Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

Arkadaşlar Muğla/Fethiyede oturuyorum. Klimalar hakkında hiç bigim yok. Evimde 2 oda için klima almayı düşünüyorum oturma odası yaklaşık 24 m2, yatak odası yaklaşık 10 m2. Bu odalara hangi büyüklükte klima almam lazım, Şu an olabildiğince EKONOMİK ve enerji sarfiyatı az modellerden tavsiye derseniz çok sevinirim. Herkeze şimdiden teşekkür ederim...

Bütçenizdende bahsederseniz en azından ona göre bi istişare yapabiliriz.Oturma odanıza 12.000 Btu/h diğer odanıza 9.000 Btu/h hatta 7.000 Btu/h bile yterli olur.Tabi evin konumunu tam olarak bilmiyorum son katmı cephe vs gibi noormal koşullardan bahsediyorum o bilgileride iletirseniz cihaz seçiminde yardımcı olabiliriz.

dostum cevabın için teşekkür ederim. ev 1 senelik bir ev cephesi güney ve batı cepheli.yatak odası batı cepheden oturma odası hem güney hemde batı cepheden güneş alıyor. yeni evleneceğim için f/p olarak en uygun olan modeli arıyorum ama uyduruk bir markada almak istemiyorum. sonuçta enerji sarfiyatıda yüksek olursa semeriyle seksene mal olur diye düşünüyorum. ama küçük oda için 600 TL civarında olabilir. klimaların marka v fiyatları hakkında pek bilgim yok malesef...

• Selam,

Yakın zamanda ben de klima almayı düşünenlerdenim. Kendi çapımda birkaç seçenek belirledim.

Amacım klimayı taktıracağım yer olan salonun ısısını sabit tutmak değil ve sadece soğutma amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Yaz kış 24 derecenin bize rahat bir ortam sağladığının farkındayım. O yüzden yazın 18 kışın 30 derece gibi sıcaklıkların peşinde değilim. Yazın özellikle nemi bertaraf ederek yaşam alanında konforlu bir ortam sunması yeterli. Evde don-atlet dolaşıp komşuların göz zevkini bozmak istemiyorum

Ev İstanbul Ataşehir'de. Salon öğleden sonra direk güneş alıyor. Binada dış yalıtım, salonda açık renk güneşlikler mevcut. Asıl can alıcı nokta salon, koridor, mutfak arasında kapı yok. Bu da kabaca 60-70m2 bir alan yapıyor; hacme vurursak 210m3 ediyor. Evde sigara içilmiyor.

Yukarıdaki temel etkenler yüzünden tabiri caizse soğuk hava üfleyebilen bir vantilatör istiyorum. Bu yüzden inverter cihazları eledim kendimce. Sanırım klimayı düşük modda başımızın üstünden soğuk hava geçirecek şekilde kullanacağım. Soğuk hava da çökeceği için salonda akşam TV karşısında iş yorgunluğunu atarken bizi rahatlatacağını düşünüyorum. Evin heryeri aynı sıcaklıkta olsun gibi bir amacım yok. Hafta içi 18:00 sonrası, hafta sonu ise tüm gün çalışması muhtemel.

Kendimce yaptığım araştırmalarda şu modellerden birisini düşünüyorum. Numarası düşük olan gönlümün daha çok yattığı ürünü temsil ediyor. Teknik açıdan kriterlerim belli olsa da görüntü açısından son sözü hanım söyleyecek
    1. Mitsubishi MSH-GE35VB 11943BTU soğutma: 1593TL (Kampanyası cazip geliyor + klimanın internet sitesinde janjanlı bir sürü laf var)
    2. Arçelik Active Plasma Plus 15040 14800BTU soğutma: 1179TL (Bunun otomatik temizleme diye bir özelliği var, asıl o cezbediyor beni)
    3. Airfel Turkuaz Gold AS12-0925/R2 12000BTU soğutma: 1000TL (Bu cihaz hakkında detaylı bilgi bulamadım maalesef, sanırım yeni olduğu için)
    4. Toshiba RAS 18 NK-ARX 17200BTU soğutma: 1499TL (Bundan çok emin değilim açıkçası)

Bu işin içinde olanların objektif yorumları ve kullananların tecrübeleri ile önümüzdeki günlerde bu mücadeleyi sonlandırmak istiyorum.
    Alternatif önerilere de açık olduğumu belirtmekde sakınca görmüyorum. Şimdiden teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callandor -- 3 Haziran 2010; 5:55:28 >

• @ callandor

arçelik hele 12 btu o alanda sadece elektrik harcar. soğutma falan hikaye. aslında saydığınız hiçbir ürün o alanı soğutmaz bahsettiğiniz 24C bile zor.

