Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rotary kompresörün tipiymiş meğer........

piyasadaki bosch , siemens , fujitsu bu markaların hangi marka kompresör kullandığını nasıl öğrenebiliriz.......

klimayı almadan bunu öğrenemezmiyiz........

klimayı aldıktan sonra bir anlamı kalmıyor zaten...........
  • Klimayı ISITMA amaçlı kullanacak arkadaşlar, mühendis olarak sizlere şu tavsiyelerde bulunabilirim.

en kötü şartlar için, giriş katı , tek cam , ısı yalıtımı yok ev kuzeye bakıyor.

max. 12 m2 ye kadar ısıl birimi 9000btu olan ( enerji sarfiyatı 980W )

12 m2 - max. 18 m2 ye odalar için ısıl birimi 12000btu olan ( enerji sarfiyatı 1250W ) klimaları seçin. dikkat edin. Bu değerler aralığında SAKIN cimrilik yapıp bir düşük modeli seçmeyin üşürsünüz kışın.

yani KLİMALAR - Ufo , vb gibi ısıtıcılardan daha ekonomik çözüm oluyor.

Mümkünse A enerji sınıfı alın. Tavsiyem Demirdöküm klimalar fiyat/performans mükemmel. ısı pompası zaten standart geliyor.

Kiracıysanız , bütçe darsa inverter falan düşünmeyin. ne gerek var o kadar para. 800TL 'den fazlasına hiç gerek yok, tabi durumunuz iyise sorun yok.
    inverter serisi daha çok büyük kapasiteli soğutma yapan yerler için önem arz ediyor.

bilinmedik markalar alıp maceraya girmeyin

sevgiler...

• merhaba arkadaşlar......

bu klimaların birçok özelliğini yazmışlar ama benim merak ettiğim şey.....

bu klimalar ısıtmada en yüksek kaç derece üfleyebiliyorlar....... bu konudada pek fazla yazı okuyamadım......... aslında önemli bir konu........
  • quote:

Orijinalden alıntı: ser_kan55

rotary kompresörün tipiymiş meğer........

piyasadaki bosch , siemens , fujitsu bu markaların hangi marka kompresör kullandığını nasıl öğrenebiliriz.......

klimayı almadan bunu öğrenemezmiyiz........

klimayı aldıktan sonra bir anlamı kalmıyor zaten...........

Neredeyse artık tüm splitler rotary zaten ,yani dönel çalışıyor,pistonlu değil.Rotary demek hepsi aynı kalite demek degil tabiki.Sadece kompresör tipi.
  • Merhabalar Arkadaşlar;

İzmirde 2. katta (arakat) yalıtımı iyi bir eve taşınacagım. Salon yaklasık 30 m2, 12 m2 civarında da yatak odamızda kullanmak üzere klima arastırması yapıyorum (ısınma amaclı)

Daikin'in kampanyalı klimaları (economy serisi -inverter)

20.000 btu -salon için- 12.000 btu -yatak odası için, yeterli olurmu. Bu klimalar nasıldır. Bütçem yaklasık 3000-3500 civarı.Zibro haric önerebileceginiz, M.E Electric, Toshiba, Hitachi , kombinasyonlar varmı? m2'ler icin secim yaptıgım kapasiteler yeterlimidir, yoksa fazlamı?

Daikin cok meshur bir marka ancak yine de insan gözü kapalı birşey almak istemiyor. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.
  • zibro neden hariç hocam......bende zibro almayı düşünüyordum..........

ısıtma performansı iyi değil mi?
  • General 12 btu inverter klima aldım ne iç ünite ne dış ünite tüm inverter markaların sesine yaklaşamaz bile. Gürültü makinası, içi ünitenin sağ ve sola yönlendirmesi manuel, yönü ayarlıyamıyosunuz bile çin çin olalaı böyle bi alet üretmemiştir. Yazık oldu verdiğimiz paraya 1 ay oldu içime sindiremedim
  • ser-kan55 markayı sevmiyorum, yoksa herhangi bir bilgim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERTUGRULBEY

