Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1676. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16741675167616771678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Statü olarak hepsi aynıdır hocam. üretim kalitelerinde değişen bir şey yok bu anlamda sizin için önemli olan size sunulan şartlar/imkanlar.
    Kaliteden şöyle bir örnek vereyim, UĞUR dan USMART alırsanız zaten otomatikman MİDEA almış olursunuz zira üretimi MİDEA yapıyor. yani UĞUR ve MİDEA aldığınızda aynı kaliteyi almış olursunuz.
    BAYMAK ise üretimlerini hem HOLLANDA hem de İSTANBUL TUZLA da bulunan fabrikalarında ürettiklerini dile getiriyor. Özetle hocam kalite kısmı hepsi aynıdır. Siz bölgenizdeki servis durumuna ve hangisi daha uzun garanti veriyorsa ona bakın bence.
    Her 3 markada da makine anlamında olumsuz geri dönüşler dikkate değer derecede yok. elbette ki hepsi için serzenişte bulunan arkadaşlarımız oldu ancak sonradan sorunlar düzeldi zira yaşanan sorunlar ürün değil servis kaynaklıydı.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    tamamdir cok tesekur ederim bilgiler icin , sagolun
  • umtgrhn U kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Daha sonra tercihinizi ve sonuçlarını da bize aktarırsanız diğer arkadaşlarımız için referans olacaktır mutlaka.
    Hoşçakalınız
  • İyi günler arkadaşlar samsung klimaya karar vermiştim benden önce iki arkadaşım aldı 2 haftada kurulum yapılmadı ekiplerin muamelesi müşteri hizmetlerinin bilgisizliği benim gözümü korkuttu izmirbornovada durum bu şekilde . Acaba bu bölgede teknik servis konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir marka varmıdır kafamda alarco carier filan var iyimidr bunların teknik servisi lg mitsubishi uğur vestel bosh keza aklımda olan markalar
  • sehzade_35 kullanıcısına yanıt
    Yüksek sezon her dönem yaşanan sorunlar bunlar, Aslında sırf bu nedenle klimayı eğer mümkünü var ise bu dönemlere (Kış için de aynı şey geçerlidir) bırakmamak gerekir.
    Yetkili servisler montaj hizmetlerine yetişemediklerinden dolayı maalesef ki montaj hizmetleri de çok ÖZENLİ yapılmamaktadır zira klimacı ekip bir an önce evine gidebilmek için elindeki bütün işleri yetiştirmeye uğraşmakta, işletme sahipleri ise daha çok montaj=daha çok para mantığından hareketle montajın bir an önce bitirilmesi yönde ekiplere baskı yapmaktadır.

Yani bu işin markası pek olmuyor şu ara MARKA değil de BÖLGE çok etken bu durumlarda, O nedenle bölgenizdeki servis yoğunluk durumuna göre marka araştırması yapmak daha makul olabilir.
  • Tesekkurler o yuzden birnova diye belirtmistim cunku uslup larida kotu ben zatrn montajin alip ertesi gun yapilmasini beklemiyorum ama iki arkadasda cebellesiyor kurulum icin ariyorlar tamam deniyor ekip ariyor ariza ne diye o yuzden diger bolgeleri bilmiyorum ama bornova icin bu sekilde bu bolgede su servis nasil diye arastirdim ama saglikli ve guvenli veriye ulasamadim buradaki arkadaslara sorayim dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sehzade_35 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, umuyorum fikir verebilecek bir arkadaşımız yazar.
  • Arkadaslar merhaba. Sizlerin de onerisiyle Ugur usmart plus 18.000 btu klima aldim. Klima kurulumu icin servis hemen geldi Sifir eve gecmistim ve evin klima sistemi duvar altina gomulmus durumda. Servis boru hattini cikardi. Birde ne gorelim. Klima icin cekilen bakir borular 12 lik klimalar icinmis. Birde ugur klimalari distan yanmaliymis ve ekstra elektirik hatti cekmek gerekiyormus. Servis bu bakir borularla verim alamazsin ayrica elektrik hatti cekme sansimiz da yok deyince klimayi takamadik :(( Babamlarin evine goturdum ve oraya montajini yaptik. Arkadaslar klima bir harika. Kesinlikle herkese tavsiye edebilirim Cok ama cok sessiz.

Neyse gelelim asil meseleye. Benim ev klimasiz kaldi :)) Antalyada yasadigim icin acilen klima almam lazim.

Evin tesisat durumu ortada. 2'li sinyal kablosu cekilmis Icten yanmali sisteme gore yapildigi icin tek elektrik hatti cekili. Bu sisteme uygun olarak komsular toshiba daikin falan almis (bende o kadar para yok maalesef)

En azindan Midea-Ugur kalitesinde ancak sistemi farkli olan ve benim evde kullanabilecegim 12'lik klima tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur eder iyi forumlar dilerim :)

• merhaba,

midea blanc 18bin btu klimayı gecen hafta aldım, soğutması iyi.

teknik servis montaj noktasında bazı sıkıntılar var, aşağıda resimler mevcut
    süper modda (17 derece) 220v 6.5A yani 1300w güc cekiyor, ben evin sigorta girişine güç ölçer takmıştım oradan anlık güç tüketimi görebiliyorum.
    klimayı evin girişine yerleştirdim bütün odalara soğuk esinti dağılıyor.

