Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
41.591
Cevap
351
Favori
3.347.854
Tıklama
Giriş
    15 Mesaj
    bugün klima bakmaya gittim. Bana toshiba ve mitsubishi taviye ettiler.Bu iki marka hakkında birazda olsa bilgiye sahibim. aynı zamanda elektra diye bir markadan bahsettiler. bu marka hakkında bilgisi olan var mı . yardımcı olabilirmisiniz.
    |
    |

Orjinalden alıntı: drdr17

bugün klima bakmaya gittim. Bana toshiba ve mitsubishi taviye ettiler.Bu iki marka hakkında birazda olsa bilgiye sahibim. aynı zamanda elektra diye bir markadan bahsettiler. bu marka hakkında bilgisi olan var mı . yardımcı olabilirmisiniz.

Electrada iyi klimadır ama ülkemizde toshibanın ve mitsubishinin yanında lafı edilmez,siz bunların içinde hangisi diyorsanız,eger toshiba Daisekai ve toshiba süper Daisekai almayacaksnız direk mitsubishi olanlara yönelin,mitsubishi electric olan markanında süper delux modelini almayacaksanız hangi mitsubishi alırsanız alın iyidirler.

iyi geceler.
    |
    |
    teşekkür ederimiyi geceler
    |
    |
    |
    |
    Bilgilerinizden faydalanmak isterim bende..
    Benimde evimde Fujitsu 14'lük inverter klima var..Çok güzel ısıtıyor.. Çok güzel soğutuyor..
    Forumlardan okuduğum kadarı ile cihazlara yıllık bakım yapılıyormuş. İç dış ünite temizliği gerekliymiş..
    Ben İzmirde oturuyorum, doğalgaz döşendi tüm sokaklara o aralar çok kir, toprak, toz oldu etraf..
    Klima dış ünitesi bunlardan etkilenirmi.. Belirtilen temizliğin yapılması gerekli mi?
    Birde bu temizliği ben yapabilirmiyim klimaya zarar vermeden?
    Servisler 50,60-80 ytl gibi değişen fiyatlar veriyor..
    Bu işlemin bu kadar tutması normal mi??
    Cevabınızı bekliyorum...
    Saygılarımla.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    rfuysen

cumhur bey size yanıt versin ama bende bir iki yazayım,

yılık bakım şart ve siz yaparsınız ama çok dikkat etmeniz lazım,yoksa klimaya baya zarar verirsiniz,servisler evet o kadar para alıyorlar,bence degermi o paraya verilen hizmet anlamıyorsanız deger ama anlıyorsanız degmez,çaok komik paraya temizlik maddesini alarak ilk serviste o maddeniz parasını çıkarıyorlar,ama işte meslek,biz kendimiz temizliyoruz ama delmeyi,zarar vermeyi göze alarak ilk yaptık baktıki zarar yok devam,ama dedigimi gibi bir kere yapılırken bakın eger kendinizde yetenek görüyorsanız sizde yapın
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: drdr17

27 m2 oda için kapasitesi nasıl plmalı klimanın

eger ara katsa 18000 btu işinizi görür,ama mutlaka almadan servise keşifte yaptırın kafadan gidip almayın,

