Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1681. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16791680168116821683
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya şundadır Ya bunda yapardım zira hepsi aynı kalite mal.

İşin şakası bölgenize ve servis durumuna göre tercih etmeniz en makulüdür. Kalite anlamında birbirlerinden ayrılmıyorlar. Eğer yanlış hatırlamıyorsam USMART klimayı zaten midea yapıyor olması lazım. (neticede üretici firma)
    Dedim ya al birini vur öbürüne. Zaten eğer alacağınız klima bir ME PAN TOSH DAIKIN vs değilse hepsi hemen hemen aynı maldır.

Eğer piyasada UĞUR BAYMAK AİRFEL vs gibi klimalar için kötü, MİDEA için iyi diyorlarsa bilin ki zaten klima işi ile uzaktan yakından ilgisi olmayan, Hatta ne iş yaptıkları da belli olmayan kişilerdir.
    Ben Ne MİDEA için kötü derim, Ne UĞUR için iyi derim. Ben hepsi aynı maldır sadece uygulamaları farklıdır derim. MİDEA evime alırmıyım? Alırım neden almayayaım eğer bana malı ucuz ve garantiyi uzun veriyorsa tabi ki alırım. Peki var mı bu özellikler? Şu an yok o yüzden almıyorum. Peki kim veriyor bu özellikleri? ucuz mal ve uzun garanti BAYMAK ve UĞUR da var. Hatta Temmuz sonuna kadar SAMSUNG da da var. 5 yıl garantili ürün alacağıma neden 2 yl garantili alayım ki? hem de kaliteleri aynıyken

• Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar;
    Size bir sorum olacak
    Klimayı balkona taktıracağım,balkondaki priz hattı iptal edilip,18 000 lik klima ve kombi takıldı bu hatta (kombi pek elektrik çekmiyor sayılır,teknik veri 74w) her ikiside aynı priz hattından besleniyor ve her ikisinde de ayrı sigorta var.
    > Sorum ise şu; 12000 lik yeni bir klima alacağım,bu hatta bağlansa sorun olur mu? (hepsi aynı anda çalışsa mesela)
    Linyeden prize kadar yeni hat çekmek mi mantıklı? (linye hattı 3x2.5 sanırım yeni hat çekince yine aynı kapasite olmaz mı anlayamadım.)
    Fikriniz nedir acaba?

> Hocam birde dış cepheden uzanacak kablo nasıl olmalı? (gün boyu güneş sıcaklığı alıyor kablo,normal ttr olmaz herhalde,nym yada nyy mi oluyor ?) Mesafe biraz fazla (8-9metre) ek vs mi yapılıyor acaba ,yoksa komple orjinal kablo kesilip yenidenmi takılıyor eksiz olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 30 Temmuz 2016; 2:02:44 >
  • XnetaS kullanıcısına yanıt
    Günaydın Hocam;
    linye hatlarında 3x2.5 kullanılmışsa yeni binadır muhtemelen zira bina içi tesisatlarda linye hatlarında 3x1.5 kullanırlar genelde.
    3x2.5 olduğuna EMİNSENİZ ek bir uygulamaya ihtiyacınız yok zira 3x2.5 kesit bir kablonun ortalama akım taşıma kapasitesi 30 dur. sizin iki klima ve kombi toplasanız 18 lik 10A + 12 lik 5A + kombi 1A = 16Amper civarı olur.
    Teknik olarak hesap tablosuna göre bakarsanız 3x1.5 dahi yeter ancak MAX değerlere yakın olduğu için elbette kabul görmez.
    Bunun dışında Anma akımı esnasında çekilen fazla yük de bu anlamda risk teşkil etmemektedir kaldı ki yeni nesil klimalarda easy start özelliği de bu demeraj akımı konusunu ekarte etmektedir.

Yine de içiniz rahat etmez de panodan yeni hat çektirecekseniz TTR olması tercihtir ancak buna servis karışmaz kendiniz yaptırmalısınız. Ayrıca hiç bir şekilde EK kabul etmeyiniz lütfen.