1. dış ünitede bir adet alt vidasını sıkmayı unutmuşlar.
    2. dış ünite su gider borusunu takmadılar.
    3. dış ünite bakır boru girişinin 10 cm lik yerine izolasyon koymadılar.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: nightblue07

Arkadaslar merhaba. Sizlerin de onerisiyle Ugur usmart plus 18.000 btu klima aldim. Klima kurulumu icin servis hemen geldi Sifir eve gecmistim ve evin klima sistemi duvar altina gomulmus durumda. Servis boru hattini cikardi. Birde ne gorelim. Klima icin cekilen bakir borular 12 lik klimalar icinmis. Birde ugur klimalari distan yanmaliymis ve ekstra elektirik hatti cekmek gerekiyormus. Servis bu bakir borularla verim alamazsin ayrica elektrik hatti cekme sansimiz da yok deyince klimayi takamadik :(( Babamlarin evine goturdum ve oraya montajini yaptik. Arkadaslar klima bir harika. Kesinlikle herkese tavsiye edebilirim Cok ama cok sessiz.

Neyse gelelim asil meseleye. Benim ev klimasiz kaldi :)) Antalyada yasadigim icin acilen klima almam lazim.

Evin tesisat durumu ortada. 2'li sinyal kablosu cekilmis Icten yanmali sisteme gore yapildigi icin tek elektrik hatti cekili. Bu sisteme uygun olarak komsular toshiba daikin falan almis (bende o kadar para yok maalesef)

En azindan Midea-Ugur kalitesinde ancak sistemi farkli olan ve benim evde kullanabilecegim 12'lik klima tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur eder iyi forumlar dilerim :)

Daikin ürünü Airfell - Daylux - Rota Climate veya Kumtell den daha ucuz fiyata bulabilirsiniz.
    Hepsi Daikin garantisi altında 2 yıl

• Antalya'da arakatta bulunan, yaklaşık 15 metre karelik bir odaya yalnızca soğutmada kullanmak üzere klima alacağım. Tavsiyesi olan olur mu?
    Senede sadece 3 ay kullanacağım. Hafta içi günde 2-3 saat kullanacağım, ayda 6-7 kere gece boyunca uyku modunda açık bırakırım. Oda batı cephesinde, gün boyunca şiddetli bir güneş ışığına maruz kalmıyor. Aklımda 9000 BTU'luk herhangi bir Samsung klima var. Inverter alıp almamakta kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_elo_bil

merhaba,

süper modda (17 derece) 220v 6.5A yani 1300w güc cekiyor, ben evin sigorta girişine güç ölçer takmıştım oradan anlık güç tüketimi görebiliyorum.

s.a hayırlı olsun

sigorta girişine güç ölçer takmışın fiyatı ne kadar acaba nerden aldınız modeli nedir

• ilk defa klima aldığım için tecrübemi sizle paylaşmak istiyorum. 30m2'ye 12bin btu tavsiye ediliyor. ama 45m2 1+1 yere 12 bin btu inverter tipi klima kullanıyoruz. çok fazla çalışması gerekmiyor alan büyük kalıyor diye veya klima gücü fazla diye birden çok soğuk birden yine sıcak olmuyor kendini açıp kapatması gerekmediği için. çünkü inverter tipi klima. çalışırken sesi hiç rahatsız etmiyor. istanbul'un bu zamanlardaki sıcaklarında 26 dereceye ayarlayarak çalıştırıyoruz ve gayet de yeterli oluyor. hatta 24 dereceye ayarlarsak üşüyoruz. birkaç haftadır kullanıyoruz ve oldukça memnunuz. fiyat olarak pahalı olanlardan değil. 5 sene de iç ve dış ünite garantisi var. 5 seneden sonrası kısmet :)) montajı ve kargosu da ücretisz

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan_elo_bil

merhaba,

kasadan LED göstergesine kadar birebir Bosch 12100 bu ya. kim kimden çaldı bakem

http://www.evidea.com/bosch-b1zmai12100-12000-btu-inverter-klima-AES023/p/653031

• Çalma durumu yok hocam, Midea üretiyor aslı o.
    Bosch fason ürettiriyor Midea'ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scopiora

Çalma durumu yok hocam, Midea üretiyor aslı o.
    Bosch fason ürettiriyor Midea'ya.

eyi o zaman. bende boch var. deli soğutuyo. gayet iyi

iyi yere takmışın klimayı da onun borusu ne olacak. ben mecbur pencere yanına aldım arka tarafa gitmiyor soğuk ama çok kötü duracaktı öbür türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 18 Temmuz 2016; 15:49:32 >
  • Mitsubishi-Electric MSZ-FH35VE Kirigamine Duvar Tipi Split Klima adım gelmesini bekliyorum. İzlenimlerimi buraya aktarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinmetin2 -- 18 Temmuz 2016; 22:49:41 >
  • metinmetin2 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun inşallah ne kadara aldınız acaba

• metinmetin2 M kullanıcısına yanıt
    Klimanızı güle güle iyi günlerde kullanın İnşallah.
    Montaj ve Sonrası kullanım deneyimlerinizi paylaşırsanız mutlaka diğer arkadaşlarımız için referans olacaktır.
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    merhaba,

ebaydan almıştım 40TL miydi ne.

3 tane otomatik sigorta kadar yer kaplıyor montajı basit, akım trafosu var icerisinden kabloyu gecirip kablonun manyetik alanından akımı ve diğer özellikleri ölcüyor
    Voltaj,akım,güç ve cosinus faktör.
  • 
Sayfa: önceki 16741675167616771678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.