şu an fiyat performans olarak samsung, airfel, bir de son olarak hepsiburada kampanyası ile electrolux gibi. sizin soğutcağınız alan için en az 24.000 btu ürün almanız lazım yoksa çok zor. ayrıca vereceğiniz elektrik faturasının haddi hesabı olmaz.
  • bu arada iklimsa tarafından yeni getirilen panasonic etherea kataloğunu paylaşalım:

http://www.todotuboservicios.com/catalogos/Catalogo%20Panasonic%20Etherea%20y%20Re%20%20Inverter.pdf

12 btu olan modelin cop değeri:4.04 eer değeri: 3,87 açıkçası fiyatına göre normal geldi.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Muğla/Fethiyede oturuyorum. Klimalar hakkında hiç bigim yok. Evimde 2 oda için klima almayı düşünüyorum oturma odası yaklaşık 24 m2, yatak odası yaklaşık 10 m2. Bu odalara hangi büyüklükte klima almam lazım, Şu an olabildiğince EKONOMİK ve enerji sarfiyatı az modellerden tavsiye derseniz çok sevinirim. Herkeze şimdiden teşekkür ederim...

Bütçenizdende bahsederseniz en azından ona göre bi istişare yapabiliriz.Oturma odanıza 12.000 Btu/h diğer odanıza 9.000 Btu/h hatta 7.000 Btu/h bile yterli olur.Tabi evin konumunu tam olarak bilmiyorum son katmı cephe vs gibi noormal koşullardan bahsediyorum o bilgileride iletirseniz cihaz seçiminde yardımcı olabiliriz.

dostum cevabın için teşekkür ederim. ev 1 senelik bir ev cephesi güney ve batı cepheli.yatak odası batı cepheden oturma odası hem güney hemde batı cepheden güneş alıyor. yeni evleneceğim için f/p olarak en uygun olan modeli arıyorum ama uyduruk bir markada almak istemiyorum. sonuçta enerji sarfiyatıda yüksek olursa semeriyle seksene mal olur diye düşünüyorum. ama küçük oda için 600 TL civarında olabilir. klimaların marka v fiyatları hakkında pek bilgim yok malesef...

Biraz fazla verme imkanınız varsa AIRFEL Turkuaz serisini öneririm ama rakamı 1.5 katı 900 lira listesi.Yok ben o kadar veremem derseniz Arçelik grubundan bakın en azından sıkıntınızda servisle çözebilirsiniz.Cihaz iyide çıkabilir kötüde şansınıza artık.Ama o rakamda alabileceğiniz en güzeli bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,

Yakın zamanda ben de klima almayı düşünenlerdenim. Kendi çapımda birkaç seçenek belirledim.

Amacım klimayı taktıracağım yer olan salonun ısısını sabit tutmak değil ve sadece soğutma amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Yaz kış 24 derecenin bize rahat bir ortam sağladığının farkındayım. O yüzden yazın 18 kışın 30 derece gibi sıcaklıkların peşinde değilim. Yazın özellikle nemi bertaraf ederek yaşam alanında konforlu bir ortam sunması yeterli. Evde don-atlet dolaşıp komşuların göz zevkini bozmak istemiyorum

Ev İstanbul Ataşehir'de. Salon öğleden sonra direk güneş alıyor. Binada dış yalıtım, salonda açık renk güneşlikler mevcut. Asıl can alıcı nokta salon, koridor, mutfak arasında kapı yok. Bu da kabaca 60-70m2 bir alan yapıyor; hacme vurursak 210m3 ediyor. Evde sigara içilmiyor.

Yukarıdaki temel etkenler yüzünden tabiri caizse soğuk hava üfleyebilen bir vantilatör istiyorum. Bu yüzden inverter cihazları eledim kendimce. Sanırım klimayı düşük modda başımızın üstünden soğuk hava geçirecek şekilde kullanacağım. Soğuk hava da çökeceği için salonda akşam TV karşısında iş yorgunluğunu atarken bizi rahatlatacağını düşünüyorum. Evin heryeri aynı sıcaklıkta olsun gibi bir amacım yok. Hafta içi 18:00 sonrası, hafta sonu ise tüm gün çalışması muhtemel.