• viessmann mini vrf sistemi hakkında bilgi verebilecek olan var mı ?
  • 25 m2 odayı soğutacak klima önerebilir misiniz? Günedoğuda yaşıyorum, oda güneş alıyor. Ömürlük birşey olsun istiyorum. Sadece BTU olarak bakıyorum ama 1500'e de var 3000'e de...

Sadece soğutma için kullanacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestiggge -- 31 Temmuz 2016; 11:54:43 >
  • Sadece sogutma icin 12lik hangi klimayi alsaniz isinizi gorur hocam. Ancak ömürlük diyorsaniz ME almaniz tavsiyedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Sadece sogutma icin 12lik hangi klimayi alsaniz isinizi gorur hocam. Ancak ömürlük diyorsaniz ME almaniz tavsiyedir.

Günde 3 saatten fazla çalıştırmam sanırım, klima soğuğunuda pek sevmiyorum, genelde 25-30 derecelerde kullanıyorum. ME lere baktım biraz tuzlu geldi.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/kumtel-daylux-ttxn35u-a-12000-btu-h-sezonsal-228674263

Bunu önerir misiniz?

• Hocam ben marka model onerisine karismiyorum esasen. ME nin adini zikretmemin nedeni ise klima sektorundeki kaliteleri (yine de tartisilmaz degil) ucret politikalari ve kosa garanti sureleri nedeniyle elestirel yaklasiyor olsam da uzun omur dendiginde yine de aklima ilk o geliyor.

Verdiginiz linke baktim, DAIKIN guvencesinde ancak kumtel kalitesinde ürün, madem o tarz urun bakiyorsunuz o zaman Midea bakin, Ugur usmart veya baymak bakin ugur ve baymak en azindan 5 yil garantili urunler. Bu arada her ne marka alirsaniz alin once bolgenizdeki servis durumunu mutlaka sorgulayin hocam.

• quote:

Hocam ben marka model onerisine karismiyorum esasen. ME nin adini zikretmemin nedeni ise klima sektorundeki kaliteleri (yine de tartisilmaz degil) ucret politikalari ve kosa garanti sureleri nedeniyle elestirel yaklasiyor olsam da uzun omur dendiginde yine de aklima ilk o geliyor.

Verdiginiz linke baktim, DAIKIN guvencesinde ancak kumtel kalitesinde ürün, madem o tarz urun bakiyorsunuz o zaman Midea bakin, Ugur usmart veya baymak bakin ugur ve baymak en azindan 5 yil garantili urunler. Bu arada her ne marka alirsaniz alin once bolgenizdeki servis durumunu mutlaka sorgulayin hocam.

arçelik bekoda 150 tl ücret karşılığında + 7 yıl garanti oluyor

3 + 4 yıl garanti
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    Aslinda ayni uygulama Vestel Regal Finlux markalarinda da mevcut. Hatta bu bahsettigim markalar su an 7 yil ucretsiz dis unite garantili ama yine de 5 yil kosulsuz KOMPLE garanti sanki daha cazip geliyor bana.

Bunun yanisira Arcelik Beko Vestel Regal Finlux Grundig Altus markalarinin servis yayginligi ve musteri hizmetlerindeki basarisi tartisilmaz her ne kadar urunler bu forumda yillarca yerden yere vurulup sevilmese de.

Bu ay, Gümrük ve ticaret bakanliginin Vestel'e "Tuketici memnuniyetini ilke edinmiş firma" ödülü verdigini de bu vesile ile sizlere bildirmiş olayim.

• quote:

Aslinda ayni uygulama Vestel Regal Finlux markalarinda da mevcut. Hatta bu bahsettigim markalar su an 7 yil ucretsiz dis unite garantili ama yine de 5 yil kosulsuz KOMPLE garanti sanki daha cazip geliyor bana.

