Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.272
Cevap
331
Favori
3.177.038
Tıklama
Giriş
      843 Mesaj
      16 Haziran 2010 17:57:47
      quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda, airfel turkuaz gold 12 000 btu klimamı satın aldım. Cuma günü montajı yapılacak.

Montaj sırasında dikkat etmem hususlar konusunda da bir açıklama alabilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Vakum yapılmasına dikkat edin.Diğerlerini gereğince yapılacağını sanıyorum.Hayırlı uğurlu olsun bu arada.
      |
      |
      16 Haziran 2010 18:49:52
      Çok teşekkür ederim, mutlaka vakum yaptırıcam
      |
      |
      16 Haziran 2010 19:11:53
      40 m2 için 24 lükten aşağı almayın derim.Turkuaz da ısrar edin.
      quote:

Orijinalden alıntı: SEMiZ

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Öncelikle tablo gibi cihazlar klimanın ısıstma ve soğutma prensibine biraz ters bence.Yanlardan üfleyen klima olmaz bence ,ki hiçbir A kalite markada böyle bir model yok.Arç. konusunda yorum derseniz,ben kişisel ve bilgime dayalı olarak Arç,ves,demdö, Vs.cihazlar için alıpta başınızı derde sokmayın derim.Ben de demiyorum aslında şikayetimvar .com a bakın göreceksiniz.Çözüm bölümünde ise hep aynı yazı var,servis gitti sorun halledildi.Peki ama ne yaptılar,ben size söyleyeyim ''' Bu modeller böyle!!''Ekonomik fiyatlı makina arıyorsanız,Airfel Turkuaz derim.
      quote:

Orijinalden alıntı: SEMiZ

Sayın mbirol evime ARÇELİK 4060 AA model isimli tablo biçiminde klimayı almak istiyorum.Arçelikten teknik servis keşke geldi normal yani dikdötrgen klima için salonun duvarında elverişli bir yer olmadığını söylediler ve bu arçelik modeli 4060 ü tavsiye ettiler.Rica etmse bu klima hakkındaki görüşlerinizi paylaşırmısınız ve yine sizce arçelik marka klima alınacak olsa hangisi alınır.

Çok teşekkür ediyorum çok sagolun

Salonum 40m2 Airfel Turkuaz hanbgi modelini önerirsiniz
      |
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      16 Haziran 2010 22:58:00
      Mecidiyeköy de bulunan büromdaki odam için bir klima almam gerekiyor.

Büro köşede. Etrafı açık olduğu için sabahtan ikindiye kadar güneş alıyor.
      iki duvar tamamen yaklaşık 1,5 m yüksekliğinde cam pencere. Pencereler aluminyum çift cam.
      Yükseklik 2,5 m civarında. Alan ise yaklaşık 25 metrekare.
      Bina yalıtımı orta seviyede. Ne çok iyi ne de kötü.
      12 Adet ampül var. Spot diyeceğim ama floresan gibi olanlarından. Her biri 25 watt diye hatırlıyorum.

Genelde öğleden sonraları 5 saat civarında kullanacağım.
      Öncelikle soğutma için ihtiyacım var.. Kışın da tüm büroyu boş yere ısıtmamak için sadece kendi odamı gerektiğinde arada sırada ısıtmak amacıyla kullanacağım.

Birol beyin yazdıklarından sonra oluşan düşüncelerim ve sorularım şöyle :

1 ) 12.000 btu yeter mi ? Yeter ise airfel in 12.000 lik inverter modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı 1.450 civarında. Yalnız ileride bir ihtimal odamın 30-32 m2 ye genişleme ihtimali var. ( Aradaki alçıpan duvarı kaldırıp yan odayla birleştirerek )

2 ) 18.000 btu gerekli ise airfel artful 18.000 lik klima düşünüyorum. Fiyatı 1.500 civarında. Turkuaz düşünmüyorum, artful tasarım olarak daha şık duruyor. Büroda bembeyaz plastik bir klima pek istemiyorum, ancak kesinlikle olmaz da demiyorum.

