Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
38.683
Cevap
312
Favori
3.146.448
Tıklama
Giriş
      202 Mesaj
      27 Haziran 2016 14:23:03

yorumun için teşekkür ederim daha önceden arçelik klima kullanmıştık sesli çalışıyordu bu sefer mitsubishi aldık bakalım deneyip görücez inş tasarrufludur
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      108 Mesaj
      27 Haziran 2016 14:24:41
      ilk sayfada bu markalara göre uygun fiyatlı klimalar liste olarak toplansa süper olacakmış. boşuna mesaj kalabalığı olmazdı. o kadar okudum konuyu hala hangi klimayı almalıyım nereden almalıyım bir bilgiye ulaşamadım.

• Çavuş
      41 Mesaj
      27 Haziran 2016 14:32:14
      Arkadaslar eve klima almayi dusunuyorum malum sicaklar yuzunden buldugum bir kac marka vat sizinde goruslerinizi almak isterim.
      1. BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA
      2. VESTEL BIO PLUS INVERTER 12 A+ 12000 BTU KLIMA+7 YIL GARANTİ
      3. VESTEL NATURE PLUS INVERTER 12 A+ KLIMA
      4. Baymak Elegant Plus A++ 12000 Btu/h Yeni Nesil Inverter Klima

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      27 Haziran 2016 15:19:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Panasonic etherea serisinde fan sesi şikayeti okudum.
      En düşük fanda bile ses olduğu yönünde yorumlar okudum.
      Etherea'yı yakından inceleme şansınız oldumu acaba ?

Birde ME bayisinde Etherea da satılmakta.
      Etherea 12000 BTU olan cihaz ME SF-35'den 350 TL daha uygun.

SF mi alınmalı yada Ethere mi ?

serhat kardeşim iki klimada benim gözümde güzel gerçekten.ethera konusunda gelirsek ses konusunda bende birkaç şikayet duydum ama sende biliyorsunki ses olayı kişiden kişiye çok değişir.bana göre sessiz gelen size çok sesli gelebilir.bu ses konusunda nelerini gördüm bir yaşasan gülermisin sinirden ağlarmısın bilemiyorum.demem oki normal her insanın algılayamayacağı yada kulağının tırmalamayacağı bir sesi duyan insanlarımız var.bu konu çok göreceli ve kişiden kişiye değişeceği için kesin net birşey söylemekte son noktayı koymakta zor.geçmiştede forumda yazıldı bu konular bilgiler mevcuttur.sizde zaten klima işine çok yabancı değilsiniz.

me bu konuda başarılı.en yüksek fan sesi gene yüksek ama en yüksek fanda kullanmazsınız zira evin içinde uçuşmalar başlıyorses olayı nı bir kenara bırakırsak veri ve özelliklerde bana göre ethera daha güzel.kalite hizmet yönünden bakarsak me bu konuda zaten belli yeri.
      |
      |

klimamıza vakumlamayı bahane kabul etmeksizin mutlaka yaptıralım

3 Not
      27 Haziran 2016 15:26:24
      quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

18.000'lik Mitsubishi MSZ-SF Deluxe Power Inverter klima almayı düşünüyoruz. İzmir'de en uygun fiyatı nereden bulabiliriz? Bir de bu modelle ilgili düşünceleriniz neler?

merhaba arkadaşım.sf serisi bana gere me de tam orta karar.işini layıkıyla yapar sizi tüketimdede verimdede üzmez.18 lik demişsiniz ama bunu sizmi çıkardınız m2 nize göre yoksa keşif ekibi incelemesi oldumu.izmir klima cenneti bu yöndsen seçeneğiniz çok olacaktır diye düşünüyorum.şahsen birebir bilgim yok bayi konusunda ama hepsinindende fiyat alın araştırın fiyatlar değişken.

3 Not
      27 Haziran 2016 15:42:35
      quote:

Orijinalden alıntı: stekeli

İklimsa bünyesinde tronik marka Klima almayı düşünüyorum. Üst segment klima alacak maddi gücüm yok, şua an evimde 35 m2 de 18 lik beko var tam bir elektrik tüketim canavarı olarak görüyorum.18 btu 2.450 civarı pazarlıksız fiyat aldım. Görüş ve önerilerinizi eksik etmeyiniz. Saygılarımla.

merhaba arkadaşım.tronic iklimsanın kendi adına ürettirdiği düşük bir model.beko ile çok farkı olacağını düşünmüyorum açıkcası.soğutma için söylüyorum beko tronicten daha güzel iklimlendirir bulunduğu ortamı bana göre.midea modernstar,uğur smartpulus,kesin olarak öneremesemde airfelin yeni serileri bana göre daha avantajlı olur sizin için.
      |
      |

3 Not
      27 Haziran 2016 15:47:37
      quote:

Orijinalden alıntı: asdfg20

Merhaba arkadaşlar.
      Bu iki klima arasında kaldım.
      Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Mitsubishi Electric SF35
      Daikin Shira

merhaba arkadaşım.ikiside güzel sizi üzmeyecek klima.alım fiyatları kararı etkliler.ben şahsi görüşümü yazacak olursam sf derim.me bana daha çok güven veriyor heranlamda.shırayıda kullanan arkadaşlar memnun .burda sizin cebinize aklınıza uyanı almak kalıyor.birbirinden verim olarak çok ayrışmayacak iki model .