Bunun yanisira Arcelik Beko Vestel Regal Finlux Grundig Altus markalarinin servis yayginligi ve musteri hizmetlerindeki basarisi tartisilmaz her ne kadar urunler bu forumda yillarca yerden yere vurulup sevilmese de.

Bu ay, Gümrük ve ticaret bakanliginin Vestel'e "Tuketici memnuniyetini ilke edinmiş firma" ödülü verdigini de bu vesile ile sizlere bildirmiş olayim.

arçelik beko da full iç dış garanti 3 + 4 yıl : 7 sene tabii 150 tl ücret verilirse + 4 yıl

neden peki arçelik beko klimalar sevilmiyor hiç bir forumlarda gerçekten kötümü sence soğutup ısıtmıyor mu yada çokmu arıza yapıyor anlamadım gerçeketen ben dışarı bakıyorum genelde klimalar arçelik beko vestel çoğunlukla bunlar kötü ise nasıl kullanıyor

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Yerli markalara olan önyargi, yabanci hayranligi, bilinçsiz kullanici, forumlardaki bilinçli yönlendiriciler vb gibi onlarca sebep sayabilirim.

Beni de bu nedenle pek sevmezler zira ben, yabanci markalar ile yerli uretimler arasinda fark olmadigini (istisna markalar hariç) israrla vurgulayip ve hatta ispat ediyorum.

Bu forumda yillarca yerli markalar yerden yere vurulup midea marka goklere cikartildi ancak, mideanin uretici firma oldugu ve aslinda nefret kusulan o yerli uretimlerin kalitesinde de, istenilen baska kalitede de uretim yaptigi veya yapabildigi pek vurgulanmamistir.

Forumda yerli uretimler icin ÇİN mali dandik urunler yaftasi yapistirilirken, mideanin uretim tesislerinin nerede oldugu kimseye soylenmedi. (Araatirin bakalim neredeymiş )

Mitsubishinin liderligini ve kalitesini kabul etsem de, elektronik kartlarinda kullanilan chiplerin ve bilimum konponentlerin çinde uretildigi kimseye soylenmedi.

Daikin alin yerli urun almayin dendi ancak daikin uretimi urunlerde aslinda hangi kompresorlerin kullanildigi kimseye anlatilmadi

Size bunun gibi onlarca ornek siralayabilirim ancak bu aralar pek anlami yok zira israrla pazarlamaci satici vestelci oldugumu iddia eden mesnetsiz ithamlarda bulunuluyor.

Bir duzene comak sokan kimse sevilmez. Ben bu dogrulari yazdigim icin sevilmem, yerli uretimler de dogru is yapmaya mucadele ettikleri icin sevilmez.

Bu forumda bildigim yuzlerce arcelik vestel kullanicisi var gecmiste burada uygulananlar nedeniyle yazmak istemeyen.

Zamanla bu adaletsizligi duzeltecegiz nasipse.

Dogrularla, Belgelerle

• quote:

Yerli markalara olan önyargi, yabanci hayranligi, bilinçsiz kullanici, forumlardaki bilinçli yönlendiriciler vb gibi onlarca sebep sayabilirim.

Beni de bu nedenle pek sevmezler zira ben, yabanci markalar ile yerli uretimler arasinda fark olmadigini (istisna markalar hariç) israrla vurgulayip ve hatta ispat ediyorum.

Bu forumda yillarca yerli markalar yerden yere vurulup midea marka goklere cikartildi ancak, mideanin uretici firma oldugu ve aslinda nefret kusulan o yerli uretimlerin kalitesinde de, istenilen baska kalitede de uretim yaptigi veya yapabildigi pek vurgulanmamistir.

Forumda yerli uretimler icin ÇİN mali dandik urunler yaftasi yapistirilirken, mideanin uretim tesislerinin nerede oldugu kimseye soylenmedi. (Araatirin bakalim neredeymiş )

Mitsubishinin liderligini ve kalitesini kabul etsem de, elektronik kartlarinda kullanilan chiplerin ve bilimum konponentlerin çinde uretildigi kimseye soylenmedi.

