Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1631. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16291630163116321633
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam genelde yazdığımın tersini yazacağım size.
    Her şeyden önce alan hesabınıza göre dahi 15909BTU ya ihtiyacınız var bu anlamda 12000BTU klima tercihiniz bana göre hatalı bir yaklaşım

Ev sahibi olmanız bir kere takılıp uzun yıllar kullanım garantisi olan bir durum Allah sağlık versin öncelikle. Dolayısı ile eğer bütçeniz uygunsa üst segment ürünlerden tercih etmeniz, ev sahibi olmanız nedeniyle eğer yok ise ankastre tesisat yaptırmanız yine tavsiyem içerisinde olacak. Yine de uyarmadan geçemeyeceğim ki mümkün olduğunca ya uzun garantili ürünleri tercih ediniz ya da uzun süreli garantisi olmayan bir ürün seçtiyseniz firmaya uzun garanti için baskı yapınız. bazı markalar 10 yıl kompresör garantisi verse de genel garanti de kompresör kadar çok önemli bir durumdur unutmayınız.

sanıyorum 12.000 btu 25m2 için yeterli. benim salon 20-25m2. tek yaşıyorum ama arka odanın da biraz olsun serinlemesine yetermi acaba 12 ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cübbesiz Ömer

Selam,

Bosch 12 BTU alacam (B1ZMI12100). Ev aşağıdaki gibi. Yeter mi ?

Ev net = 45 m2
    1 salon = 22 m2
    1 oda = 12 m2

tavan = 3m vardır

saat 15.30 a kadar güneş yiyor ev ve arkada cam yok ama ara daire.

Bu bilgileri paylaşma şeklinizden, klimayı salona takıp diğer odayı da etkilemek istediğinizi anlıyorum ki yaşam alanı olarak belirlediğiniz toplam alanın dahi 15454BTu yaptığını, var ise koridorun bu hesaba dahil olmadığını, tavan yüksekliğinizin 2.5 değil de 3M olması nedeniyle metreküp yoğunluğunuzu, buna keza güneşe maruz kaldığınız zaman dilimini göz önünde bulundurup amacınıza ulaşmak için zamanı uzatmak, ve daha fazla enerji tüketmek zorunda kalacağınızı hatırlatmak isterim.
    sadece salon için asla sorun teşkil etmez ancak genele yaymak isterseniz performans eğrisi düşüş gösterecektir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cübbesiz Ömer

Selam,

Bosch 12 BTU alacam (B1ZMI12100). Ev aşağıdaki gibi. Yeter mi ?

Ev net = 45 m2
    1 salon = 22 m2
    1 oda = 12 m2

tavan = 3m vardır

saat 15.30 a kadar güneş yiyor ev ve arkada cam yok ama ara daire.

Bu bilgileri paylaşma şeklinizden, klimayı salona takıp diğer odayı da etkilemek istediğinizi anlıyorum ki yaşam alanı olarak belirlediğiniz toplam alanın dahi 15454BTu yaptığını, var ise koridorun bu hesaba dahil olmadığını, tavan yüksekliğinizin 2.5 değil de 3M olması nedeniyle metreküp yoğunluğunuzu, buna keza güneşe maruz kaldığınız zaman dilimini göz önünde bulundurup amacınıza ulaşmak için zamanı uzatmak, ve daha fazla enerji tüketmek zorunda kalacağınızı hatırlatmak isterim.
    sadece salon için asla sorun teşkil etmez ancak genele yaymak isterseniz performans eğrisi düşüş gösterecektir

eyvallah hocam çok akademik bir yanıt oldu asıl amaç salon ama oda kapısı ile salon kapısı arası 1 metre var yok çapraz durumda :) camları kaparsam biraz olsun fayda eder diye düşünüyorum gece yatarken