3) Günlük ortalama 5 saat kullanımla ( hergün değil, haftanın 5 günü ) inverter ve artful 18.000 lik te tüketim ve elektrik faturasına yansıması kaç tl olur.

4) Düz klima ( inverter olmayan ) alacaksam neden 1.500 TL ye artful almalıyım ? Daha ucuz bir marka ve model alsam ne kaybederim ?

5) Sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka ve model var mı ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      17 Haziran 2010 08:09:52
      quote:

Orijinalden alıntı: okyanus01

Mecidiyeköy de bulunan büromdaki odam için bir klima almam gerekiyor.

Büro köşede. Etrafı açık olduğu için sabahtan ikindiye kadar güneş alıyor.
      iki duvar tamamen yaklaşık 1,5 m yüksekliğinde cam pencere. Pencereler aluminyum çift cam.
      Yükseklik 2,5 m civarında. Alan ise yaklaşık 25 metrekare.
      Bina yalıtımı orta seviyede. Ne çok iyi ne de kötü.
      12 Adet ampül var. Spot diyeceğim ama floresan gibi olanlarından. Her biri 25 watt diye hatırlıyorum.

Genelde öğleden sonraları 5 saat civarında kullanacağım.
      Öncelikle soğutma için ihtiyacım var.. Kışın da tüm büroyu boş yere ısıtmamak için sadece kendi odamı gerektiğinde arada sırada ısıtmak amacıyla kullanacağım.

Birol beyin yazdıklarından sonra oluşan düşüncelerim ve sorularım şöyle :

1 ) 12.000 btu yeter mi ? Yeter ise airfel in 12.000 lik inverter modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı 1.450 civarında. Yalnız ileride bir ihtimal odamın 30-32 m2 ye genişleme ihtimali var. ( Aradaki alçıpan duvarı kaldırıp yan odayla birleştirerek )

2 ) 18.000 btu gerekli ise airfel artful 18.000 lik klima düşünüyorum. Fiyatı 1.500 civarında. Turkuaz düşünmüyorum, artful tasarım olarak daha şık duruyor. Büroda bembeyaz plastik bir klima pek istemiyorum, ancak kesinlikle olmaz da demiyorum.

3) Günlük ortalama 5 saat kullanımla ( hergün değil, haftanın 5 günü ) inverter ve artful 18.000 lik te tüketim ve elektrik faturasına yansıması kaç tl olur.

4) Düz klima ( inverter olmayan ) alacaksam neden 1.500 TL ye artful almalıyım ? Daha ucuz bir marka ve model alsam ne kaybederim ?

5) Sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka ve model var mı ?

Artful yerine Turkuaz öneririm.Artfulda kaliteli klma fakat Turkuaz bi üst kalite.Tabi göz zevkiniz yine siz bilirsiniz ama ben Turkuazı tavsiye ederim.Yok değil piyaada 1000 liraya bile cihaz var ama aldıktan sonrası yok işte.Cihaz soğutmaz abi kapasitesi bu kadar diyip çıkarlar işin içinden.O cihazların kalitesini biliyoruz ve kullannalar arasıdan da sorun çıkan birisine rastlamadım.Bu arada 12.000 lik almayın 18.000 Btu alın 12.000 lik ısıtmada yeterli olmaz oraya.
      |
      |