Daikin alin yerli urun almayin dendi ancak daikin uretimi urunlerde aslinda hangi kompresorlerin kullanildigi kimseye anlatilmadi

Size bunun gibi onlarca ornek siralayabilirim ancak bu aralar pek anlami yok zira israrla pazarlamaci satici vestelci oldugumu iddia eden mesnetsiz ithamlarda bulunuluyor.

Bir duzene comak sokan kimse sevilmez. Ben bu dogrulari yazdigim icin sevilmem, yerli uretimler de dogru is yapmaya mucadele ettikleri icin sevilmez.

Bu forumda bildigim yuzlerce arcelik vestel kullanicisi var gecmiste burada uygulananlar nedeniyle yazmak istemeyen.

Zamanla bu adaletsizligi duzeltecegiz nasipse.

Dogrularla, Belgelerle

ben senden memnunum hocam allah razı olsun

yıllardır beko klima kukllandım evde izmirde hala kullanıyorum çok memnunum 1999 dan 2010 kadar kullandım sonra 2010 yeni aldım artık

• Servisi hızlı diye Arçelik aldım. 18330 modeli. Liste fiyatı 3250TL. Normalde Arçelik klimalarda Antalya'ya özel bir kampanya var: eskisini getir yenisini götür diye. Ama hangi Arçelik modelleri için olduğu pek belli değil. Aslında kampanya haziran ayına özeldi ve eskisini 500 liraya sayıyorlardı. Şimdi temmuz sonuna uzatmışlar ama dediğim gibi hangi modeli alacağınıza bağlı ve eskisini de 500'e değil 150-350 arasına sayıyorlar.

Gittiğim bir arçelik bayi (antalya'da) eski klimamı almayı 18330 modeli için kabul etmedi; daha eski bir modeli-ki o da sadece 100 lira daha ucuzdu- alırsanız eski klimanızı alırız, ayrıca eskisinin demontajını da 60 TL isteriz dedi. Kendileri insiyatif kullanamazmış, sistemden belirleniyormuş vs. Tabiki yalan..Ordan çıkıp başka bir arçelik bayiine gittim; ne hikmetse onlar eski klimamın ücretsiz demontajını ve üstüne 150 TL sayıp, böylece 18330 modelini 3100 TL'ye bırakmayı kabul etti. Aslında hurda fiyatına aldılar klimamı ama üstüne demontaj için para vermekten kurtulduğum için atladım tabi.

Arçelik 18330 modeline gelirsek: Çalışıyor mu çalışıyor. Ama boş bir model. 10 sene önce aldığım regal klima'da da ionizer vardı, sanki çok yeni bir teknolojiymiş gibi her gittiğim bayinin ionizer özelliğinin üstünde çok durmasından sıkıldım. Tabi haklılar çünkü 4 yöne salınım, gizli display, ve ionizer'dan başka bir özellik yok. Jet mode, sleep, timer falan bunlar zaten 15 senedir olan şeyler. Bu arada silent mode sadece dış üniteyi sessize alıyormuş komşular rahatsız olmasın diye. Antalya için gereksiz bir özellik çünkü kliması olmayan ev yok

Açıkçası bu kadar para vereceğime 2800 TL'ye keşke Baymak elegant plus alsaydım diye pişman oldum. En azından I feel gibi ne idüğü belirsiz olsa da fazladan bir özelliği var. Ha bir de gümüş iyon ve aktif karbon filtreleme varmış şimdi gördüm. Gümüş iyidir, antibakteriyeldir.(ayakkabı deodorantlarında da kullanılıyor ordan biliyorum)

Arçelik mi baymak mı ikileminde kalanlar bence baymak alsın

• Serrasimo S kullanıcısına yanıt
    Klimaların tasarımları ve teknolojileri değişiyor gelişiyor....Üreticiler artık bir modeli yıllarca tedavülde bırakmak istemiyor, sürekli yeni modeller ve tasarımlar ile rakiplerinden bir adım önde olmak istiyor. Dolayısı ile A modelin yedek parçası B modele uymuyor... Üretimi bitirilen bir modelin yedek parça bulundurma süresi 5 ile 10 yıl arasında değişir... Japon firmaları bu kadar bile süre vermez...

