Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: slayer1ss, yasimboo Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.399
Tıklama
Giriş
      155 Mesaj
      15 Mayıs 2017 00:50:08

Ado hocam Samsung konusundan biraz yorulmus gibi geldi 😂 ama bir yerde mecbur kalıyoruz.
      Bu fiyata 12000 lik baska bulamadım. 9000 e inersek başka markalar geliyor.

unreleased hocam sizin bahsettiğiniz servis sıkıntısı. Samsung 5600 da çok ses yapıyor sikayetleri var bunlar acaba montaj dan kaynaklı mı
      yoksa alet mi sesli kafam iyice karıstı.

Sizlerin bir tavsiyesi var mı ? sadece soğutma için.
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado , unreleased kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2017 01:15:49

Alüminyum borulu olduğu doğru. Filtreler içinden çıkmıyor derken kutudan mı çıkmıyor yoksa temizlemek için yerinden mi çıkmıyor?

Servisten önce müşteriye gelse ve müşteri görünüşüne bakmak için kutuyu açsa, servis gözetiminde açılmadığı için garanti dışı bırakabilirler, ayrıca bu durumda cayma hakkı da kullanılamaz.

Ürün müşteriye gelirken kapalı kutu olarak gelmesi lazım, gelmezse de cayma hakkı kullanılıp iade edilebilir.

Yeni çıkan (6502 sayılı) kanunun bu yönde olduğunu hatırlıyorum, yanlışım varsa affola.
      |
      |
      XnetaS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2017 01:19:45

Deneyimlerinizi aktardığınız için sağolun hocam.

Kafamda tam canlandıramadım, fotoğraf koymanız gerçekten iyi olur.
      |
      |
      CnnRose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2017 01:25:53

3m Filtre bulunmuyor hocam ondan bahsediyorum.Artık kim nasıl alıyor bilmiyorum.Bunuda koçtaştaki yetkili söyledi bizzat kutuyu açıp baktılar.

Ürün servis gözetiminde açılmaz hocam yıllardır hertürlü beyaz eşyayı netten alırım,ürünü alır bakarsın,kutusunu açtın diye cayma hakkı iptal olmaz.Yanlış biliyorsunuz yani.Beğenirsen servisi çağırır kurdurursun.Ürün görsel olarak bile beğenmesen iade hakkın mevcut.(yada birşey söylemene bile gerek yok) Kutu kapalı açık fark etmez cayma hakkını böyle bir kural değiştiremez.

Servis geldiği an iade hakkın dolmakta.Ancak servis raporu dahilinde (örn kuruluma uygun değildir vs.. yada ayıplıdır) oluyor. Benzer başka durumlarda mahkemelik oldum ondan her prosüdürü biliyorum.

Koçtaş işin kolayını bulmuş iade etmesinler diye servisle birlikte ürünü gönderiyor.Yani ürünü servis getiriyor,kargo şirketi değil.Kapıya geldiği an istesende iade etme hakkın artık bitti.Bunu kendileri söylediler bana telefonda.Zaten şikayetlerde hep bu yönde.Kafalarına göre yasal kuralları uygulamıyorlar.

Ürünü alın ama tavsiyem koçtaştan almayın.Olası bir iade yada sorun durumunda başınızın ağrıma ihtimali var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 15 Mayıs 2017; 1:31:20 >
      |
      |
      Bahsedilenler: unreleased

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      15 Mayıs 2017 02:19:17

Resmi gazeteyi okumadım (çok uzun) ama N11 sss kısmında cayma hakkı ile ilgili şöyle demiş;
      quote:

Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler için servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunun servis haricinde yapılması durumunda iade alınmaz.

Kendi kendine koyduğu bir kural mı bir fikrim yok.

Konuya tam hakim değilim ama servis geldiği için benim neden 14 gün içindeki koşulsuz şartsız cayma hakkım iptal olsun ki? Şayet böyleyse çok anlamsız.

Ayrıca şunu da demiş;
      quote:

Ürünün ambalajının açılması, denenmesi, mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması Cayma Hakkını ortadan kaldırmaz. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı Cayma Hakkını kullanamaz.

Bu madde de kendiyle çelişiyor gibi.

Yine yanlış biliyorsam düzeltin lütfen, dediğim gibi tam hakim değilim.

