Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı
39.248
Cevap
329
Favori
3.175.937
Tıklama
Giriş
      272 Mesaj
      11 Nisan 2008 22:00:15
      ������ Kalite, bir malın ya da hizmetin tüketicinin isteklerine uygunluk derecesidir. ( EOQC- Avrupa Kalite Kontrol Organizasyonu )

matsihuta kompresör mitsubushinin üretimidir tshibada bulunmakta panosonic de ama şuanda belirli ürünler haricinde diğer ürünlerde lg kompresör kullanılmakta 2007 senesinde üretilen klimalar bu şekilde idi. dediğiniz gibi montaj burada yapılıyor ama fan motoru yapan yada dört yollu bobini yapan bir fabrikayı ben Türkiyede hiç duymadım keşke olsada herşey yerli malı olsa klimadaki tüm parçalar. Ben arçeliği savunmuyorum koçu savunmaya ihtiyacım bulunmamakta ben ne siyaset ne ticaret yapmadığımı söyledim ben bir servis elemanı yada dükkan sahibi değilim ki sattığım klimaları öneriyim. ben soğutmacıyım ve varolanı söylüüyorum ben arçelik klimalar şu deneylere tabi oluyor diyorum birisi daikinla birmi diyor. ben bir değil diyorum ozaman neyi savunuyorsun diyor. ben emek veriliyor birşeyler yapılıyor diyorumhangi parçası yerliki lg teknolojisi kullanıyorlar deniyor. ben arçelik kullanın alın şu özelliklerde şöyle böyle demedim demem. ben yapılanları ve üretim şeklinden bahsettim ben arçelik avukatı değilim.
      http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/08/20070831-6.htm
      arçelik israil 'SII' dan onay alıyor klima üretiminde

Kimseye bir suçlama yada herhangibir savunma yahpmıyorum herhangibirşeyi önermiyorum yazdıklarımı dikkatli okuyun ben marka meraklısı değilim soğutmacıyım çalışma prensibi ilgilendirir markası yada fiyatı değil.

quote:

Orjinalden alıntı: cool82

Sayın art _sry bir çok lg beko markanın kompresörünü değiştirdim.Eminimki sizde çok değiştirmişsinizdir meslektaş olduğumuza göre.Şahsen ben içlerinde hiç LG kompresölüsüne rastlamadım her açtığımda başka marka matsuha falan.Ama ben piyasada en ucz kompresörleerden biri olan lg komresör takarak tamamını lg yaptım.Düşünün yani piyasanın ucuz malı lg bile takmayım daha adi çin malı kompresör çakıyolar.Zaten geri kalan çoğu şeyde çin malı.DÖRT YOLLU ÇİN,FAN MOTRLARI ÇİN,KOMPRESÖR ÇİN,BAĞLANTI VANALARI VE FİTİNGSLER ÇİN.Biz birtek burada plastik kasa ,dış ünitenin saç kasası,bataryalar ve motajı yapıyoruz.Sayın emre sağnak daha neyi savunuyorsa bu millet sanki salak neyin ne olduğunu bilmiyor yoksa işi bıraktığı halde benim şirketimi savunuyor diye koç madalya mı takacak size.

Birde demişsinizki herkese göre kalite değişir.Herkese göre kalite kalitedir değişmez yani.Fakat alım gücüne göre insanlar bu kaliteli klimalara ulaşamaya bilirler.Bu noktadada bilinçli müşteriler fiyat performans orantısıyla en iyi verimi veren klimaya yönelirler yani arçeliğe değil.arçeliğin piyasadaki bir çok çin malından daha kötü verim veren bir klimadır.Labrotuar testlerinden falan bahsetmişsiniz allah aşkına bu ülkede kaç kişi tse belgesine güveniyor.Madem bu kadar klimalarınıza güveniyorsunuz eurovent v.b avrupadaki sertifikasyon şirketlerinden test belgeleriniz nerede.Ben açık söyleyeyim ben piyasadaki arçelikde dahil bir çok klimanın üzerinde yazan btu değerinde çalışmadığını düşünüyorum.
      |
      |

herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
      saygılarımla...