iyi geceler.
    |
    |
    DEĞERLİ RFUYSEN ARKADAŞIM, EBAİ ARKADAŞIMIN DEDİĞİ GİBİ ASLINDA KLİMA BAKIMI O KADAR DA MATAH BİRŞEY DEĞİL, İLACINI ÇOK KOLAY BULABİLİRSİNİZ, SUYLA KARIŞTIRIP DIŞ ÜNİTENİN HERYERİNE SIKIN OLDU BİTTİ AMA, DEDİKLERİ GİBİ BİLMEDEN YANLIŞ YAPACAĞINIZ BİR HAREKET KLİMANIZA ZARAR VERİR.
    BANA SORARSANIZ BU İŞİ YETKİLİ SERVİSİNE YAPTIRMANIZ EN İYİSİDİR. 120 YTL'YE BAKIM YAPAN FİRMALARI BİLE BİLİYORUM, AMA İZLEDİM ONLARI GERÇEKTEN BAKIM YAPILIYOR. YAĞ SÖKÜCÜYÜ SULANDIRIP BAKIM YAPANLARDA VAR.
    İNANDIĞINIZ VE GÜVENDİĞİNİZ YETKİLİ SERVİSLERLE ÇALIŞIN.
    SONUÇTA SENEDE 1 KEZ BU PARAYI VERECEKSİNİZ AMA DEĞER BUNU ASLA UNUTMAYIN.
    KLİMALARA NEDEN BAKIM ŞART OLDUĞU KONUSUNA GELİNCE SİZE ÇOK TEKNİK ANLATMAYACAĞIM, ŞÖYLE DÜŞÜNÜN;
    KLİMALAR ÇALIŞIRKEN DIŞ ÜNİTELERİN ARKASINDAKİ BÖLÜM NEMLENME YAPAR,ESEN RÜZGARLA BİRLİKTE TOZ,KİR, SİNEK, KELEBEK VB.HERŞEY BURAYA YAPIŞIR. ZAMAN İÇİNDE BU ARKA BÖLÜMDE BU KİR TABAKALAŞMAYA BAŞLAR. TABAKA KAPLAYAN DIŞ YÜZEYİ AYNI ŞUNA BENZETEBİLİRSİNİZ BİR ATLETİN AĞZINI VE BURNUNU BANTLAYIN VE KOŞMASINI İSTEYİN. AYNI DURUM HİÇ BİR FARKI YOK.
    SÜREKLİ BAKIMI YAPILAN BİR KLİMA ELEKTRİK MASRAFLARINI AZALTIR EN ÖNEMLİSİ. BİRDE BU TABAKALAŞMA İLE İLGİLİ OLARAK ZAMAN İÇİNDE BAKIM YAPILMADIĞI ZAMAN ALTTAN SÜREKLİ NEM OLUŞMASI SEBEBİYLE DIŞ ÜNİTENİN ARKA YÜZEYİNİN ÜSTÜNDE KÜFLENME OLUŞMAYA BAŞLAR. İŞTE İŞİN EN RİSKLİ DÖNEMİ BAŞLAMIŞ OLUR BÖYLECE. AKLINIZDA OLSUN KLİMANIZI ÇALIŞTIRDIĞINIZ ANDA İÇ ÜNİTEDEN KÜF, MANTAR KOKUSU GELİYORSA ÇOK ACİL BİR ŞEKİLDE BAKIM YAPTIRIN KLİMANIZA ÇÜNKÜ TÜM DÜNYADA HER YIL ONLARCA İNSANIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN LEJYONER HASTALIĞI BAŞLAMIŞ DEMEKTİR.

NOT: ÇOK TEKNİK OLARAK ANLATMAMAYA ÇALIŞTIN BU İŞİ BİLEN ARKADAŞLAR İÇİN KOMİK BİR ANLATIM OLMUŞ OLABİLİR KUSURA BAKMAYIN AMA HERKESİN ANLAMASI İÇİN BÖYLE ANLATTIM.

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Orjinalden alıntı: rfuysen

Sayın CUMHUR DEMİRKAHYALILAR ,
    Bilgilerinizden faydalanmak isterim bende..
    Benimde evimde Fujitsu 14'lük inverter klima var..Çok güzel ısıtıyor.. Çok güzel soğutuyor..
    Forumlardan okuduğum kadarı ile cihazlara yıllık bakım yapılıyormuş. İç dış ünite temizliği gerekliymiş..
    Ben İzmirde oturuyorum, doğalgaz döşendi tüm sokaklara o aralar çok kir, toprak, toz oldu etraf..
    Klima dış ünitesi bunlardan etkilenirmi.. Belirtilen temizliğin yapılması gerekli mi?
    Birde bu temizliği ben yapabilirmiyim klimaya zarar vermeden?
    Servisler 50,60-80 ytl gibi değişen fiyatlar veriyor..
    Bu işlemin bu kadar tutması normal mi??
    Cevabınızı bekliyorum...
    Saygılarımla.
    |
    |