Halbuki Koçtaş bu ürünü piyasanın altında bir fiyata satıyordu, bahsettiğiniz gibi bir durum varsa bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam.
      |
      |

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      15 Mayıs 2017 02:19:30

2.000 liraya Baymak, Uğur, Kumtel Daylux, Sigma, Vestel, Arçelik orta segmentte ne ararsanız var aslında. (Öneri olsun diye söylemiyorum, çeşitliliği göstermek için marka adı verdim.)

Klimanın belirtildiği kapasitesinden düşük BTU üreten kompresör kullanıldığında, bu açığı tolere etmek için kompresörü yüksek frekanslarda çalıştırıyorlar ki bu da bahsettiğiniz yüksek ses sorununa yol açıyor. Üründe hangi kompresör olduğunu bilmeden de net konuşamayız ama muhakkak montaj hatasından kaynaklanan ürünler de vardır.

Dediğim gibi ciddi dezavantaj oluşturacak durum yoksa, ki siz 22 m²'ye 12.000BTU tercih ediyorsunuz, kapasitenin de büyük olmasının yardımıyla orta segmentteki her klima iş görecektir.
      |
      |
      zodiex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      15 Mayıs 2017 02:29:42

On/off klimalarda çekilen watt sabittir, oda sıcaklığı 30° olsun, 25°'ye setlerseniz 25°'ye getirene kadar 1,200 watt çeker, 18°'ye setlerseniz de 18°'ye getirene 1,200 watt çeker.

(Açık olması için böyle yazdım, yoksa 25°'e setlendiğinde 23° olduğunda duruyor, 26° olduğunda tekrar çalışmaya başlıyor gibi düşünebilirsiniz.)
      |
      |
      derya78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2017 02:34:32

Aynen öyle hocam zaten çok anlamsız,5 kere telefon ettim,yok illa ki servis ürünü getirip aynı gün kuracak diyorlar? ben kurmadan beğenmezsem nolcak diyorum,iade alamayız böyle bir durumda diyorlar,yasaları söylüyorum bizdeki prosüdür böyle beyfendi diyorlar. kafaları güzel sanırım.Üründe normalde filtre var ama bizdekinde yok diyorlar,ben diyorum sitenizde yazıyor,cevap veremiyorlar.Bir saçmalıktır gidiyor.Benim aldığım ürün benim parasını verdiğim benden önce servise gidiyor? sizi bilmiyorum ama bana hiç mantıklı gelmedi.Servis atıyorum içindeki bakır boruyu alsa alüminyum boru koysa tekrar bantlasa kimin haberi olacak? müşteri bilgili değilse alan aldı..

Kargoda olsa adama zimmetliyorlar,bunlarda öyle bişeyde yokmuş zaten ortada kayboluyor galiba:https://www.sikayetvar.com/koctas-tan-alinan-beko-30930-9000-btu-klima

N11 kendi koyuyor onu satıcıyı korumak için(kafalarına göre),herhangi bir yasal tutarı yok.zaten açsan baksan kapatsan bile serviste sorun etmez,satıcıda pek anlamaz,n11 hiç sorun etmez(ki defalarca böyle ürün iade ettim n11den).sonuçta bir bant.

Yasa alsan kullansan bile iade edebilirsin der,alıp duvara kendin kurarsan tabi o zaman iade edemezsin.Yeterki satılabilirlik vasfı bozulmasın, ha bozuldu varsayorum o zamanda iade edebilirsin ama ürünün kaybını (ne kadarsa) ödemelisin der.

Piyasa altına fiyata satması zaten beni kıllandırdı ama aldım bende,şimdi iade yapacaklarmı bakalım görecez.Genelde parayı 2-3 ay iade etmiyorlarmış(şikayetvar sitesi) Koca koçtaş diye güvendim ama internetten olaylara henüz kafaları basmamış anlaşılan.

Bir ata sözü var sanırım : ucuz mal alacak kadar zengin değilim hah koçtaş tamda karşılığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 15 Mayıs 2017; 3:26:3 >
      |
      |
      unreleased kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2474 Mesaj
      15 Mayıs 2017 08:13:39
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

On/off klimalarda çekilen watt sabittir, oda sıcaklığı 30° olsun, 25°'ye setlerseniz 25°'ye getirene kadar 1,200 watt çeker, 18°'ye setlerseniz de 18°'ye getirene 1,200 watt çeker.