3 Not
      27 Haziran 2016 15:51:49
      quote:

Orijinalden alıntı: b.unal

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/kumtel-daylux-ttxn35u-a-12000-btu-h-sezonsal-228674263?sms_name=SMS270616Kumtel&sms_date=20160627&ggap_n=20160627&ggap_c=SMS270616Kumtel&ggmktg=SMS*SMS270616Kumtel*20160627*****&mpch=ads&ggap_s=sms&ggap_m=sms&scxid=14489-215979-2357-0

Arkadaslar bu klima indirime girmis. Alip kullanan. Komsuda goren varmidir? Worlde puan veriyo. Alet 1400 geliyor. Daikin guvencesiyle demesi insani biraz rahatlattiyo

Edit: 2 yil garanti vermesi biraz sacma olmus

merhaba arkadaşım.ben şahsen önermesemde 1400 e 12 lik klima çok güzel.kulanıcıları memnun gibi gözüküyor.soğutma için alınır arkadaşım.
      |
      |

• Binbaşı
      1886 Mesaj
      27 Haziran 2016 15:55:41

Annemler keşif ekibi çağırdı mı bilmiyorum eve ama önceden de yine benzer güçte Sharp inverter klima vardı salonda.

|
      |

iMac 27" 5K 2017 / MacBook Pro 13” 2016 / iPhone XS Max / Apple Watch S3 42mm / Airpods
      3 Not
      27 Haziran 2016 15:55:50
      quote:

Orijinalden alıntı: ankaar

Arkada?lar merhaba ;

Yatak odasyna (20 m2 ) klima taktyrmayy dü?ünüyorum. Bütçem 1700-1800 TL civarynda . Genelde yorumlar daha pahaly ürünler için yapylmy?. Yatak odasynda sanyrym en önemli unsur sessiz çaly?masy. Yatak odasy için bu fiyatlarda hangi marka mantykly olur? Kullananlar veya bu konuda bilgili olan üstadlar yönlendirirse çok sevinirim.

merhaba arkadaşım.işin gerçeği bu bütçeyle alınabilecek klimalar ses olarak birbirinden çok ayrışmaş.sadece soğutma amacı ilemi arıyorsunuz ısıtmada olacakmıdır.20 m2 mekanınız kaçıncı kat

3 Not
      27 Haziran 2016 15:58:20
      quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

Annemler keşif ekibi çağırdı mı bilmiyorum eve ama önceden de yine benzer güçte Sharp inverter klima vardı salonda.

o zaman sıkıntı olmaz arkadaşım.ama genede fiyat araştırması yaparken bir bayiden rica edin ücretsiz keşif için.elinizde böyle imkan varken değerlendirin derim.
      |
      |

3 Not
      27 Haziran 2016 16:05:53
      quote:

Orijinalden alıntı: ahtapok

ilk sayfada bu markalara göre uygun fiyatlı klimalar liste olarak toplansa süper olacakmış. boşuna mesaj kalabalığı olmazdı. o kadar okudum konuyu hala hangi klimayı almalıyım nereden almalıyım bir bilgiye ulaşamadım.

merhaba arkadaşım.siz m2 nizi, bütçenizi,kat durumunu,ve kullanım amacınızı yarsanız yardımcı olmaya çalışayım

• Binbaşı
      1469 Mesaj
      27 Haziran 2016 16:10:02

Hocam merhaba. 4.kat, yalitimsiz, ara oda, 15 m2 bir yer,tek pencere, 2.300tl butceye hangi marka model kaclik klima onerirsiniz acaba?

|
      |

Sorunsuz Alışverişlerim F.Aykac , murtrax , asim03 , yalkie , philippe , raul_meireles , cio_cio , acht und zwanzig , Renji Abarai , Inventor , fikrets1 , sükût , ciom92 , srcn35 , pmomer , frkn44, Dr.Teknik, Eric Cartman., mert560, 00tuna, immeLmann, cqrcqr, ankaraharun Profili kapalı üyelerle alışveriş yapmıyorum. Alışveriş yapmanızı tavsiye etmediklerim eromage03(dolandırıcıdır), Ryhmer(hem kendi önerip hem sözünde durmuyor,üstüne beni engelliyor)
      3 Not
      27 Haziran 2016 16:21:35
      quote:

Orijinalden alıntı: ReiCheN

Hocam merhaba. 4.kat, yalitimsiz, ara oda, 15 m2 bir yer,tek pencere, 2.300tl butceye hangi marka model kaclik klima onerirsiniz acaba?

merhaba arkadaşım.size 9 luk klima yeterli gelir.bütçenize göre.

