Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mahamat

allah razı olsun tribıl araştırıyosun bizim için gecenin bu vaktinde

ne alalım baba adamın biri demiş airfel al kavrul yazmış yani ben sadece ısınmaya alıyorum klimayı yazın hiç çalıştırmam gibi bir şey dediğim gibi zonguldak ereğlideyim yap bizi ideal bir klima sahibi deneyimlisin ısınmada hangisini sıcak gördün yani marka model olarak

Sayın arkadaşım size yardımcı olayım ama önerecegim klimalar orada bulunurmu aşagıya iyi bir kaç marka yazatyım siz hangisini bulursanız onu alın hepside iyidir.

daıkın,panasonic,hitachi,sharp,mitsubishi elektrik,sanyo,toshiba bunlar çok iyi klimalardır,yakınınızda hangisi varsa onu araştırıp alın bunlar özellikle ısınma konusunda iyi klimalardır.

iyi geceler dilerim.

Allah sizdende razı olsun arkadaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 1 Ekim 2007; 23:23:59 >

• bu gün kesin sharp klimayı ısmarladım hafta sonu takacaklar 15 metre kare oda bu yeterlidiri dimi üstat vaz geçtim ucuz markalardan. adam sigmayı al diye tutturdu orada. ben eve taktım filan dedi. ben kararlıydım sigmayı alacaksam zaten vestelide alırdım.sharpın inverter modelini aldım baskada kaliteli markanın bayisi yok burada daikin var oda uçuk fiyat.

merak edene:http://www.iklimsa.com/tr.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=21

modeli aldım takılınca izlenimlerimi yazarım
  • saol
  • quote:

bu gün kesin sharp klimayı ısmarladım hafta sonu takacaklar 15 metre kare oda bu yeterlidiri dimi üstat vaz geçtim ucuz markalardan. adam sigmayı al diye tutturdu orada. ben eve taktım filan dedi. ben kararlıydım sigmayı alacaksam zaten vestelide alırdım.sharpın inverter modelini aldım baskada kaliteli markanın bayisi yok burada daikin var oda uçuk fiyat.

Aldığınız 9000 btu ınverter 15 metre kare yere bol bol yeter.

Satıcılar genelde herşeyi evime taktım kullanıyorum diye yeminde ederler ciddiye almayın,2 hafta sonra aynı adama gidin samui sorun valla eve taktım çok memnunum der bende yüzlerce örneği var ,satıcı taktiği.

Hayırlısı olsun güle kulanmak Allah nasip etsin.

İyi akşamlar

• bende mitsubishi (MSZ-HC35 VA) ile sharp iklimsa (AYXP12 FR) modelleri arasında seçim yapamıyorum hangisini tavsiye edersiniz? ikiside 12000 btu inverter aldığım fiyatlar sharp 1750 ytl- mitsubishi 1550 ytl acaba daha uygun fiyat bulunur mu?(izmir için ve fiyatlar nakit fiyatlarıdır.)çok acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler!

quote:

Orjinalden alıntı: kupid

klima almayı düşünüyorum mitsubishi ve sharp arasında seçim yapmak istiyorum. kararsız kaldım fiyatlar aynı, kampanyada.. klima işi içinde olanlardan yada deneyimi olanlardan öneri bekliyorum ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastson21 -- 3 Ekim 2007; 20:55:13 >

