Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.053
Tıklama
Giriş
    4174 Mesaj
    Limitlerini zorlayip MZS - GC35 invter almani tavsiye ederim. Bence MZS GC35 VA ve MSH GA25 var aralarindaki fark bariz fark ediliyor. Ses olsun konfor olsun ve enerji harcama olsun. GC modelleri HC modellerinden daha ustundur

quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-HC35VA INVERTER DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA
    bunu mu yoksa
    MITSUBISHI ELECTRIC MSH-GA35VB 11950 BTU/h DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA
    bunu mu tavsiye edersiniz?
    Aslında ilki inverter olmasınıa göre bazı filtreler yok malesef.
    Kararsızım ikisi arasında fikir verirseniz sevinirim
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Evet arkadaslar; bir kaç gün önce almama ragmen size edindigim bilgileri ileteyim istedim...

Oncelikle Adana da ikamet ettigimi belirtmek isterim.Şuan burada havalar cok soguk eksinin altinda...Yaz aylarini da soylememe gerek yok sanirim :)

Mitsubishi Electric G-Inverter'in Isıtması mukemmel diyebilirim.Cok memnunum.shortla atletle dolaşın oda da..o derece yani..Kesinlikle tavsiye ederim..Cokta sessiz...Ben memnunum...Parasini hak ediyor...
    |
    |
    arkadaş fuji elektrik rsa12 inverter modeli için türkçe kullanma kılavuzu arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    |
    |
    |
    |

Arkadaşlar ben Fujitsu, Fuji Elektrik ve General marka klimaları aynı fabrikada üretiliyor diye biliyorum. Teknik değerlere baktığınızda da birebir aynı değerler vardı diye hatırlıyorum. Ama emin değilim. Bu konuda doğru ve net bilgisi olan arkadaşlardan açıklama rica ediyorum.
    |
    |
    saydığın üç markada Fujitsu General Ltd. Co. şirketine aittir. Merkezi Kawasaki Japonya'dır. Çin ve Tayland' daki kendi fabrikalarında üretimi yapar. Teknik değerler bakımından Fujitsu ve General aynıdır. Ama Fuji Elektrik değildir. Ürün çeşitliliği açısındanda en fazla ürün yelpazesi Fujitsu' dadır. Mesela bir çok modeli General de yoktur.Sonra General, en sonda Fuji Electric gelir.
    Çok daha detaylı bilgiler öğrenmek isterseniz üç ürününde web sitelerini ziyaret edebilirisiniz.

Fujitsu içinwww.abkaygroup.com
    Fuji Electric içinwww.severklima.com
    General içinse biraz erken şu aralar, çünkü Genç Enerji firması getiriyordu ama Nisandan sonra İklimsa' da olacak.

Saygılarımla

quote:

Orjinalden alıntı: Egé

Merhaba,

Arkadaşlar ben Fujitsu, Fuji Elektrik ve General marka klimaları aynı fabrikada üretiliyor diye biliyorum. Teknik değerlere baktığınızda da birebir aynı değerler vardı diye hatırlıyorum. Ama emin değilim. Bu konuda doğru ve net bilgisi olan arkadaşlardan açıklama rica ediyorum.
    |
    |

• Teğmen
    149 Mesaj
    sayın cumhur bey 12 lik inverter fujitsunun türkçe kullanma kılavuzu varsa onu alayım bari çünkü bir birinin aynı.
    |
    |
    forumun bir kısmını okumuş biri olarak şunu sormak istiyorum kısa diyebileceğimiz bir araştırma sonunda diamond elektrik 12 btu klima aldım. iki modeli var dendi ledli olmayanını aldım. alma sebebim ise dış ünite mitsubishi elektrik ile aynı kalite dendi Allah Allah dedim. yan ürünü olmasın dedim hayır teknik özellikleri aynı inanın dediler. yorulmuştuk aynı olmasada iyi diye satın aldık. ort. 25 m² salon batı cephe. sadece şikayetimiz üflemesi biraz düşük geldi. ama ısıtıyor arkadaşlardan ricam teknik veri olarak cop değeri enerji tüketimi vb değerlerini karşılaştırabilirlermi telefonda R410 modeli dendi broşurüne bakmadım. enerji tüketimi ısıtmada 1140 kw olması lazım. gerçektende mitsubishinin herhangi bir 12 btu kliması ile karşılaştırılabilirmi rakamlarla cevap arıyorum zaten olmadı mitsubishi klimaya gidip 12 btu en uygun klimaının teknik verilerini isteyeceğim hayret ettiğim bir şey daha var, nasıl oluyorda insanlar rahatça aynısı hiç bir farkı yok diyebiliyorlar A enerji olmayan klimaları bile A sınıfı deyip satıyorlarmış neyse... saygılarımla önder
    |
    |

