Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22022203220422052206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yıllardır klima almasam da eş dosttan duydukça bu başlığı ziyaret eder önerilere bakarım. Bu sefer bir evimiz olacak nasipse anlaştık sayılır. Evimize klima takmak lüks olmaktan çok gereklilik. Salon tek tarafı tümüyle cam. Yaklaşık 30 m2. Burası için ne önerirsiniz? Salon koridorun bir ucunda yatak odası öteki ucunda ve koridordan evin tamamını ısıtma ve soğutma amacıyla kullanmak da gerekebilir. Yatak odası 10-12 m2 felandır.

Sizden ricam salon ve yatak odası için bu amaçlar uğruna f/p , olabildiğince sessiz ve 2 klima için 8 10 bin civarı ama makul olursa fiyat daha iyi olur bir klima önerisi bekliyorum.teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar
    https://www.carrefoursa.com/hotpoint-spiw312a3hp-12btu-a-klima-p-30274288

Bu ürünü 12 taksitle aldım. A+++ soğutma A++ ısıtma performansı var. Acayip sessiz ve 5 dk da odayı buz gibi yapıyor. Ayrıca wifi özelliği de var.Kumandası dokunmatik. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Kıymetli cevaplarınız için çok teşekkürler. Bahsettiginiz modeller benim aklimdakilerdi ( seer scop degerleri onemli bu baglamda heralde). Peki ilk tercihiniz hangi marka olurdu bütün markaları düşünürsek

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut777

Arkadaşlar
    https://www.carrefoursa.com/hotpoint-spiw312a3hp-12btu-a-klima-p-30274288

Bu ürünü 12 taksitle aldım. A+++ soğutma A++ ısıtma performansı var. Acayip sessiz ve 5 dk da odayı buz gibi yapıyor. Ayrıca wifi özelliği de var.Kumandası dokunmatik. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
    merhabalar, hayırlı olsun öncelikle.

Klima ile ilgili ayrıntılı teknik bilgi bulamadım. Hotpoint sitesinde ürünler arasında klima dahi yok. Acaba sizlerde SEER, SCOP değerleri tüketim verileri bulunmakta mıdır? Yada klima yanında gelen kılavuzda olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca bu klima vestel servisi kurulum gerçekleştiriyor diye gördüm doğru mudur? Ürün vestel üretimi midir acaba.

• Realism R kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldınız hocam?

• _GX2_ _ kullanıcısına yanıt
    Selamlar ,

Hotpoint Türkiye'den çekildiği için artık her şeye Vestel bakıyor. Dolayısı ile artık servisi Vestel.

Sitesinde ürün bilgisi yok ama sanıyorum şu modelle birebir aynı
    https://www.epey.com/klima/hotpoint-ariston-k002927-wifi-smart-plus.html

Seer ve Scop değerleri de gayet iyi.
  • Hotpointin çekildiğini bilmiyordum. Anladım durumu üstat.

Epeydeki bilgilere göre fiyat anlamında benzerlerinden oldukça avantajlı görünüyor. Garanti süresi ne kadar, ek bir işlem ücreti alıyor mu servis. Kurulum ücretsiz midir?
  • _GX2_ _ kullanıcısına yanıt
    Kurulum ücretsiz , garanti süresi garanti kağıdında 2 yıl yazıyor ama başka yerlerde 3 yıl yazıyor. Servise de sormadım açıkcası. Gelen servis gayet ilgili ve kibardı.

Zaten A+++ pek fazla cihaz bulunmuyor. Olanlar da en az bin lira daha pahalı. 12 taksit olmasıyla da baya avantajlı oluyor.

Ayrıca parlak kaliteli bir duruşu var.Ben çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • Teşekkür ederim bilgiler için, carrefour'da bölgemizde stok kalmamış görünüyor kontrol edeceğim girer ise değerlendiririm bu fiyat bandında.
  • alipollo33 A kullanıcısına yanıt
    6100 tl 6 taksit artı 7.5 metre bakır boru ile istanbul yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realism -- 26 Mayıs 2020; 17:10:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ODYSSEUS89 O kullanıcısına yanıt
    Kendi fikrim ben 6100 tlye midea priem 18000 büt aldım 5 gün sonra takılacak baya araştırdıktan sonra buna karar verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Realism

