Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1774. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17721773177417751776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, önerilerinize ihtiyacım var.

24000btu'luk klima için mitsubishi'lerden birini almak istiyorum, fakat ME ile MHİ arasında karar veremiyorum. Açıkcası biraz daha köklü markalara yönelip uzun yıllar uğraşmadan kullanmak istiyorum.

1)ME, MSZ-GF71VE için 8200tl
    2)MHİ, SRK71ZR-S için 5900tl

Hem klimaplus, hem iklimsa bayiilerine uğradım, açıkcası klimaplus daha güven veren bi hava verdi bana. Tabi bu bana en yakın olan bayiilerden aldığım hava. Ama fiyat farkına değer mi gerçekten bilemedim.
    Sizler hangi modeli önerirsiniz?

Teşekkür ederim.
  • yoqole Y kullanıcısına yanıt
    Bütçe kısıtlamalarının olmadığı ortamlarda ME yi tartışmak anlamsız olur. Tabi ki ME

(Haaa ben vermem bu parayı bir klimaya o ayrı konu )
  • merhaba arkadaslar

açılacak işyerimiz için 3 klima gerekiyor

2 adet 12000 btuluk ve 1 adet 18000btuluk

malum yaz geldi gani gani kampanya vardır bana f/p ürünü mümkünse A++ veya A+++ inverter almaya yardımcı olursanız cok mutlu olurum

2 alana 3. %75 indirimli vs o tarz şeyler varsa aradıgım asıl olarak onlar

şimdiden teşekkür

• Merhaba forumdaşlar, çok küçük sapmaların olabileceği ev planını aşağıya çizdim, ev en üst katta, üstünde çatı var, bina yalıtımlı, camlar da yalıtımlı, yeni bina zaten. Gel gelelim klima takabileceğim alanlar evin boyutu nedeniyle biraz kısıtlı.

Benim asıl merak ettiğim, salona takılabilecek bir 12.000-18.000 btu ile, yatak odasını da serinletmek ne derece mümkün olacaktır? Eğer mümkün olacak ise, bu iki lokasyondan hangisi daha verimli olacaktır? Şimdiden teşekkürler.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Tek klimayla evi hakimiyet almanın split klima kavramının mantığına aykırı olduğunu düşünsem de sizin durumunda evin metrekaresi itibariyle oluşan 17.627BTU ihtiyaca göre (yalıtımın da güvencesiyle) lokasyon 2'ye montajı yapılacak 18.000BTU klimanın yeterli olacağını düşünüyorum.

Bu şekilde kullanıldığında düşey kanatlar etkisini banyo ve yatak odasına göstereceği için, salonun açık mutfak tarafını soğutmak zaman alabilir. Ayrıca ısıtmada da kullanılacaksa lokasyon 1 daha uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Merhaba,
    Tek klimayla evi hakimiyet almanın split klima kavramının mantığına aykırı olduğunu düşünsem de sizin durumunda evin metrekaresi itibariyle oluşan 17.627BTU ihtiyaca göre (yalıtımın da güvencesiyle) lokasyon 2'ye montajı yapılacak 18.000BTU klimanın yeterli olacağını düşünüyorum.

Bu şekilde kullanıldığında düşey kanatlar etkisini banyo ve yatak odasına göstereceği için, salonun açık mutfak tarafını soğutmak zaman alabilir. Ayrıca ısıtmada da kullanılacaksa lokasyon 1 daha uygun.

Cevabınız için teşekkür ederim, aslında banyoyu soğutma içi hiç hesapta yok ve ihtiyaç da değil, genellikle kapısı kapalı duracak bu durumda klimanın atıyorum dış ortam sıcaklığı 32 derece olan günlerde, salon ve yatak odasını, olağanüstü zorlanmadan 22-23 derecelere indirebilmesi mümkün olacak mıdır? Atıyorum klima çalıştırıldıktan 30 dakika sonra gibi, ve cihaz kendisini aşırı zorlayıp ekstra tüketime neden olmadan?

• The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Elbette, zaten salona metrekare itibariyle 12.000BTU gerekirken biz 18.000BTU seçiyoruz. Zorlanacak bir durum oluşursa (malum çatı katı) yatak odasının kapısını kapatıp ilk salonu, sonrasında kapıyı açıp yatak odasını soğutursunuz olur biter. Bu süreçten sonra klima, tüketimini nominal değerin de altına indirip oda sıcaklığının ayarlanan derecede sabit kalması için çalışacaktır.
  • Arkadaşlar bana hangi klimayı tavsiye edersiniz?

