Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: orhen41 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.273
Cevap
331
Favori
3.177.660
Tıklama
Giriş
      1403 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      bilgisayars

17 Aralık 2007 23:29:09
      BENCE ARIZA VAR AMA TEKNİK SERVİS KATALOGUNDAN SERVİSİNE BİR DANIŞ İSTERSEN HOCAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 18 Aralık 2007; 11:41:48 >
      |
      |
      18 Aralık 2007 08:41:11
      KARDDEŞ BENDE 2 TANE ALASKA 1 TANE VESTEL VAR ÇOK MEMNUNUM İLK ÖNCE VESTELİ TAKTIRDIM 12.000 BTU LUK DUVARA MONTAJ YAPTIRDIM DUVARIN HEMEN ARKASINDA İÇ ÜNİTE VAR YANİ ARA BORU 1,5 MT FALAN MÜKEMMEL PERFORMEN HARİKA SONRA DIŞ ÜNİTE DUVARDA DUVAR BOŞLUKLUYDU SES YAPINCA YERE İNDİRDİM BORU UZADI KLİMADA PERFORMANS FALAN KALMADI KAÇKERE SERVİS ÇAĞIRDIM GAZ EKSİKTİR DİYE ABİ GAZI TAMAM ABİ FAZLA GAZ BASARSAK KOMPERSSOR PATLAR FALAN LAFLAR ETTİLER AMA HİKAYE DAHA SONRA 2 TANE (VESTEL) ALASKA 9.000 BTU KLİMA ALDIM MONTAJ YAPTIRIYORDUM TAKAN USTAYA RİCA ETTİM İÇERİDE 12.000 BTU KLİMAM VAR PERFORMANSI YOK DEDİM USTA BAKTI NE DEDİ BİL,İYORMUSUN ABİ BUNDA GAZ YOK YAHU DEDİ
      BUNA LİKİDİ FAZLA BİR GAZ BASTI SONRA İÇ ÜNÜTENİN KAPAĞININ ALTINDAKİ İÇ ISI DUYUCUYADA GAZETE KAĞIDI BANTLADI HASSASİYETİNİ AZALTTI ABİ KLİMAM OLDU MERCEDES ÇOK MEMENUNUM EĞER SENİN KLİMANDA GAZ EKSİKLİĞİ YOKSA İÇ ÜNİTEDEKİ ISI DUYUCUSUNU 1 PARÇA KAĞITLA KÖRLE HASSASİYETİNİ AZALT ONDAN SONRA KLİMAYI SEYRET BUNLARIN ISI DUYUCUSU ÇOK HASSAS KLİMAKOMPRESSORUNU HEMEN BOŞA ALIYOR ÖYLE İŞTE
      |
      |

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      18 Aralık 2007 10:22:18
      ben mahçup rumuzu
      kliması olanlar için yazdım
      evde soba kullanmıyorum pisliği külü ateşi tehlikesi yok evde küçük çocuklar var önceki yazdığım tavsiyemi uygulayın servis çok önemli klimaya gaz basmasını bilmiyorlar gaz tamam diyorlar sürekli en az 10 kere servis çağırdım ama hep aynı kelimeler servisler bir gaz basmasını bilmiyorlar ona göre ayrıca klima iç ünitesi takılacak olan arkadaşlar duvar sağdan ve soldan tam ortalanır çünkü iç ünite ozaman hertarafa eşit uzaklıkta olur duvarın tam ortasına konulmalıdır veya gayret edilmelidir ünite yüksekliği ortalama 1,85 olmalı daha yukarısı soğutmada elektrik sarfiyatını aşağısıda ısıtmada elektrik sarfiyatını artıracaktır zira ısınan hava yukarı soğuyan hava aşağı çöker buda iç ünitedeki ısı duyucusunu etkiler yani denge hesabı elektrik sarfiyatını ve klimanın verimli çalışmasını etkiler
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      18 Aralık 2007 12:32:21
      sigma klima aldım ve komşumada tavsiye ettim ama soguklar başlayınca klimanın ısıtmadığını analadım servisi çağırdım bana şunu şöylediler klimamızda hiçbirşey yok eviniz sıcağa karşı yalıtımlı değil dediler.komşumdada aynı sıkınyı oldu .klima 23-24 derece sıcaklığı geçmiyor kesinlikle tavsiye etmiyotum almayın
      |
      |
      18 Aralık 2007 13:06:06
      kardeşsen o klimada naparsan yap olmaz havalar biraz soğusun tekrar yaz
      |
      |
      18 Aralık 2007 18:11:29
      quote:

Orjinalden alıntı: simyacı85

arkadaşlar ege bölgesindeki evime klima almak istiyorum.Kafamda bütçeme göre düşündüğüm SİGMA ve BAYMAK var hangisini önerirsiniz.Özellikle kullunan varsa bu cihazları lütfen bilgi verin.Sessizliği bnm için çok önemli.Kafam sesi kaldırmıyo açıkçası.

Yazlığımda bir tane 24000 btu baymak 1200 ytl ve 15000 btu vestel 625 ytl var ve kullanıyorum .
      Ama kışlığa şimdi 1 ay önce birtane inverter 9000 btu luk daikin stylish aldım 1900 ytl .
      İnanılmaz fark var, kıyaslamayı şöyle yapayım Daikin her açıdan mercedes , diğerleri şahin.
      1 aylık nonstop kullanımda elektrik faturası 45 ytl,
      dış ünitenin sesi buzdolabı motoru sesi kadar bile yok,
      iç ünitenin sesi en düşükte sanki dışardan yağmur sesi duyuluyormuş gibi oluyor,
      0,5 derece farka duyarlı bir şekilde oda ısısını dengeliyor,diğerleri 3 derece farka duyarlı,
      -20 dereceye kadar ısıtma özelliği,
      9000 btu luk olmasına rağmen 13000 btu ısıtma kapasiteli,20 m2 odaya yeterli gelmesi lazım,
      Yani maliyrtinin hakkını fazlası ile veriyor.Kesinlikle konvansiyonel klimalardan almayınız, mutlaka inverter klima olmalı, benim baymakla ,vesteli satacak yer arıyorum.
      Eğer stylish pahalı gelirse ,delüx modeli 9000 btu 1500 ytl civarı ama aynı özelliklere sahip.
      |
      |

• Çavuş
      94 Mesaj
      19 Aralık 2007 01:02:32
      kardeşler bende bir de sıradan bir klima var (rubenis)
      defrosa girdiği zaman hemen kapat-aç yapınca ısıtmaya devam ediyor.
      yani kapat-aç işlemi ile defros işi hallediliyorsa niçin klima 7-10 dakika defros yapma ihtiyacı duyar ki?
      yoksa termostat ayarı mı bozuk?
      gerçi servisine de sormayı düşünüyorum ama önce buradaki kardeşlerin bir fikrini alıp daha bilinçli bir şekilde sorayım diye düşünüyorum.
      |
      |
      19 Aralık 2007 08:54:11
      Ucuz etin tadı yavan olur demiş atalarımız.Atalarımız boşuna söylemişlermidir?
      |
      |
      19 Aralık 2007 11:17:17
      bilgilendirme için yazıyorum fikir olur belki sizlere
      günde ortalama olarak
      1. klima : LG Beko 25000 btu 14 saat
      2. klima : Arçelik 9000 btu 10 saat

ve gelen elektrik faturası:
      132,00 YTL

(klimadan önce kullanılan elektrik tüketim fiyatı 35,00 ytl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desing_AY -- 19 Aralık 2007; 11:20:38 >
      |
      |
      19 Aralık 2007 11:19:31
      quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

bilgilendirme için yazıyorum fikir olur belki sizlere
      günde ortalama olarak
      1. klima : LG Beko 25000 btu 14 saat
      2. klima : Arçelik 9000 btu 10 saat

ve gelen elektrik faturası:
      132,00 YTL

(klimadan kullanılan elektrik tüketim fiyatı 35,00 ytl)

ısıtmasını sorarsanız çok çok iyi diyebilirim ama fatura düşündürüyor
      |
      |
      19 Aralık 2007 23:13:16
      quote:

Ucuz etin tadı yavan olur demiş atalarımız.Atalarımız boşuna söylemişlermidir?

bendekini denemedim ama
      bir arkadaşta panasonic inverter klima var
      bizde de aynısı oluyor dedi.

bazen pahalı etin yahnisi de yavan oluyor. bir de üstüne 3 klima parası veriyorsun.
      |
      |
      24 Aralık 2007 21:29:00
      daikin stylish 9000 btu,

7/24 nonstop çalışma ,24 derece oda ısı ayarı , 15 m2 lik isolasyonu olmayan oda, aylık fatura 45 - 50 ytl civarı ve bunların hepsi inanılmaz bir sessizlikte.%15 elektrik zammı ile 60 lira fatura olur.

oh be dünya varmış odun kömürden kurtuldum hem daha ucuz hem sezon sonu oda boyamak yok.
      |
      |
      25 Aralık 2007 11:05:39
      ARKADAŞLAR HEPİNİZE MERHABA.

İSTANBUL KARTAL' DA OTURMAKTAYIM. KLİMA ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM ODA 20 M2, GÜNEY CEPHESİ, ISICAMLI, ALÜMİNYUM PENCERELİ, DIŞ DUVARLAR İZOLASYONLU. BU ODA İÇİN GEREKEN KLİMA KAÇ BTU OLMALIDIR?

FORUMU İNCELEDİM HERKES DAİKİN URURU SARARA DAN MEMNUN. KLİMA ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMDEN BU KLİMA AKLIMA YATTI. DAİKİN ÜRÜNLERİNİ İNCELEDİM, HER İKİSİDE İNVERTER, STYLISH VE NORMAL İNVERTER ARASINDAKİ FARKI ANLAYAMADIM. ARALARINDAKİ FARKLAR VARSA NEDİR? HANGİSİNİ NİÇİN ÖNERİRSİNİZ? DETAYLI ANLATABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.

ARKADAŞLAR BİRDE KLİMA KAPASİTE HESABI NASIL YAPILIR? BUNU KENDİMİZDE HESAPLAYABİLİRMİYİZ?
      BİLEN ARKADAŞLARDAN YARDIMLARINI BEKLİYORUZ.

BİRDE DAİKİN KLİMAYI İSTANBUL ANADOLU YAKASINDAN NERDEN UYGUN ALABİLİRİZ? ÖZELLİKLE İSTANBULDA OTURAN ARKADAŞLARDAN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.
      |
      |
      26 Aralık 2007 13:12:05
      selam arkadaşlar foruma yeni kayıt yaptırdım bikaç gündür özellikle klima kısmını takip ediyorum. izmirde oturuyorum 10m2 lik odaya ısıtma amaçlı klima taktıracağım günde ortalama 10-12 saat çalışacak o yüzden forumda baya bi vakit geçirdim klima hakkında ve biraz kafam karıştı. ama sonuç olarak ısıtma amaçlı olacağı için iyi vir marka almaya karar verdim marka ve fiyat araştırdım ve aşağıdaki markalara karar kıldım daikın yada toshiba neden yok derseniz onlar bunlardan pahali. şimdi burdaki daha profesyonel arkadaşlardan ricam sanyo en ucuzu olduğu olduğu için onu alayım diyorum doğrumu düşünüyorum klimaların tamamı ortalama 9000 btu ayrıca inverterli almam bana ne kazandıracak yani 300-400 ytl fark verip bunu 10 senede amorti ettirecekse ayda 2-3 ytl elektrik faturama düşük yanıyacaksa bana göre gerek yok sizin bu konu ile ilgili düşünceniz nedir yardımcı olursanız sevinirim bugün yada yarın klimayı almam lazım acil yani biraz.... aşağıda yazdığım markalar dışında eğer tavsiye edebileceğiniz başka bir klima varsa onuda alabilirim...

carrier 1.560 ytl / 12 ay inverterli
      mitsubishi electric MSZ-HC25VA 1.500 ytl /12 ay inverterli
      hitachi RAS/RAC 25 1.520 /10 ay inverterli ve japonmuş
      sanyo 1.350/12 ay inverterli
      |
      |