• Yüzbaşı
    406 Mesaj
    Sayın Cumhur Bey,
    Size bir sorum daha olacak izninizle.... Ben birkaç klimacı arkadaşla konuştum..
    Biri iç bakımın olması gerekli diyor.. Bir diğeri dış bakımın olması gerekli diyor..
    Bir diğeride hem iç hem dış bakımın olması gerekli diyor..
    Benim bu konuda kafam karıştı şimdi.. Hangini yaptırayım diye.. 3 farklı düşünce var.. Hangisi daha doğru olur acaba..
    Eğer klimanın bakımını ben yaparasam, bu gerekli ilacı İzmir gıda çarşısında bulacağım belirtilmişti..
    Peki ne kadar ilaca ne kadar su konulacak bu denge önemlidir diye düşünüyorum.. Birde fiyatı konusunda bir bilginiz varmı bu ilacın..
    Eğer aralarında öle 3-5 milyon oynuyorsa o riski almaya değmez.. Bakarım hem yaparken..Nasıl yapıyor diye..
    Daha sonra kendimizde yaparız evelallah..
    Peki bu işlemi yapmak için uzman olmak gerekli mi bunu şu nedenle soruyorum, bir dönem klima servisinde çalışmış bir arkadaşım var o ben sana yaparım basit birşey dedi..Basit derken klimayı yok etmeyelimde..
    Yorumlarınızı bekliyorum..
    Saygılarımla...
    |
    |

• Teğmen
    113 Mesaj
    DEĞERLİ ARKADAŞIM, PERİYODİK BAKIMLARDA HEM İÇ ÜNİTE HEMDE DIŞ ÜNİTE BAKIMI YAPILMALIDIR, BAŞKA BİR ALTERNATİFİ YOKTUR BU İŞİN ÖNCELİKLE ONU BELİRTEYİM.
    GIDA ÇARŞISINDA BU İLACI BULABİLİRSİNİZ, KIRMIZIYA YAKIN RENKTE KONSANTRE BİR ÜRÜNDÜR. BİLDİĞİM KADARI İLE 1/5 ORANINDA SULANDIRILMASI GEREKLİ AMA ALACAĞINIZ YER SİZE BUNU SÖYLER ZATEN. AMA İNANIN FİYATINI BİLMİYORUM ÇOK PAHALI BİRŞEY DEĞİLDİR TAHMİNİMCE.
    KLİMA SERVİSİNDE ÇALIŞMIŞ ARKADAŞINIZ BU İŞİ YAPABİLİR.

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Orjinalden alıntı: rfuysen

Sayın Cumhur Bey,
    Size bir sorum daha olacak izninizle.... Ben birkaç klimacı arkadaşla konuştum..
    Biri iç bakımın olması gerekli diyor.. Bir diğeri dış bakımın olması gerekli diyor..
    Bir diğeride hem iç hem dış bakımın olması gerekli diyor..
    Benim bu konuda kafam karıştı şimdi.. Hangini yaptırayım diye.. 3 farklı düşünce var.. Hangisi daha doğru olur acaba..
    Eğer klimanın bakımını ben yaparasam, bu gerekli ilacı İzmir gıda çarşısında bulacağım belirtilmişti..
    Peki ne kadar ilaca ne kadar su konulacak bu denge önemlidir diye düşünüyorum.. Birde fiyatı konusunda bir bilginiz varmı bu ilacın..
    Eğer aralarında öle 3-5 milyon oynuyorsa o riski almaya değmez.. Bakarım hem yaparken..Nasıl yapıyor diye..
    Daha sonra kendimizde yaparız evelallah..
    Peki bu işlemi yapmak için uzman olmak gerekli mi bunu şu nedenle soruyorum, bir dönem klima servisinde çalışmış bir arkadaşım var o ben sana yaparım basit birşey dedi..Basit derken klimayı yok etmeyelimde..
    Yorumlarınızı bekliyorum..
    Saygılarımla...

