Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: adamgibiadam, Pentagramet Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı
39.236
Cevap
329
Favori
3.175.765
Tıklama
Giriş
      52 Mesaj
      19 Aralık 2009 20:12:04
      Sigma İnverter SGM09INV Kliması olan var mı dış ünitesi çok gürültülü çalışıyor. Klima sanki deprem oluyomuş gibi çalışıyor. Bu klimaya sahip olan ve buna benzer sorunlarla karşılaşan var mı? Sigma aldığıma çok pişmanım
      |
      |
      22 Aralık 2009 17:38:22
      quote:

Orijinalden alıntı: mombik

Arkadaşlar merhaba;
      Mesleğim nedeni ile şu an Alanya'da oturuyorum.4-5 yıl kadar burada kalacağız gibi görünüyor.Yatak odasında 9000 btu'lük Bosch marka klima var.Benden önceki kiracı, satın almış ve tayin olup gideceği yerde kullanmayacağı için götürmeyip bana teklif etti ve ben de kabul edip satın aldım.Özellikle yazın kullanılmak üzere; 33 m2'lik salona da bir klima almayı düşünüyorum.Benim de tayinden sonraki yerlerimde kullanmama ihtimalini gözönüne alarak çok para vermeden 18.000 btu'lük bir klima almayı düşünüyorum.Koçtaş'ta Rubenis marka klima 850 TL civarında fakat servis ve yedek parça konusunda biraz tereddütlüyüm.Airfel ve Electra gibi markalara da baktım.Bir yandan da almışken iyi bir marka mı alsam diye Mitsubishi Electric, Fujitsu gibi markalara da baktım.Arçelik, Beko ve Daikin gibi markalara da bakmayı düşünürken tesadüfen Bosch bayiinde klimalarda kampanya olduğunu ve R410 gazlı http://www.bosch-home.com/tr/B1ZMAI18500.html modelin, peşin fiyatının 911 TL'ye düştüğünü gördüm.Aynı fiyatı kredi kartına 8 taksit yapacaklar.
      Dolaşırken aklımda kalan marka ve fiyatlar şöyle;
      Mitsubishi Electric MSH GE 50 VB, 18.000 btu=1.800 TL
      Mitsbishi Heavy SRK 52 H2,18.000 btu=1.600 TL
      Fujitsu 18.500 btu=2100 TL
      Electra DCI 18 İNVERTER, 21.500 btu=2.000 TL
      Biraz teredütte kaldım.İyi bir markanın klasik modeli mi, Electra gibi bir markanın inverteri mi, yoksa fiyatı bayağı düşen ve servisi de çok yaygın olan Bosch'un standart bio klasik modeli mi.Ne dersiniz?
      Fikir belirtip yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      22 Aralık 2009 17:41:46
      DEĞERLİ ARKADAŞIM FUJITSU 18.500 BTU CİHAZ İÇİN 2.100 TL FİYAT YAZMIŞSIN BURAYA, BU CİHAZ ASYA18LCC Mİ? ANLAMADIM. EĞER ÖYLEYSE YANİ 18000 İNVERTER İSE HİÇ KAÇIRMA.. ÇÜNKÜ YAZDIĞIN CİHAZLAR İÇİNDE EN MÜKEMMEL FİYAT O. ÇOK MERAK ETTİM DOĞRUSU BU CİHAZIN LİSTE FİYATI 2.971 TL YAZDIĞIN RAKAMA BAYİLER ALAMIYOR O CİHAZI..

SAYGILAR
      |
      |
      22 Aralık 2009 20:29:18
      9.000 BTU Gücünde R410 gaz kullanan 2 klima almayı dusunuyorum. İnverter olmasına gerek yok , antalyada yaşıyorum yatak odalarında kullanacagım. Mitsubishi electric marka olan eski klimalarım miladını doldurmus yenileri ile degistirecegim ve fiyat performansı iyi olan bir klima aramaktayım . Yardımcı olursanız sevinirim.
      |
      |
      22 Aralık 2009 20:44:29
      Arkadaşlar merhaba;
      Fujitsu üstadım,yukarıdaki mesajımda belirttiğim klima modellerinden sadece Electra, inverterdi, diğerleri inverter değildi.Fujitsu'nun modeli inverter olsaydı ben de kaçırmazdım ama ne yazık ki inverter değil, klasik klimaydı.İnverter modeli yanlış hatırlamıyorsam; 2.700 TL civarıydı.
      İnverter modelleri iyice araştırdım ve en ucuzunun Arçelik olduğunu görünce, satın aldım hatta montajı da yapıldı.Hayırlısı olur inşallah.
      Saygılar...
      |
      |
      22 Aralık 2009 22:25:04
      quote:

Orijinalden alıntı: ScTeaR

9.000 BTU Gücünde R410 gaz kullanan 2 klima almayı dusunuyorum. İnverter olmasına gerek yok , antalyada yaşıyorum yatak odalarında kullanacagım. Mitsubishi electric marka olan eski klimalarım miladını doldurmus yenileri ile degistirecegim ve fiyat performansı iyi olan bir klima aramaktayım . Yardımcı olursanız sevinirim.