Diyelimki Siz 20 yıl kullanmak amacı ile bir japon kliması aldınız ve aldığınızın 2. senesinde o modelin üretimi kalktı. sizin klimada 5'inci senesinde arıza yaptı ve "o modele özel" yedek parça gerekti... İşte o an sıçtığınız andır... Kimse yok tüketici hakları, vay sanayi bakanlığı parça bulundurma süresi gibi komik yaptırımlar ile gelmesin... Ocak ayında arızalanıp Nisan ayında halen yedek parça bekleyen tüketicileri tanıyorum... Bazı arkadaşalarada malzeme temini konusunda yardımcı olmuştum... Ayrıca şunuda belirtmek isterimki bir klimayı sınırlı zamanlarda kullanan tüketiciler ile tam zamanlı kullanıcılar arasında ciddi bir fark oluyor... Tüketici vardır sadece yazın veya kışın belli saatlerde kullanır, tüketici vardır yaz kış 7 /24 kullanır... aynı model klima her iki kullanıcıyıda 20 yıl götürmez...

Kimse yanlış anlamasın ama "evladiyelik" olayı teknolojinin gelişmesi ve tasarımların çağ atlaması ile bitmiştir....

• Ammann ME ye Mideaya laf soyledim yandaslar kankalar geldi yine :)

Analizler ortada, 600 sayfayi siz iyi analiz edin gorursunuz konu nereden cikip nerelere gelmiş.

11 yil arcelik klima kullanip neyinden memnun kalmiş? Keklerin altini yakmamasindan degildir herhalde, klima kullanip nesinden memnun kalinirsa ondan memnun kalmistir. Siz me ile 20 yil ne memnuniyet yasamissaniz vatandasta ondan memnun kalmistir. Meden rahatsiz oluyorsunuz insanlarin memnuniyetlerini dile getirmelerinden anlamis degilim. Ne istiyorsunuz? Herkes gelsin me ultra guzel, midea super kursunsuz, arcelik tu kaka demelerimi mutlu ediyor sizi?

Biz burada GERÇEK ne ise o yazilsin istiyoruz. Iyi mal iyidir kotu mal kotudur bu iki kere iki dort ama herkes sizin me nizi kullanmak ve onu övmel zorunda degil burada.

20 yildir klima sektorunde bir sey degismedi dogru. 20 yil once nasil 3 kati parasina satiyorsa 20 yil sonra halen 3 kati paraya satiyor klimalarini me. Hemde aslinda teknoloji fazlasiyla ucuzlamasina ragmen.

Midea cinde uretilip guzel oluyorda, baymak neden cinde uretilip kotu oluyor?
    Midea 10 numara klima oluyorda usmart neden dandik klima oluyor? Onuda midea uretiyor zaten. Ama dogru usmart mideaya 10 uncu kalite urettiriyor onu unutmusum.

Siz 20 yil kullanacak klima aliyorsunuz, ben 5 yil sonra atmayi goze alacagim klimayi aliyorum ama nedense bozulmadigi icin atamiyorum o ayri konu. Siz 5000 e klima aliyorsunuz ben 2000 2500 e aliyorum. Tarz meselesidir bu, "Bu dogrudur" dedigim bir mevzu degildir.

Birakin şu insanlarin yakasini kim hangi markadan memnunsa korkmadan yazabilsin artik. Kimse mecbur degil sizin yonlendirme klimalarinizi ovmeye.

Parasi olan alir 5000e me 20 yil kullanir, parasi olmayan alir mideasini 5 yil kullanir 10 yil kullanir veya çatlayana kadar kullanir.

