Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aArkadaşlar ben siteye yeni üye oldum. Bir süredir yazışmaları takip ediyorum. Ben izmirde oturuyorum. Soğutmak ve özelliklede ısınma için klima alacağım. 12 metrekare oturma odasına takmayı düşünüyorum bunu. Oturma odasının kapısı koridora bakıyor ve koridorun diğer ucunda çocuk odası varç Koridor 3,5 meter uzunlukta ve 90cm genişliğinde. Çocuk odası ise 10 metrekare. Ben takacağım klimanın hem oturma odasını, hem koridoru hemde çocuk odasını ısıtmasını ve soğutmasını istiyorum. Bunun için 18000 btu'luk klima yeter dendi. Ben klimayı günlük en az 10 saat çalıştıracağım için inverter almayı düşünüyorum. Dün bir kaç yeri dolaştım. Bir satıcı ısıtmada en iyi HİTACHİ markasının olduğunu söyledi vede HİTACHİ nin voltaj değişiminde kartta meydana gelen arızalara karşı garanti veren tek marka olduğunu söyledi . Bunun yanında mitsubishi elektric, daikinide düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orjinalden alıntı: gaziteknik

aArkadaşlar ben siteye yeni üye oldum. Bir süredir yazışmaları takip ediyorum. Ben izmirde oturuyorum. Soğutmak ve özelliklede ısınma için klima alacağım. 12 metrekare oturma odasına takmayı düşünüyorum bunu. Oturma odasının kapısı koridora bakıyor ve koridorun diğer ucunda çocuk odası varç Koridor 3,5 meter uzunlukta ve 90cm genişliğinde. Çocuk odası ise 10 metrekare. Ben takacağım klimanın hem oturma odasını, hem koridoru hemde çocuk odasını ısıtmasını ve soğutmasını istiyorum. Bunun için 18000 btu'luk klima yeter dendi. Ben klimayı günlük en az 10 saat çalıştıracağım için inverter almayı düşünüyorum. Dün bir kaç yeri dolaştım. Bir satıcı ısıtmada en iyi HİTACHİ markasının olduğunu söyledi vede HİTACHİ nin voltaj değişiminde kartta meydana gelen arızalara karşı garanti veren tek marka olduğunu söyledi . Bunun yanında mitsubishi elektric, daikinide düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Sayın arkadaşım,genel metre kare için 18000 btu ınverter iyi ama,ben klimanın çocuk odasına kadar iyi ısıtacagını sanmıyorum,eve keşif için servis çagırın ,bir gelip baksınlar vede ısıtır diyenler güvence versinler verebiliyorlarsa,genelde hiç biri yazılı güvence vermez sadece eme basma tulumba gibi kafa salarlar sattıkları zamanda sizi atnımazlar % 90 böyleler.

markalar olarak gayet iyi seçimleriniz

klimalar için siz bir iki tel vereyim

HİTACHİ İÇİN;

AK KLİMA: 0 232 248 32 36

DAIKIN VE HİTACHİ İÇİN SERHAT KLİMA:0 232 373 30 40

MİTSUBİSHİ ELELTRİK İÇİN;

BUZZ KLİMA 0 232 244 99 77

EGE KLİMA:0 232 426 30 20

DAIKIN İÇİN EGEMEN:0 232 482 10 10

BURALARLA GÖRÜŞÜN İYİ İNSANLARDIR YARDIMCI OLURLAR VEDE SİZDE ARAŞTIRIN NEREDE UYGUN BULURSANIZ ORAYA BAKIN

• Sayın ERDOĞAN hemen cevap yazdığın için çok teşekkürler. Zaten bu hafta keşfe çağıracağım bir kaç firmayı. Ben dün serhat klimanın karşıyaka şubesine gittim. Oradaki arkadaş bana hitachinin daikinden daha iyi ısttığını kendi evinde de hitachi kullandğının söyledi. Ben önceden mitsubishi eletric almaya karar vermiştim . Ama dün firmaları gezince ve 2 gündür bu formu okuyorum. Şimdi daikin m.e. ve hitachi konusunda kararsız kaldım. Fakat bu saydığım markaların 18000 btu inverter teknik verilerini incelediğimde hitachinin eer ve cop değerleri 2.81 -3.30 , m.e. 3.03 - 3.41 ve daikin 3.23-3.63 olduğunu gördüm. Hitachinin değerleri diğer iksine göre düşük. Acaba bu enerji sarfiyetinde çok fark edermi . Birde bu firmalar kataloglarında hangi enerji sınıfı olduklarını yazmamışlar. Hitachi ve m.e. b sınıfı olabilirmi ? Birde hitachi gerçekten en iyi ısıtan klimamı satıcının dediği gibi ?