• Teğmen
      168 Mesaj
      17 Haziran 2010 10:26:44
      Arkadaşlar Merhabalar;
      Yeni taşındığım bir evin salonuna yardımlarınız sayesinde bir klima alamak istiyorum.
      1-İzmirin üçkuyular semtinde oturuyorum.Evim kuzeye baktığı için günün hiç bir saatinde direk güneş ışığna maruz kalmıyor.
      2- Merkezi sistem ısıtma var. Alacağım klima sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
      3- Evimin salonu 36m2 fakat salonun kapısını kaldıdığımız için yaklaşık 4 m2 lik bir hole açılıyor.burdan da 4mtlik bir koridor var. Holün ve koridorun soğuması hiç önemeli değil.
      4- Tavan yüksekliği 3 mt yok. Dairemiz 7 katlı bir binanın 6. katı.
      5- Hanım ve ben de çalıştığımız için akşam 5-6 ile 11-12 saatleri arasında çalışacak.
      6- En önemlisi şu anda 7 aylık bir bebeğimiz var.
      7- Bu kriterler doğrultusunda sizce kaç btuluk bir klima almalıyım. Pahalı ürünlere mi yönelmeliyim yoksa bu amaçlara göre ucuz bir klimada işimi görür mü?
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler;
      |
      |

• Çavuş
      44 Mesaj
      17 Haziran 2010 12:42:35
      Ortalama bir hesap için “500 BTU” x m2 (metrekare) değeri gerekli cihaz kapasitesini hesaplamanız için yönlendirici olabilecektir
      |
      |
      17 Haziran 2010 13:23:01
      quote:

Orijinalden alıntı: anemon35

Arkadaşlar Merhabalar;
      Yeni taşındığım bir evin salonuna yardımlarınız sayesinde bir klima alamak istiyorum.
      1-İzmirin üçkuyular semtinde oturuyorum.Evim kuzeye baktığı için günün hiç bir saatinde direk güneş ışığna maruz kalmıyor.
      2- Merkezi sistem ısıtma var. Alacağım klima sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
      3- Evimin salonu 36m2 fakat salonun kapısını kaldıdığımız için yaklaşık 4 m2 lik bir hole açılıyor.burdan da 4mtlik bir koridor var. Holün ve koridorun soğuması hiç önemeli değil.
      4- Tavan yüksekliği 3 mt yok. Dairemiz 7 katlı bir binanın 6. katı.
      5- Hanım ve ben de çalıştığımız için akşam 5-6 ile 11-12 saatleri arasında çalışacak.
      6- En önemlisi şu anda 7 aylık bir bebeğimiz var.
      7- Bu kriterler doğrultusunda sizce kaç btuluk bir klima almalıyım. Pahalı ürünlere mi yönelmeliyim yoksa bu amaçlara göre ucuz bir klimada işimi görür mü?
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler;

burada dikkat edilmesi gereken konu dışarıda hava sıcaklığı 35C iken sizin evin sıcaklığı kaç derece oluyor. kuzeyde kaldığı için daha düşük olma ihtimali olabilir. böyle olursa kaliteli bir 18000btu yetebilir. eğer gerçekten sıcak oluyorsa holü de hesba katmak zorunda kalırız. çünkü bir şekilde ısı geçişi olacaktır. o zaman 24000btu olursa hem siz hem de klima rahat eder. bebekin sağlığı için filtrasyon özellikleri iyi olan bir klima almanız faydalı olur. sadece soğutma amaçlı olduğu için düz split almak da fayda var.
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      17 Haziran 2010 15:32:08
      Merhaba Arkadaşlar ,

En üst katta bulunan evimin

27 M2 lik salonuna ve 15 M2 lik yatak odasına

Toplam 1200 - 2500 TL arası bütçe ile , Fiyat/Performans ı en iyi klima olarak neleri önerirsiniz?

Fiyat/Performans dışında herhangi bir kriterim yoktur.

Teşekkürler.
      |
      |
      17 Haziran 2010 17:17:53
      quote:

Orijinalden alıntı: okandar

Merhaba Arkadaşlar ,

En üst katta bulunan evimin

27 M2 lik salonuna ve 15 M2 lik yatak odasına

Toplam 1200 - 2500 TL arası bütçe ile , Fiyat/Performans ı en iyi klima olarak neleri önerirsiniz?

Fiyat/Performans dışında herhangi bir kriterim yoktur.

Teşekkürler.

