Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (260. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Dilaver AYDIN

Bosh un yeni kliimalarına baktım, gaz sistemlerini değiştirmişler, r410 a çevirmişler, ayrıca ben inverter modeline bakmıştım, acaba bunlar da eski bosh klimalar gibi ısıtma da sorun çıkarır mı, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Bencede bulaşmayın o paralara Hıtachı inverter rahatlıkla alırsınız.
  • Teşekkürler, bende eski klimalarını bildiğim için tereddütte kaldım, dediğiniz gibi hiç bulaşmıyayım, artık gidip samsun dan toshiba almayı düşünüyorum o zaman.
  • teşekkür ederim .. sayın girayhan1 dostum

quote:

Orjinalden alıntı: girayhan1

hiç kafan karışmasın kardeş direk git al iklimsacıları dahi dinleme al taktır keyfini sür sonrada bana du edersin.Çok bilmişlerin sözlerine sakın kanma ben başta kandım geri iade edene kadar rezil oldum.O yüzden hiç kafanı yorma fiyatta uygun git al kardeş
  • sayın göktuğ bey bu cevabınız neye işaret ediyor . açıklaması olmasa yazmazdınız her halde ? bi açıklayın bakalım nedir bu gevreklerin manası faydalanalım bizde.

quote:

Orjinalden alıntı: göktuğ_ölmez

herkes 24 lük alsın sorun olmaz

• İzmirde Yaşıyorum.23 m2 lik bir salonum var.Alarko Carrier 53HSR018 modelini almayı düşünüyorum.enerji sınıfını da bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKartal_93

İzmirde Yaşıyorum.23 m2 lik bir salonum var.Alarko Carrier 53HSR018 modelini almayı düşünüyorum.enerji sınıfını da bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

İzmir iseniz o paralara daha kaliteli ürünler alabilirsiniz.Zibro yu,ve Hıtachi yi araştırın.Carrier fason üretimdir.
  • Merhaba arkadaşlar Arçelik 24040 ın ısıtma performansını bilen var mı?Bu seriyi çok övüyorlar ama özellikle ısıtma performansını merak ediyorum.Cevaplandırırsanız sevinirim.
  • Arcelik beko vestel klima markalarını duydukça sinir oluyorum.Ne işin var kardeşim çin malının en adisi klimalarla.Adamlar çinde yaptırması yetmiyormuş gibi birde çinde en adi işçilik ve malzemeyle Türk milletine kazık atıyolar.Almayın kardeşim almayın
  • girayhan1 kardeş bende tavsiyeler üzerine bugün MITSUBISHI SRK71ZES1 Inverter Duvar Tipi Split Klima 24 btu ALDIM salon 37 m. daha çok ısıtma amaçlı kullanacam kısmetse yarın montaj bakalım nasıl ısıtacak bide bizim burda elekrik çok sık gidip geliyor şu regulatör den bahsettiniz nasıl yapabilirim tavsiyeniz nedir. evde birçok alet voltaj yüzünden bozuldu. teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: semihsentürk

girayhan1 kardeş bende tavsiyeler üzerine bugün MITSUBISHI SRK71ZES1 Inverter Duvar Tipi Split Klima 24 btu ALDIM salon 37 m. daha çok ısıtma amaçlı kullanacam kısmetse yarın montaj bakalım nasıl ısıtacak bide bizim burda elekrik çok sık gidip geliyor şu regulatör den bahsettiniz nasıl yapabilirim tavsiyeniz nedir. evde birçok alet voltaj yüzünden bozuldu. teşekkürler.

Kardeş öncelikle hayırlı olsun uzun seneler memnuniyetle kullanırsınız bence.Ancak evindeki voltaj problemi klimanın çalışmasını çok kötü etkiler.Klasik bir klimayı etkilemesiden cok dahafazlaetkilenir senin .nverter cihazlar.İnverter cihazlar özellikle cok stabil voltaj isterler 220 v.Ben bu amaçla 10 kva lık bir regülatör aldım.Aşagıya bina girişine elektrik saatinin oraya bağladım.Şu anda evimde hep voltaj 220.Klimayı daha verimli kullanmak için almıştım regülatörü ancak tüm elektrikli aletler için oldua önemliymişaslında .Özelliklede plazma tv buzdolabı falan.Ben ürünü 2.el olarak aldım dayım oğlundan 500 ytl ye.Sıfırıda 850-900idi ben sormuştum.Am aalmışken gücünüz yeterse 15 kva alık alın.10 kva lık küçük demiyoruım ama tam sınırda bir rakam.Yani evdeki mevcut tüm elektrikli aletleri çalıştırırsanız 10 kva kaldırmaz.Tabi evdeki tüm elektrikli aletlerin hemen hemen aynı anda çalışma ihtimalleride çok azdır.Bu arad ne kadara aldın klimayı kardeş peşinmi taksitlimi aldın vs vs.....