• bilgi veren bütün arkadaşlara teşekkürler...
    kütahyada telekom bayiliği yapıyorum.iki katlı bir binada bu işi yapıyorum.
    alt kat tahsilat, üst kat internet kafe olarak kullanımda.alt katta iki tane bilgisayar, üst katta 8 adet bilgisayar kullanılmaktadır.dükkan sabah 9 akşam 12 açık durumda.
    bina ölçüleri.... 6,5 metre boy X 4 metre en X 3 metre yükseklik ( alt kat ve üst kat boyutları aynı)
    klima almaya karar verdim ama bir türlü ne alacağımı kestiremiyorum.
    burda bosch bayii var.oraya sordum bana 24.000 btu bio modelini tavsiye etti.fiyatı 1.400 ytl civarında.
    yan tarafımdaki bir dükkanda (pastane ve hemen hemen aynı boyutlarda) ısısan - high life 24.000 btu kullanıyor.ve memnun.memnun olma sebebi burda hava sıcaklığı nadir de olsa -10 derecenin altına düşebiliyor.isisan - high life bu durumda pek problem yapmıyormuş.
    benimde forumlarda takip ettiğim inverterli modellerden şaşmayın, çünkü elektrik sarfiyatıyla başta yaptığınız fazla ödemeyi zaten amarti edersiniz deniliyor...
    isisan bayii ile görüştüm.daikin olursa her türlü garantiyi verebilirim diyor.
    ayrıca bir yerde okumuştum...tek dış ünite ve bir alt kata bir üst kata olmak üzere iki iç ünite kullanarakta bu işi halledebilirmişim...ve bu maliyetide düşürürmüş.kafam karmakarışık oldu.bu işten fazla anlamadığım için öneri yapacak arkadaşların marka ve modeli ile öneri yapmasını rica ediyorum...tamamen sizelrin yaptığı öneriler doğrultusunda bu işi halledeceğim...saygılarımla

"kütahyanın havasının sert olduğunu ve benim için birinci önceliğin ısıtma olduğunu (soğutma çok önemli değil, fazla bu amaçla kullanılmayacak) gözününde bulundurarak öneri yaparsanız sevinirim...ayrca bu işe tek klima fiyatı olarak 1.750 ytl kadar ayırailirim"

• merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum.bir süredir forumu takip ediyorum ve klimalar hakkında çok bilgilendim.
    ben ısınmak için klima düşünüyorum.izmir'de yaşıyorum.ısıtılacak yer hakkında bilgi vereyim.salon 36m² pencereler çift cam , 3. kat üstümüzde daire var.doğu cephesinde, gerektiğinde mutfak kapısınıda açıp orayıda ısıtabilmek istiyorum, mutfak 10 m² .klima olarak burda okuduğum bilgiler ışığında bütçemi zorlayıp iyi bir klima almak istiyorum.elektrik sarfiyatı düşük verimi yüksek, ortalama günde 8 saat çaılşacak bir klima olacak.ben hitachi markasını iyi buldum.bana yardımcı olabilirmisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: furki01

merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum.bir süredir forumu takip ediyorum ve klimalar hakkında çok bilgilendim.
    ben ısınmak için klima düşünüyorum.izmir'de yaşıyorum.ısıtılacak yer hakkında bilgi vereyim.salon 36m² pencereler çift cam , 3. kat üstümüzde daire var.doğu cephesinde, gerektiğinde mutfak kapısınıda açıp orayıda ısıtabilmek istiyorum, mutfak 10 m² .klima olarak burda okuduğum bilgiler ışığında bütçemi zorlayıp iyi bir klima almak istiyorum.elektrik sarfiyatı düşük verimi yüksek, ortalama günde 8 saat çaılşacak bir klima olacak.ben hitachi markasını iyi buldum.bana yardımcı olabilirmisiniz?

Arkadaşım,

ben de klima alacağım izmirde nerde oturuyorsun, belki birkaç kişi olursak indirim yaptırırız.Ben Hitachi 9000 btu alacağım ( 13-14 m2 + yük 2,60m ).

• quote:

Orjinalden alıntı: arda3a

quote:

merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum.bir süredir forumu takip ediyorum ve klimalar hakkında çok bilgilendim.

