Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1688. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16861687168816891690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Saha geri dönüşlerine göre ME kadar az yakanı yok. HAİER kalitesini konuşturmasına rağmen çok yaktığı iddia edilmekte ancak çok da somut veri sunulamamakta (Benim gördüğüm kadarıyla)
    DAIKIN Kalite segmentinde olsa da kompresör kalorileri ile soru işaretleri mevcut yani onu da ''En az yakan'' kısmına bu nedenle sanırım alamayız.
    TOSHIBA kağıt üzeri veriler iyi görünse de yine on da eleştiren arkadaşlarımızı gördük (Ben birinci dereceden inceleme ve kullanma imkanı bulamadım)
  • daikın alcak gibiyiz
  • Merhaba arkadaşlar,

30/35 m^2 salon için klima tavsiyesi arıyoruz. Bütçe 4000/4500 TL arası. Şu an da Mitsubishi MSZ-SF 35 VE modelini kullanıyoruz ve çok memnunuz. Aynı standartlara sahip klima önerileriniz nelerdir? Aynı zamanda, bu boyutlardaki oda için ısıtma/soğutma kaç BTU olmalı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Merhaba arkadaşlar,

30/35 m^2 salon için klima tavsiyesi arıyoruz. Bütçe 4000/4500 TL arası. Şu an da Mitsubishi MSZ-SF 35 VE modelini kullanıyoruz ve çok memnunuz. Aynı standartlara sahip klima önerileriniz nelerdir? Aynı zamanda, bu boyutlardaki oda için ısıtma/soğutma kaç BTU olmalı?

Teşekkürler.

Mitsubishi alın dedik mesaj silindi, Vestel alın dedik yine silindi. Moderasyon harika. Normalde yöneticilerle hiç işim olmaz ama bu bölümün ki enteresan. Nevi şahsına münhasır.

Neyse kullandığınız klima iyidir. Daikin Shira modellerine bakabilirsiniz.
  • theoden_00 kullanıcısına yanıt
    Hocam ortalama 33m2 olarak değerlendirsek alan hesabınıza göre 15000BTU ya ihtiyacınız var.
    Bütçenizi bu boyutlarda ayarlayabiliyorsanız kesinlikle başka arayışlara girmenize gerek yok, kendisini kalite anlamında ispat etmiş bir markanın zaten kullanıcısı olarak araştırmalarınızı aynı doğrultuda yapmanızı tavsiye ederim.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Merhaba antalyada 10m2 kayıt stüdyo odasına hem soğutma hem ısıtma açısından verimli, en fazla 3000tl fiyatlı uzun ömürlü klima ne önerirsiniz? daikin tegora ve ME hj serisi önerildi, ikisi arasında kaldım. burada ikisinin servis ağı geniş diye.
  • pekmuhterem P kullanıcısına yanıt
    Hocam hep piramitten örnek veriyorum belki zamanla sıkıcı olacaktır ancak maslow piramidinde de bilirsiniz en önemli nokta zirve noktasıdır ve orada hep tek unsur vardır.
    Şimdi bu durumda biz bu piramide tüm markaları yerleştirsek piramidin tepesi MITSUBİSHİ dir. Bazen ME MH diye ayırsalar da ben kökü aynı olmaları nedeniyle MITSIBİSHİ diye adlandırıyorum yine de ülkemizde nedense ME yani electric olanı heavy ye nazaran daha rağbet görüyor. ben teşekkürlerde de şikayetlerde de aslında ikisini aynı görüyorum.

Bu durumda araştırmalarınızı MITSH den yana ağırlıklı yapmanız daha makul olacaktır.

Her marka için bir söylem mutlaka vardır onu da unutmayınız hocam, ancak bu söylemlerin en az ispat edilmişliği de yine MITSUBİSHİ dedir.

