Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yarikan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16771678167916801681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sizce 16 metrekarede ısınmak için panasonic ethera mi midea mission mu lg prestige mi önerirsin önemli olan faturaya en az yük getirecek ve ısıtacak klimayı seçmek benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: serpond

quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu bütçeme ve isteklerime uygun olan A+ sınıflı arçelik 12310 u 1750 tl ye 9 taksitle aldım.(bonusun kampanyalı çay makinasını almadım onunda düşülmüş hali.)
    aslında aklımda A++ olan ve klimanın üstünde derece yazan 12410 vardı ama stokta yoktu gezdiğim yerlerde.
    şimdilik çok memnunum cihazdan,kumandasıda harika sağa ve sola hareket kanatları ekranda görünüyor.

servisten yana biraz sıkıntım oldu oda biraz benden kaynaklı çünkü araya sıkıştırmalarını rica ettim ve aldığımın ertesi günü servis akşam geldi,gelen eleman perişan olmuş kapasitesinin üstünde çalışmaktan.
    dış üniteyi yere tam sabitleyemedi eleman,ertesi gün servisle görüştüm hemen başka bir ekip geldi ve dediklerimi yaptı.

bakır boru takıldı ve vakumlama yapıldı.
    vakumlama için gelen eleman size kim dedi vakumu,sıfır cihazı bozar falan filan dedi yani bildiğin kaytarıyordu kendini akıllı zanneden arkadaş.
    sonuç olarak klima güzel müşteri hizmetleri ve servis yetkilileri düzgün ama ilk gelen montajcı kapının önünden geçirilmez.
    ben o servisin sahibi olsam kapının önüne koyarım o adamı.
    ama ikinci gelenler tam ustaydı.

klima alacak arkadaşlar benim gibi 12 binlik klimaya 2500-3000 lira veremiyorsanız arçelik alabilirsiniz.
    servis olarakta baktınız sıkıntı mı veriyor eleman pılısını pırtısını toplattırıp gönderin yerine başkası gelir.
    uğraşmaya gerek yok.gördüğüm kadarıyla her markada böyle elemanlar var.

arkadaşlar Ankara nın bu en sıcak günlerinde güney batı yalıtımsız(bina 40 yıllık dökülüyor ama camlar yeni 70 lik pimapen takılı) 12 mt2 odamda serin serin oturuyorum.

12 binlik fazla bile çünkü 26 derecede kullanıyorum yetiyor hatta başım ağrıyor gibi oluyor,oda sıcaklığıda 26 dereceye düşüyor 15 dakkada.

arçelik alırken tereddütlerim vardı ama pişman değilim,alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

birde ek olarak diğer yerleride soğuturmu diye düşünmeyin çünkü kapıyı açsamda benim odanıun sıcaklığı değişmiyor hala serin ama içerlere faydası olmuyor,faydası olsun istersem 18 derecede yüksek hızda çalıştırmalıyım bu seferde benim oda soğuk olur.
    onun için her odaya ayrı olmalı ama mümkün olurda antreye takarım oda kapılarını açarım derseniz işe yarayabilir ama odadan diğer yerlere malesef.

arçelik klima ile ilgili sorusu olan arkadaşlara yardımcı olurum.

4 senedir taktırmadığıma çok pişmanım,herkese serin ve hayırlı günler.

3Hayırlı olsun gule gule soguyun.Bende Arçelikin 12300AA ,9300AA veya Beko 30900AA,31200AA olanlardan birini sececeğim.Bugun kesif cagardım duruma göre bakacagız.Fiyatlarda aslında iyi gibi.Oncelik Beko ama bakalım.

s.a oda kaç m2

keşif için gelirse ne diyecekler yazarmısın buraya

Alıntıları Göster

s.a oda kaç m2

keşif için gelirse ne diyecekler yazarmısın buraya

Keşif için gelmişler.Ben işte olduğum için eşim ilgilendi.Klimanın nereye ne için (ısıtma/soğutma) kullanılacağını soruyorlar.Odayı gösteriyosunuz (bizim oda 12 m2 olduğu için 9000 btu yeter dediler) nekadar yeterli olacağını soyluyorlar. Benim merak ettiğim 12000 lik alsam oda kapısını açık bıraksam holde serin olurmu yönünde idi fakat alan büyük olduğu için (dublex ev) gerek olmadığını söylediler. Bağlanacak noktalarında tv üzerinde olmamasına dikkat ediyorlar(su akıtabılır gerekçesi ile) vede unitenın bağlanacak yerine bakıyorlar sonrada iyi günler diyip gidiyorlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam bu günün teknolojisi ile üretilen en vasat klimayı dahi alsanız soğutmada kolay kolay sorun yaşamazsınız, Günümüz koşullarında MARKA artık sadece konfor ve uzun ömür konularında etken oluyor, yani iyi soğutmama konusunun MARKA ile çok ilgisi olmadığı düşüncesindeyim.
    Öncelikle 25m2 odada 18 lik klimada bu hayal kırıklığınız ise ayrı bir soru işareti oluyor, bu gün 12 lik klima ile dahi 10 dakikada etkiyi hissedebilecek durumda olmanız gerekirken aynı ortamda 18 ile verim alamamanız başka soru işaretleri doğuruyor insanın aklına.
    Eğer imkanınız var ise oda sıcaklığı ve klima çıkış derecesini ölçmenizi tavsiye ederim. Anlattıklarınızdan, Montaj esnasında derece ile ölçüm yapmadıklarını anlıyorum, mümkün ise bu işi siz yaparsanız Delta T gibi kontrolleri kendimiz yapıp sorunun ne olabileceğine dair fikir yürütebiliriz.