• 18000 btu inverter klimalarde fiyatlar , hitachi 2400 ytl , m.e. 2988 ytl ve daikin 3000 ytl bunlar 12 ay vadei fiyatlar. Şu anda ciddi olarak hitachi almayı düşünüyorum ama bir önceki mesajımda dediğim gibi eer ve cop değerleri diğer iki markadan düşük. Bu konuda kararsız kaldım. Gerçekten hitachinin iyi ısttığını ve servis ağının iyi olduğunu bilsem hemen alacağım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, bilgilendirme yaparlarsa sevinirim
  • quote:

Sayın ERDOĞAN hemen cevap yazdığın için çok teşekkürler. Zaten bu hafta keşfe çağıracağım bir kaç firmayı. Ben dün serhat klimanın karşıyaka şubesine gittim. Oradaki arkadaş bana hitachinin daikinden daha iyi ısttığını kendi evinde de hitachi kullandğının söyledi. Ben önceden mitsubishi eletric almaya karar vermiştim . Ama dün firmaları gezince ve 2 gündür bu formu okuyorum. Şimdi daikin m.e. ve hitachi konusunda kararsız kaldım. Fakat bu saydığım markaların 18000 btu inverter teknik verilerini incelediğimde hitachinin eer ve cop değerleri 2.81 -3.30 , m.e. 3.03 - 3.41 ve daikin 3.23-3.63 olduğunu gördüm. Hitachinin değerleri diğer iksine göre düşük. Acaba bu enerji sarfiyetinde çok fark edermi . Birde bu firmalar kataloglarında hangi enerji sınıfı olduklarını yazmamışlar. Hitachi ve m.e. b sınıfı olabilirmi ? Birde hitachi gerçekten en iyi ısıtan klimamı satıcının dediği gibi ?

Dün konuştugunuz arkadaş dürüst biridir,ve şu garantiyide verir eger ısınmazsanız klimayı geri alıp bir başka klima ile degiştirme garantisi,ve bornovadaki yerlerine gidin orada iki kardeş genelde karşıyakada babaları duruyor.

ve elimdeki kataloglarında A-A sınıfı yazıyor ve klimacıların deyimleri ile COP oranları tek başına kıstas degildir,(bunu buzz klima satıştaki arkadaş söyledi)dogrudurda,örnekse eger 2,82 cop oranı olan klimanın hava debisi yükse ve agız çıkış sıcaklıgı 65 derece ise ama daıkın agız çıkış sıcaklıgı 55 derece ise hangisi daha çabuk içeriyi ısıtır,daıkında,hitachide,mitsubizhi elektrikte,toshibada iyi klimalardır hepsinin kendince üstünlükleri vardır,siz dedigim yerleri arayın konuşun ve özellikle serhat klimadan degiştirme sözünüde alın

iyi günler

• quote:

18000 btu inverter klimalarde fiyatlar , hitachi 2400 ytl , m.e. 2988 ytl ve daikin 3000 ytl bunlar 12 ay vadei fiyatlar. Şu anda ciddi olarak hitachi almayı düşünüyorum ama bir önceki mesajımda dediğim gibi eer ve cop değerleri diğer iki markadan düşük. Bu konuda kararsız kaldım. Gerçekten hitachinin iyi ısttığını ve servis ağının iyi olduğunu bilsem hemen alacağım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, bilgilendirme yaparlarsa sevinirim

Arkadaşım iyi gezin iyi araştırın mesela hitachi peşin 1900 daıkınsa egemende 2450 taksitle karşımdaki komşu aldı.iyi pazarlık yapın denilen fiyata razı olmayın.
  • Yılmaz kardeşim karşıyakadaki şubede duran kişiy tanıyorsunuz herhalde. Nereden tanıdığınız sormayacağım anladığım kadarıyla sizde klima satışe veya servisi işini yapıyorsunuz. hitachi firmasının servis ağı nasıl? Kendisi bana aldığım ürünle ilgili bir sorun yaşarsam , servisle onun muhatap olacağını ve işimi halledeceğini söyledi. Fakat ileride şubesini kapatırsa ben kiminle muhatap olacağım. Hitachi klima servis yönünden yaygın mı? İkinci bir sorumda ısınmazsam değiştirebileceğini söyledi bu konuda kanuni bir garanti verilebiliyormu yoksa iş sadece karşılıklı güvenemi kalıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutklima

quote:

18000 btu inverter klimalarde fiyatlar , hitachi 2400 ytl , m.e. 2988 ytl ve daikin 3000 ytl bunlar 12 ay vadei fiyatlar. Şu anda ciddi olarak hitachi almayı düşünüyorum ama bir önceki mesajımda dediğim gibi eer ve cop değerleri diğer iki markadan düşük. Bu konuda kararsız kaldım. Gerçekten hitachinin iyi ısttığını ve servis ağının iyi olduğunu bilsem hemen alacağım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, bilgilendirme yaparlarsa sevinirim

Arkadaşım iyi gezin iyi araştırın mesela hitachi peşin 1900 daıkınsa egemende 2450 taksitle karşımdaki komşu aldı.iyi pazarlık yapın denilen fiyata razı olmayın.

Söylediğiniz fiyatlar 1800 btu inverter için hitachi 1900 ytl ve daikin 2450 ytl peşin fiyatlarmı her ikiside ? yoksa daikin taksitli fiyatmı ?

• quote:

quote:

quote:

Söylediğiniz fiyatlar 1800 btu inverter için hitachi 1900 ytl ve daikin 2450 ytl peşin fiyatlarmı her ikiside ? yoksa daikin taksitli fiyatmı ?

hitachi peşin,daıkınsa taksitle almış arkadaş egemenden tanıdık aracılıgı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutklima -- 4 Kasım 2007; 17:59:52 >

• Söylediğiniz fiyatlar makul. Komşunuz klimaları yenimi aldı. 2450 ytl'lik klima daikinin ftxs 50 v serisi olan nominal değeri 17000 btu olan klimamı
  • quote:

Söylediğiniz fiyatlar makul. Komşunuz klimaları yenimi aldı. 2450 ytl'lik klima daikinin ftxs 50 v serisi olan nominal değeri 17000 btu olan klimamı

aldıgı klima bu ve 3 gün önce aldı

http://www.isisan.com/product.dwx?product_id=B/DAKLMDT17RX&product_type_id=127
  • quote:

quote:

Söylediğiniz fiyatlar makul. Komşunuz klimaları yenimi aldı. 2450 ytl'lik klima daikinin ftxs 50 v serisi olan nominal değeri 17000 btu olan klimamı

FTXS50FV1B klimanın ısıssandan özelliklerine baktım soğutucu akışkanın yani gazının ne olduğunu yazmıyor. r22 mi yoksa r410a ' mı acaba birde enerji sınıfını biliyormusunuz. Komşunuz bu klimayı 2450 ytl taksitle iyi fiyata almış. Önerebileceğiniz bayii hangisi birde peşin ne kadar olur acaba. yardımcı olursanız sevinirim....

• quote:

quote:

quote:

FTXS50FV1B klimanın ısıssandan özelliklerine baktım soğutucu akışkanın yani gazının ne olduğunu yazmıyor. r22 mi yoksa r410a ' mı acaba birde enerji sınıfını biliyormusunuz. Komşunuz bu klimayı 2450 ytl taksitle iyi fiyata almış. Önerebileceğiniz bayii hangisi birde peşin ne kadar olur acaba. yardımcı olursanız sevinirim....

burada R 410 yazıyor iyi inceleyin

ve yukarda veridigim yerlere bakın birde

edda klima var karışyakada onada sorun

EDDA KLİMA:0 232 382 10 55

vede yukardaki yerleride yarın ziyaret edin iyi pazarlık yapın iniyorlar.

enerji sınıfıfa A-A

genel katalog

http://www.isisan.com/incoming/product_group_pdf/200703301021470.internet%20genel.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutklima -- 4 Kasım 2007; 20:08:24 >

• bir arkadaş klima alacaktı araştırma yaparken yerli firmalardan birisinin yetkili servisi inverter klima ile klasik klima arasında faturada 3 ytl fark ettiğini ve bu farkıda 100 ayda kapatacağından bahsetmiş.Ne dersiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda3a

bir arkadaş klima alacaktı araştırma yaparken yerli firmalardan birisinin yetkili servisi inverter klima ile klasik klima arasında faturada 3 ytl fark ettiğini ve bu farkıda 100 ayda kapatacağından bahsetmiş.Ne dersiniz?