• quote:

Orjinalden alıntı: girayhan1

quote:

Orjinalden alıntı: semihsentürk

girayhan1 kardeş bende tavsiyeler üzerine bugün MITSUBISHI SRK71ZES1 Inverter Duvar Tipi Split Klima 24 btu ALDIM salon 37 m. daha çok ısıtma amaçlı kullanacam kısmetse yarın montaj bakalım nasıl ısıtacak bide bizim burda elekrik çok sık gidip geliyor şu regulatör den bahsettiniz nasıl yapabilirim tavsiyeniz nedir. evde birçok alet voltaj yüzünden bozuldu. teşekkürler.

Kardeş öncelikle hayırlı olsun uzun seneler memnuniyetle kullanırsınız bence.Ancak evindeki voltaj problemi klimanın çalışmasını çok kötü etkiler.Klasik bir klimayı etkilemesiden cok dahafazlaetkilenir senin .nverter cihazlar.İnverter cihazlar özellikle cok stabil voltaj isterler 220 v.Ben bu amaçla 10 kva lık bir regülatör aldım.Aşagıya bina girişine elektrik saatinin oraya bağladım.Şu anda evimde hep voltaj 220.Klimayı daha verimli kullanmak için almıştım regülatörü ancak tüm elektrikli aletler için oldua önemliymişaslında .Özelliklede plazma tv buzdolabı falan.Ben ürünü 2.el olarak aldım dayım oğlundan 500 ytl ye.Sıfırıda 850-900idi ben sormuştum.Am aalmışken gücünüz yeterse 15 kva alık alın.10 kva lık küçük demiyoruım ama tam sınırda bir rakam.Yani evdeki mevcut tüm elektrikli aletleri çalıştırırsanız 10 kva kaldırmaz.Tabi evdeki tüm elektrikli aletlerin hemen hemen aynı anda çalışma ihtimalleride çok azdır.Bu arad ne kadara aldın klimayı kardeş peşinmi taksitlimi aldın vs vs.....

kardeş öncelikle ilgin için çok teşekkürler 2400 vadeli 12 aya böldüm (200 ytl aylık) kampanyanın son gününde yakaladım iyi yaptımmı bilmiyorum 37m yi acaba ısıtacakmı bakacaz bide bana tavsiyen varmı kullanmada yada montajda yarın takılacak pek anlamıyorum vakum gaz vs. diyorlar iklimsaya güveniyorum yarın görecez.

• Seçimin güzel.Yani daikin alamadıktan sonra alınabilecek e3n iyi cihazlardan biri .(Tabi daikin 1 numara):öncelikle voltaj sorunun pek yok ise boşu boşuna regülatöre para verme.kulanıma gelince odayı yazın ne cok soğuk kışında n ecok sıcak olarak ayarlayacaksınız.Montaj sırasında borulama mutlaka trek parça olsun.Ekli boru kabul etme.Ondan sonrada keyfini sür hayırlı olsun
  • OOOF OFFFFF !!!!!! ne yapacağımı iyice şaşırdım. ilk önce klima almaya karar verdik.Ama düşündükçe doğalgaz daha mı avantajlıdır.tabi klima alinca 2 tane odaya alıcaz klimanın bir tanesi saatte 765 ötekisi ise 840 w (isitma kapasitesi)yakıyor. ama doğalgaz ne kadar yakıyor bilmiyorum.hangisi daha avantıjlıdır yardımcı olursanız sevinirim zaten evimiz 85 m2
  • klima ile ısınmak doğalgaza göre hiç bir zaman alternatif olamaz.Ancak klimayı ısıtmada destek olarak kullanabilirsiniz.
  • Selam,2 sene önce klima araştırması yapmıştım forumdaki sorumu güncellemek istiyorum.
    İzmir,Gaziemirdeyim,Zemin kat,25m2 salon,hole açılan bölümde kapı yok perde var,2 yaşında çocukla beraber 3 kişiyiz, yerler halı,camlar tek ancak çift cam yaptırmayı düşünüyorum. Günlük kullanım ortalama 5-6 saat ve ,tahminen 4 ay kış 2 ay yaz kullanılır sanıyorum.Aklımdaki markalar mitsubishi electric ya da heavy,toshiba(,belki arçelik beko,vestel seçenekleri)2 sene önce tanınmış markalardan 2-3 tanesine keşif yaptırdım,dikkatimi çeken nokta hemen hepsi btu lar farklı olmasa da klima için farklı konumlar önerdiler ve sadece biri keşif fişi verdi.
    Temel sorular şöyle;
    1-Burası için kaç btu ve hangi güncel model marka uygun?
    2-İç ünitenin ve dış ünitenin konacağı yer neresi olmalı?(Resimde görülen balkon binanın dış cephesiyle bütünleşik düşünülmeli)
    3-Sizce almışken en kaliteli olanlarda birini mi seçmeli,yoksa orta seviye bir model mi bakmalıyım?
    Bütçe1000-2000tl arası olabilir,benim fikrim 1000 tl cıvarı orta kalite bir model alıp artanı yalıtım veya çift cam için ayırmak.
    Bu konuda düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim ,teşekkürler..

