Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1635. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16331634163516361637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ghoskiller arkadasin bu midea klinada blank mi yoksa modernstarmi en iyisi hangisi servis blanc dedi vakumlama yapacakmisiniz dedim yapmadan olmaz abi dedi yoksa almam dedim son asamadyim artik 18 lik blanc 3200 dedi ama 12 lik yeter dedi 26-27 m2 arakat az gunes aliyor yalitim yok ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilen arkadaslar mesaja cevap verirseniz sevinirim onerilerinizi bekliyorum yada baska klima tavsiyeside olabilir ilk defa aliyorum kusura bakmayin

• dış ünite sayısı söylenmiyor genelde, dış ünitede dahil dimi bu 9000 likve 1.600.00lira olan cihazlarda?
    ve son sorum baymak ve samsung koşulsuz garanti tüm serilerinde gecerlimi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    16 m2 odaya 9000 btu yetiyor fakat odada kapi olmadigi icin 12000 lik alicam. Vantilatorlede olsa 3 derece dusmesi bile benim icin yeterli.peki sizin tecrubenizde klima surekli devrede mi kaliyor? 18000 lik alsam cok mu gereksiz olur. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: batuchan

16 m2 odaya 9000 btu yetiyor fakat odada kapi olmadigi icin 12000 lik alicam. Vantilatorlede olsa 3 derece dusmesi bile benim icin yeterli.peki sizin tecrubenizde klima surekli devrede mi kaliyor? 18000 lik alsam cok mu gereksiz olur. ?

Hocam ben 9000 btu ile 3 odayi sogutabiliordum.

Bilginize.

• Kolay gelsin iyi aksamlar arkadaslar. 4 kisilik bir aileyiz klimalar uzerine biraz kontrol sagladim ama bilgim az. Oldugu icin danismak istedim. Yardimci olursaniz sevinirim. Evimiz 120 metre. Kare mustakil iki katli ikinci katta oturuyorum catisiz bir bina oturma odasi guneye bakiyor 3 cepheli bir ev oldugu icin balkon cam ve cati sabahdan aksama kadar gunes goruyor annem. Guatr ve tansiyon hastasi babam kalp hastasi izmir de oturuyorum sicaklar malum klimayi taktirtacagim odanin. Olculeri ise yukseklik 2.65 cm en 3.65 cm boy 4 m
    Nasil birsey onerirsiniz pencere de panjur var balkon ve bir kapi var.

• batuchan kullanıcısına yanıt
    Bu düşünceye 12000BTU yeter bence hocam. 18 ağır masraf bana göre
  • QRX kullanıcısına yanıt
    Hocam sebebi TEK ALAN mantığının ve fiziksel koşullarının dışında olması. klima çalışma prensibi ile bulunduğu ortamda hava sirküle edebilir diğer odalara sirayet etmesi doğal koşullara kalıyor :)
  • ado kardesim benim verdigim bilgilere gore nasil bisey almam gerekir sence 18 lik cok buyuk mu olur gereksiz mi sende bide midea almayi dusunuyorum blanck serisi hangisini onerirsin 27 m2 cok gunes almaayan salon icin sessiz ve iyi sogutsun yeter bana isitma cok zorda kalirsam kullanicam cevaplarsan sevinirim

• OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    Değerli Hocam, Marka Model Firma belirtmemek gibi bir prensibim var. Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum. Bu nedenle şikayet dahi edildim satıcı yaftası yapıştırılarak. Ben teknik detayları yazarım, siz artık markalarda bu özellikleri araştırınız.
    Özelden de çok yazıyor kardeşlerimiz ''tamam özelden yaz sorun olaz'' diye ama lütfen mazur görünüz prensip meselesi, foruma girdiğim günden beri hiç marka model önermedim. ben sadece lokal durumlara ve kişisel ihtiyaçlara göre fikir veriyorum
  • Merhaba. İzmir Karşıyaka Soyak sitesi 7. ve son kat stüdyo dairede kiracı olarak yalnız yaşıyorum. Daire güney cephe. Sabah ve akşam güneşini almıyor. Keşfetteam bugün geldi. Ama bütçem ME ye çıkamıyor. Baymak elegant plus 12000 Btu için 1750 -1800 fiyatlar buluyorum. Sadece soğutma amaçlı düşünüyorum. Baymak servisi nasıldır? Vakumlama yapar mı ya da Baymak bakır boru kullanıyor mu? Bilgim yok. Konu hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız bir an önce klima almak istiyorum zira dayanılır gibi değil. Şimdiden teşekkürler.Foto ekledim.Tavan yüksekliği 2.65 metre.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egitimci35 -- 22 Haziran 2016; 22:54:12 >

• Gokhann10 G kullanıcısına yanıt
    Değerli Kardeşim;
    25-28 metrekare arası iyi izolasyon, güneşe çok maruz kalmayan alanlar için 12 lik yeterli diyebiliriz elbette, inverter teknolojisinin en önemli kısımlarından birisi ise akıllı algılama sistemleri sayesinde ufak defek açıkları tolere edebiliyor olmaları. yani sabit değerde değil de değişken frekansta çalışan kompresör bu açığı kapatmakta oldukça başarılı bu nedenle 12 18 arasındaki o derin fiyat farkını vermenize ben de gerek görmem.
    Marka konusunda bir şey diyemem üstadım, ben marka model firma önermem ancak benim mantığım bu teknolojinin içini bildiğimden dolayı fazla para vermemekten yanadır. yani aynı işi uzun yıllar garanti veren bir sürü firma da zaten yapabiliyor iken marka değeri adı altında bazı firmalara yüksek bedelleri ödemek bana uygun gelmiyor.
    Teknik özellikleri bana uygun olan, 5 yıl garantili, SEER SCOP değerleri kayıt altında, sessizlik konusunda güvence vermiş makul rakamlara satılan ürünlerin aynısı MARKA adı altında daha yüksek meblağlara verilebiliyor ki tamamen marka değeri farkı ödemiş oluyoruz.
    işte bu doğrultuda markaların model model ürünlerini ben inceleme gereği duymuyorum. Lütfen yanlış anlamayınız ben istiyorum ki işin teknik detaylarını ben yazayım, spesifik kısımlarını belirleyip markaya kendiniz karar veriniz

• tesekkurler ustad saygi duyarim verdigin bilgiler sayesinde doru tercihlere yoneliyoruz marka takintim falan yok bu konuda bende sizinle ayni dusunuyorum markayida bilmeden yazdim kusura bakmayin iyi forumlar

• Gokhann10 G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam ne kusuru. Yardımcı olabileceğim ne olursa elimden ne gelirse. maksat faydamız olsun. Hoşçakalınız
  • b.unal kullanıcısına yanıt
    O beko sadece soğutma yapıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

O beko sadece soğutma yapıyor

Evet ama isinmasina ihtiyacim yok. Sogutsa yeter. Beko nasildir? Model eskimidir? A enerji sinifi inverter yaziyor ama bilemedim.

• http://urun.n11.com/klima/midea-modernstar-msew-12-elegance-inverter-klima-P117745470

