Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tembelreis Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.231
Cevap
328
Favori
3.175.516
Tıklama
Giriş
      3628 Mesaj
      26 Ekim 2009 15:45:15
      istanbul'da oturuyorum.normalde yaz ortası gibi inverter alacaktım ancak maddi durumu yeni toparladım. şimdi ailemi zar zor ikna ettim ki makine mühendisi olmama rağmen. babam çok tutucudur. hiçbir yeni teknolojiye sempatiyle bakmaz ta ki kullanana kadar. bu yüzden alacağımız ürün %100 memnuniyet sağlamalı. normalde doğalgaz sobasıyla ısınmaya çalışıyoruz. ancak tabi ki konforlu ve verimli olmuyor. bu yüzden 20-22 metre kare oda için klima bakıyoruz. uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğimiz bir ürün olmalı.soğutma performansından çok ısıtma ön planda olacak. ara kat güney doğu cephe. ancak az güneş görüyor. camlar ahşap. aklımda 12.000 btu olan modeller var.

toshiba ras13skvr
      mits. electric krigamine msz fd35va
      mits. heavy SRK35ZGX-S

bu modeller ön planda ancak bunların bir alt modelleri olan

ras13skv
      msz ge 35
      srk35zg-s

de olabilir.ancak aradaki fiyat varkını verip vermeyeceği önemli. varsa başka marka model belirtirseniz sevinirim. ayrıca zibro s2035 düşünmedim değil ancak istanbul kartal civarında bir servis ve satıcı var mıdır?
      |
      |

• Binbaşı
      1226 Mesaj
      26 Ekim 2009 16:47:24
      Arkadaşlar ben izmirde oturuyorum. Uygun fiyatlı bir klima arıyordum.

Iklimsa Simba çok hoşuma gitti. 18000 lik alacağım 24 m2 salona. Alet AA enerji sınıfı. 5 saat çalıştırcam. Bana günlük elektrik maliyeti 952 kuruşa geliyor.
      Cihazın fiyatı da 1100 tl gibi birşeydi. Motor toshibaymış. Teknik servis çok methediyor. Bilen varsa yorumlarını almak isterim.

iyi forumlar herlese

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vincent Lord -- 26 Ekim 2009; 16:49:07 >
      |
      |

„€ Vincent Lord €„
    • Yüzbaşı
      843 Mesaj
      26 Ekim 2009 17:31:26
      quote:

Orijinalden alıntı: elantra

Herkese merhabalar,
      arkadaşlar, yeni alınmış (sıfır) R 410 gazlı klimaya montaj esnasında vakum yapılmasına gerek var mıdır, varsa sebebi nedir? Ayrıca 18.000 lik normal (inverter değil) bir klima için EER: 3.22 ve COP: 3.74 iyi değerler midir? İlgilenip cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.
      Saygılarımla...

gazının ne olduğu önemli değil vakum her cihaza gereklidir özellikle hazır tesisatlarda çünkü tesisat çekilrken içien gidebilecek herhangi bi toz veya kum parçası bile tüm sistemi etkiler 18.000 lik cihaz için güzel verilerdir.
      |
      |
      26 Ekim 2009 19:02:51
      şu an iklimsa nın mitsubishi stoklarını bitirmeye çalıştığı ve hatta elindeki klimaların gazlarının eski yazasaklanmış olan r22 gazlı olduğu doğru mu?
      |
      |
      26 Ekim 2009 20:26:01
      vincent lord kardeşim iklimsada simba marka bir klima satıldığını ilk kez duydum ama bu simba değilde; sigma olabilir ve kesinlikle yanaşma, iklimsa sigma klimaları şikayetim com da rekora gidiyor haberin olsun.....klima alacaksan biraz daha paraya kıy ve iyi bir marka almanı tavsiye ederim ....
      |
      |
      27 Ekim 2009 08:09:13
      quote:

Orijinalden alıntı: emelardo

şu an iklimsa nın mitsubishi stoklarını bitirmeye çalıştığı ve hatta elindeki klimaların gazlarının eski yazasaklanmış olan r22 gazlı olduğu doğru mu?

iklimsanın bitirmeye çalıştığından ziyade ellerindeki eski seri cihazları satıyorlar evet mitsubishi yle anlaşmaları kalmadı.Cihazları evet R22 li olanları satıyorlar fakat eski yasaklanmış denilemez R22 gazı için türkiye nin %90 i hala bu gazdan kullanıldığını varsayarsak.Fakat 2010 itibariyle yeni üretim gelicek cihazlar R22 li çıkamıcak uzun bi zaman diliminden sonra tmaamen üretimi durucak buda ort 5 yıl gibi alır ama klimada bi çorap değilki 1 sene kullan at.Bu arada o cihaz simba değil sigma dır ve kesinlikle uzak durulması gereken bi cihazdır.
      |
      |
      27 Ekim 2009 10:52:00
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmet izmirli

vincent lord kardeşim iklimsada simba marka bir klima satıldığını ilk kez duydum ama bu simba değilde; sigma olabilir ve kesinlikle yanaşma, iklimsa sigma klimaları şikayetim com da rekora gidiyor haberin olsun.....klima alacaksan biraz daha paraya kıy ve iyi bir marka almanı tavsiye ederim ....