• Teğmen
      194 Mesaj
      26 Aralık 2007 14:13:25
      Arkadaşım bu 4ü arasında kaldım diyorsan Mitsubishi electric tavsiye ederim. Benim evimde 2 klima mevcut 2side inverter 1. sharp AY-XP10C 2.olarak fujielectric kullanıyorum. Sharp evde çocuk olduğu için 24 saat kapanmıyor aysonu faturam 65-70 max. hava şartlarına bağlı değişiyor. normal fatura 30 ytl gibi. ben memnunum. çok şükür beni servisle tanıştırmadı daha 2 senedir tık yok maşallah.. Umarım uygun ürünü seçersin..
      |
      |
      PENTAX 35-80mm- Sigma 18-50 DC OS
    • Er
      7 Mesaj
      26 Aralık 2007 18:03:14
      cevap için teşekkürler başka yorum yapanda olmamış zaten....
      |
      |
    • 26 Aralık 2007 21:32:49
      arkadaşlar klimaların ortalama yakıtları ve nominal performas değerleri ve COP EER değerleri için bilgi verebilirim
      |
      |
      29 Aralık 2007 10:54:55
      merhaba herkes gibi bende malumunuz klima konusunda danışacam

bodrumda oturuyorum müstakil 2 katlı evimiz var alt salon 30 m2 üstte banyoyu saymazsak 25m2 civarı (2 oda küçük bi antre) bişey, yanlız merdiven boşluğunu saymıyorum. evde ısıtmayı ufoyla yaptım geçen sene sürekli ordan oraya taşımakla uğraştık sonunda ufomuz bozuldu. Bodrumda kışın yaşayanlar bilir nemli pis bi soğuğu vardır, bi çok evdede ne kadar yalıtım yaparsanız yapın rutubet vardır.

Bana her haliyle elekrik sarfiyatı vs. gibi avantaj sağlayacak bir klima önerirseniz çok sevinirim, önerilerinizde detay geçerseniz çok iyi olur
      |
      |
      29 Aralık 2007 14:16:54
      Merhaba arkadaşlar,
      İzmir'de oturuyorum ve ben de yakında salonuma bir klima almayı düşünüyorum.Foruma baktığımda yapılan yorumlara göre Mitsubishi Electric almaya karar verdim.Salonumun özellikleri şöyle:
      Alan:27 m2
      Tavan yüksekliği:2.5 mt.
      Arakat
      Çiftcam-pimapen
      Çift cephe:güney ve batı

Almayı düşündüğüm model MSH-GA50VB.Özellikleri şöyle:
      Soğutma:17100
      Isıtma:17750
      EER 2,81
      COP 3,23
      İç ünite Ses Seviyesi 34-38-42 db (Düşük-orta-yüksek fan hızlarında)
      Dış ünite Ses Seviyesi 52db
      Soğutma güç tüketimi 1,78 kw
      Isıtma güç tüketimi 1,61 kw
      Fiyat:2160 YTL - 12 taksit

İlk aşamada acaba inverter mı alsam diye düşündüm.Fakat hem sadece geceleri 5-6 saat kadar çalıştıracağımdan,hem de inverter fiyatlarının daha yüksek olmasından ötürü vazgeçtim.Aklımda ise şu sorular var:
      1. Bu soğutma ve ısıtma kapasiteleri benim salonuma yeterli olur mu?
      2. İnverter almam daha mantıklı olur mu?
      3. Bu ses seviyeleri sessiz bir ortam sağlar mı?
      Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      29 Aralık 2007 23:19:11
      sayın gitarjim almayı düşündüğünüz mıtsubishi electric klima alınabilecek cihazlar içinde en iyilerden biri.5 -6 saatlık kullanım için inverter klima almanızın hiç gereği yok.Kullanmayı düşündüğünüz odaya yeterli olacağnı düşünüyorum yinede bir keşif isteyin servisten daha iyi olur.ses olarakta sizi rahatsız edeceğini sanmıyorum.çok iyi bir seçim yapmışsınız hayırlı olsun...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.