her zaman inverter klima avantajlı diğil bu doğru uzun süreli kullanımlarda şunada inanın 3 ytl den daha çok fark edecektir buna emin olun ama ısıtma amaçlı kullanımlarda inan uzun süreler cihazlar kullanılıyor bizler bazen ekonomi yönünü düşünerek işte çok kullanmıyacağız gibi serzenişlerde bulunuyoruz birazda ucuz olsun diye ma enerji bakımından her zaman ınverter daha avantajlıdır belki alırken biraz sıkıntı yaratıyor olabilir
  • Araştırmalarım sonucunda karar verdiğim Sharp AYXP9FR 9000 Btu/h inverter model için bugun 1480 ytl'ye anlaştım. Ödemeyi 900 peşin, gerisi 5 taksitle yapacağım.
    Bu modeli tercih etmemdeki önemli neden Cop ve Eer değerlerinin fiyat sınıfındaki klimaların üstünde olması, filtrasyon özellikleri ve çevremde kullananların memnuniyeti oldu.
    Tek eksik yanı çalışma sıcaklığı ki bu da İzmir için çok mühim değil.
    Yarın monte edilecek.Kullanmaya başladıktan sonra izlenimlerimi iletirim.
    yardımcı olmaya çalışan tüm üyelere özellikle Mutlklima Bey'e teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhanglm

Araştırmalarım sonucunda karar verdiğim Sharp AYXP9FR 9000 Btu/h inverter model için bugun 1480 ytl'ye anlaştım. Ödemeyi 900 peşin, gerisi 5 taksitle yapacağım.
    Bu modeli tercih etmemdeki önemli neden Cop ve Eer değerlerinin fiyat sınıfındaki klimaların üstünde olması, filtrasyon özellikleri ve çevremde kullananların memnuniyeti oldu.

Eksi derece konusunu kafaya takmayın izmirde,torosta,evkada arkadaşlarda var izmir merkezde kar yok oralarda var ve çok memnunlar ,hayırlısı olsun.

PM

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: serhanglm

Araştırmalarım sonucunda karar verdiğim Sharp AYXP9FR 9000 Btu/h inverter model için bugun 1480 ytl'ye anlaştım. Ödemeyi 900 peşin, gerisi 5 taksitle yapacağım.

Eksi derece konusunu kafaya takmayın izmirde,torosta,evkada arkadaşlarda var izmir merkezde kar yok oralarda var ve çok memnunlar ,hayırlısı olsun.

PM

Çok teşekkür ederim.

• quote:

Yılmaz kardeşim karşıyakadaki şubede duran kişiy tanıyorsunuz herhalde. Nereden tanıdığınız sormayacağım anladığım kadarıyla sizde klima satışe veya servisi işini yapıyorsunuz. hitachi firmasının servis ağı nasıl? Kendisi bana aldığım ürünle ilgili bir sorun yaşarsam , servisle onun muhatap olacağını ve işimi halledeceğini söyledi. Fakat ileride şubesini kapatırsa ben kiminle muhatap olacağım. Hitachi klima servis yönünden yaygın mı? İkinci bir sorumda ısınmazsam değiştirebileceğini söyledi bu konuda kanuni bir garanti verilebiliyormu yoksa iş sadece karşılıklı güvenemi kalıyor.

Kusura bakmayın mesajı yeni farkettim.
    Arkadaşım ben izmirdeki klimacıları tanırım ve ben kendim klima satmıyorum,hitachi senelerdir ülkemizde yaygın olarak satılıyor ve bu klimayıda 2 grup getiriyor biride izmir ipi şirketi ve güvenilir bir firmadır,serhat klimada arladaşlar güvenilir insnalardır daha kimsetyi magdur etmediler,ve servis agı izmirde çok yaygındır,ve klimayı zaten servis size takmışsa kendileri bu buraya olur diyerekde kanunui hakkınız var degiştirmeye.

Ve serhat klima magazasını kapatırsa siz İPİ şirketi ile muhatap olacaksınız.

iyi günler

• mutklima bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben hitachinin RAS/RAC-50 modelini almayı düşünüyorum. Sitesinden teknik özellikleine baktım. EER ve COP değerleri 2,81 - 3.30 . Fakat enerji sınıfı yazmıyor. Siz bu klimanın enerji sınıfını biliyormusunuz, bunu nereden öğrenebilirim ? Benim gibi aynı özellikte 18000 'lik inverter klima almak isteyen başka bir arkadaş daha var. İzmirdeki başka bir hitachi bayisinden ras-rac 50 için 2 kişi alacağımızı söyledik ve peşin fiyat istedik , en son 1900 ytl olur dedi. Bu fiyat nasıl.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.