Hocam sağol uyarın için. Evet Sigma marka. Teknik servis elemanı da hem kardeşine hem kendisine aynı fiyattan alıyordu. Çok tecrubeli birine de benziyordu. Bu fiyata piyasadaki en iyi klima vs. dedi. Çok methetti. Motorunun da toshiba olduğunu söyledi. Bana da uygun gibi geldi ama kötü müdür gerçekten de ?

Bütçem 1200 civarı 18000lik klima için. Demirdöküm ve LG de diğer seçeneklerim.
      |
      |

„€ Vincent Lord €„
    • Yüzbaşı
      294 Mesaj
      27 Ekim 2009 15:30:58
      vincent lord kardeşim demirdöküm ve lg için pek kötü yorumlar duymadım ama yinede ben japon al derim, ama 18.000btu japonlar pahalı hayliyle
      |
      |
      27 Ekim 2009 16:02:48
      eyvallah hocam sağolasın..

Az önce bi arkadaşın attığı valliant'a baktım. Fiyat 630€ kdv hariç.. 1600 tl ye geliyor. 18000btu. Çok pahalı.

Şimdilik seçenekler şöyle, alan arkadaşlara da yardımcı olur umarım.

izmir
      Bornova Koçtaş LG 24000 B enerji sınıfı 1340 TL (20008 modelmiş)
      Bornova Koçtaş LG 19000 A enerji sınıfı 1320 TL (20009 Model)
      Özkanlar Demirdöküm bayi 18000 A enerji 1260 TL (2009 model)
      Özkanlar iklimsa sigma 18000 btu AA enerji sınıfı 1230 TL

2.si benim aklıma en çok yatan model. Hepsi invertersiz. (Günde 5 saat çalıştırcam ve ısıtma için)
      |
      |

„€ Vincent Lord €„
    • Yüzbaşı
      294 Mesaj
      27 Ekim 2009 16:08:34
      vincent lord kardeşim bunlar kore malı lg ler değilmi? yani lg beko değil?onu kastediyorum çünkü lg beko lar hakkında güzel yorumlar yok
      |
      |
      27 Ekim 2009 18:10:08
      Zibro yu kesinlikle düşünün.İstanbul da 1 günde işinizi çözeriz.
      quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

istanbul'da oturuyorum.normalde yaz ortası gibi inverter alacaktım ancak maddi durumu yeni toparladım. şimdi ailemi zar zor ikna ettim ki makine mühendisi olmama rağmen. babam çok tutucudur. hiçbir yeni teknolojiye sempatiyle bakmaz ta ki kullanana kadar. bu yüzden alacağımız ürün %100 memnuniyet sağlamalı. normalde doğalgaz sobasıyla ısınmaya çalışıyoruz. ancak tabi ki konforlu ve verimli olmuyor. bu yüzden 20-22 metre kare oda için klima bakıyoruz. uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğimiz bir ürün olmalı.soğutma performansından çok ısıtma ön planda olacak. ara kat güney doğu cephe. ancak az güneş görüyor. camlar ahşap. aklımda 12.000 btu olan modeller var.

toshiba ras13skvr
      mits. heavy SRK35ZGX-S

ras13skv
      msz ge 35
      srk35zg-s

de olabilir.ancak aradaki fiyat varkını verip vermeyeceği önemli. varsa başka marka model belirtirseniz sevinirim. ayrıca zibro s2035 düşünmedim değil ancak istanbul kartal civarında bir servis ve satıcı var mıdır?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      27 Ekim 2009 18:12:26
      Airfel Artful R410 Gerçek A enerji Bu saydıklarınızın hepsine 10 basar.1500 TL gibide Fiyatı var.
      quote:

Orijinalden alıntı: Vincent Lord

eyvallah hocam sağolasın..

Az önce bi arkadaşın attığı valliant'a baktım. Fiyat 630€ kdv hariç.. 1600 tl ye geliyor. 18000btu. Çok pahalı.