İstanbul
    1. Kat (Alt katta dükkanlar var)
    Yan cephe (Günde ortalama 2 saat güneş alıyor)
    Isı yalıtımı yok
    Camlar aleminyum
    Odanın kapısı sürekli kapalı.
    2 Adet Bilgisayar 7/24 Çalışıyor.
    9000BTU Inverter Klima tahminimce yeterli olacaktır.
    Sıcaktan bunalıyorum, bu klima konforu bozmadan günde kaç saat çalışıp aylık ne kadar elektrik masrafı ekleyecek? (7/24 Odada ben veya abim var)
    1600-1700TL bütçe ile uzun yıllar sorunsuz kullanacağım (Sadece soğutma amaçlı kullanılacak, kışın bilgisayarlar soba gibi ısıtıyor odayı)
  • Merhabalar. Foruma yazmaya çalıştım ama yazamadım. özelden yazmak istedim. Rahatsızlık verdiysem şimdiden afedersiniz.

İsmim Yunus.
    Klima almak istiyorum fakat marka ve performans hakkında bilgim yok. Kaç btu yeter kararsızım.
    forumu okudum ama kafam daha çok karıştı. Bütçem 2000-2500 tl civarı
    En önemlisi servisi ve dayanıklı olması. Konu için yardımcı olur musunuz?

1- Klimanın takılacağı alan kaç metrekare? 28,47 m2
    2- Klimanın takılacağı evin cephesi hangi yöne bakar? Günde kaç saat güneş görür? Kuzey cephesi,8saat
    3- Klimanın takılacağı evin izolasyon durumu nedir? Dış cephe izolasyon var .
    4- Pencereler pvc, camlar ısıcam mıdır? PVC ve ısıcam
    5- Tavan yüksekliği nedir? 2.80
    6- Müstakil ev ise, çatı kiremit midir? 6katlı dairenin 2.katı(ara kat)
    7- Bu klima ısıtmada da kullanılacak mıdır yoksa temel amaç sadece soğutma mıdır? Soğutma
    8- Bu klimanın takılı olduğu alanda kaç kişi yaşayacak? 2+1 bebek, misafir gelince maksimum 5 kişi
    9- Bina kaç yaşındadır? Elektrik tesisatı topraklı mıdır? Duvarlar tuğla mıdır, gazbeton mudur? 30 yaşında, topraklı,tuğla
    10- Evde temel kullanım dışında aşırı ısı üretecek bir ekipman var mıdır? Yok
    11. İkametgah ili nedir? İstanbul /avcılar

• Merhaba. Ben de klima tavsiyesi istiyorum. Lütfen yardımcı olun..
    Kaç BTU, hangi marka bilemedim..

1- Klimanın takılacağı alan kaç metrekare? 40 m2
    2- Klimanın takılacağı evin cephesi hangi yöne bakar? Günde kaç saat güneş görür? Batı cephesi,6saat
    3- Klimanın takılacağı evin izolasyon durumu nedir? Dış cephe izolasyon var.
    4- Pencereler pvc, camlar ısıcam mıdır? PVC ve ısıcam
    5- Tavan yüksekliği nedir? 2.60
    6- Müstakil ev ise, çatı kiremit midir? 3 katlı müstakil evin ikinci katı.
    7- Bu klima ısıtmada da kullanılacak mıdır yoksa temel amaç sadece soğutma mıdır? Hem ısıtma hem soğutma
    8- Bu klimanın takılı olduğu alanda kaç kişi yaşayacak? 3 kişi
    9- Bina kaç yaşındadır? Elektrik tesisatı topraklı mıdır? Duvarlar tuğla mıdır, gazbeton mudur? 13 yaşında, topraklı, beton
    10- Evde temel kullanım dışında aşırı ısı üretecek bir ekipman var mıdır? Yok
    11. İkametgah ili nedir? Aydın / Kuşadası

• LGatakan kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 saat gunes konusu tuketim verilerini etkilesede yinede 18 lik makine uygundur.

Kusadaai iklimi sicaga nazaran nemlidir biraz. Hele birde merkezdeyseniz eyvah. Umarim Davutlar veya sahil siteleri civaridir.

Marka olarak sizin orada Midea bayisi varmidir bilmiyorum oncelikle bu markayi arastirmanizi, yok veya begebmezseniz veya butceyi asarsa mecburen Baymak Ugur Airfel gurubunu incelemenizi tavsiye ederim.

Airfelin garantisinin 2 yil oldugunu unutmayiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kumiyumi K kullanıcısına yanıt
    30 metrekareye kadar ve hele ki sadece sogutma olacaksa 12 lik klima yeterli gelir.

Bebekli evlerde nem dengesini unutmayiniz nem alma moduna agirlik veriniz.

Cephe ve m2 okarak zorlu bir kosulunuz yok o nedenle hn de regal ve a101de seg olarak satilan klimalar oldukca ekonomik olacaktir sizin icin.

Daha kaliteli urunler olsun derseniz bir ust kalitesi olan midea urunleri inceleyebilirsiniz.

• diemcizone kullanıcısına yanıt
    M2 belirtmemisiniz?

• Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam ben mitsubishi, daikin veya toshiba düşünüyordum. Mantıksız mı sizce?
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    Neden mantıksız olsun hocam? Bütçe müsaitse elbette alınız. Koşullarınız ne kadar zorlu ise, o kadar yüksek kaliteye bütçe ayırmak gerekir. Kolay koşullar için bu markalara o derece para vermeye acırım ben sadece. Neticede klima üstadım hepsi zaten çatır çatır soğutuyor. :)
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Bilmiyorum ki.. Mesela geçen sene Samsung alacaktım, vazgeçtim. 10 sene motor garantisi falan diyordu. 18k yeter dediniz, acaba diyorum 24k'lık mı zorlasam? Alayım, düğmesine basınca çalışsın istiyorum. Dertli etsin istemiyorum :)
    8.75M2 hocam
    Konuma cevap yazarsanız sevinirim, başka alacak arkadaşlar için de referans olur böylelikle https://forum.donanimhaber.com/klima-tavsiye-sicaktan-bayilacam--127183874#127200312

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diemcizone -- 23 Haziran 2017; 22:8:10 >
  • Herkese selamlar antalyadayım kuzeydoğu cepheli yatak odama klima almak istiyorum 10 gündür forumları alt üst ettim aslında bu kadar didik didik edecek bişey yok belki ama çok pimpirikliyim salonda 18 lik inverter airfel klimam var çok memnunum. Sessiz çalışması tasarruflu olması birde yazın her türlü soğutur ama kışın ısıtması önemli benim için. Yatak odam max 15 metrekare en üst kat yalıtım yok 9 btu yetmez 18 btu yüksek gelir 12 btu tam iyi olur kanaatindeyim. Yazın sorun olmaz diye düşünüyorum ama kışın gerçekten baya soğuk oluyor. aşağıdaki klimalar arasında kararsız kaldım fiyatları hemen hemen yakın birbirine bu fiyatlarda sıkıntı yok. Ama tek düşündüğüm iç ve dış ünite sesi ve elektrik sarfiyatı birde kışın üzmeyen ürün olmalı. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler. Fiyat aralığımda aşağı yukarı bu. Çeşitli sitelerde bu klimalar mevcut birinden almayı düşünüyorum şimdiden iyi bayramlar herkese

http://www.hepsiburada.com/fujiplus-akira-fp-12-chsa-kai-a-12000-btu-h-dc-inverter-klima-p-EVFUJIPLUS12CHSA?magaza=Hepsiburada

http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-p-EVBAYMELEGPLUS12?magaza=İnce%20hesap

http://www.hepsiburada.com/mitsubishi-heavy-srk-35-zmp-s-a-enerji-sinifi-12000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-p-EVARTASSRK35ZMP-S?magaza=enpazar

http://www.hepsiburada.com/ugur-usmart-plus-12-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVUGURUSMARTPLUS12?magaza=ERBABOĞLU

http://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn35u-12-000-btu-sez-inverter-klima-yeni-p-EVENPAAIR35U

http://www.hepsiburada.com/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-inverter-klima-p-HBV0000042YI1?magaza=Tek%20Grup%20Klima

• smlshnfdn S kullanıcısına yanıt
    Listenizdeki MHI ve Midea diğerlerine oranla ağır basar hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar evim kuzey batı cephe 1.kat ve dışcephe yalıtımı 3cm pencereler pvc yalıtımlı.

Evimin planı aşağıdaki gibidir.

salon:30 m2 batı-kuzey cephe

yatak odası:16 m2 batı cephe

çocuk odası:11 m2 kuzey cephe

mutfak:12 m2 kuzey cephe

banyolar:7 m2

antre hol:10 m2

toplam:85m2 bir daire

sorum şu:

salonda klima için ayrı sigortaya bağlı elektrik hattı var. holde ise buhattan salona giden bağımsız klima için elektrik hattını bağlamam için 1 metre ek yeterli elektrik için.

ortadaki holde klimayı konumlandırsam mutfaktan tesisat geçecek ve yaklaşık 6 metre tesisat olmalı dış üniteye ve biraz zor gibi(elektrik vs hattın açıktan gitmesi gibi)

hole klimayla salona ve yatak odasına bakacak şekilde klimayı konumlandırınca sizce kaçlık bir klima işimi görür?( asıl amaç soğutma)

salonda hat hazır ve kısa kolay olacak ama dolaşım açısından koyacağım klima evin diğer alanlarına etki eder mi ya da ne kadarlık klima yeterli olur bilemedim. ayrıca diğer yerlerde serinlesin diye salonu oturulmayacak derecede soğutmakta istemiyorum. salona sizce kaçlık klima yeterli olur?

ayrıca çocuk odasına ve dış kapıya geçişte plandaki gibi ara bir hol yok ve kapı da yok artık. alçı kemer yaptırdım. yani klima o alanlara da etki edecek haliyle.

planda çizim renkleri:

kırmızı:iç ünite konumu

mavi:tesisat

yeşil:dış ünite konumu

ev planı:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 17721773177417751776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.