Not: Hatalı ''Ğ'' kullanımı

Değerli ADO kardeşim;
    Şunu belirtmek istiyorum benim hayal kırıklığı yaşadığım konuyu örnekle açıklayayım.
    Geçenlerde manava gittim midea isminde bir klima 25 C ayarlanmış önüne durduğumda üflediği soğukluk miktarı beni rahatsız ediyordu başka bir mağazada LG BEKO 25 C aynı şekilde ama ben kendi klimamda bunu göremiyorum. Anlatmak istediğim mesele bu.
    Evet montajda derece ölçümü yapılmadı, DELTA T nedir nasıl yapılır bilmem. Açıklarsanız uygulamaya çalışırım. SAYGILAR.

• quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Hocam aynı klimayi kullanıyorum sayılır 18k lik (ar7500 serisi) 1 yıldır,herhalde piyasadaki en hızlı soğutan marka samsung hayvan gibi klima üfleme ağzı var.25m2 sürekli güneş alan güney + güneybatı son katı 5-10 dk içinde kutup soğuna çeviriyor ve gün boyu öyle tutuyor. Hatta öyle güçlü ki single userla yetiniyoruz.Gücü azaltmak için.

Sizin montajda birsıkıntı olabilir. Klimadan çıkan havanın sıcaklığı ölçmenizi tavsiye ederim.

Benim klima hiç te sizin anlattığınız gibi değil.Şu an klimada sorun olacağı kanaatine varmış durumdayım. Şu olçum nasıl yapılıyor bi tarif etseniz ben de ona göre servis çağırayım. teşekürler

• YNS HOCA Y kullanıcısına yanıt
    Aslında işin gerçek formülünü fizikçiler daha iyi bilir, yani normalde delta t ısı faktörü için kullanılan bir formüldür.

Yanlış hatırlamıyorsam Q= M x C diye giden bir formül. Q ısı demektir. m gram cinsinden kütle c öz ısı ve delta t sıcaklık farkıdır. Bu formül sıcaklık değişimlerinde ısıyı bulmak için kullanılır.

Bunu bizim klima faktöründe değerlendirmeye kalksak Sizin yapmanız gereken tek şey 2 adet derece ile klimanızın hem emiş hem de üfleme ısısını buraya yazmak olur. normalde bu iş Ortam ısısı, Dış ortam ısısı, Emiş ısısı, üfleme ısısı şeklindeki 4 veriye bakılıp aradaki farkı bulmaktan geçer ancak şimdi size kalkıpta 4 derece aldıracak halimiz yok.
    Hiç bir şey yapamıyorsanız da 1 tane dereceyi üfleme noktasına yerleştirip klimayı en düşük üflemede ve en düşük derecede çalıştırıp dereceyi takip edip en fazla kaç dereceye kadar düşürebiliyor ona bakmalısınız. üfleme derecesini ortam ısısı ile karşılaştırabiliriz. bu bize çok şey anlatacaktır.

• @Ado Hocam merhaba;

Adıyaman'da ikamet ediyorum ve 36 metrekarelik Güney ve Batı cepheli 4 katlı bir apartmanın 3. katındaki salonum için soğutma odaklı klimaya ihtiyaç duymaktayım. Binamızda dıştan mantolama mevcut olup salonun pencere alanı yaklaşık 10 metrekare ve pencereler çift camlı pimapen. Salonumda çok fazla elektronik eşya olmayıp kayda değer tek cihaz 48" genişliğindeki LED TV.

Öncelikle; bu türlü bir oda için kaç Btu/h kapasiteli bir klima düşünmeliyim?

Sonrasında, klima ihtiyacının acil olması nedeniyle yapmış olduğum piyasa taramasında en çabuk montaj yanıtını Samsung Bayisi verdiğinden Samsung klima almak geçiyor aklımdan. Bu bakımdan bana mümkünse Samsung'da model tavsiyesi de verirseniz sevinirim?