MİDEA MISSION MSMBBU-09 İNV. SPLİT KLİMA

bu klima sizi yaz kış rahat ettirir arkadaşım.

• Er
      8 Mesaj
      27 Haziran 2016 16:21:58

Cevabın için teşekkür ederim hocam.
      Mitsubishi için 3700
      Daikin için 4000 TL fiyat aldım.

sanırım mitsuhishi alıcam.
      Yarın en son kararımı verip satınalıcam.
      |
      |

3 Not
      27 Haziran 2016 16:26:02
      quote:

Orijinalden alıntı: asdfg20

Cevabın için teşekkür ederim hocam.
      Mitsubishi için 3700
      Daikin için 4000 TL fiyat aldım.

sanırım mitsuhishi alıcam.
      Yarın en son kararımı verip satınalıcam.

o zaman kesinlikle me sf alın arkadaşım.arada bir kuruş fazla vermeye gerek yok shira için.
      |
      |

• Teğmen
      108 Mesaj
      27 Haziran 2016 16:36:21

Merhaba,

salon 25m2, 9 katlı binanın 7.katındayız yalıtım var, çift cam var. güneş öğleden sonra 2-3 saat geliyor. istanbulda oramanın kanerında yaşıyoruz genel olarak mevsim normallerden biraz daha serin oluyor, soğutma amaçlı kullanıcaz. aslında camları açınca hiç sorun yok ancak evde kedi olduğundan camları açınca aşağıya atladığından dolayı klima taktırma kararı aldık. tercihen 2000, max 2500 bütçem var. şimdiden ilginize ve yardımınıza teşkkürler.
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      27 Haziran 2016 17:04:28

öncelikle teşekkür ediyorum üstad ilginize. a.r.o.

ara katta evimiz . 3 katlı binada 2.kat. ısıtma çok önemli değil bizim için ama olursa iyi olur diyeeyim. klimayı yatarken kullanacağım sadece. sessiz çalışması önem arz ediyor. arçelik alabiliyorum indirimli. ama pek önermemişler.
      |
      |

3 Not
      27 Haziran 2016 17:09:06
      quote:

Orijinalden alıntı: ahtapok

Merhaba,

salon 25m2, 9 katlı binanın 7.katındayız yalıtım var, çift cam var. güneş öğleden sonra 2-3 saat geliyor. istanbulda oramanın kanerında yaşıyoruz genel olarak mevsim normallerden biraz daha serin oluyor, soğutma amaçlı kullanıcaz. aslında camları açınca hiç sorun yok ancak evde kedi olduğundan camları açınca aşağıya atladığından dolayı klima taktırma kararı aldık. tercihen 2000, max 2500 bütçem var. şimdiden ilginize ve yardımınıza teşkkürler.

merhaba arkadaşım.normal şartlarda size 12000 btu olması iyi olacaktır.fakar diğer etkenleri göz önüne alırsak ve sadece soğutmayı baz alırsak 9 luk bir klima işinizi görecektir.bu durumda size önerebileceğim :

MİDEA BLANC MSMAAU-09HFN1 İNVERTER KLİMA

biraz daha uygun fiyatlı klimalar var fakat sizin genel durumunuza bu model daha uygun.

3 Not
      27 Haziran 2016 17:19:11
      quote:

Orijinalden alıntı: ankaar

öncelikle teşekkür ediyorum üstad ilginize. a.r.o.

ara katta evimiz . 3 katlı binada 2.kat. ısıtma çok önemli değil bizim için ama olursa iyi olur diyeeyim. klimayı yatarken kullanacağım sadece. sessiz çalışması önem arz ediyor. arçelik alabiliyorum indirimli. ama pek önermemişler.

rica ederim arkadaşım cümlemizden Allah rağzı olsun.bu durumda size 9000 btu klima yeterli gelir.arçelik te soğutma için alınır alınmaz değil ama arçelikte dış ünite sesi ve vibrasyonu fazla olabiliyor ki oluyor.özellikle vibrasyon olayını 3 katlı bir evde üç katada nufus ettiğini bizzat görmüş biriyim.ama ne varki tam tersinide görmüş biriyim.şans işi gibi birşey arçelik.ikinci yılında kompresör sesi değişiyor farklılık gösteriyor ses artması konusunda.sizin bu konuya duyarlı olduğunuz için yazıyorum bunları.

diğer markaları baz alırsak gene birbirinden çok farklı değilller.üç aşşa beş yukarı aynı gibiler.iç ünite sesi ise bunu siz rahatsızlık derecenize göre fan hızından ayarlamalısınız.bu durumda:

MİDEA BLANC MSMAAU-09HFN1 İNVERTE KLİMA

uğursmartplus klimalarıda inceleyebilirsiniz.

şu an için net olarak önermesemde airfelin son serilerine bakabilirsiniz.

verim performans olarak blanc serisi diğer lerinden bir tık üsttedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 27 Haziran 2016; 17:22:26 >

Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
Paykasa
web tasarım
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.