• Yarbay
      2142 Mesaj
      12 Nisan 2008 21:42:43
      koşullar: 25 metrekare oda, 1 .kat, pimapen çift cam, güney batı, 2 saat direk güneş görüyor, 2 kişi

Arkadaşlar iki konuda hala karar verebilmiş değilim. hatta servislere danıştıktan sonra iyice kafam karıştı.

1) mitsubishi heavy ve sharp arasında kalmıştım ama sanırım mitsubishiye doğru kayıyorum. Doğru mu yapıyorum? Sharp biraz daha sesli çalışıyormuş ama iyon jeneratörü varmış. mitsubishide ise iyon plakası varmış ama daha sessiz çalışıyormuş.

2) Danıştığım servisler 12.000 ile 18.000 arasında kaldılar. Sizce 12.000 inverter mı almalıyım yoksa 18.000 düz mü? İkisinin de fiyatları aynı. Ya da üçüncü bir seçenek olarak 12.000 düz alsam sıkıntı yaşar mıyım? Bir de bu markaların 12 ve 18 likleri arasında iç ünite olarak ciddi boyut farkı var.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 12 Nisan 2008; 21:44:29 >
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Nisan 2008 21:51:58
      quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

koşullar: 25 metrekare oda, 1 .kat, pimapen çift cam, güney batı, 2 saat direk güneş görüyor, 2 kişi

Arkadaşlar iki konuda hala karar verebilmiş değilim. hatta servislere danıştıktan sonra iyice kafam karıştı.

1) mitsubishi heavy ve sharp arasında kalmıştım ama sanırım mitsubishiye doğru kayıyorum. Doğru mu yapıyorum? Sharp biraz daha sesli çalışıyormuş ama iyon jeneratörü varmış. mitsubishide ise iyon plakası varmış ama daha sessiz çalışıyormuş.

2) Danıştığım servisler 12.000 ile 18.000 arasında kaldılar. Sizce 12.000 inverter mı almalıyım yoksa 18.000 düz mü? İkisinin de fiyatları aynı. Ya da üçüncü bir seçenek olarak 12.000 düz alsam sıkıntı yaşar mıyım? Bir de bu markaların 12 ve 18 likleri arasında iç ünite olarak ciddi boyut farkı var.

iyon falan hikaye,sizin odaya 12000 btu ınverterda klasikte eger işin içinde ısıtma varsa olmaz,ya 18000 btu ınveter yada direk 18000 btu kliask,mitsubishi alın sharp sesli birzcık
      |
      |

• Teğmen
      170 Mesaj
      13 Nisan 2008 00:03:10
      izmirden klima alacaklara baymak ta A SINIFI klimalar geldi.özellikleriniwww.isiuretim.com.tr adresinden bulabilirler.ben baymak'ın ege bölge dağıtıcısıyım.forumdaki arkadaşlara toptan fiyatından verebilirim...
      |
      |
      13 Nisan 2008 00:16:51
      quote:

Orjinalden alıntı: erhanak2000@hotmail.

izmirden klima alacaklara baymak ta A SINIFI klimalar geldi.özellikleriniwww.isiuretim.com.tr adresinden bulabilirler.ben baymak'ın ege bölge dağıtıcısıyım.forumdaki arkadaşlara toptan fiyatından verebilirim...