|
    |

12 Not
    Dikkat !!!! Bu değerlere iyi bakın Size bir klima tavsiyem var ama isim şu anda ÜNLÜ değil.Ama gelecekte çok konuşulacak. 12 000 btü/h katagorisi MODEL Zibro S 2035
    EER (soğutma verimi W/W) 4,44 (A+++) Çünkü EER 3,21 üstü ise A dır.Karar sizin!!
    COP (ısıtma verimi W/W) 5,05 (A+++) Çünkü COP 3,60 üstü ise A dır.Karar sizin!!

Bu veriler katolog yazısı değil,Avrupa standartı EN 14511 e göre verilmiştir.
    Cihaz tamamen JAPON yada üretilmiştir.
    Garanti komple iç,dış herşeyi ile 5 yıl
    Fiyatmı korkmayın kıyaslayın 2150 YTL .kredi kartına 12 taksit,KDV ve Montaj dahil.
    Evet söz EER ve COP nin buyrun.
    |
    |

madem konu klima bu kadar bilgi sahibi olan arkadaslar var bir sorum var ? şimdiden teşekkürler
    antalyada ikamet etmekteyim . batı cephe odaya klima taktıracagım oda 25 m2 bir kaç gündür forumları okudum..sayenizde biraz bilgi sahibi oldum fakat fiyatlara baktıgım zamna japon grupları gercekten pahalı..
    bugun iklimsa sitesinde SİGMA isimli marka gördüm enerji tüketimi kalite olsun sitesinde övgüler gelmiş ..ama??... fiyat olarak makul gibi 18000 fiyat 1400 e yakın bir fiyat ülkesi ise malezya üretimi yazıyor.... kalite olarak nasıl acaba kullanan yada detaylı bilgisi olanlardan yardım bekliyorum..

tekrar teşekkürler
    |
    |

Orjinalden alıntı: nasiyani07

merhabalar

madem konu klima bu kadar bilgi sahibi olan arkadaslar var bir sorum var ? şimdiden teşekkürler
    antalyada ikamet etmekteyim . batı cephe odaya klima taktıracagım oda 25 m2 bir kaç gündür forumları okudum..sayenizde biraz bilgi sahibi oldum fakat fiyatlara baktıgım zamna japon grupları gercekten pahalı..
    bugun iklimsa sitesinde SİGMA isimli marka gördüm enerji tüketimi kalite olsun sitesinde övgüler gelmiş ..ama??... fiyat olarak makul gibi 18000 fiyat 1400 e yakın bir fiyat ülkesi ise malezya üretimi yazıyor.... kalite olarak nasıl acaba kullanan yada detaylı bilgisi olanlardan yardım bekliyorum..

tekrar teşekkürler

Sayın arkadaşalrda yazar ama ben nacizane düşüncemi tek kelime ile belirtyim''BERBAT!''konuşmaya degmeyecek kalitede,eger klima alacaksznız sigmaya ben klima demem,

klimayı genel olarak ne amaçla kullanacagınızı yazın ben veya başka arkadaşlarda sizi buna göre yönledirsinler,

iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.b.a.i -- 22 Mart 2008; 19:14:41 >
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    e.b.a.i teşekkürler

klimayı ilk öncelik sogutma amaçlı kullanacagım (malum antalya sıcak ve nem oranı yüksek) kışında ısıtma amaçlı...dikkat ettiğim istediğim bir özellikte sessiz çalışması cunku burda sıcaktan uyunmuyor ..

fiyat ve kalite olarak uygun tavsiyelerinizii yardımlarını bekliyorum...yaz geliyor bu yaz bari rahat uyumak istiyorum...

