini gereğince yapılacağını sanıyorum.Hayırlı uğurlu olsun bu arada.

Demirdöküm servisi geldi. 12000 BTU A sınıfı klimamı taktılar..
    ben söylemeden, yarım saat vakum yaptılar..
    bence bu kadar önyargılı olunmasın lütfen..
    nem alma modunla 27 derecede çalışsa bile güneş olan 16 m2 odamı çok güzel soğutuyor.

Ben diğer servisler yapmaz demeedimki sadece vakum yapılmasına dikkat edin dedim.

Demirdöküm mü?...
    Bu arada klimayı taktırırken mutlaka başında durun dedim..(evde bakıcı vardı, izin almıyım dedim)
    yan duvara monte etmemişler, kapalı balkon odamız, balkon altındaki kırmızı tuğlalara montajını yapmışlar..
    şimdi kulağıma bariz motor sesi geliyor vede tuğlalar taşımaz tereddütü sardı..
    şimdi aradık servisi en uygun yere taktık, yan duvara nasıl yetişebiliriz cevabını vermişler.

33kg motoru umarım balkon tuğlaları taşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

quote:

Orijinalden alıntı: ehckelem

Airfel Artful mu Turkuaz mı?

şimdi orda bi numara daha var,

YKB den play kredı artı da alın,

oda bu ay 100 lira bonus veriyor,

temmuz basında yukluyor,

kısaca 200 hb + 100 YKB =300 lıra bonus ve 12 taksit,

12.000 lik artful bolece 800 lıraya gelmıs olucakkı resmen bedava gozunuz kapalı alın

teşekkür ederim taksitte var tam ballı kaymak olmuş
    play almam artık.200 tl yeter

• Arkadaşlar,

Evime tadilat yaptırıyorum 2 ay sonra taşınacağım. Hazır tadilat yapılırken klimada taktırmak istiyorum.

Oda 30m2 sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Bütçem 700TL-1200TL arası.

Hangi modeli tavsiye edersiniz? Ve en makul nereden satın alınabilir?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.