Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Çakar Çakmaz Çakan Çakmak, Dilocrom Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.225
Cevap
328
Favori
3.175.240
Tıklama
Giriş
      477 Mesaj
      08 Şubat 2009 13:50:56
      24000 btu vestel sahibi olarak kesinlikle derim ki sakın ama sakın ha vestel almayın. aldıgımızdan beri sorun cıkardı. 2 kere degisti. sorunları bitmedi. su akıtır, sogutmaz, ısıtmaz. kendi kendine durur, stabil calısamaz. igrenc bi alet. bigun zevk icin sokup cekicle parcalayacagım!
      bu arada abim kampanyadan mitsubishi almıstı, alet 10 numara. hem de aldıgı fiyat bizim vestele kazıklandıgımız fiyat kadardı :((
      |
      |
      20 Şubat 2009 10:27:28
      sevgili klimart muhendislik,
      klima almaya karar verdiğimden, forumdaki önerilerinizi baştan sona okudum.
      bu konuda uzman olduğunuzu gördüm ve sizden yardım rica ediyorum.
      istanbul'da en üst kat apartman dairesinde oturuyorum,
      doğu cepheli 50m2 salon için yazları soğutma amaçlı kullanacağım klima arayışındayım.
      forumda okuduğum yorumlar daha çok mitsubishi,toshiba,vestel,arçelik marka ağırlıklı.
      carrier hakkında bir yoruma rastlayamadım. marka olarak önerir misiniz?
      salonuma carrier marka gold serisi 23000 btu/h soğutma kapasiteli inverter klima uygun mudur?
      montaj dahil 2950 fiyat istendi. bu iş için ayırdığım bütçe yaklaşık bu kadar zaten.
      yanıtınız için şimdiden teşekkürler.
      derya
      |
      |
    • 20 Şubat 2009 13:45:46
      carrier iyi bir markadır ve klima konusunda yılların deneyimi olan bir marka sizin seçmiş olduğunuz cihaz kapasite olarak size uygun olabilir yanlız dairenizde izalasyon (çatı ve duvarlarda) varmı bu önemli ve cihaz seçiminde kapasiteyi etkiler özellik olarak inverter olması iyi yanlız cop - eer değerleri biraz düşük cihaz soğutmada B ısıtmada ise C sınıfı enerji tüketimine sahip bunun dışında cihaz güzel. ayırmış olduğunuz bütçe ile isterseniz biraz daha verimli bir cihaz alabilirsiniz şuanda kampanyalar var örneğin bizde (mıtsubıshı electrıc) KDV bizden kampanyası ile fiyatlar %18 düşük buna benzer diğer markalardada var

quote:

Orjinalden alıntı: limbus32

sevgili klimart muhendislik,
      klima almaya karar verdiğimden, forumdaki önerilerinizi baştan sona okudum.
      bu konuda uzman olduğunuzu gördüm ve sizden yardım rica ediyorum.
      istanbul'da en üst kat apartman dairesinde oturuyorum,
      doğu cepheli 50m2 salon için yazları soğutma amaçlı kullanacağım klima arayışındayım.
      forumda okuduğum yorumlar daha çok mitsubishi,toshiba,vestel,arçelik marka ağırlıklı.
      carrier hakkında bir yoruma rastlayamadım. marka olarak önerir misiniz?
      salonuma carrier marka gold serisi 23000 btu/h soğutma kapasiteli inverter klima uygun mudur?
      montaj dahil 2950 fiyat istendi. bu iş için ayırdığım bütçe yaklaşık bu kadar zaten.
      yanıtınız için şimdiden teşekkürler.
      derya

|
      |

• Teğmen
      141 Mesaj
      21 Şubat 2009 15:27:06
      Merhaba arkadaşlar, çok klasik olacak ama benim de yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım var. Aklımda 12000 btu'luk Bosch var yeterli olur mu?

- Sadece soğutma amaçlı
      - 25 m2'lik bir salon
      - bir cephesi yazın boydan boya çok güneş alıyor
      - yalıtım yok
      - Bütçe max 1100 TL civarı
      - Mekan: İzmir

Herkese ilgisi için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofear4835 -- 21 Şubat 2009; 15:27:23 >
      |
      |
      21 Şubat 2009 16:52:56
      Birkaç gün içerisinde oturma odam için klima almayı düşünüyorum. ve araştırmalarım sonucunda seçeneklerimi 2 ye düşürmüş bulunmaktayım. Birtanesi ZIBRO S2035, diğeri ise DAIKIN Deluxe New FTX35GV. Sorduğum mağazadaki yetkili ikisininde fiyatlarını aynı verdi.