klimaları kime yaptırıyor acaba baymak,bir oraya bir buraya ürettiriyorda,genelde yazın kullanılırda kışın fos klima bunlar,klima kalima markasından alınır,daıkın,pana,mitsubishi,sharp,sanyo,hitachi,toshiba,vb gibi gerisi fasoncu
      |
      |
      13 Nisan 2008 12:24:52
      Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
      |
      |
    • Teğmen
      149 Mesaj
      14 Nisan 2008 08:08:11
      Ben olsam 12 lik Inverter alırdım. Yalnız verdiğiniz koşullardan çıkardığım kişisel görüşümdür. Evinizin ısı izolasyonu konusunu aslında en iyi siz bilebilirsiniz, fakat 18 Düz seçerseniz önünde engel vs. olmamasına dikkat edin, yoksa verimli olamayacaktır.
      Sharp 18'liklerin enerji seviyesi sebebiyle 18'lik seçerseniz bence Mitsubishi daha doğru tercih.

quote:

|
      |

• Yüzbaşı
      338 Mesaj
      14 Nisan 2008 13:40:35
      Herkese merhaba,

LG/beko Active Plasma Plus Serisi 8600 D model klimayı almayı düşünüyorum. Nakit 850 dediler. En çok ses debisinin rahatsızlık verip vermeyeceğini merak ediyorum. Bütçem mitsubishi, daikin vs. almaya müsait değil. Yeni bir ürün olduğundan kullanan belki yoktur ama beko'nun LG ile ortak bir isimde ürün çıkartmasının kalitesinde hiç mi etkisi yoktur?

Bu arada salonum 25 m2 ve 12.000 btu kullanabileceğimi söylediler.
      |
      |
      14 Nisan 2008 15:29:28
      ISTANBUL DA EN UCUZU ARCELIK KLIMAYI NEREDEN ALABILIRIM ?
      EN AVANTAJLI KAMPANYALAR NE ZAMAN BASLIYOR ???
      |
      |
      14 Nisan 2008 17:13:35
      Arkadaşlar,

Evimde kullanmak için inverter klima almayı düşünüyorum.
      Kullanacağım oda 18m2. Odanın üstünde çatı yok. Ayrıca batı cephesinde 1 adet çift camlı alüminyum pencere var. Ayrıca birde aynı özelliklerde balkon kapısı mevcut. İzmirde oturuyorum.

Benim sormak istediğim bu özellikler için kaçlık klima kullanmalıyım? Ayrıca kafam da üç model klima bulunuyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

TOSHIBA SKVR13 INVERTER : 2,150 YTL (13000 BTU)
      EER: 3,5 COP:3,89

FUJİTSU ASYA12LC INVERTER : 1,850 YTL (12000 BTU)
      EER: 3,80 COP: 3,87

MITSHUBISHI FA35VA INVERTER : 2,270 YTL (12000 BTU)
      EER: 3,74 COP:4,02

ZIBRO S 2035 INVERTER : 2,050 YTL (10000 BTU)
      EER: 4,44 COP: 5,05

FIYAT VE PERFORMANS OLARAK FUJITSU UYGUN GÖRÜNÜYOR AMA KARARSIZIM.

YARDIMCI OLABILİR MİSİNİZ?
      |
      |

FİKİRSİZ KALMAYIN!!!
    • Yüzbaşı
      338 Mesaj
      14 Nisan 2008 17:41:17
      Arkadaşlar aşağıdaki soruma ilaveten bu bölümde fiyat aralıklarına göre alınabilecek klimaların artıları ve eksileriyle değerlendirilmesi mümkün müdür acaba? Böylece 250-500, 500-1000, 1000-1500, 1500-2000, 2000 üstü gibi fiyat aralıklarında klima almak isteyenler için çok faydalı bir rehber olabilir. Buna benzer listeler forumumuzun içinde yer almakta. Fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: IMPARATORUS

Herkese merhaba,

LG/beko Active Plasma Plus Serisi 8600 D model klimayı almayı düşünüyorum. Nakit 850 dediler. En çok ses debisinin rahatsızlık verip vermeyeceğini merak ediyorum. Bütçem mitsubishi, daikin vs. almaya müsait değil. Yeni bir ürün olduğundan kullanan belki yoktur ama beko'nun LG ile ortak bir isimde ürün çıkartmasının kalitesinde hiç mi etkisi yoktur?