teşekkürler..
    |
    |
    Ben de 20-25 metrekare olan odama klima taktırmayı düşünüyorum. Başlangıçta lg/beko almayı düşünüyordum ama karşı komşum beko aldı ve ben de klima gürültüsünden geceleri uyuyamayınca almaktan vazgeçtim. O kadar rahatsız edici bir ses ki. Düşünün gece yarısı saat 11 civarı yatıyorsunuz. Dışarıda klima gürültüsü hariç hiçbir ses yok. Sağa dön sola dön bir türlü uyuyamıyordum. En sonunda yatağı arka odaya taşıdım. Sanırım şehir içinde yaşayan birçok kişi bundan muzdarip. Ayrıca arkadaşlara vestel, arçelik vs. klima almanızı da tavsiye etmem. Al birini vur ötekine... Alaska diye bir marka var. Herhalde klima ses şiddetinde şampiyon olur. Klimada mı bir sorun var bilmiyorum ama ses şiddeti o kadar yüksek ki evin önünde sürekli bir kamyon motoru çalışıyormuş gibi.
    Birkaç gün önce bir akrabam mitsubishi electric inverter 18000 btu klimayı 2.5 milyara almış. Gittim gördüm. Müthiş bir şey. Ses yok sadece çalışmaya başlarken hafif ses oluyor sonra çalıştığını anlaman için göstergelere bakman gerekiyor. Isıtması da mükemmel.Ama fiyatı çok pahalı...
    Bizzat benim klimalardan deneyimlerim bunlar. Belki diğer arkadaşlara yardımcı olur.
    1) Sizlere sorum 20-25 metrekare oda üstte çatı felan yok yani açık..Tek pencere var ve alüminyum çift cam. Kaç btu klima almam gerekiyor. 12000 btu düşünüyorum...
    2) 1000 ytlden ucuz fazla gürültü yapmayan iyi bir klima öneriniz var mı?
    3) Yorumların çoğunu okudum ve inverter klimalar ilgimi çekti. Şu anda klimaya en fazla 1500-1600 ytl kadar verebilirim. Bu fiyatlarda bir inverter klima önerebilir misiniz?
    Önerilerini bekliyorum. İyi günler...
    |
    |

2 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: nasiyani07

e.b.a.i teşekkürler

klimayı ilk öncelik sogutma amaçlı kullanacagım (malum antalya sıcak ve nem oranı yüksek) kışında ısıtma amaçlı...dikkat ettiğim istediğim bir özellikte sessiz çalışması cunku burda sıcaktan uyunmuyor ..

fiyat ve kalite olarak uygun tavsiyelerinizii yardımlarını bekliyorum...yaz geliyor bu yaz bari rahat uyumak istiyorum...

teşekkürler..

klimayı günde 10 saat üstü kullanacaksanız ınverter almak en mantılklısı ama pahalı bunu size bırakıyorum,ısıtma ile hiç alakanız olmayacaksa 12000 btu yeterli olur ama ısıtmada işin içine girecekse sınır bir metre karedesiniz 14000-16000 btu gerekebilir,eger bu btuda bulamazanız direk 18000 btu ısınmada işin içine girecekse,

ınverter klimalar içinse;daıkın,hitachi,mitsubishi,toshiba,sharp,sanyo,siemens alınabilir
    klasikse;electra,dımaond,siemens,haier,aırwell,samsung,ve yıukrdaki klimaların klasikleri alınabilir
    |
    |