Satıcıya odanın durumu ile ilgili olarak yukarıda yazdığım bilgileri verdiğimde bana 18.000 Btu/h soğutma kapasiteli bir klimanın uygun olacağı bilgisi verildi. Lakin 18.000 Btu/h'lik klimanın dış ünitesinin ebatlarının büyük olması yer konusunda sıkıntı yaratabilir. Bu noktada, 12.000 Btu/h'lik bir klima tercih edilerek, süreden feragat edilerek, 18.000 Btu/h'lik bir klimanın sağlayacağı konforu yakalamak mümkün olabilir mi? [Demem o ki; 18.000'lik klima ile 36 metrekarelik bir odayı 5 dakikada 24 Santigrat derecelere getirmek yerine, 12.000'lik klima ile 14 dakikada 24 Santigrad derecelere getirme yaklaşımı doğru bir yaklaşım mıdır?]

Teşekkür ederim.

• Yakari.The.Redskin kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Değerli Hocam;
    Teknik olarak standartlar dahilinde ihtiyacınız olan BTU 16300 dür.
    Yaklaşımınızdan dakika ve derece vurgusunun üstünde durduğunuzu algıladım.
    24 derece, soğutma modunda ULAŞILABİLİR bir değer olmakla birlikte süreden fazlasıyla feragat etmek ve ürünü KAPAT/AÇ şeklinde kullanırsanız tüketimi arttırmak durumunda kalacağınızı da hatırlatmak isterim. İlk çalıştırdığınız zaman ürünün toparlama süreci uzun olacaktır.
    Ben, bir cephesi komple cam olan. Sabahtan öğlene kadar direkt olarak (perdesiz) güneş alan, 49m2 tek alan, bölmeli toplamda 65m2 alanda 18000BTU klima kullanıyorum ve gayet rahat soğutma yapıyorum.

Elbette ki size, olması gerektiği gibi 18 lik almanız gerektiğini önereceğim.
    Marka model konularına girmiyorum hocam.
  • Ben dün çağrı merkezini aradığımda stokta olduğunu söylediler ama bayiye gidip sorduğumda stokta görünmüyor dedi. Zaten sadece kendi online showroomlarında satılıyor bilinen alışveriş sitelerinde yok. Bana pek güven vermedi yani. Bugün başka bir bayiyi aradım, adam model numarasını bilmiyor ama elinde eski model varmış 18lik; 2200 tl diyor. Klimanın özelliklerini bilmiyor bilmesini de beklemiyordum zaten. Size dönüş yaptılar mı merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 26 Temmuz 2016; 11:59:43 >
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;
    Evet dün saat 20:07 de beni 444 77 66 numaradan aramışlar ancak bir görüşmem vardı görüşme sağlayamadım. Sonra 20:22 de ben kendim aradım durumu izah ettim beni aradıklarını söyledim lakin MH deki bayan ekranda bir bilgi göremediklerini, muhtemelen bilgilendirme için aradıklarını ve mutlaka yine arayacaklarını belirtti. Mailimde henüz bir bilgi yok, telefonumu da şu saaate kadar arayan olmadı henüz.
    bilgi gelirse mutlaka aktarırım buraya.

Yanlış yazılmış dahi olsa etik kurallar çerçevesinde de TK ye göre de orada yazan rakamdan ürün vermek durumunda kalırlar. Ben merakımdan üstünde duruyorum konunun

• quote:

Merhabalar;
    Evet dün saat 20:07 de beni 444 77 66 numaradan aramışlar ancak bir görüşmem vardı görüşme sağlayamadım. Sonra 20:22 de ben kendim aradım durumu izah ettim beni aradıklarını söyledim lakin MH deki bayan ekranda bir bilgi göremediklerini, muhtemelen bilgilendirme için aradıklarını ve mutlaka yine arayacaklarını belirtti. Mailimde henüz bir bilgi yok, telefonumu da şu saaate kadar arayan olmadı henüz.
    bilgi gelirse mutlaka aktarırım buraya.

Yanlış yazılmış dahi olsa etik kurallar çerçevesinde de TK ye göre de orada yazan rakamdan ürün vermek durumunda kalırlar. Ben merakımdan üstünde duruyorum konunun

s.a hocam inverterse o klima 1800 tl alınır mı 18,000 btu olarak

• Merhaba iki klima arasinda kaldim
    Daikin shira ftxs42 (4100tl) ve
    Mitsubishi elektrik kirigamine msz ef35ve (4100tl)
    Fiyatlari ayni hangisini onerirsiniz

• musayildizhan M kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar aynı ise tabi ki me öncelikli tercih olmalı.
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    Önce konunun ne olduğunu bir öğrenelim, az önce yine aradılar ancak telefonda başka görüşmem vardı. Bir türlü denk gelemedik adamlarla. bekliyorum arasınlar öğreniriz ne olduğunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Konu içi arama kapalı olduğu için bakamadım ama , profilonun 18000btu.luk inverter bir modeli 1800 lira olunca anlam veremedim. Cihaz hem ısıtma hem soğutma sağlıyor. Genelde şimdiye kadar bulduklarım arasında en ucuzu rubenis idi (2600 TL) .