Kendimce yaptığım araştırmalarda şu modellerden birisini düşünüyorum. Numarası düşük olan gönlümün daha çok yattığı ürünü temsil ediyor. Teknik açıdan kriterlerim belli olsa da görüntü açısından son sözü hanım söyleyecek
    1. Mitsubishi MSH-GE35VB 11943BTU soğutma: 1593TL (Kampanyası cazip geliyor + klimanın internet sitesinde janjanlı bir sürü laf var)
    2. Arçelik Active Plasma Plus 15040 14800BTU soğutma: 1179TL (Bunun otomatik temizleme diye bir özelliği var, asıl o cezbediyor beni)
    3. Airfel Turkuaz Gold AS12-0925/R2 12000BTU soğutma: 1000TL (Bu cihaz hakkında detaylı bilgi bulamadım maalesef, sanırım yeni olduğu için)
    4. Toshiba RAS 18 NK-ARX 17200BTU soğutma: 1499TL (Bundan çok emin değilim açıkçası)

Bu işin içinde olanların objektif yorumları ve kullananların tecrübeleri ile önümüzdeki günlerde bu mücadeleyi sonlandırmak istiyorum.
    Alternatif önerilere de açık olduğumu belirtmekde sakınca görmüyorum. Şimdiden teşekkürler....

Şimdi bu cihazların arasından arçeliği ele önce.Bu segmentle pek alakası olan bi model değil.Eğer kendini temizleme özelliğini düşünüyorsan Mitsubishi Heavy nin 2010 serisi cihazlarına bak hoş eskilerindede vardı ama yeni seri almak herzaman mantıklıdır.Neyse onlarıda katabilirsin bu kefeye .Yanlız kullanım alanına 12.000 Btu yeterli olmaz.Hepsini ısıtırım soğuturm diye bi amacın olmasada bi beklentin var.Bu yüzden 18.000 Btu düşün en azından koridorun sıcaklığını soğukluğunu kırarsın odandada konfor sağlarsın.Ama dediğim gibi en uzak odandan fazla performans bekleme benim karşı olduğum bi durum aslına bakarsan bu.Heryeri etkilesin diye büyük cihaz alıp cihazın takılı olduğu odayı buz gibi yapıp elektirk sarfiyatınıda arttırıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

http://www.hepsiburada.com/electrolux-exs12he2wi-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evelecexs12he2wi&categoryId=17453

herkese ii forumlar. bu sitede böyle bir lima gordum adamlar iyi indirim yapmışlar.. bir sinsilik dusunmeli miyiz yoksa alınabilir bir model mi??

bende bir başka arkadaşda bu soruya cevap arıyor. lütfen konu hakkında bilgisi olan birisi electrolux klimalar hakkında aydınlatırsa mutlu olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: s40 classic

quote:

http://www.hepsiburada.com/electrolux-exs12he2wi-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evelecexs12he2wi&categoryId=17453

herkese ii forumlar. bu sitede böyle bir lima gordum adamlar iyi indirim yapmışlar.. bir sinsilik dusunmeli miyiz yoksa alınabilir bir model mi??

bende bir başka arkadaşda bu soruya cevap arıyor. lütfen konu hakkında bilgisi olan birisi electrolux klimalar hakkında aydınlatırsa mutlu olurum.

Bu klimayı alacağınıza gidin arçelik alın çok daha mantıklı.Pek bi performans beklemeyin.Arçelikde randıman alamazsanız alana kadar uğraşırsınız en azından servisle.