9000 btu sabit hızlı split klimalar benim bulabildiklerim tablo halinde asagıdadır umarım faydası olur...

|
      |
      22 Aralık 2009 22:47:26
      teşekkur ederim bunların TR de satısı olup olmadııgna bakmam lazım ilk once daha sonrada TR satıl fiyatları .. teşekkürler yardımın için...
      |
      |
      23 Aralık 2009 08:01:10
      quote:

9000 btu sabit hızlı split klimalar benim bulabildiklerim tablo halinde asagıdadır umarım faydası olur...

quote:

Orijinalden alıntı: ScTeaR

teşekkur ederim bunların TR de satısı olup olmadııgna bakmam lazım ilk once daha sonrada TR satıl fiyatları .. teşekkürler yardımın için...

Bu cihazların hepside Türkiyede satıştadır. Katalog fiyat listeleri bilgi amaçlı aşagıdadır;

Mit.Electric MSH GE25VB
      Mit.Heavy SRK 28HG
      Hitachi RAS10KH-2
      General ASH09USBCW
      Zibro S 1526
      Sharp AY-AP09FHR
      Airfel Artful AS09 0923
      Diamond Electric DSH 09XV
      Toshiba RAS-10NKHD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 23 Aralık 2009; 8:17:19 >
      |
      |

• Yarbay
      4967 Mesaj
      23 Aralık 2009 08:59:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Egé

İklimsa General ASH9USBCZ klasik modelde ısıtma için çalışma aralığı -6 / 24 olarak belirtilmiş, gerçekte bu eksi değerlerde çalışmaz mı..

Yukarıdaki soruma bir cevap alamadım, konuyla ilgili arkadaşlardan cevap alabilirmiyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 23 Aralık 2009; 8:59:40 >
      |
      |
      10 Ocak 2010 22:31:52
      7000 btu klimaların kullanım alanı max. kaç m² acaba?

20 m² civarı bir oda için yeterli midir, ısıtma ve soğutma için?odada iki cam var çatı katında.camlar çift cam ve oda doğu kuzey ve güneye aynı anda bakıyor..
      öyle aman aman bi soğuk olmuyor.ama yazın çok sıcak oluyor malum üstümüz çatı...

kar yağmadıkça odada petek soba vb. bişi yakmasınızda durabiliyorsunuz öyle diyeyim..ama tabi soğuk hissettirmiyorda değil..
      |
      |

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      11 Ocak 2010 12:06:45
      7000 btü cihaz çatı kat için max.10 m2 yi geçmemeli.20 m2 ÇATI KAT İÇİN mİN.KAPASİTE 12 LİK OLMALIDIR.
      |
      |
      14 Ocak 2010 18:01:57
      samsung aqv12awan(3.60 cop) 12.000 btu s-inverter klimayı 1500 tl peşin fiyata aldım. daha pahalı bir model almak isterdim ama yaptığım hesapla aradaki farkı amorti etmem için 3-4 yıl kullanmam gerekiyordu. 20 m2 odada kullanıyorum. elelktirk tüketimi oldukça düşük. son zamlarla artan faturalara bakarsak oldukça verimli bir ürün. üst komşumuz 93 lira elektrik faturası ödedi. biz ise 107 lira bu tüketimin içinde klima da vardı. ki biz normalde onlarla aynı tüketime sahibiz. komşumuz en aşağı 100-150 lira doğalgazda ödeyecek. sonuçta oldukça karlı oldu.

- performansından memnunuz.
      - fan yüksek hızda sesi duyuluyor.
      - çabuk ısıtıyor. genelde 25 derecede ayarlı.
      |
      |
      15 Ocak 2010 16:55:19
      quote:

samsung aqv12awan(3.60 cop) 12.000 btu s-inverter klimayı 1500 tl peşin fiyata aldım. daha pahalı bir model almak isterdim ama yaptığım hesapla aradaki farkı amorti etmem için 3-4 yıl kullanmam gerekiyordu. 20 m2 odada kullanıyorum. elelktirk tüketimi oldukça düşük. son zamlarla artan faturalara bakarsak oldukça verimli bir ürün. üst komşumuz 93 lira elektrik faturası ödedi. biz ise 107 lira bu tüketimin içinde klima da vardı. ki biz normalde onlarla aynı tüketime sahibiz. komşumuz en aşağı 100-150 lira doğalgazda ödeyecek. sonuçta oldukça karlı oldu.