Şimdilik seçenekler şöyle, alan arkadaşlara da yardımcı olur umarım.

izmir
      Bornova Koçtaş LG 24000 B enerji sınıfı 1340 TL (20008 modelmiş)
      Bornova Koçtaş LG 19000 A enerji sınıfı 1320 TL (20009 Model)
      Özkanlar Demirdöküm bayi 18000 A enerji 1260 TL (2009 model)
      Özkanlar iklimsa sigma 18000 btu AA enerji sınıfı 1230 TL

2.si benim aklıma en çok yatan model. Hepsi invertersiz. (Günde 5 saat çalıştırcam ve ısıtma için)

|
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      27 Ekim 2009 20:35:04
      MBirol
      Bu gün bir zibro yetkilisi ile görüştüm, 30 m2 en üst kat salon ısıtması için Zibro S1753 önerdi, fiyatı 2700 peşin 2820 vadeli,
      sizce nasıl artık karar vermem lazım,
      sağolun
      |
      |
      27 Ekim 2009 22:14:46
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Zibro yu kesinlikle düşünün.İstanbul da 1 günde işinizi çözeriz.
      quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

toshiba ras13skvr
      mits. heavy SRK35ZGX-S

ras13skv
      msz ge 35
      srk35zg-s

fiyat olarak nasıl olur? krigamine 2300 ytl bulunuyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1226 Mesaj
      28 Ekim 2009 00:45:35
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmet izmirli

vincent lord kardeşim bunlar kore malı lg ler değilmi? yani lg beko değil?onu kastediyorum çünkü lg beko lar hakkında güzel yorumlar yok

walla sormak hiç aklıma gelmedi ama şimdi koçtaş internet sitesinden baktım LG beko imiş :(
      |
      |

„€ Vincent Lord €„
    • Yüzbaşı
      484 Mesaj
      31 Ekim 2009 20:56:49
      Merhaba arkadaşlar. Bende klima alacağım bi an önce. Mitsubishi nin inverter modellerini düşünüyorum int.ten araştırdığım kadarıyla en düşüğü 1500 lira. bütçemi zorlayarak alabilirim. Mitsubishi yi bizzat biliyorum hem ısıtması hem düşük enerjisini. Carirer ve Toshibada iyi deniliyor kullanan varmı aranızda ve bunların fiyatlarıda aynımı? Enerji tasarrufu benim için önemli.
      İzmirde oturuyorum ama oturduğum yer yüksek ve kuzeye doğru açık binanın önü. (17 m2)
      |
      |
      01 Kasım 2009 00:45:36
      quote:

Orijinalden alıntı: kaan35_35

Merhaba arkadaşlar. Bende klima alacağım bi an önce. Mitsubishi nin inverter modellerini düşünüyorum int.ten araştırdığım kadarıyla en düşüğü 1500 lira. bütçemi zorlayarak alabilirim. Mitsubishi yi bizzat biliyorum hem ısıtması hem düşük enerjisini. Carirer ve Toshibada iyi deniliyor kullanan varmı aranızda ve bunların fiyatlarıda aynımı? Enerji tasarrufu benim için önemli.
      İzmirde oturuyorum ama oturduğum yer yüksek ve kuzeye doğru açık binanın önü. (17 m2)

12.000 lik cihaz kullanmanız lazım biraz daha çıkma şansınız varsa 100 TL civarı Mitsubishi heavy nin SRK35ZG-S modelini alabilirsiniz işinizi hayli hayli çözer.
      |
      |
      01 Kasım 2009 09:36:27
      bende eina'ya kardeşime katılıyorum 35zgx-s hyper inverter senin aradığın klima bence. birde generalî öneririm ben yatak odamda kullanıyorum ve çok memnunum,ısınmak için çok uygun bir klima general plazma serisi...ama tabiki mitsu heavy hyper'larda muhteşem klimalar hem ısıtma hem ekonomik olarak...eger ben cok ısınmak istiyorum biraz(10-15 lira) fazla elektrik faturasına razıyım kışın soğuk aylarında diyorsan; general ahsb plazma serisi al ısıtmada -22.400btu'dur ve hakikaten ısı olarak süper-(fujitsu plazma klima ile birebir aynıdır)derim kardeşim.....
      |
      |
      01 Kasım 2009 09:59:29
      kaan 35-35 kardeşim benim param 1.500,1.600 arası diyorsan ben sana bir yer tavsiye edeyim...eski cankaya itfaiye yanı ragıp şamlı iş merkezi caprazında ümit yılmazer magasında ahmet i bul ve forumdan ahmetin selamı var de; o sana 1.600 civarında mitsu heavy sg-35s verir, ayrıca 12ayxp modeli sharp da verir; oda güzel bir klimadır ve iyi ısıtır sharp......oraya git ve bir konuş derim kardeşim
      |
      |
      01 Kasım 2009 12:46:29
      Eina ve Ahmet hemşom teşekkür ediyorum size :) Yarın bi bakayım
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.