Ne kadar itiraz etsenizde uzun garanti guvencedir. 6502 ile birlikte tuketicinin en buyuk kozudur. 2 yil garantili klimaya 5000 verecegime, 5 yil 7 yil garantili mala 2000 vermek bana cazip geliyor. Sen mahkeme derdi yasamisin ama ben 30 yildir hic bir sorun yasamadim hic bir urunumde. O senin dusuncendir git 5000 lik klimani al 20 yil kullan, bu benim dusuncemdir gidip 2000lik 5 yil garantili klimami alip patladigi yere kadar kullanayim. Para benim mal benim beyin benim

Gercekleri yazmaktan korkmayin. Birileri istiyor diye gelip marka ovmeyin, marka kotulemeyin burada. Burasi tecrubelerin paylasildigi yer olsun egolarin yaristigi yer degil.

• janjarre kullanıcısına yanıt
    İşte bunu anlatamiyorum bir turlu

Hangi 20 yil kardesim birak 20 yi bu günün teknoloji hizi ile 2 yil sonra urunlerin ne olacagi belli degil kalkmis burada 20 yil kullanilabilecek maldan bahsediliyor.

Belki bu fikrin dogru geldigi arkadaslar vardir ona da saygi duyarim ama bana hitap etmiyor bu yaklasim.

Ben ilk inverter klimami 6 sene once aldim, 2 yildir gozunun icine bakiyorum bozulsun yenisini alayim diye zira bu alet sadece inverter. Yani ne A sı var ne de + sı. Simdi yeni cikanlara bakiyorum 6 kademeli ic unite fani, super sessiz mod, easy start ozelligi, daha guncel yazilim,A +++ vs vs bir suru bana hitap eden ozellik var. Peki 3 sene sonra neler olacaginin garantisimi var ki ben 20 yil sonrayi dusunup klima alayim?

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Hocam yazinizdaki demonte ucreti ile ilgili yazmak istedim.

11 yil yetkili servislik yaptim ve bayilerin mal satmak icin ne taklalar attiklarini iyi bilirim. Bayilerin sevdikleri servisler vardir nefret ettikleri servisler vardir zira bayi ayri isletmedir servis ayri isletmedir ve dogal olarak her isletme kendi kazancini dusunur. Fabrikalar satis kanallarini yani bayileri çok kollar, servisler ise bildiginiz üvey evlattir. Ben hem servis hemde bayi kanadinda bulundum isleyisleri cok iyi bilirim. Iste bu sevilen servisler, şikayet baskisindan ve kapatilma tehdidinden kurtulmak icin "lanet olsun" diyerek bayilerin boyle ANGARYA islerini beleşe yapan servislerdir. Sizin yasadiginiz farkliliklarin sebebi sadece bundan kaynaklaniyor. Ben itiraf edeyim ki satis kanadindan NEFRET EDERIM en iyi bayi ölü bayi diyenlerdendim istifa ettim kurtuldum :)

Bu anlamda sadece şunu anlamanizi isterim ki bu klimanin sokulmesinden talep edilen para gercekten servisin hakkidir. Servis sadece sizin satin aldiginiz klimanin montaj bedelini fabrikadan alir, onu da 35 gün sonra alir zaten. Ne sökulen klimanizdan ne de geri kalan hizmetlerden servisin kazanci yoktur. Bir cok bayi, saha spotçulari ile baglantilidir ve sizden 150 ye aldigi klimayi hiç supheniz olmasin en az 450 ye spotçuya devirmistir yani bu isten de servisin bir cikari yoktur. Yerli servisler sıkı denetim altindadir harici isleri zaten yapamazlar. Bakmayin siz sokak arasi servisleri diye salladiklarina, o sokak arasi dedikleri servisin kurulus maliyeti 430 bin TL dolaylarinda tutuyor cesareti olan varsa buyursun kursun bir sokak arasi servisi.
    Burada, ithalat yapabilmek icin varmis gibi gosterilen TABELA servislerden bahsetmiyoruz, o servislere hangi markalarin ihtiyaç duydugunu bunisin icindekiler iyi bilir. Goruyoruz 88 model kartalli X servislerini, 2000 model hyundaili Y servislerini. Sap ile samani karistirmamak lazim