• Teğmen
    157 Mesaj
    http://www.ekotekklima.com/antalya-klima/images/stories/ekotek/xv410/xvteknik.jpg
    diamond klimanın linktede anlaşılacağı üzere cop değeri 3,61 ısıtmada 14000 btu 1130 w soğutmada 12000 btu 1090 w 11,3.23 EER değeri çalışabilecek ortama alanı 18-26 yükseklik 3 m

teknik olarak nasıl sizce ?
    üflemesi hariç şu ana kadar memnunum ama daha elektrik faturası gelmedi.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: okucukank

forumun bir kısmını okumuş biri olarak şunu sormak istiyorum kısa diyebileceğimiz bir araştırma sonunda diamond elektrik 12 btu klima aldım. iki modeli var dendi ledli olmayanını aldım. alma sebebim ise dış ünite mitsubishi elektrik ile aynı kalite dendi Allah Allah dedim. yan ürünü olmasın dedim hayır teknik özellikleri aynı inanın dediler. yorulmuştuk aynı olmasada iyi diye satın aldık. ort. 25 m² salon batı cephe. sadece şikayetimiz üflemesi biraz düşük geldi. ama ısıtıyor arkadaşlardan ricam teknik veri olarak cop değeri enerji tüketimi vb değerlerini karşılaştırabilirlermi telefonda R410 modeli dendi broşurüne bakmadım. enerji tüketimi ısıtmada 1140 kw olması lazım. gerçektende mitsubishinin herhangi bir 12 btu kliması ile karşılaştırılabilirmi rakamlarla cevap arıyorum zaten olmadı mitsubishi klimaya gidip 12 btu en uygun klimaının teknik verilerini isteyeceğim hayret ettiğim bir şey daha var, nasıl oluyorda insanlar rahatça aynısı hiç bir farkı yok diyebiliyorlar A enerji olmayan klimaları bile A sınıfı deyip satıyorlarmış neyse... saygılarımla önder

Resmini koyun buraya yada cihazın üzerindeki kodu yazın size ne olduğunu söyleyelim.Ayrıca Diamond kalitelidir ve Antalya nın malıdır.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: Egé

Merhaba,

Aralarında hiçbir fark yoktur.Aynı banttan çıkar.Sadece ithaltçıları farklıdır.Birde ürün yelpazesi ithalatçının getirdiğine paralel olarak değişiebilir.Zaten birine kötü diyen kendinede kötülük yapmış olur.
    |
    |

syn.mbirol yukardaki linkte resmi var. cihaz üzerinde DSH 12 XV DUH 12 XV yazılı.
    benim merak ettiğim konu Mitsubishi elektriğin klasik 12 lik klimasına göre enerji tüketimi açısından ne kadar fark var. çünkü cihazı satarken Mitsubishi ile aynı ben yan ürünümü dememe rağmen hayır aynısı dediler.

netice olarak bize üfleme hızı zayıf geldi filtrelerininde mitsubishi kadar iyi olduğuna inanmıyorum. başka ne gibi - + lar var bilemiyorum.
    saygılarımla.
    |
    |

• Yüzbaşı
    316 Mesaj
    Klima ile ilgilenen arkadaşlar klima forumlarının eski durumuna dönmesi talebindeyim klima soğutma ve ıstma sitemleri konuyu çok karıştırdı nedersiniz.. üst konu başlığında sayın signore arkadaşımızada belirttim durumu..
    |
    |

EN VUKUAT HİLMİ
  • Teğmen
    113 Mesaj
    Değerli arkadaşım, bana nail adresinizi verirseniz hemen göndereyim.

Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: enjoy46

sayın cumhur bey 12 lik inverter fujitsunun türkçe kullanma kılavuzu varsa onu alayım bari çünkü bir birinin aynı.
    |
    |

http://www.ekotekklima.com/antalya-klima/urun-yelpaze/diamond/duvar-tip-split-klima/xv-serisi-a-enerji.html

syn.mbirol yukardaki linkte resmi var. cihaz üzerinde DSH 12 XV DUH 12 XV yazılı.
    benim merak ettiğim konu Mitsubishi elektriğin klasik 12 lik klimasına göre enerji tüketimi açısından ne kadar fark var. çünkü cihazı satarken Mitsubishi ile aynı ben yan ürünümü dememe rağmen hayır aynısı dediler.

netice olarak bize üfleme hızı zayıf geldi filtrelerininde mitsubishi kadar iyi olduğuna inanmıyorum. başka ne gibi - + lar var bilemiyorum.
    saygılarımla.

Bu ürün yeni seri,410 gazlı vede Midea nın üretimidir.Gerçek A sınıfı üründür.Kaliteli bir cihaz.Zaten Eski seri Diamond Elc. üreten Hualing fabrikayıda Midea satın aldı.Bu serilerin Mit.Elec. ile bir ilgisi yok.Eski seriler Mit.Elec.NV serileri ile aynı üretimdi.Şimdikiler tamamen Midea ürünleri ama üst sınıf ürünlerdir.
    |
    |

• Teğmen
    157 Mesaj
    Peki enerji tüketimi açısından 12 lik klasik mitsubishi klima ile karşılaştırabilirmiyiz. diamondun cop değeri 3,61 görünüyor ne dersiniz.? ayrıca cevabınız için teşekkür ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

http://www.ekotekklima.com/antalya-klima/urun-yelpaze/diamond/duvar-tip-split-klima/xv-serisi-a-enerji.html

saygılarımla.

Bu ürün yeni seri,410 gazlı vede Midea nın üretimidir.Gerçek A sınıfı üründür.Kaliteli bir cihaz.Zaten Eski seri Diamond Elc. üreten Hualing fabrikayıda Midea satın aldı.Bu serilerin Mit.Elec. ile bir ilgisi yok.Eski seriler Mit.Elec.NV serileri ile aynı üretimdi.Şimdikiler tamamen Midea ürünleri ama üst sınıf ürünlerdir.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    Mitsubishi Elec. klasik model ile arasında bir tüketim farkı olmaz.Mit.Elec 12lik klasikte zaten COP degeri aynı %1-2 fark etse bile kayda deymez.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

saygılarımla.

|
    |

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,489
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.