General 12 btu inverter klima aldım ne iç ünite ne dış ünite tüm inverter markaların sesine yaklaşamaz bile. Gürültü makinası, içi ünitenin sağ ve sola yönlendirmesi manuel, yönü ayarlıyamıyosunuz bile çin çin olalaı böyle bi alet üretmemiştir. Yazık oldu verdiğimiz paraya 1 ay oldu içime sindiremedim

sizin klimada bir sorun vardır bizde aldık arkadaşa aynı klimadan ama ASHA serisi 12000 ınverter klimada ses yok 20 metre kareyi 5 dakikada buza çeviriyor, hele en düşük fan hızında asla ses yok siz klimanız için servis çagırın bir sorun vardır mutlaka.
  • Marka ile ilğili sıkıntınızmı oldu acaba.Sonuçta klimada yeni bir oluşum.Merak ettimde.
    quote:

Orijinalden alıntı: egeloman

ser-kan55 markayı sevmiyorum, yoksa herhangi bir bilgim yok
  • Merhaba arkadaşlar evimde ısıtma amaçlı kullanmak üzere klima alıcam aşağıdaki modellerde karar kıldım aranızda kullanan yada bu modelleri öneren arkadaşım varsa yorumlarını bekliyorum.. teşekkürler

mitsubishi MSZ-FD35VABH

mitsubishi

http://www.mitsubishi.gen.tr/asp/show_stock.asp?product=MSZ-FD35VABH]mitsubishi

Boschbirde bu model var
    http://www.yokyokburada.com/index.php?page=products&mode=detail&p_id=380

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsalci -- 25 Ağustos 2009; 22:01:28 >

• herkese selamlar bende 65 m3 lük salonum için klima tavsiyesi istiyorum.yer istanbul maltepe,evim güneybatı,pencereler pvc çift camlı salon yazın sabahtan akşam 5 e kadar güneş görüyor,asıl amacım sogutma ama kombi yakmayacak kadar sıcak olan ara dönemlerde ısıtma içinde kullanacagım klimanın günlük çalışma zamanı günde 10 saati bulacak enerji tasarrufuna önem veriyorum daha az yakan bir klimaya 200-300 ytl fazla vermekten kaçınmam

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum konu hakkında bilğim sadece bu forumla sınırlı:))

tavsiyelerinizin yanına tahmini fiyatta yazarsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiiin -- 25 Ağustos 2009; 23:17:33 >
  • KLİMA ALACAK ARKADAŞLARDAN, MITSUBISHI ELECTRIC ALMAYI DÜŞÜNEN VARSA BU 2-3 GÜN İÇİNDE ÇÖZMELERİNİ TAVSİYE EDERİM.

YAZ SONU KAMPANYASI 28.08.2009 TARİHİNDE SONA ERİYOR VE SONRASINDA FİYATLAR BAYA Bİ ARTIYOR.

ÖRNEGİN :
    MSZ-GE35 (12.000 INVERTER): 2.785 TL / 12 AY
    MSZ-FD35 ( 12.000 INVERTER):3.495 TL / 12 AY
    MSH-GE35 ( 12.000 KLASİK ) : 1.815 TL / 12 AY GİBİ.

*(BİLGİ AMAÇLI YAZILMIŞTIR)
  • slm arkadaşlar. 17 m2 odama 12.000 lik klima almak istiyorum. Dün iklimsa ya gittim ve bana sigma klima önerdiler.Fiyatı 1.090.000 tl. ödemesi şubat ta başlayacak ve 12 taksit. klimayı isıtma ve yazın soğutma amaçlı alacağım. yaşadığım yer izmir ve evim arakat. İsteğim mitsubishi yada toshiba ama gücüm o kadarına yetmiyor şimdilik. Sigma ya pek güvenememedim ve araştırmak istedim. Kullananlar varsa lütfen yardım etsin. Şimdiden teşekkürler.
  • slm arkadaşlar. 17 m2 odama 12.000 lik klima almak istiyorum. Dün iklimsa ya gittim ve bana sigma klima önerdiler.Fiyatı 1.090.000 tl. ödemesi şubat ta başlayacak ve 12 taksit. klimayı isıtma ve yazın soğutma amaçlı alacağım. yaşadığım yer izmir ve evim arakat. İsteğim mitsubishi yada toshiba ama gücüm o kadarına yetmiyor şimdilik. Sigma ya pek güvenememedim ve araştırmak istedim. Kullananlar varsa lütfen yardım etsin. Şimdiden teşekkürler.