Bu arada salonum 25 m2 ve 12.000 btu kullanabileceğimi söylediler.

|
      |

• Teğmen
      170 Mesaj
      14 Nisan 2008 20:32:05
      baymak toshiba komprösör kulanıyor...sezonda 1500-1600 adet klima satıyorum daha bir kişi bile ısınamıyorum demedi.
      |
      |
      14 Nisan 2008 22:40:42
      quote:

Orjinalden alıntı: siskebap

Ben olsam 12 lik Inverter alırdım. Yalnız verdiğiniz koşullardan çıkardığım kişisel görüşümdür. Evinizin ısı izolasyonu konusunu aslında en iyi siz bilebilirsiniz, fakat 18 Düz seçerseniz önünde engel vs. olmamasına dikkat edin, yoksa verimli olamayacaktır.
      Sharp 18'liklerin enerji seviyesi sebebiyle 18'lik seçerseniz bence Mitsubishi daha doğru tercih.

quote:

Açıkçası ben de mitsubishi heavy 12.000 inverter istiyorum, hem enerji tüketimi, hem boyut, hem de sessizlik açısından. Ama ya yetmezse korkusu var.

Yukarıdaki koşullardaki bir odada 12.000 inverter mı yoksa 18.000 düz mü daha az enerji tüketir?
      |
      |

• Çavuş
      65 Mesaj
      15 Nisan 2008 08:18:50
      Arkadaşlar,

Evimde kullanmak için inverter klima almayı düşünüyorum.
      Kullanacağım oda 18m2. Odanın üstünde çatı yok. Ayrıca batı cephesinde 1 adet çift camlı alüminyum pencere var. Ayrıca birde aynı özelliklerde balkon kapısı mevcut. Yerler parke. İzmirde oturuyorum. 2 kişi

Benim sormak istediğim bu özellikler için kaçlık klima kullanmalıyım? Ayrıca aklımda dört model klima bulunuyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Zibro yeterli olabilir mi?

TOSHIBA SKVR13 INVERTER : 2,150 YTL (13000 BTU)
      EER: 3,5 COP:3,89

FUJİTSU ASYA12LC INVERTER : 1,850 YTL (12000 BTU)
      EER: 3,80 COP: 3,87

MITSHUBISHI FA35VA INVERTER : 2,270 YTL (12000 BTU)
      EER: 3,74 COP:4,02

ZIBRO S 2035 INVERTER : 2,050 YTL (10000 BTU)
      EER: 4,44 COP: 5,05

Fiyat ve performans olarak FUJITSU uygun görünüyor fakat bu klima hakkında çok fazlada bir bilgim yok.

YARDIMCI OLABILİR MİSİNİZ?
      |
      |

FİKİRSİZ KALMAYIN!!!

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      15 Nisan 2008 09:41:58
      ısıtma amaçlımı kullanıcaksın soğutma amaçlımı diye bir soru sorayım ben sana? eğer mıtssubıshı electrıc düşünüyorsan 12000 btu yeterli gelicektir eğer ınverter modelini düşünüyorsan tabi ınverter klimalarda geç ısıtma ve soğutma yaptığını göz önüne alman gerekebilir birden ısınayım yada soğuyayım dersen biraz daha geç olabilir 18000 btu almanı tavsiye ederim klasik olanını sonuçta bu cihaz 25mt2 lik bir odada termostad olayını daha fazla gerçekleştiricektir ınverter alırsan ilk baştaki alım maliyetini yani kullanacagın zamanla alakalı olsada kaç senede çıkarıcaksın
      quote:

|
      |

• Binbaşı
      1710 Mesaj
      15 Nisan 2008 19:54:57
      Bilgi veren ustaların ellerine sağlık.

Benim bir sorum olacak... İstanbul'da oturuyorum, oturma odasına veya salona yazın serinlemek amaçlı klima almak istiyorum.
      Forumu okudum ve Mitsubishi Electric almayı düşünüyorum.