Hayırlı olsun sizin için iyi bir seçim olmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 15 Ocak 2010; 16:59:28 >
      |
      |
      15 Ocak 2010 16:59:38
      Konuyu yeniden canlandırdım ama kayınpederime 9000 btu sabit hızlı klima alacagız diyelim 3.fan hızında çalışıyor termostata geçti dış ünite durdu fan hızını en kısa sürede 20-30sn.de minumuma alabilecek yani termostat yaptıgında aşırı ufleme yaparak odayı sogutmayacak bir model arıyorum;

Benim yapmış oldugum tabloya göre alabilecegim cihazlar yukarıda son ikisini pek düşünmüyorum kullanan-bilenler varsa yukarıdaki cihazların termostatta fan üflemesi en sorunsuz olanı almak isterim yardımcı olacak arkadaslara tesekkurler...
      |
      |
      15 Ocak 2010 17:30:22
      adaş bende general var 9000 plazma serisi (inverterli) fan değeri kaçıncı kademede olursa olsun termostada girince fan hızını ultra sessiz moduna çekiyor o fan hızınıda elinizi flaplara 10-15 cm yanaştırınca hissediyorsunuz ama bu benimkinde düzünde nasıldır bilmem ama değişeceğini pek zannetmem ayrıca general eer ve cop olarakta iyi gibi
      |
      |
      15 Ocak 2010 23:42:48
      merhabalar evlenmeye hazırlanıyorum yatakodasında kullanım için bir klima düşünüyorum
      metrekare belli değil 15-20 arası olur heralde arakat olur ancak yön olarakta bilgi veremiyorum
      samsung plazada görevli arkadaş inverter almana gerek yok çalışma süresi yüksek olmayınca esprisi olmadığını söyledi
      AQ09NSB modelini tavsiye etti 799TL fiyatı var.Sizce bunu alayımmı yoksa bu fiyatlarda tavsiyeniz varmı?
      http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/split-type/AQ09NSBAND/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
      |
      |

• Yarbay
      3628 Mesaj
      16 Ocak 2010 11:56:55
      quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

quote:

Hayırlı olsun sizin için iyi bir seçim olmuş...

aslında aklım mitsubishi electric krigamine serisinde kalmıştı. kampanya ile peşin 2300-2400 civarı alınabiliyordu. ancak kiracı olduğumuzdan ve samsung fiyatı beklediğimden uygun olduğundan tercih böyle oldu. samsung genelde beni hep memnun etmişti. bu ürün ile de açıkçası tatmin etti. babam normalde böyle şeylere karşıdır yok ısıtmaz falan dedi. ama sessiz çalışması ve herhangi bir koku vs. derdi olmaması sayesinde o bile 2. bir klima almaya kafası yattı. istanbul bu ara gündüz 4-6 derece. gece 0 ve aşağısı oluyor. bu soğuklarda bile iyi ısıtıyor. ayrıca bizim oturduğumuz dairede herhangi bir dış cephe yalıtımı ve pimapen de yok. eski tip ahşap camlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budak_1903 -- 16 Ocak 2010; 11:58:03 >
      |
      |

• Teğmen
      139 Mesaj
      20 Ocak 2010 22:59:20
      merhabalar arçeliğin 7000 lik kliması kışın adanada 13-14 metre karelik bir oda için yeterli olurmu içerinin soğuğunu kırsa yeter benim için
      |
      |
      21 Ocak 2010 10:19:22
      td80 kardeşim içerinin soğunu kırar 13-14 m2 nin 7000btu arçelik ama imkanın varsa japonlara bak derim ben sonra pişman olma...........
      |
      |
      23 Ocak 2010 05:21:30
      Toshiba >> Inverter Daisekai >> Inverter Daisekai >> RAS10

bu klimayı 6 aydır kullanıyorum klimadan hiçte anlamam arkadaş tavsiyesi ile aldım 2009 un temmuz sonlarında ve şuanda 4x4 bir odada ısınmak için kullanmaktayım aylık elektrik faturası normalden 15--20 lira fazla geliyor ve 14-15 saatte klima açık şu an doğalgaz kullanmıyorum gerçekten bu kış beni doğalgazdan kurtardı ama alırken pahallı gelmişti fakat parasını hak etti 2009 temmuz sonlarında 1800 liraya 9 taksit almıştım.gücü olupta alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,330
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.