BU soruma cevap bekliyorum biraz acil lütfen arkadaşlar
  • MESAJIMI TEKRAR ETME ZORUNLULUGU HİSSETTİM :((
    quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

herkese selamlar bende 65 m3 lük salonum için klima tavsiyesi istiyorum.yer istanbul maltepe,evim güneybatı,pencereler pvc çift camlı salon yazın sabahtan akşam 5 e kadar güneş görüyor,asıl amacım sogutma ama kombi yakmayacak kadar sıcak olan ara dönemlerde ısıtma içinde kullanacagım klimanın günlük çalışma zamanı günde 10 saati bulacak enerji tasarrufuna önem veriyorum daha az yakan bir klimaya 200-300 ytl fazla vermekten kaçınmam

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum konu hakkında bilğim sadece bu forumla sınırlı:))

• Arkadaşım bu ürünü kimse tavsiye etmez zaten.İzmir klima cenneti bir yer 200 TL gibi bir rakam artı koysanız neler alırsınız.Birde Axess kampanyası sadece iklimsada değil bir çok axess üyesi işyerinde var.o paraya Airfel Artful serisi R410 A 12 lik klasikFiyatına oranla şahane klimayı alabilirsiniz mesela.
    quote:

Orijinalden alıntı: lady52

slm arkadaşlar. 17 m2 odama 12.000 lik klima almak istiyorum. Dün iklimsa ya gittim ve bana sigma klima önerdiler.Fiyatı 1.090.000 tl. ödemesi şubat ta başlayacak ve 12 taksit. klimayı isıtma ve yazın soğutma amaçlı alacağım. yaşadığım yer izmir ve evim arakat. İsteğim mitsubishi yada toshiba ama gücüm o kadarına yetmiyor şimdilik. Sigma ya pek güvenememedim ve araştırmak istedim. Kullananlar varsa lütfen yardım etsin. Şimdiden teşekkürler.

BU soruma cevap bekliyorum biraz acil lütfen arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: dominic

KLİMA ALACAK ARKADAŞLARDAN, MITSUBISHI ELECTRIC ALMAYI DÜŞÜNEN VARSA BU 2-3 GÜN İÇİNDE ÇÖZMELERİNİ TAVSİYE EDERİM.

YAZ SONU KAMPANYASI 28.08.2009 TARİHİNDE SONA ERİYOR VE SONRASINDA FİYATLAR BAYA Bİ ARTIYOR.

ÖRNEGİN :
    MSZ-GE35 (12.000 INVERTER): 2.785 TL / 12 AY
    MSZ-FD35 ( 12.000 INVERTER):3.495 TL / 12 AY
    MSH-GE35 ( 12.000 KLASİK ) : 1.815 TL / 12 AY GİBİ.

*(BİLGİ AMAÇLI YAZILMIŞTIR)

kaynak sağlam mı??
  • manas 35

ŞİMDİLİK KAMPANYA BİTİYO , AMA İLERLEYEN GÜNLERDE, MESELA KIŞA GİRERKEN TEKRAR KAMPANYA OLUR MU? O BELLİ DEĞİL TABİİ.
  • kimse yardımcı olmadı ama bu forumda yaptıgım araçtırmalar ışıgında airfel artful 12000 btu almaya karar verdim gedikgrossta
    908 ytl havale ile son bir uyarısı başka bir tavsiyesi olan var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

herkese selamlar bende 65 m3 lük salonum için klima tavsiyesi istiyorum.yer istanbul maltepe,evim güneybatı,pencereler pvc çift camlı salon yazın sabahtan akşam 5 e kadar güneş görüyor,asıl amacım sogutma ama kombi yakmayacak kadar sıcak olan ara dönemlerde ısıtma içinde kullanacagım klimanın günlük çalışma zamanı günde 10 saati bulacak enerji tasarrufuna önem veriyorum daha az yakan bir klimaya 200-300 ytl fazla vermekten kaçınmam

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.