İkisi arasında bir değerlendirme yaptığımda Daikin'ın marka değerinin yüksek olması ve hareket algılayıcıya sahip olması göze çarpıyor. Zibro'da ise 5 yıl komple garantisinin olması, ısıtma ve soğutma veriminin Daikin'a göre daha yüksek olması Zibro'yu daha tercih edilebilir kılıyor. Gerçi "eurovent" sitesinde Zibro markasına rastlayamadım ve katalogda vaadettiği verim değerlerini kontrol edemedim. Ama Daikin'ın katalogda verdiği değerler ile eurovent'te bulunan değerlerin birbirlerini tuttuğunu gördüm.

Hangisini seçmeliyim?
      |
      |
      21 Şubat 2009 19:21:45
      quote:

Orjinalden alıntı: pekitkan

Birkaç gün içerisinde oturma odam için klima almayı düşünüyorum. ve araştırmalarım sonucunda seçeneklerimi 2 ye düşürmüş bulunmaktayım. Birtanesi ZIBRO S2035, diğeri ise DAIKIN Deluxe New FTX35GV. Sorduğum mağazadaki yetkili ikisininde fiyatlarını aynı verdi.

İkisi arasında bir değerlendirme yaptığımda Daikin'ın marka değerinin yüksek olması ve hareket algılayıcıya sahip olması göze çarpıyor. Zibro'da ise 5 yıl komple garantisinin olması, ısıtma ve soğutma veriminin Daikin'a göre daha yüksek olması Zibro'yu daha tercih edilebilir kılıyor. Gerçi "eurovent" sitesinde Zibro markasına rastlayamadım ve katalogda vaadettiği verim değerlerini kontrol edemedim. Ama Daikin'ın katalogda verdiği değerler ile eurovent'te bulunan değerlerin birbirlerini tuttuğunu gördüm.

Hangisini seçmeliyim?

Arkadaşım fiyat ve ödeme seçeneği hakkında bilgi verebilir misin?
      |
      |

• Teğmen
      133 Mesaj
      21 Şubat 2009 20:10:39
      quote:

Orjinalden alıntı: Mr. Elektronic

2.100 TL / 10 ay gibi bir fiyat verildi. Sizce nasıl?
      |
      |
      21 Şubat 2009 20:45:43
      bu arkadaşımın dediklerine katılıyorum yanlız biraz daha işini kolaylaştırayım diye yazıyorum. problem yaşamadan kaliteli bir cihaz istiyorsan 1.tercih mitsubishi electric 2. tercih daikin 3. tercih toshiba
      ama sen genede bu cihazların eer , cop , ses seviyeleri ve enerji sarfiyatlarını karşılaştırarak seçersen pişman olmassın.

quote:

Orjinalden alıntı: sakkin

Bak dostum beni iyi dinle. Almışken iyi birşey al. Ben aldım geçen senelerde ve araştırdım.On tane klima markası var. fuji elektirk-fujitsu-general,( bu üçü aynı fabrikanın) Mitusbishı,daikın,toshıba,sharp,alarko(carrier),panasonic,hitachi
      eger bunlardan alırsan yaz-kış problemin olmaz. Diğerlerine gelince AZ PARA=AZ HİZMET .Yazın problem değil ama kışın ısıtmıyorlar. arızaları cabası. Zaten gir şikatvar sitesine anlarsın. Evet bunlar biraz pahalı ama geçen seneler nazaran fiaytlar iyi. Al bitane bunlardan bak keyfine. Sonradan ucuz alıp kafayı yeme. Parayı sokaktan bulmuyoruz.
      Ben Fujı elektirik almıştım arkadaşım vardıda. Ama dediğim gibi bu on markanın kalitesi aynı sadece fabrikaraları ve servisleri farklı. benden sana tavsiye...........
      |
      |

• Teğmen
      133 Mesaj
      21 Şubat 2009 21:28:06
      quote:

Hangisini seçmeliyim?

Yok mu fikri olan?
      |
      |

• Teğmen
      141 Mesaj
      21 Şubat 2009 21:59:32
      Merhaba arkadaşlar, çok klasik olacak ama benim de yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım var. Aklımda 12000 btu'luk Bosch var yeterli olur mu?