Model şu: Profilo P3ZMI18608. Neden ucuz bilen var mı?

Merhaba;
    Az önce MH den Şeyma hanım aradı, kendisine durumu izah ettim, rakam konusunda hata olduğunu veya ürünün inverter olmadığını düşündüğümü ifade ettim. Kendisi sistemden baktı ve ürünün inverter olduğunu ancak fiyat politikası ile kendilerinin ilgisi olmadığını, resmi sitede yazan rakam ise rakamın geçerli olduğu bilgisini paylaştı.

Bu durumda ürün invertermi? evet inverter
    ürün 1800TL mi? evet 1800TL
    ürün 18000BTU mu? evet 18000BTU

o zaman aklıma gelen soruyu da sordum ve ürünün nerede üretildiğini sordum, ÇİN üretim olduğunu belirtti ancak kendi fabrikaları olduğunu ifade etti. yani üretici olarak kendilerini belirtiyor. bana göre üretim klimadır.

Her ne olursa olsun bu rakam 18000BTU klima verebilmeleri için ürünün nelerinden feragat ettiklerini merak etmemek elde değil.
    Bir arkadaş cesaret edip ürünü alıp kullanana kadar başka bilgi sahibi olabileceğimizi sanmıyorum.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Ado tavsiyen icin tesekurler kapasite farkini cok hisedermiyim 17 m° oda

• musayildizhan M kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz daha zorlasak m2 başına 1000BTU düşecek.
    17m2 için bu klima BTU olarak yüksek bence. Bence keşif ekibi çağırıp detaylı bilgi almanız daha makul olur.

17 / 2.2 x 1000 = 7727BTU eder.
  • Galiba bir hata buldum: profilo klimanız varsa servis çağıramıyorsunuz Aşağıdaki link gene açılmayabilir, o yüzden açılmazsawww.profilo.com.tr sayfasından >müşteri hizmetleri >online servis kaydı sayfasına gidin ve klima için servis kaydı oluşturmaya çalışın. Ürün grubunda klima yok

https://portal.bsh-partner.com/dobV4/app/setGeraetDP.do

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 26 Temmuz 2016; 18:03:21 >

• Profilo inverter ise 1800 lira bedava gerçekten , takipteyim sorun yok gibiyse yarın sipariş geçebilirim. 33 m2 odama dusunuyorum.

• Blindfire kullanıcısına yanıt
    Hocam tüm bilgileri sizden alacağız o zaman nasipse

Çin üretimi dense de başka bir şey beklemiyoruz zaten. Kaldı ki şu ÇİN konusunu defalarca işlemiştik forumda. MITSUBİSHİ den tutun da Bizim yerli firmalardan MİDEA dan, PANASONİC markasına kadar ÇİN ile bağlantısı veya alışverişi olmayan TEK BİR FİRMA dahi olmadığına göre, bizim bu ürünleri almamızda da ne gibi sakınca olabilir ki?
    Ben 43 yaşındayım, çocukluğumdan hatırlarım ilk defa ÇİN malı mantığının ne demek olduğunu. Ancak sonradan işin GERÇEK yüzünü öğrendik. Meğerse ÇİN de adamlar 10 ayrı kalitede aynı maldan yapabiliyormuş da, Bizim sahtekar ithalatçılarımız yıllarca bize, 10 uncu kalite üretimi 2i inci kalite fiyatına satmış.
    Şimdi tüm değeler değişti tabi, bu nedenle ben markacı değilimdir. Bu nedenle ben CEBİME ve bana verilen güvenceye bakıyorum. Bu nedenle uzun garanti benim için önemli. Garanti demişken, nasıl oldu da ben sormadım bu gün kaç yıl garantili olduğunu

• quote:

Hocam biraz daha zorlasak m2 başına 1000BTU düşecek.
    17m2 için bu klima BTU olarak yüksek bence. Bence keşif ekibi çağırıp detaylı bilgi almanız daha makul olur.

17 / 2.2 x 1000 = 7727BTU eder.

izmirde 14 m2 odaya bile 13,000 btu klima almışım 2010 da

o zamanları keşif hizmeti yoktu galiba sanırsam

9,000 btu fazla gelecek odaya 13,,000 btu klima
  • 
Sayfa: önceki 16771678167916801681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.