• Yükseklikten dolayı Salon tipi klima almanızı tavsiye ederim.24 lük seri ürünler işinizi görün.Airfel 24 salon orta segment makul fiyattır.Birde salon tipi cihazda Diamond Elect. FSH 28 QV yide öneririm.Airfelden biraz daha fiyatlı ama kalitedir.
    quote:

Orijinalden alıntı: dhboy

40 m^2 taban alanı ve 3.5 mt. yükseklik bulunan dükkanıma kışın ısınma yazın soğutma amaçlı klima taktırmak istiyorum. Hangi özelliklerde olmalı varsa cihaz tavsiyesi yapabilir misiniz?
  • Fiyat uygun gözüküyor,ama tamamen fason bir ürün.Bence Demirdöküm vs. ürünlerden bir farkı yok.sadece önceki fiyatı bu sınıf bir makinaya göre yüksek.Onun için indirim çok güzel gibi görünüyor.Normal şartlarda bu ürün zaten 1200 TL etmez ki.Siz bu fiyattan %38 yaparsanız tabiki de cazip görünüyor.
    quote:

• @callandor eina nıda dediği gibi en az 18 lik seri ürün düşünün.12 lik öyle bir alanda her türlü izolasyon olsa da olmaz.Orta segment üstü Airfel Turkuaz cihazı kesinlikle tavsiye ederim.verdiğiniz parayı son kuruşuna kadar hak eder.Boşuna Arç. vs. macera aramayın bence.!!!!!
  • Evet Fiyatlar çok uygun 12 lik ser iki model var.KIT-XE-12LKE Beyaz olan 2772 TL,Sılver 2904 TL
    quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

bu arada iklimsa tarafından yeni getirilen panasonic etherea kataloğunu paylaşalım:

http://www.todotuboservicios.com/catalogos/Catalogo%20Panasonic%20Etherea%20y%20Re%20%20Inverter.pdf

12 btu olan modelin cop değeri:4.04 eer değeri: 3,87 açıkçası fiyatına göre normal geldi.

• Istanbuldayım 12 m2 odam için inverterlı klima almak istiyorum sanıyorum 9000-12000 arası olanlar benim için yeterlidir.

Mümkün olduğunca en ucuz klimayı almak istiyorum, hiçbir koşulda ısıtma için kullanılmayacak sadece 3-4 ay soğutma yapacak okadar.

Ev zaten kalorifer ile ısınıyor kışın hamam gibi oluyor ev..

Neyse bu kapasitelerde inverterlı (çünkü sessiz olsun istiyorum...) en uygun klima nedir.

Mümkün olan en kalitelisini değil, alınabilecek, verilen parayı hak eden en uygun ürünü arıyorum....

Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler...
  • Arkadaşlar, klima konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim.
    Ağrı'da öğretmenim ve müdürün 20 m2 odası için yazın soğutma amaçlı kullanılacak klima araştırmamı istediler.
    Bende sizlerden yardım istiyorum.

Bütçemiz 700-800 TL civarı..

Kaç BTU'luk nasıl bir klima önerirsiniz...

Bu klima işimizi görür mü?

• Alacağımız 4 adet klima için Alarko Carrier satıcısından iki alternatifli teklif aldım, birisi inverterlı birisi düz modeller için.

Satıcının dediğine göre R22 gazlı ürünler artık TR'ye giremiyormuş. R410A'lılar girebiliyormuş. Düz modellerin tamamı R22 gazla çalışıyor ve inverterlılara göre malumunuz ucuzlar. Ben de çok para verme yanlısı değilim fakat "günün birinde klima kaçak yapar ya da onu ordan taşımak isterseniz R22 gaz bulabileceğinizin garantisi yok çünkü memlekete girmiyor artık" dedi ve bundan hoşlanmadım çünkü kiralık ofiste taşınma ihtimali her zaman var.

3 adet ufak odamız, bir de büyükçene salonumuz var toplam 4 cihaz alınacak. 3x2.5 kabloları çektirmeye başladım. Bana verilen invertersiz teklif 3 adet 53 HSR 012 model (11.500btu) ve bir adet FLR 24 GW (24000btu)'dan ibaret.
    Inverterli olan 3 adet 53 NQV 025 M ve bir adet 53 NQV 060 M'den ibaret. İnverterliler bütçemizi aşıyor açıkçası.