27m2 için 18000btu: airfel turkuaz gold.
      15 m2 için 9000 btu: airfel artful.
      |
      |
      17 Haziran 2010 18:17:11
      eine teşekkür ederim cevabın için.

Odayı bugün ölçtük tam 23,72 m2. Yükseklik 2,38.

Airfelden bir arkadaş geldi. 12.000 btu nun rahatlıkla yeteceğini söyledi.
      12.000 Yeterli olursa Airfel inverter modelini düşünüyordum zaten.
      Bu durumda 12.000 lik Airfel inverter almak mı mantıklı, yoksa artful veya turkuaz mı ?

Aldığım fiyatlar da şöyle ( peşin ödeme + montaj ve kdv dahil )

Airfel inverter 12.000 btu -------- 1.360-TL

Airfel Turkuaz 12.000 btu -------- 950-TL

Airfel Turkuaz 18.000 btu -------- 1.250-TL

Arifel Artful 12.000 btu -------- 1.036-TL

Airfel Artful 18.000 btu -------- 1.400-TL

inverter olursa 12.000 lik, klasik olursa 18.000 lik düşünüyorum. 12.000 lik inverterin veya 18.000 lik klasik almanın avantaj ve dezavantajları ne olur acaba ?

Isıtma da sorun olacağını düşünmüyorum. Çünkü kışın büro çok soğuk olmuyor. Gerek yalıtım gerekse de güneş aldığından dolayı. Zaten kombi ile ısınıyoruz. Büroda bazen tek çalıştığımda kombiyi çalıştırmak yerine sadece kendi odamı klimayla ısıtmayı düşünüyorum. Onun dışında sürekli bir ısıtma beklentim yok.
      |
      |

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      17 Haziran 2010 18:35:47
      quote:

eine teşekkür ederim cevabın için.

Odayı bugün ölçtük tam 23,72 m2. Yükseklik 2,38.

Airfelden bir arkadaş geldi. 12.000 btu nun rahatlıkla yeteceğini söyledi.
      12.000 Yeterli olursa Airfel inverter modelini düşünüyordum zaten.
      Bu durumda 12.000 lik Airfel inverter almak mı mantıklı, yoksa artful veya turkuaz mı ?

Aldığım fiyatlar da şöyle ( peşin ödeme + montaj ve kdv dahil )

Airfel inverter 12.000 btu -------- 1.360-TL

Airfel Turkuaz 12.000 btu -------- 950-TL

Airfel Turkuaz 18.000 btu -------- 1.250-TL

Arifel Artful 12.000 btu -------- 1.036-TL

Airfel Artful 18.000 btu -------- 1.400-TL

inverter olursa 12.000 lik, klasik olursa 18.000 lik düşünüyorum. 12.000 lik inverterin veya 18.000 lik klasik almanın avantaj ve dezavantajları ne olur acaba ?

Isıtma da sorun olacağını düşünmüyorum. Çünkü kışın büro çok soğuk olmuyor. Gerek yalıtım gerekse de güneş aldığından dolayı. Zaten kombi ile ısınıyoruz. Büroda bazen tek çalıştığımda kombiyi çalıştırmak yerine sadece kendi odamı klimayla ısıtmayı düşünüyorum. Onun dışında sürekli bir ısıtma beklentim yok.

m3 olarak biraz ufakmış. 12.000 Btu yeterli olur oraya.Uzun vadede kullanıcaksanız inverter a bakın ki inverter da alacaksanız Mitsubishi nin yeni inverteri var populer inverter ona bakın fiyatları çok yakın veya standart 12.000 lik turkuaz almanızı tavsiye ederim.
      |
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      17 Haziran 2010 18:38:45
      Bir de alternatif olarak Mitsubishi Popüler İnverter serisinden SRK35ZJP-S modelini düşünüyorum. Fiyat olarak 1.520 - TL fiyat verdiler ( peşin kdv montaj dahil ).