• Ado kullanıcısına yanıt
    hocam ben klimayı annem babam için alacam çok fazla soğuk istemez onlar iç sıcaklık 25 26 derece olsa yeterli büyük bişi almanın çok ekstra faydası olmaz gibi geliyo bana birde BTU değerleri değişince dış ünite boy farkı oluyormu balkon çok büyük değil .
    bu arada marka belirtmiyom demişsiniz ama topshiba tavsiyesi verdiğiniz bi yer gördüm sanki bi kaç saattir forumda gezyiom ve fiyat araştırması yapıyorum .
    toshiba ve mitsubishi öncelikli olacak gibi geliyor bana
  • Hocam ben bu uygulamayı bizzat denedim. kesinlikle faydası oluyor ama istenilen düzeyde etki etmesi havanın genel durumuna göre biraz zaman alabiliyor, koridor mesafeside etken tabi.
    ben yatak odasındaki 12 lik klimayı 4 metre koridora mantilatör koyup salona doğru yollamak suretiyle deneme yapıp 1 saatte 3 derece far alabildim direkt güneş alırken. bu durumda bu uygulama evden eve ve mesafeden mesafeye tabi ki değişiklik gösterecektir lakin klimanın tek başına etki etmesini beklemek süreyi uzatacaktır bu nedenle hava aktarma organı olarak basit bir vantilatör tavsiye edilir :D
  • Eee o kadar akademik eğitim aldık işe yarasın
    Hocam 1 metre etkili mesafedir ben faydasını göreceğinizi düşünüyorum, ama 12000 konusunda halen tereddüt içinde olduğumu belirtmek isterim
  • Merhaba, malum sıcaklar yüzünden kendi yatak odama klima almaya karar verdim. Yaklaşık 14- 15 m2, 2,8 tavan yüksekliği, ara kat ve dış izolasyon mevcut. Oda hem batıya hem güneye bakıyor. Kısacası saat 11'den güneş batana kadar odaya cayır cayır güneş vuruyor. Çok pahallı olmayan makul bir klima önerebilir misiniz?
  • arfcmr A kullanıcısına yanıt
    Hocam BTU büyüyünce kasa da büyüyor bu doğru, havayı kırsın yeter mantığı ile 12 lik klima istediğiniz değerlere ulaşmanızı mutlaka sağlayacaktır ama tabi ki teknik olarak o alana o BTU nun yetersiz olduğunu söylemem gerekiyor.
    Marka model firma önerilerine asla girmem hocam çünkü hem arada kalmak istemem hem de ileride suçlanmak istemem, ama marka modelini belirleyip yazan arkadaşlarımıza marka üzerinden yorum yaparım ara sıra. Muhtemelen TOSHIBA konusu bunlardan birisidir.

Yazmayı unutmuşum. TOSH m ME mi dediğinizde ME nin 1800 lü yıllara dayanan köklü ve bu konudaki başarısını oldukça ispat etmiş bir firma olduğunu hatırlatmak isterim. zaten bu nedenle ve ev sahibi olmanız nedeniyle ilk mesajımda size, genelde söylediğimin tersini yazarım ve üst segment tavsiye ederim demiştim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• enigma100 kullanıcısına yanıt
    Normal şartlarda 7 lik basit bir klima işinizi görecekken güneş etkeni nedeniyle o alana 9 luk bir klima almanız gerekecek. makul fiyat dediğinize göre orta segment ürünlerin hangisi kafanıza yatıyorsa alabilirsiniz 3 aşağı 5 yukarı birbirlerinin aynısı zaten. tavsiyem her zaman olduğu gibi uzun garantili ürünlerdir.
    5 yıl 7 yıl garanti veren markalar var bunlardan birisini araştırarak güvenerek alabilirsiniz
  • Ado kullanıcısına yanıt
    paylaşımlarınız için teşekkür ederim 12.000 btu seçmemdeki bir sebepte ev akşam güneşini alıyor + yeni bina yalıtım var.
    mitsubishi için biraz araştırmaya girecem gibi .
  • quote:

Hocam ben bu uygulamayı bizzat denedim. kesinlikle faydası oluyor ama istenilen düzeyde etki etmesi havanın genel durumuna göre biraz zaman alabiliyor, koridor mesafeside etken tabi.
    ben yatak odasındaki 12 lik klimayı 4 metre koridora mantilatör koyup salona doğru yollamak suretiyle deneme yapıp 1 saatte 3 derece far alabildim direkt güneş alırken. bu durumda bu uygulama evden eve ve mesafeden mesafeye tabi ki değişiklik gösterecektir lakin klimanın tek başına etki etmesini beklemek süreyi uzatacaktır bu nedenle hava aktarma organı olarak basit bir vantilatör tavsiye edilir :D

tamamdır öncelik salon önemli. 9-12 arasında fazla fiyat farkı yok ama 12-18 arasında 1000 lira fark var. tek yaşayan için gerekisz masraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 21 Haziran 2016; 17:10:07 >
  • Daikin yeni N serisini tanıtmış. Yaklaşık 1 hafta olmuş lansmanı yapılalı.

En alt seri olan Tegora serisinin de altına gelmiş. Fiyat olarak da yaklaşık 500 TL daha uygun.

Cihazlar hakkında henüz hiç kimsenin bilgisi yok.

Tegora'dan eksileri hakkında birşey duyan gören var mıdır ?
  • http://m.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima-ionizer--inverter-24410-aa-ev-tipi-klima.html

Salon 25 m2. Köşe daire ve arakat. Dış cephe yalıtım var.

Sabah ve ogleden sonra günes aliyor.