Koçtaşta 300 liraya satılan şeylere güvenemiyorum açıkçası, yoksa alalım 4 tane 1200 mis.. Fakat paramızı boşa atmak gibi olacak sanki. Sizlerin bu yukarıda verilen soğutma güçlerinde önereceğiniz marka model var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Evet Fiyatlar çok uygun 12 lik ser iki model var.KIT-XE-12LKE Beyaz olan 2772 TL,Sılver 2904 TL
    quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

bu arada iklimsa tarafından yeni getirilen panasonic etherea kataloğunu paylaşalım:

ben de aynı şeyi söylemek istedim. marka olarak bir diyeceğimiz yok pana hakkında yorum yapmak bile yersiz ama sonuçta işin içine teknik bilgiler ve enerji verimlilik katsayıları girince aletler böyle top of the line değil. fiyatlar ise yüksek. benim gözümde o klimanın ederi 2000-2200 tl. daha fazlası açıkçası 3,5 kw ürünler için gereksiz gibi geliyor. açıkçası ülkemizde her zamanki gibi pahalı iyidir ve marka amblemine kösülme anlayışı bu sefer klimalarda başladı. bunu bilen dist. de fiyatı yukarı çekiyor. aralıkta 2400 peşine alınabilen fd35 krigamine 3200 liste 3000 lira bayi fiyatıyla satılıyor. 600 lira yaklaşık %20 fark demek.

• Zibro 2035 te COP 5,05 üstelik made in japan vede panasonic ten 500 TL daha ucuz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoxeD

Istanbuldayım 12 m2 odam için inverterlı klima almak istiyorum sanıyorum 9000-12000 arası olanlar benim için yeterlidir.

Mümkün olduğunca en ucuz klimayı almak istiyorum, hiçbir koşulda ısıtma için kullanılmayacak sadece 3-4 ay soğutma yapacak okadar.

Ev zaten kalorifer ile ısınıyor kışın hamam gibi oluyor ev..

Neyse bu kapasitelerde inverterlı (çünkü sessiz olsun istiyorum...) en uygun klima nedir.

Mümkün olan en kalitelisini değil, alınabilecek, verilen parayı hak eden en uygun ürünü arıyorum....

Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler...

Aynı şekilde bende tavsiye istiyorum 3-4 ay kullanılacak 12-15 m2 bi odada, mümkün olduğunca ucuz bir ürün.

• R22 gazı 2020 yılına kadar serbest,sadece r22 gazlı cihazların ithalatı yasaklandı.Yani korkacak birşey yok. Airfelin Conaplus serilerine bakın.Fiyatlar çok uygun.Kaliteli uygun fiyat derseniz Airfel Turkuaz derim.
    quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Alacağımız 4 adet klima için Alarko Carrier satıcısından iki alternatifli teklif aldım, birisi inverterlı birisi düz modeller için.

Satıcının dediğine göre R22 gazlı ürünler artık TR'ye giremiyormuş. R410A'lılar girebiliyormuş. Düz modellerin tamamı R22 gazla çalışıyor ve inverterlılara göre malumunuz ucuzlar. Ben de çok para verme yanlısı değilim fakat "günün birinde klima kaçak yapar ya da onu ordan taşımak isterseniz R22 gaz bulabileceğinizin garantisi yok çünkü memlekete girmiyor artık" dedi ve bundan hoşlanmadım çünkü kiralık ofiste taşınma ihtimali her zaman var.

3 adet ufak odamız, bir de büyükçene salonumuz var toplam 4 cihaz alınacak. 3x2.5 kabloları çektirmeye başladım. Bana verilen invertersiz teklif 3 adet 53 HSR 012 model (11.500btu) ve bir adet FLR 24 GW (24000btu)'dan ibaret.
    Inverterli olan 3 adet 53 NQV 025 M ve bir adet 53 NQV 060 M'den ibaret. İnverterliler bütçemizi aşıyor açıkçası.

Koçtaşta 300 liraya satılan şeylere güvenemiyorum açıkçası, yoksa alalım 4 tane 1200 mis.. Fakat paramızı boşa atmak gibi olacak sanki. Sizlerin bu yukarıda verilen soğutma güçlerinde önereceğiniz marka model var mıdır?

• quote:

quote:

Biraz fazla verme imkanınız varsa AIRFEL Turkuaz serisini öneririm ama rakamı 1.5 katı 900 lira listesi.Yok ben o kadar veremem derseniz Arçelik grubundan bakın en azından sıkıntınızda servisle çözebilirsiniz.Cihaz iyide çıkabilir kötüde şansınıza artık.Ama o rakamda alabileceğiniz en güzeli bu.

demirdöküm klima için yorumlarınız nasıl peki, bahsettiğim fiyat aralığında ürünleri var gibi...

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.