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hipokrat -- 20 Eylül 2008; 3:55:56 >

• Tüm forumun ve islam aleminin Ramazan bayramı mübarek olsun.
  • İyi bayramlar arkadaşlar. Samsun Bafra'da 20 metrekarelik odama özellikle ısınmak için, kışın soğuk günlerinde bile sorunsuzca çalışabilecek (mesela defrost yapmadan) bi klima bakıyorum. Enerji tasarrufu için inverter olsun diyorum. Şu klimayı düşünüyorum:
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC25VA INVERTER DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA (Fiyat 1860 YTL 12 taksit)
    Fakat çok önemli bi sorunum var. Maalesef Bafra'da mitsubishi, toshiba, daikin gibi süper klimaların SERVİSİ YOK!!!
    Arçelik, vestel, bosch, siemens, lg-beko, airfel gibi ikinci sınıf diyebileceğimiz klimaların servisi var. Almayı düşündüğüm Mitsubishinin Samsun'da servisi var, oradan gelip ücretsiz montaj da yaparız dediler ama ileride bi sorun çıkınca yani servise ihtiyacım olunca ne olacak?
    Şimdi sorum şu:
    Yine de mitsubishi mi alayım?
    Yoksa Arçelik, vestel, bosch, siemens, lg-beko, airfel gibi klimalardan mı alayım? Arçelik, vestel, bosch, siemens, lg-beko, airfel gibi klimalardan hangisi en alınabiliri, en iyisi sizce?
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliduman55 -- 2 Ekim 2008; 14:33:50 >

• Arkadaşım yazını okudum ve yardımcı olmak istedim.Bahsettiğiniz MSZ-HC25VA klima 12 taksit 1500 ytl gibi bir fiyata alınabilir.Size söylenen fiyat gerçektende çok yüksek.Birde 20 metrekare odanıza 12000 btu bir klima almanızı öneririm.O nun fiyatıda size söylenen fiyatla aşağı yukarı aynıdır.Marka olayına gelirsek zaten mitsubishi gibi kaliteli bir klima ile servis ,arıza sorunu yaşamassınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cool82

Arkadaşım yazını okudum ve yardımcı olmak istedim.Bahsettiğiniz MSZ-HC25VA klima 12 taksit 1500 ytl gibi bir fiyata alınabilir.Size söylenen fiyat gerçektende çok yüksek.Birde 20 metrekare odanıza 12000 btu bir klima almanızı öneririm.O nun fiyatıda size söylenen fiyatla aşağı yukarı aynıdır.Marka olayına gelirsek zaten mitsubishi gibi kaliteli bir klima ile servis ,arıza sorunu yaşamassınız.

GC serisi ile HC serisini karıştırmayın derim.Atlamışsınız galiba
  • Peki arkadaşlar, MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC25VA (Soğutma kapasitesi:10237 BTU/h Isıtma kapasitesi:15356 BTU/h) adlı klima 20 metrekare odayı sorunsuz ısıtır mı? Yoksa bu modelin bir büyüğü olan MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC35VA (Soğutma kapasitesi: 13308 BTU/h Isıtma kapasitesi: 17062 BTU/h) klimayı mı tercih etmeliyim? Bana Samsun'daki bayi MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC35VA modelini önerdi. Ancak bu iki model de Power İnverter (veya DC İnverter) olduğu için MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC25VA yeterli omaz mı? Yoksa her ihtimale karşı MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC35VA modelini mi alayım?
    Tabi bu klimaların kalitesi çok iyi ama biraz pahalı klimalar. Bunlara göre biraz daha ucuz olan Diamond klimalar var. Önerir misiniz, kışın ısıtırlar mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.