Evin genel özellikleri:
      - 3. kat (ara kat)
      - Bütün dış cephe duvarlarında mantolama var (Dow-polistiren köpük)(Yalıtımlı)
      - Bütün doğramalar pimapen çift cam (Yalıtımlı)
      - Bütün zeminler masif parke (yalıtımlı)

Oturma Odası:
      - 16 m2 (15.72 m2), 2.70 m tavan yüksekliği
      - Çift cepheli (Kuzey ve Doğu)
      - Sabah 9-10 civarı birkaç saat güneş alır.
      - 4m2 kadarlık bir pencere alanı var

Salon:
      - 36 m2, 2.70 m tavan yüksekliği
      - 3 cepheli (Doğu, Güney ve Batı)
      - Sabah 11:30 civarı güneş almaya başlar, batana kadar da güneş alır.
      - 13 m2 civarında da pencere alanı var

Şimdi, ya odaya klima taktırıp yazın çok sıcak birkaç haftayı odada geçireceğim, ya da salona taktırıp yazın çok sıcak birkaç haftayı salonda geçireceğim. Ama ikisine birden kaliteli bir cihaz almaya bütçem müsait değil. (her iki seçeneğin artı ve eksilerini kendi kafamda değerlendirip bir karara varacağım: Salona taktırırsam misafir ağırlamada, odaya taktırırsam gece uyumada daha avantajlı olacağım)

Benim sormak istediğim soru, her iki bölüm için de nasıl bir klima tercih etmem gerektiği... Özellikle Mitsubishi Electric modellerini yazacağım ama başka fikirlere de açığım.

Oda için,
      Klasik 9000btu (MSH-GA25VB) düşünüyorum ama bunun bir alt modeli 7850btu'luk MSH-GA20VB yeter mi yetmez mi bilemiyorum. Ufak kategoride bir klimaya inverter için 500YTL fiyat farkı vermeyi pek mantıklı bulmadım. Ama "ufaklığına bakma mutlaka inverter al, senede 2 ay soğutma için bile olsa inverter al, pişman olmazsın!" diyorsanız tekrar düşüneceğim.

Salon İçin,
      Klasik 18000btu (MSH-GA50VB) ya da inverterli 18000btu MSZ-GB50VA düşünüyorum. Öncelikle bu modeller salona yeterli gelir mi, yoksa daha kapasiteli bir şeyler mi düşünmem gerekiyor? Yüksek kapasiteli modellerde inverter'ın sağlayacağı elektrik tasarrufu mantıklı görünse de bu kapasite için aradaki 800 YTL'lik fiyat farkı mantığı baya bir öldürüyor. (Ne de olsa aradaki fiyat farkı rakamlarına sıfır klima satılıyor)

Siz ne önerirsiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

• Binbaşı
      1331 Mesaj
      15 Nisan 2008 20:20:09
      quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

Bilgi veren ustaların ellerine sağlık.

Benim bir sorum olacak... İstanbul'da oturuyorum, oturma odasına veya salona yazın serinlemek amaçlı klima almak istiyorum.
      Forumu okudum ve Mitsubishi Electric almayı düşünüyorum.

Evin genel özellikleri:
      - 3. kat (ara kat)
      - Bütün dış cephe duvarlarında mantolama var (Dow-polistiren köpük)(Yalıtımlı)
      - Bütün doğramalar pimapen çift cam (Yalıtımlı)
      - Bütün zeminler masif parke (yalıtımlı)

Oturma Odası:
      - 16 m2 (15.72 m2), 2.70 m tavan yüksekliği
      - Çift cepheli (Kuzey ve Doğu)
      - Sabah 9-10 civarı birkaç saat güneş alır.
      - 4m2 kadarlık bir pencere alanı var

Salon:
      - 36 m2, 2.70 m tavan yüksekliği
      - 3 cepheli (Doğu, Güney ve Batı)
      - Sabah 11:30 civarı güneş almaya başlar, batana kadar da güneş alır.
      - 13 m2 civarında da pencere alanı var