- Sadece soğutma amaçlı
      - 25 m2'lik bir salon
      - bir cephesi yazın boydan boya çok güneş alıyor
      - yalıtım yok
      - Bütçe max 1100 TL civarı
      - Mekan: İzmir

Herkese ilgisi için şimdiden teşekkürler.
      |
      |
      21 Şubat 2009 22:13:25
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Mr. Elektronic

2.100 TL / 10 ay gibi bir fiyat verildi. Sizce nasıl?

Nakit alımlarda daikin için 1850 Tl gibi fiyat aldım. Bende almayı düşünüyorum.
      |
      |
      22 Şubat 2009 13:04:00
      sevgili klimartmühandislik toshiba skvr 13 daisaikai inverter alıcam ama mitsubishi electric arsında kaldım ha bi de bu fujitsu... napalım acaba?
      |
      |
    • 23 Şubat 2009 10:48:25
      fujitsunun son cihazlarını bilmiyorum ama japon cihazlarını herzaman tavsiye ederim beni hiç yanılttığı olmamıştır. almayı düşündüğünüz modelleri karşılaştırmanızı tavsiye ederim bu üç markada kaliteli cihazlar üretir değerleri karşılaştırırsanız daha iyi sonuç elde edersiniz. benim markamda (mitsubishi electric) en iyi seri MSZ-FD serisi ve MSZ-GE yeni seri klimalardır
      quote:

Orjinalden alıntı: goalya

sevgili klimartmühandislik toshiba skvr 13 daisaikai inverter alıcam ama mitsubishi electric arsında kaldım ha bi de bu fujitsu... napalım acaba?
      |
      |
      23 Şubat 2009 13:23:42
      fujitsu üretimi Çindir.
      |
      |
      23 Şubat 2009 13:25:52
      Tek Japon Klima ZİBRO dur.
      |
      |
      26 Şubat 2009 21:15:52
      klima almayı düşünüyorum.lütfen bana bi tavsiye de bulunun. 2 haftadır araştırıyorum sharp ve hitachi marka klimalardan verim alacığımı düşndüm.ısıtma ve soğutma için kullanacağım.teşekkürler
      |
      |
    • 27 Şubat 2009 10:43:08
      sharplar güzel cihazlardır tavsiye ederim kaç m2 alan için ona göre bir karşılaştırma yapılırsa daha iyi olur
      quote:

Orjinalden alıntı: ysmnysf

klima almayı düşünüyorum.lütfen bana bi tavsiye de bulunun. 2 haftadır araştırıyorum sharp ve hitachi marka klimalardan verim alacığımı düşndüm.ısıtma ve soğutma için kullanacağım.teşekkürler
      |
      |
      27 Şubat 2009 12:27:23
      odamız 24 m2 civarında.sharp için inverter olmayan modeli 1640 ytl hitachi için de yine inverter olmayan modeli 1250 ytl.fiyat farkı az değil ama sonradan keşke dememk için iyi olanı tercih etmek istiyorum.servis olanakları bakımından düşündüğümde acaba hangisini tercih etmeliyim.ikisi içinde garanti süresi içinde arıza çıkarmadığını öğrendim . yani önemli olan garanti sonrası.servis ağı ve ilgisi,yedek parçası.bize hitachi öneren arkadaşımız sharpın fabrikasının kapandığını söledi.yedek parça bulma konusunda zorluk çekilebilir dedi. ama sharp daki özellikler daha cazip geliyor.bir de hitachi sharp dan daha sesli çalışıyormuş.yine de benim için önemli olan servis ağı ve yedek parça.