(Açık olması için böyle yazdım, yoksa 25°'e setlendiğinde 23° olduğunda duruyor, 26° olduğunda tekrar çalışmaya başlıyor gibi düşünebilirsiniz.)

on/off klimada termostata girdiğinde 10 dk çalışmıyor motor duruyor o zaman ne kadar watt çekim yapar 7 dk çalışmıyor 3 dk çalışıyor
      15 Mayıs 2017 08:45:30

İç ünite ve dış ünitenin fan motorları + elektronik kart(lar)

Hangi fan hızında kullandığınız ve dış ünitedeki fanın kompresöre paralel bağlı olup olmaması, ayrıca da klimanın BTU'su önemli etken lakin ciddi bir güç tüketimi yapmayacaktır.

Kompresör durduğunda dış ünite fanı çalışmaya devam ediyorsa evde iki tane vantilatör çalışıyor gibi düşünebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      15 Mayıs 2017 08:49:13

Umarım süreç istediğiniz gibi sonuçlanır hocam.

|
      |
      15 Mayıs 2017 09:03:24
      quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

İç ünite ve dış ünitenin fan motorları + elektronik kart(lar)

Hangi fan hızında kullandığınız ve dış ünitedeki fanın kompresöre paralel bağlı olup olmaması, ayrıca da klimanın BTU'su önemli etken lakin ciddi bir güç tüketimi yapmayacaktır.

Kompresör durduğunda dış ünite fanı çalışmaya devam ediyorsa evde iki tane vantilatör çalışıyor gibi düşünebilirsiniz.

dış motor duruyor termostata girince

içeriden ılık üfleme yapıyor

yüksek fan hızı + 25 derceye set edilmiş 13,000 btu klima

2 vantilatör çalışması gibi ise 100 watt tüketir saat te

• Teğmen
      125 Mesaj
      15 Mayıs 2017 09:31:19

Derya78, bu ölçümü nasıl yapabilirim, klima üzerinde bunun ile ilgili bir fonksiyon var mı yoksa harici bir cihaz ile mi ölçebilirim?

|
      |
      15 Mayıs 2017 09:54:04
      quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmumcu

Derya78, bu ölçümü nasıl yapabilirim, klima üzerinde bunun ile ilgili bir fonksiyon var mı yoksa harici bir cihaz ile mi ölçebilirim?

hangi ölçümü
      |
      |
      15 Mayıs 2017 10:06:23
      quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmumcu

klimanın modeli nedir tam olarak

sanırsam lg lerde baqzı modellerde anlık elektrik tüketimi göstergesi var
      |
      |
      15 Mayıs 2017 15:16:48
      servis geldi klimanın bakımını 100 tl hakkıyla yaptı her tarafını söküp içini dışını ilaçlı su ve normal su ile temizlediler sildiler resmen çamur aktı fan bile çamur tutmuş
      |
      |
      15 Mayıs 2017 15:31:02

İlgi alakalı için çok teşekkür ederim. Baymak Elegant Plus A++ 12000 Btu inşallah pişman olmam.
      |
      |
      unreleased kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2017 15:46:38

12.000'luk klima ise 100 watt bile tüketmez, iç ünite fan motorunu 20 watt, dış ünitenin fan motorunu da 30 watt kabul edebilirsiniz. Elektronik kartlar da yüksek güç tüketimi yapmaz zaten.

|
      |
      15 Mayıs 2017 15:52:17

Rica ederim.

Forumdaki arkadaşlardan Baymak'ın servisleri hakkında olumsuz görüşler geldiği için, size de dikkatli olmanızı öneririm.

|
      |
      zodiex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2017 16:03:15
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Bahsettiğiniz modeli forumda kullanan arkadaşlarımız çok, 1-2 servis serzenişi dışında (Elektrik bağlamama durumları vs) ürün kaynaklı negatif geri dönüş ben pek rastlamadım.

Yalnız o alana 18 lik klima sanki gereksiz gibi, kasa yapısı büyüyecek, crso fan mesafesi de büyüyecek dolayısı ile hava debi sesini daha çok duyarsınız. Enerji ve sahte ısı algılama durumları bu ürünlere getirilen AKIL teknolojisi sayesinde çok sorun olmuyor artık gereksiz bir satın alma maliyeti doğuracağı aşikar.

Yine de kişisel yaklaşımım, ME DAIKIN vs gibi markalara 12 lik için vereceğim parayla gidip başka bir 18 lik ürün almaktan yanadır .

çok kararsız kalıyorum bu konuda
      https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn50nb7-Inverter-Klima
      bu klimayı düşünüyorum ama fiyatı da çok 3990 TL.
      kullanan var mıdır bu klimayı ? yada 18000 btu sessiz bi klima önerisi olan ?
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.