bu klima için yorum yapabilecek olan var mıdır? sogutma amaçlı
  • Merhaba Arkadaşlar, benim evim hiç rüzgar almıyor öncelikle klimanın yerini tutmayacağını bildiğim, az bir şey rüzgar yapsın diye aldığım vantilatöre lanet ederek geri verdim, beklentimi çok düşük tutup yeter ki az bir şey serin hava gelsin diye klimaya yöneldim. Mobil klimalar çok sesli ve çıkış olayı sıkıntılı diye hiç düşünmedim. 1000 tl bile onlar için çok. Bayağı araştırdım ettim, arkadaşların tavsiye ettiği klimalar gerçekten güzel ama benim beklentim hem düşük hemde maddi bütçe meselesinden farklı arayışlara yöneldim. Orta sınıf belki de düşük sınıf kimilerine göre oyuncak olan klimalara baktım, arçelik v.b klimalar yaptığı işe oranla bana pahalı geldi. Samsung düşündüm ar4500 e baktım, yok kareymis geç soğuturmuş, yok ar5000 üçgenmis derken, 9000 lik bir ar5500 ün 2000 tlye geldiğini gördüm. Sağa sola otomatik dönmesi bile yok 😊 en son baymak almaya karar verdim. En uygun fiyatı o geldi, değerler aşağı yukarı kendi sınıfına göre aynı. 5 yıl garanti var, 2 3 te kullananlarin tavsiyesi sonucu benim işimi çözeceğine karar verdim. 9000 ligi 1500 liraya aldım. Bu güç olaylarını falan hesaba kattım, kişi sayısı TV v.b uygun btu yu aldım. Yaklaşık son 3 ayda yazılanlari okudum. Yok çöp klima yok oyuncak klima. Arkadaş senin kullandığın telefon belki bilgisayarda yada arabada piyasaya göre çöp olabilir,bir Ferrarin yok mesela. ama işini görüyor mu görüyor bindinmi ayağını kesiyor mu Evet, alo deyince ses gidiyormu Evet. Maddiyat buna el veriyor az serinleyelim diyoruz. Varsın 10 yıl götürmesin. 3 5 yıl sonra nasipse iyisini alırız.Ama İnsanların beklentilerine ve maddi üst sınırı ile dalga geçer gibi yazışmalar var. Sen 20 binlik klima alsan ne olur eli sonu teknolojin eskiyecek. Adam 5 yıl garanti veriyor bu ürünleri bu kadar da öldürmeyin , o tarz konuşmalar da bence hoş değil. Forum da ki Ado nickli dostada teşekkür ederim. Kimsenin kalbini kırmadan çok güzel bilgilendirme yapmış. Allah razı olsun. Ben gittim seve seve baymak aldım. 1500 liraya 9000 1650 lirayada 12000 btu aldım. 3150 lirayı buldu, tek klima parası, çocuklar rahat rahat uyuyor oyun oynuyor bu bana şuan yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• b.unal kullanıcısına yanıt
    18 binlik sadece soğutma yapıyor, Samsung kare model ve en düşük model diyebiliriz, bende ilk onu araştırdım ve kolay vaz geçtim.
    ürünü hangi şartlarda ve kaç metre kare odada kullanacaksin ona göre daha iyi yorum yapılabilir. Lg beko hemen hemen aynı üretimler gittim yerinde inceledim. Hatta bekonun 12000 lik bir ürünü 9000 lik diğer bir üründen daha ucuzdu, bayağı özelliklerde oyunlar dönüyor. Satıcı arkadaşı biraz bunalttım itiraf etti 😊 onun haricinde bende Samsung falan düşündüm klimanin her yüksek modelinde bir alt modeli eleştiricek yorumlarda bulunmuşlar. 2000 2200 bir klimaya vercem sağa sola kumandadan değil, çekyata çıkıp Manuel mi müdahale etcem , milletle dalga geçiyorlar. Ben önceki yazımda da yazdım baymak aldım. Hatta teknoloji marketten değil, reklam olmasın baymak bayisinden aldım. Google a yazınca ilk sayfada çıkıyor. En uygun fiyat orada idi, adam aynı gün şahsi arabasi ile getirdi bıraktı ürünleri. Hatta işten izin alamayan başka bir müşteriye sabah 7 de teslimat yapmış. Bence bu tarz konularıda değerlendirin bir yere bağlı kalmadan araştırın, bütçenize göre ve beklediğiniz özelliklere göre en doğru kararı yine siz vereceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 16331634163516361637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.