ne önerirsiniz???
      |
      |
      28 Şubat 2009 00:58:52
      Sharp ın kapandığını sanmam . ses durumuna gelince sharpta hitachiden aşağıdır ama çok aşağı değildir. şunuda bilin hitachinin düz kliması r22 gazlıdır ille kötü demek değildir ama ilerde bulunmıyacak bir gaz nerden baksanız gene 20 yıllık ömrü vardır türkiye için zira almanya bile 2050 yılına kadar bu gazı ama azaltıp üretmek ama bulundurmak konusunda bir karara imza attığını forumda okumuştum. ben bu forumdan aldığım bilgilere dayanarak yazıyorum. klimacı arkadaşlar sağolsun hepsini zaman zaman rahatsız etmişimdir. pm vs. hitachi klimanın en büyük özelliklerinden biride ısıtmada ağız çıkış sıcaklığının yüksek olduğu özelliğini forumu araştırırsanız rastlarsınız. bende ille inverter alın demiyorum inverter klimalar konfor özelliğiyle evet iyi belli bir derecede durmadan çalışıp ısıyı sabit tutarlar. bu esnada bir soba sıcaklığı alamazsınız. sıcağı çok seviyorsanıuz. ama üşümezsinizde. düz klimalar sa soba sıcaklığı gibi ısı verir. ben her ikisinide kullandığım için kullnıcı tecrübeme dayanıp söylüyorum yanı sıra forumda bu bilgiler var art sry ve dominik arkadaşlarımızda sıkça söz etmişler . kullanıcı olarakta kendimi örenek gösterdim kafanıza hangisi yatıryorsa onu alın.

quote:

Orjinalden alıntı: ysmnysf

odamız 24 m2 civarında.sharp için inverter olmayan modeli 1640 ytl hitachi için de yine inverter olmayan modeli 1250 ytl.fiyat farkı az değil ama sonradan keşke dememk için iyi olanı tercih etmek istiyorum.servis olanakları bakımından düşündüğümde acaba hangisini tercih etmeliyim.ikisi içinde garanti süresi içinde arıza çıkarmadığını öğrendim . yani önemli olan garanti sonrası.servis ağı ve ilgisi,yedek parçası.bize hitachi öneren arkadaşımız sharpın fabrikasının kapandığını söledi.yedek parça bulma konusunda zorluk çekilebilir dedi. ama sharp daki özellikler daha cazip geliyor.bir de hitachi sharp dan daha sesli çalışıyormuş.yine de benim için önemli olan servis ağı ve yedek parça.

ne önerirsiniz???
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Çavuş
      51 Mesaj
      28 Şubat 2009 11:50:50
      SELAM ARKADAŞLAR BEN 01.10.2007 TARİDE UZUN SÜRE ARAŞTIRMA YAPTIKTAN SONRA PANASONIC CS-E9GKEW İNVERTER MODELİNİ ALDIM FİLİTRE SİSTEMİNİN EN İYİSİ OLDUĞUNU (3 TİRİLYON NEGATİF İON) HAVA KALİTESİNİ ÖLÇEN SENSÖR GİBİ BİR ÇOK ÖZELLİĞİ VAR ONUN İÇİN PANASONIC DE KARAR KILDIM KLİMAYI ALDIKTAN SONRA MONTAJDA HATA OLARAK PROBLEM YAŞADIM PANATEK FİRMASINI ARADIM VE BENİMLE HİÇ İLGİLENMEDİLER 1 YILDIR FAN MOTORUNDA PROBLEM VAR SESLİ ÇALIŞIYOR AMA HİÇ İLGİLENMEDİLER BU MODEL PANASONIC MARKA KLİMALARIN EN DÜŞÜK MODELİ DİĞER MODELLERİNİ GETİRMİYORLAR CS-HE09 GİBİ -20 DERECE ISITMA 22.300 ISITMA MÜKEMMEL AMA TÜRKİYE DE SERVİS PROBLEMİ VAR AGABEYİMDE DAIKIN URURU SARARA 9500 VAR TEK KELİME İLE MÜKEMMEL.DIŞ HAVA -2 DERECE 57 DERECE ÜFLÜYOR ÇOK SESSİZ YİGENİMDE MSZ-FD25 VAH ODA ÇOK GÜZEL 50 TLYE ISINIYOR KLİMASIRALAMASI DAIKIN URURU SARARA MITSUBISHI ELECTRIC FD25 VABH TOSHIBA SÜPER DAİSEİKAİ AMA EN UCUZU ŞU AN KANPANYALI FD25 VABH(-25)ISITMA MÜTÜŞ BİR CİHAZ COP 5.33 25-30 METRE KARE İZOLASYONLU BİR ODAYI AYDA 50 TL YE ISITIR.FİLİTRE SİSTEMİ EN İYİSİ.BENİM PANASONIC ODAM İZOLASYONLU AYDA 40-50-60 TL YAKTI ARALIK-OCAK-ŞUBAT 2 DERCEDE 55.7 -2 DERECEDE 52 DERECE ÜFLÜYOR.-5 DERCEYE KADAR ÇALIŞABİLİYOR (BANA -15 DEMİŞLERDİ AMA)
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
Blogio
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,305
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.