Şimdi, ya odaya klima taktırıp yazın çok sıcak birkaç haftayı odada geçireceğim, ya da salona taktırıp yazın çok sıcak birkaç haftayı salonda geçireceğim. Ama ikisine birden kaliteli bir cihaz almaya bütçem müsait değil. (her iki seçeneğin artı ve eksilerini kendi kafamda değerlendirip bir karara varacağım: Salona taktırırsam misafir ağırlamada, odaya taktırırsam gece uyumada daha avantajlı olacağım)

Benim sormak istediğim soru, her iki bölüm için de nasıl bir klima tercih etmem gerektiği... Özellikle Mitsubishi Electric modellerini yazacağım ama başka fikirlere de açığım.

Oda için,
      Klasik 9000btu (MSH-GA25VB) düşünüyorum ama bunun bir alt modeli 7850btu'luk MSH-GA20VB yeter mi yetmez mi bilemiyorum. Ufak kategoride bir klimaya inverter için 500YTL fiyat farkı vermeyi pek mantıklı bulmadım. Ama "ufaklığına bakma mutlaka inverter al, senede 2 ay soğutma için bile olsa inverter al, pişman olmazsın!" diyorsanız tekrar düşüneceğim.

Salon İçin,
      Klasik 18000btu (MSH-GA50VB) ya da inverterli 18000btu MSZ-GB50VA düşünüyorum. Öncelikle bu modeller salona yeterli gelir mi, yoksa daha kapasiteli bir şeyler mi düşünmem gerekiyor? Yüksek kapasiteli modellerde inverter'ın sağlayacağı elektrik tasarrufu mantıklı görünse de bu kapasite için aradaki 800 YTL'lik fiyat farkı mantığı baya bir öldürüyor. (Ne de olsa aradaki fiyat farkı rakamlarına sıfır klima satılıyor)

Siz ne önerirsiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım verdiğin bilgiler ışığında sana klasik klima öneriyorum. Bütçeni belirtmemişsin ama anlaşılan kısıtlı.Zaten sadece soğutma amaçlı kısa kullanımlı ( günlük 10 saatten az ) bir tüketimin olacak ki bu da sana bütün bütçeni klasik seri ama kaliteli bir ürüne yönlendir. Küçük odaya 9000 btu salona da 18 000 btu yeterli. Marka seçimin de olumlu. Ama alternatif olarak Daikin , Fujitsu ve Toshibaya da bakabilirsin.

Saygılar.
      |
      |

• Yarbay
      2142 Mesaj
      15 Nisan 2008 22:09:45
      ısıtma amaçlı kullanacağım?

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

ısıtma amaçlımı kullanıcaksın soğutma amaçlımı diye bir soru sorayım ben sana? eğer mıtssubıshı electrıc düşünüyorsan 12000 btu yeterli gelicektir eğer ınverter modelini düşünüyorsan tabi ınverter klimalarda geç ısıtma ve soğutma yaptığını göz önüne alman gerekebilir birden ısınayım yada soğuyayım dersen biraz daha geç olabilir 18000 btu almanı tavsiye ederim klasik olanını sonuçta bu cihaz 25mt2 lik bir odada termostad olayını daha fazla gerçekleştiricektir ınverter alırsan ilk baştaki alım maliyetini yani kullanacagın zamanla alakalı olsada kaç senede çıkarıcaksın
      quote:

|
      |

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      16 Nisan 2008 11:14:42
      şimdi yeri görmeden kesin olarak birşey söylemek doğru olmaz sizin söylediklerinize istinaden klasik 18000 btu öneririm
      |
      |
      16 Nisan 2008 22:03:36
      quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

şimdi yeri görmeden kesin olarak birşey söylemek doğru olmaz sizin söylediklerinize istinaden klasik 18000 btu öneririm

cevabınız için tşk ederim
      |
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Blogio
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,337
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.