24 btu secmemin sebebi diger odalara da az da olsa katkisi olmasi

Bu klima nasildir ? Ozellik ve btu olarak.

Yada tavsiyeniz nelerdir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GonzalFX7 G kullanıcısına yanıt
    Bizde Beko Mirror İnverter 512410A var 3 sene once aldık soğutması doğru hatırlıyorsam 15500 olması lazımdı, bizde 25m² salonda kullanıyoruz gayet rahat bir şekilde soğutabiliyor hatta diğer odalara da etkisi fazlasıyla oluyor 5 dakika bulunduğu oda 30-35dk için tum evi rahatlatacak bir serinliğe kavuşturuyor.

Ben tavsiye ederim hele sizin ki 24binlik daha rahat soğutur ve enerjiden de tasarruf yapar.

• 12bin BTU iyi bi klima için ne kadar ödemem gerekiyor acaba ?
  • Burada çok kıymetli insanlar var. Buradaki arkadaşların görüşü benim için kıymetli olduğundan soruyorum.
    Kafam karıştı. Panasnic CS-UE9RKE İnverter 2100 tl.

Toshiba RAS 10S3KV 2700

Mitsubishi Electric MSZ DM 25VA (9000lik) 2700
    Mitsubishi E. MSZ HJ 25VA 2500 civarı
    hangisini tavsiye edersiniz.
    Bir de Samsungun inverter 9binlik 2150 tl olanı var

Bu aralıkta kafası karışan çok arkadaş var ne tavsiye edersiniz.
    Teşekkürler

12 metre karelik bir odada kullanacağım. Ayrıca 19 metre karelik bir güney cephe odaya da bu ürünler takılabilir mi? Mekan ANTALYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.Ali007 -- 21 Haziran 2016; 19:23:35 >
  • Selamlar 28 m2 salon,tavan yüksekliği 3.2 , izmirdeki 41 dereceyle baş edebilecek, sadece soğutma amaçlı kullanılmak için kaç btu ve hangi markayı almami tavsiye edersiniz

• GonzalFX7 G kullanıcısına yanıt
    Linkini koyduğunuz ürün 24310 ile aynı klima aslında, ufak elekteonik farkları mevcut sadece. Tek cihazla farklı yerleri iklimlendirme sıkıntılı bir iştir, diğer konumları soğutmaya çalışırken bulunduğu odayı çok soğutarak konfordan uzak bir hale getirir. 25 m2 yere 12k alıp başka bir yere de aynısından almak ilk yatırım maliyetini artırsada elektrik tüketimi ve ciddi konfor artışı olarak size geri döner.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cigofigo C kullanıcısına yanıt
    Hocam ses konusunda da genel kalite anlamında da japonlar bu işin ustasıdır. Ama şunu söyleyeyim, 12k klimamda da fan seviyesi yükselince ses artıyor bunda da artıyor. Üst seviye klimalarda ses konusunda bundan daha iyileri de vardır ama paraya göre değeelendirmek lazım bence. Bugün otomatik fanda çalıştırıyorum, kimse de şikayetçi olmadı evde açıkçası. En iyisi diyemiyorum, parasına göre iyi diyorum özetle. Dış ünite ağırlığına kafayı takanlar buna bakabilirler gayet büyük ve ağır bir ürün :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.Ali007

Burada çok kıymetli insanlar var. Buradaki arkadaşların görüşü benim için kıymetli olduğundan soruyorum.
    Kafam karıştı. Panasnic CS-UE9RKE İnverter 2100 tl.

Toshiba RAS 10S3KV 2700

Mitsubishi Electric MSZ DM 25VA (9000lik) 2700
    Mitsubishi E. MSZ HJ 25VA 2500 civarı
    hangisini tavsiye edersiniz.
    Bir de Samsungun inverter 9binlik 2150 tl olanı var

Bu aralıkta kafası karışan çok arkadaş var ne tavsiye edersiniz.
    Teşekkürler

12 metre karelik bir odada kullanacağım. Ayrıca 19 metre karelik bir güney cephe odaya da bu ürünler takılabilir mi? Mekan ANTALYA

Mitsubishi Electric MSZ DM 25VA (9000lik) 2350
    Mitsubishi E. MSZ HJ 25VA 2150
    Mitsubishi E. MSZ SF 42VA 3800
    Ben SF42 modelini aldım 9 taksit yaptırdık. Pazarlık yapın ve şu firma bu kadar fiyat vermiş diyin.
    İşin kısası arkadaşlar liste fiyatı üzerinden %18 indirimli hesaplayın. En iyisi %20 indirimli hesaplayın.
    İnanın mutlaka bir bayi size benim aldığım fiyatı verecektir.

• 
Sayfa: önceki 16291630163116321633
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.