Arkadaşım,

ben de klima alacağım izmirde nerde oturuyorsun, belki birkaç kişi olursak indirim yaptırırız.Ben Hitachi 9000 btu alacağım ( 13-14 m2 + yük 2,60m ).

merhaba arda3a bende 9000lik klima almayı düşünüyorum kendi çapımda netten bi araştırma yaptım aşağı yukarı aynı özelliklerde 3-4 marka araştırdım
    hitachi 09CH6 R22 gazlı 9390/10240 soğutma/ısıtma 1.075 YTL peşin fiyatı www.ermakklima.com
    mitsubishi MSH-GA25VB R410 gazlı 9050/10240 soğutma/ısıtma 1.280 YTL p. fiyatına 9 taksit www.ertasklima.com
    sharp AY-AP9FHR R410 gazlı 9000/10570 soğutma/ısıtma 1.188 YTL www.iklimsa.com
    sigma SGM09INVDA R410 gazlı 9200/11260 soğutma/ısıtma 1.020 YTL www.iklimsa.com sigmayı pek tutmuyorum tabi ama bu modelin fiyatı ,r410 gazlı ve inverterlı olması dikkatimi çekti bayramdan sonra hitachi almayı düşünüyorum yinede tam karar veremedim saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: sk79

quote:

quote:

Arkadaşım,

merhaba arda3a bende 9000lik klima almayı düşünüyorum kendi çapımda netten bi araştırma yaptım aşağı yukarı aynı özelliklerde 3-4 marka araştırdım
    hitachi 09CH6 R22 gazlı 9390/10240 soğutma/ısıtma 1.075 YTL peşin fiyatı www.ermakklima.com
    mitsubishi MSH-GA25VB R410 gazlı 9050/10240 soğutma/ısıtma 1.280 YTL p. fiyatına 9 taksit www.ertasklima.com
    sharp AY-AP9FHR R410 gazlı 9000/10570 soğutma/ısıtma 1.188 YTL www.iklimsa.com
    sigma SGM09INVDA R410 gazlı 9200/11260 soğutma/ısıtma 1.020 YTL www.iklimsa.com sigmayı pek tutmuyorum tabi ama bu modelin fiyatı ,r410 gazlı ve inverterlı olması dikkatimi çekti bayramdan sonra hitachi almayı düşünüyorum yinede tam karar veremedim saygılar

dostum bende izmirdeyim ve klima alacağım ve hala ne yapacağıma karar vermiş değilim. Ben bu klimayı salonda kullanancagım ve salon+koridor+mutfak birleşik 65m2 bu alanı ısıtmak için bana onerilen 30.000btu mitsubishi oldu. bazılarıda 24000 al biraz fazla calışır diyor ama bunu riske atamam cunku evde bir bebek var. yapmam gerektigini bilmiyorum. gerci 30.000btu sadece mitsubishi (klima plus) da var herhalde yanılıyormuyum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada izmirden klima alacaklar grubuna katılmak istiyorum.. :)

• arkadaşlar hitachi inventer 24000 btu fiyatlarını sordum.peşin 3250 , 8 taksit 3553 fiyat verdiler.bu fiyatlar fazla geldi bana.ne dersiniz?
  • YAKINDA KLİMA CİHAZLARIYLA EVLERİMİZİ İŞYERLERİMİZİ ISITIP SOĞUTMANIN YANINDA SICAK SUDA ÜRETEBİLECEĞİZ. BÖYLELİKLE ELEKTRİKLİ ŞOFBENLER HERHALDE YERLERİNİ HEAT PUMP BOYLERLERE BIRAKACAK.

http://www.kayipdosya.com/980K.E. BOYLER U.K..pdf
  • Selamlarlar arkadaşlar bende bir kaç aydır klima araştırması yapıyorum...

ve mitsubishi, daikın veya hitachi markalarından 12 btu inverter marka klimalara odaklandım...

Mitsubishi 12 btu inverter = 1800 ytl peşin
    Daikin 12 btu inverter = 1750 ytl peşin
    Hitachi 12 btu inverter (belki 12 olmayabilir ama 12 lik seviyesindeymiş) = 1500 ytl peşin fiyat aldım...