Airfel 12.000 btu inverter mi, yoksa Mitsubishi SRK35ZJP-S modeli mi tercih edilmeli ? Direk markaya bakarak Mitsubishi demek yerine teknik veriler ve fiyat kıyaslaması yaparak cevap verirseniz sevinirim.

Mitsubishi SRK35ZJP-S modelinin teknik verilerini nerden bulabilirim ?
      |
      |
      17 Haziran 2010 19:27:59
      quote:

Bir de alternatif olarak Mitsubishi Popüler İnverter serisinden SRK35ZJP-S modelini düşünüyorum. Fiyat olarak 1.520 - TL fiyat verdiler ( peşin kdv montaj dahil ).

Airfel 12.000 btu inverter mi, yoksa Mitsubishi SRK35ZJP-S modeli mi tercih edilmeli ? Direk markaya bakarak Mitsubishi demek yerine teknik veriler ve fiyat kıyaslaması yaparak cevap verirseniz sevinirim.

Mitsubishi SRK35ZJP-S modelinin teknik verilerini nerden bulabilirim ?

İki cihazıda çok iyi bildiğim için direk marka olarak söylemem zaten
      http://forum.donanimhaber.com/m_40408274/tm.htm
      burdan bakabilirsin teknik verilere inceleyebilirsin.Kesinlikle Mitsubishi öneririm.
      |
      |

• Yüzbaşı
      463 Mesaj
      17 Haziran 2010 20:50:21
      Merhaba arkadaşlar. 12 metrekare iyi yalıtımlı odam için sadece soğutmaya klima almak istiyorum. Ne önerirsiniz? Odam öğleden sonraları güneş alıyor.
      |
      |
    • Er
      4 Mesaj
      17 Haziran 2010 22:50:15
      Merhaba
      25 m2 2.katta işyeri için yazın sabah 11 den itibaren güneş alıyor. kışın da o civara yakın. pimapenli. yaz ve kış için verim alabileceğim elektrik sarfiyatlı klima için ne önerebilirsiniz.
      günde 8 saat açık kalacak olursa nekadar tüketim yapar.
      şimdiden teşekkür ederim.
      |
      |
      17 Haziran 2010 23:03:13
      vestel 12000'lik
      |
      |
      17 Haziran 2010 23:43:45
      arkadaslar bosch'un 2010 modellerı ıcın fıyat aldım 24000btu 1400tl
      DEMİRDÖKÜM A-L 24 HP bu urununde 24000 btu ve fıyatı hemen hemen aynı
      butcem bukadar en fazla acaba bu modeller nasıldır veya sızın onerebılcegınız
      bır sey varmıdır bu fıyat aralıgında 24000 gucunde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciiiin -- 18 Haziran 2010; 2:25:57 >
      |
      |
      18 Haziran 2010 01:23:09
      @mrhero
      12m2 için 7000 btu yeterlidir. bütçenize göre tavsiye vermek daha uygun olur.

@cihangir2000
      25m2 için 12000 btu için sınır değer. 18000btu klima çok rahat hem ısıtır hem soğutur. inverter almanızı tavsiye ederim. ben bu kış 12000btu samsung inverter ile aylık yaklaşık 40-45 tl civarı ısınma parası verdim. ki aldığım ürün çok üst seviye bir model değildi. daha verimli bir klima ile tüketim 5-10 tl daha düşük olabilirdi. hesabınızı buna göre yapın.
      |
      |
      18 Haziran 2010 02:48:23
      Merhaba Arkadaşlar, Klima almayı düşünenler için;

- Baymak 9000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :719TL
      - Baymak 12000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :799TL
      - Baymak 18000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :1249TL
      - Baymak 24000Btu A Enerji Sınıfı Elite Klima :1599TL

* Kapıda Ödeme
      * Kredi Kartına 12 Aya Varan Taksit
      * Ücretsiz Montaj
      * Uygun Fiyat

Klima fiyatlarını veya sitedeki tüm fiyatları, hepsiburada veya diger tüm sitelerle kıyaslayabilirsiniz
      www.baymakbayii.com
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.