• Ado kullanıcısına yanıt
    Yalnız eski klimamı demonte edip götürmeye gelenler servis değildi. İlk önce 2 kişi geldi, dediler biz eski klimanızı söküp aldıktan sonra servis gelecek. Bunlarda servis forması yoktu. İşe başlar başlamaz servis de geldi. Angarya kısmı doğru olabilir çünkü sökerken balkon duvarımın betonunu da mahvettiler. Yani 2800 TL'ye baymak alıp 60-70 TL demontaj parası vermek varken; güya arçelikten 150 tl kar edip 3100 liraya hemen hemen aynı malı aldım.

Yalnız servisler hala çok pis çalışıyor. 20 yıl öncesine göre tek fark galoş giyiyor olmaları; o da farketmiyor çünkü ortalık savaş alanına döndüğünden zaten her yeri temizlemek zorunda kalıyorsunuz. Elektrik prizine kablo çektikler prizin yarısı sallanıyor. Sigortayı nedense dışarı kurdular Eski klimamın kablosuna bantla yeni kabloyu eklediler çok süper oldu

Hee bir de bir masraf daha çıktı, söktükleri klimanın hem içte hem dışta duvarda baya bi sıva-beton da söküldüğü için sıva-alçı vs. falan yapıcam. Sigortayı içeri aldırsam mı, dışarda yağmur fırtınadan evin tüm sigortasını attırır mı bilemedim.

Tek olumlu tarafı eskiden dış ünite balkonun içinde olduğundan balkonda oturulamıyordu sıcak+klima sıcağından . Şimdi balkonun dışına aldırdım(biraz terellelli bir montaj gibi oldu ama bakalım)

Profilo'yu almayı deneyen yok mu yaw aklıma gelmişken Hani 1800 TL nasıl olur denesek mi diyorduk şu inverter 18000 BTU'yu.

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Hocam vallahi guldum okurken (acinacak halimize)

Demek bayi bir yerle anlasmis servise sozu gecmeyince. Yillarca, personelime eski dolaplari tasitmadigim icin bolge mudurume sikayet edildim. Tasitmadim cunku gorev ve sorumluluk alaninda tuketicinin eski dolabini makinesini tasimak yoktu. Tasitmadim cunku degerli bayimiz sartigi o dolaplardan elde ertigi paranin 1 kurusunu dahi o enkazlari tasiyan cocuklara vermiyordu. Şirketim adina tek bir kurus dusunduysem namerdim. Ama o cocuklarin hakkini da yedirtmedim. Kusura bakmasinlar da bayilerin dini imani para. Neyse..

Hocam kesinlikle size katiliyorum zira yillarca bunun mucadelesini verdik halen de veriyoruz. Ne egitimler veriliyor ne sempozyumlar ne çaliştaylar inanamazsiniz. Lakin insasin icinde olacak hocam. Inan bana gununuz insani artik malesef almak istedigi hizmeti vermiyor. Disariya sigorta takmak me demek? Kabloya ek yapmak ne demek? Tuketici evi temizlenmeden evden cikmak ne demek? Asla kabul edilir yani yok bunlarin. Üzuldum inanin. Bu firmalar, yaptiklari bu yatirima karsilik bu nankörlugu haketmiyor. Kurum zaten kablosundan galoşundan servis hizmet ortusunden, evde temizlik icin kullanmalari uzere elektrik supurgesine kadar yolluyor servislere. Yapmalari gereken tek sey KULLANMAK. onuda yapmayanlara yaziklar olsun.

Ancak bir onceki yazimda belirttim. Bu firmalarin satis sonrasi hizmetleri iyi calisir. Musteri hizmetlerine sorunu bildiriniz, boyasina kadar yaptirtirlar

• 
Sayfa: önceki 16791680168116821683
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.