Şu an bir konu hazırlıyorum muhtemelen 1 saate bitirmiş olurum. tüm markaların şikayetvar sitesinden bir kaç tane alıntısını ekliyorum, vurgulamak istediğim konuyu size de ileteyim (Gerçi siz servisi garantilemişsiniz) ki, bölgenizde size hizmet verecek olan Yetkili Servisin YETKİNLİĞİNİ mutlaka sorgulayınız hocam. MITSUBİSHİ dahi olsa sahadan gelen şikayetlerin çokluğuna inanamazsınız. tabi bu marka kaynaklı değil kanayan yaramız servis kaynaklı yoğunluktadır.

bugun tekrar bir magazaya ugradim, adam elindeki samsung klimanin 5 yil garantiye tabi olacagini iddaa etti. sanirim, bayilerin eskiden aldigi satilmamis samsung klimalar, eski samsung 5 yil garantisine dahil olacak sekilde satiliyor.

bu arada benim konuyla ilgili ilk yazdigim mesaji okudunuz mu @Ado hocam?

ben 4 klima arasinda karar almaya calisiyorum.. hem yazin hem kisin( ortalama +2 derece civari, 1 haftaligina -4 -5 dereceye dusecek bir kistan bahsediyorum) kullanmak istiyorum
    Hocam aynı klima sanırım üretimden kalkmış. İnternette vs göremedim. Ek olarak kaliteli markaların her serisi iyi olmayabiliyor. O yüzden sordum. Uzak durmak gereken seri var mı diye. Toshiba ve daikin nasıldır? Hangi modelleri alınabilir?

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • XnetaS kullanıcısına yanıt
    Ado'nunda dediği gibi sıkıntı yok... Klima hattının ayrı olması her zaman iyidir.... Sürekli hareket halinde olan bir makine sonuçta... Evimdeki 2 klimanında hatları sizin resimdeki gibi ayrıdır...
    Hocam TOSHIBA da plastik kalitesi, DAIKIN da kompresör şaibesi desem
  • ozyazganm O kullanıcısına yanıt
    Değerli Hocam, siz böyle yazdığınıza göre ben bir şeyleri atlamışım
    Mesajlarınızı kontrol edip duruma göre bu mesajı editler bilgi veririm

Şimdi baktım, eğer işletmeniz için ısıtma amaçlı almayı düşündüğünüz klima linklerinin olduğu mesajdan bahsediyorsanız listenizde söz konusu ısıtma ise BAYMAK ARÇELİK vs hiç düşünmeyin CARRİER varken
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Ben samsung servisine fazla kızmışım yav
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Neye kızmıştınız ki hocam? tablo gibi duruyor
    aldıktan 1 yıl sonra arıza yaptı, tam 40 günde geldi servis, dış üniteyi yukarı tarafa istedim, yere bıraktılar, elektrik bağlantısını prizden çok ilkel bir şekilde yaptılar ama arkadaşın arçelik'i görünce buna şükür diyesim geldi hocam
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    O tam bir facia üstadım yazıktır günahtır bu insanların paralarına. En çok ağırıma giden, bu işçiliği sergileyen vatandaş en az 1700TL maaş alıyor yani babasının hayrına çalışmıyor.
    Sizin en azından iç üniteyi düzgün oturtmuşlar. Bu bölümde yetkili servislerle ilgili bir konu açtım hocam şikayetlere baksanız çıldırırsınız. Servis, Servis, Servis başka da bir şey demiyorum.
    Peki hocam mitsubishi den hangi seriyi onerirsiniz? 18000/20000 btu civarı olacak şekilde. Malum biraz fiyatlar yüksek, bizim bütçede 4000/4500 TL arası.

Hocam gercekleri soylemek gerekirse ben marka marka tum urunlerin tum modellerine hakim degilim. Bu konuda benden alacaginiz fikirler saglikli olmaz

Pekala sagolun hocam.

• Yaklaşık 45 gün önce Midea Blanc modelini aldım. 12lik olanından. Gayet memnunum . Herkese tavsiye ederim arkadaşlar. Araştrabilirsinz.

• 
Sayfa: önceki 16861687168816891690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.