2 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: alexxiev84

merhaba arkadaşlar....bu foruma ilk mesajım. Az önce üye oldum.Site o kadar geniş ve yararlı bilgiler var ki bu son mesajım olmayacak.
    Ben de 20-25 metrekare olan odama klima taktırmayı düşünüyorum. Başlangıçta lg/beko almayı düşünüyordum ama karşı komşum beko aldı ve ben de klima gürültüsünden geceleri uyuyamayınca almaktan vazgeçtim. O kadar rahatsız edici bir ses ki. Düşünün gece yarısı saat 11 civarı yatıyorsunuz. Dışarıda klima gürültüsü hariç hiçbir ses yok. Sağa dön sola dön bir türlü uyuyamıyordum. En sonunda yatağı arka odaya taşıdım. Sanırım şehir içinde yaşayan birçok kişi bundan muzdarip. Ayrıca arkadaşlara vestel, arçelik vs. klima almanızı da tavsiye etmem. Al birini vur ötekine... Alaska diye bir marka var. Herhalde klima ses şiddetinde şampiyon olur. Klimada mı bir sorun var bilmiyorum ama ses şiddeti o kadar yüksek ki evin önünde sürekli bir kamyon motoru çalışıyormuş gibi.
    Birkaç gün önce bir akrabam mitsubishi electric inverter 18000 btu klimayı 2.5 milyara almış. Gittim gördüm. Müthiş bir şey. Ses yok sadece çalışmaya başlarken hafif ses oluyor sonra çalıştığını anlaman için göstergelere bakman gerekiyor. Isıtması da mükemmel.Ama fiyatı çok pahalı...
    Bizzat benim klimalardan deneyimlerim bunlar. Belki diğer arkadaşlara yardımcı olur.
    1) Sizlere sorum 20-25 metrekare oda üstte çatı felan yok yani açık..Tek pencere var ve alüminyum çift cam. Kaç btu klima almam gerekiyor. 12000 btu düşünüyorum...
    2) 1000 ytlden ucuz fazla gürültü yapmayan iyi bir klima öneriniz var mı?
    3) Yorumların çoğunu okudum ve inverter klimalar ilgimi çekti. Şu anda klimaya en fazla 1500-1600 ytl kadar verebilirim. Bu fiyatlarda bir inverter klima önerebilir misiniz?
    Önerilerini bekliyorum. İyi günler...

ilk başta o paraya ınverter size olmaz ve sizin tariflerlniz dogrultusundada 18000 btu lazım size,iyi markalarsa yukarda yazıyor siz biraz daha üste koyamazsanız kliasik bir 18000 btu alacaksınız buda işinizi yarar.
    |
    |

• Çavuş
    62 Mesaj
    18.000 btu..şaşırdım doğrusu. aslında odası benimkinin iki katı büyüklüğünde olan arkadaşta mitsubishi electric inverter 18.000 btu var.. çok rahat ısınıyor. bir de izmirde oturmam nedeniyle 12.000 btu yeter diye düşünmüştüm. Hem inverter klimalarda dikkatimi çeken bir özellik mesela soğutması 9.400 btu ısıtması 13.200 btu gibi...yani ısıtması 12.000'den fazla.
    Bir de electra ve diamonda bakayım. sitesinde siemens'i inceledim. doğru dürüst bilgi yok.
    |
    |

18.000 btu..şaşırdım doğrusu. aslında odası benimkinin iki katı büyüklüğünde olan arkadaşta mitsubishi electric inverter 18.000 btu var.. çok rahat ısınıyor. bir de izmirde oturmam nedeniyle 12.000 btu yeter diye düşünmüştüm. Hem inverter klimalarda dikkatimi çeken bir özellik mesela soğutması 9.400 btu ısıtması 13.200 btu gibi...yani ısıtması 12.000'den fazla.
    Bir de electra ve diamonda bakayım. sitesinde siemens'i inceledim. doğru dürüst bilgi yok.

eviniz üst kat oldugu vede çatı olmadıgı için bir çok firma 12000 btu ınverter tavsiye etmeye korkar,ama bu ısınamazsınız anlamına gelmez,riske girmeye degmez,alacagınız yer ısınmasanız geri alırım derse alın sonrada memnun olmazsanız geri verin,

dıamond klimalrında sakın mısırdan gelenlerini almayın iyi degil,electra klimalar iyidieleri,eger izmirde iseniz bana PM atın yardımcı olacakların ismini vereyim.
    |
    |

12 Not
    quote:

Hıtachı RAS S14 EH 1 inverter (japon üretimi) cihaz peşin de 1800 e bulablirsiniz.İzmir de iseniz yardımcı olabilirim.Ama şunuda söyleyeyim 20 metrekare üstü ise 18 lik gerekli,ısıtma düşünülürse
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
haberler
Masal
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.