Kendi fikrim ben 6100 tlye midea priem 18000 büt aldım 5 gün sonra takılacak baya araştırdıktan sonra buna karar verdim
    Hocam hayirli olsun klimaniz . Bu fiyata nerden aldiniz
    18 binlik prime i ogrenebilirmiyim bende

• slm.bende biraz araştırdıktan sonra 18000 btu'luk bir elektrolux OptiBreeze X3 Wi-Fi 18 klima 4850tl. fiyat ve özellikleriyle çok dikkatimi çekti.ancak klimanın takılacağı yer muğla datça..acaba burada servis ağı nasıldır diye merak ettim,ayrıca bu marka klimada nasıldır ve bu paraya değermi? aynı makinanın wifi özelliği bulunmayanı 4600tl.'ye satılıyor 250tl. fark wifi için verilirmi sizce?
    birde şöyle bir sorum olacaktı.ben şu anda halen istanbuldayım,datçaya temmuz ayında gideceğim.internet üzerinden aldığım klimayı 1-1.5 ay sonra gittiğimde servisini çağırıp ücretsiz taktırabilirmiyim? yoksa teslim aldığım gibi servisin çağırılıp taktırılmasımı gerekir....
  • ubtatto U kullanıcısına yanıt
    Aynı modelin 24.000 bende yazlık için aldım. Servisle konuştum geldiğinizde takarız dedi. Sitesinden o bölgedeki servisi bulup öncesinde konuşabilirsiniz. Cihaz Gree üretimi diye düşünüyorum. Özellikleri ve isimleri aynı. Gree faily yada bir üst modeline denk olabilir. Servis X3 almamı önerdi. Fark sadece wifi değil diye biliyorum. Maalesef sitesinde net bilgiler pek yok.
  • x3'ün 2 modeli var yazdığım gibi birinde wifi var diğerinde yok.250 lira fiyat farkı var.birde bu fiyata baymak prime modeli var ikisi arasında kaldım.elektrolux dünya devi bir markadır ama klima kalitesi nasıldır bilmiyorum.ikiside r32 gazlı.baymağın 5 yıl garanti vermesi ve servis ağının türkiyede daha yaygın olması bir artı gibi gözüküyor ama yinede karar vermekte güçlük çekiyorum.
    düşüncem daha öncede yazdığım gibi şimdi alıp 1.5 ay sonra servise bağlatabilirmiyim onu bilmiyorum.şimdi almayıp 1.5 ay sonrada alabilirim ama tam sezon içi olduğundan fiyatlar daha yüksebilir diyede korkuyorum doğrusu...
  • mesut777 kullanıcısına yanıt
    Odanızın büyüklüğü nedir acaba? Bunu 30m2 odaya alsam idare eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubtatto

slm.bende biraz araştırdıktan sonra 18000 btu'luk bir elektrolux OptiBreeze X3 Wi-Fi 18 klima 4850tl. fiyat ve özellikleriyle çok dikkatimi çekti.ancak klimanın takılacağı yer muğla datça..acaba burada servis ağı nasıldır diye merak ettim,ayrıca bu marka klimada nasıldır ve bu paraya değermi? aynı makinanın wifi özelliği bulunmayanı 4600tl.'ye satılıyor 250tl. fark wifi için verilirmi sizce?
    birde şöyle bir sorum olacaktı.ben şu anda halen istanbuldayım,datçaya temmuz ayında gideceğim.internet üzerinden aldığım klimayı 1-1.5 ay sonra gittiğimde servisini çağırıp ücretsiz taktırabilirmiyim? yoksa teslim aldığım gibi servisin çağırılıp taktırılmasımı gerekir....
    1800 binlik elektrolux güzel görünüyor fakat kafama tıkılan soru

demir döküm a5 performns
    ve sigma plus
    arasında nasıl bir klima bu
    veya gree fairy
    arasında kararsız kaldım ?
    hangisi avantajlı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 26 Mayıs 2020; 20:23:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Multi Split Klimalar nasıldır? 3 odaya tek dış ünite ile bağlatmayı düşünüyorum, kullanan vs. var mı hiç?
    TOSHİBA kullandım gerçekten çok güzeldi . Onca klima kullandım o kullanmış olduğum multi inverterlar çok iyiydi. Cihazlar çok kaliteli tavsiye ederim.
  • Realism R kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Bende bakacam midea ya ama servisi nasil ona bir bakacam önce.Bayilik ve servis ağı çok kısıtlı.

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Batu klima istanbul anadolu şubesi

• 
Sayfa: önceki 22022203220422052206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.