İzmirde oturduğum için bu aralar klima almanın en uygun zamanı...

İsterseniz İzmirde klima alacaklar olarak iletişime geçersek, bu fiyatların üzerinden indirim de yaptırabiliriz.

İzmirden Saygılar

quote:

quote:

Arkadaşım,

• sevgili arkadaslar,
    peki bu daikin ,toshiba, panasonic yada mitsubishi klimaların kompresörleri kesinlikle japonadan mı geliyor. duydugum kadarıyla zaman zaman kore malı kompresorlerle paçal yapılıyormuş bunun aslı varmıdır.?

hafta içi bu işi halletmem lazım hala karar veremedim 30.000 inverter olan sadece mitsubishi yanılıyor muyum?
  • arkadaşım mıtsubıshı heavy ve daıkın nın kendi komprosörü var iki klima da alabileceğin en kaliteli klimalardır ikiside japon
  • quote:

bu gün kesin sharp klimayı ısmarladım hafta sonu takacaklar 15 metre kare oda bu yeterlidiri dimi üstat vaz geçtim ucuz markalardan. adam sigmayı al diye tutturdu orada. ben eve taktım filan dedi. ben kararlıydım sigmayı alacaksam zaten vestelide alırdım.sharpın inverter modelini aldım baskada kaliteli markanın bayisi yok burada daikin var oda uçuk fiyat.

arkadaslar bugun klimayi taktilar ama klima ic unitesi bozuk cikti. Yok efendim fan bozukmus kart bozukmus gelecekmis. istemem diyorum degisin ic uniteyi bari. pisman oldum yani lanet olsun 1640 ytl para verdim kendimi zorladim ekonomik durumum bunu goturmez aslinda ama iyisi olsun sharp olsun dedik. iklimsadan aldim arkadaslar ne yapayim geri verecem diyorum adamlar dinlemiyor.3 gun oldu daha alali ne yapayim adamlar tamir edip takacam diyolar. tribil usta actilar icini ic unitenin gozumun onunde param parca yaptilar kart yanmis fan yanmis diyolar daha test ederken bozulmus klima takar takmaz. iklimsada boyle olursa varin turkiyenin halini dusunun artik iade etsem montaj parasimi vermem mi lazim yardim edin yontem soleyin ustalar moral sifir/

• quote:

quote:

arkadaslar bugun klimayi taktilar ama klima ic unitesi bozuk cikti. Yok efendim fan bozukmus kart bozukmus gelecekmis. istemem diyorum degisin ic uniteyi bari. pisman oldum yani lanet olsun 1640 ytl para verdim kendimi zorladim ekonomik durumum bunu goturmez aslinda ama iyisi olsun sharp olsun dedik. iklimsadan aldim arkadaslar ne yapayim geri verecem diyorum adamlar dinlemiyor.3 gun oldu daha alali ne yapayim adamlar tamir edip takacam diyolar. tribil usta actilar icini ic unitenin gozumun onunde param parca yaptilar kart yanmis fan yanmis diyolar daha test ederken bozulmus klima takar takmaz. iklimsada boyle olursa varin turkiyenin halini dusunun artik iade etsem montaj parasimi vermem mi lazim yardim edin yontem soleyin ustalar moral sifir/

Sakın tamir konusunu kabul etmeyin ,geri alıp size yenisini vermek zorundalar.

''İklimsa 444 55 46 yani 44İKLİM müşteri danışma hattı ile 7 gün 24 saat tüm yurt genelinde hizmet vermektedir.''

Burayı hemen arayın size yardımcı olacaklardır.

Kanun geregi klimayı sizden geri alıp size yenisi vermek zorundalar.

İyi geceler.

• İzmirli arkadaşlar eğer birlikte hareket ederseniz ciddende klimayı daha uygun şartlarda ve daha ucuza alabilirsiniz.
  • yalancılar

Gene döktürmüşsünüz.
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.