Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1629. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ardakls1 , ardakls1 , oracal , oracal Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 18 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16271628162916301631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üretimde kullandıkları yedek parçaların teknik özellik ve markalarınıbildirme zorunlulukları yok maalesef.
    VESTEL de TOSHIBA kompresör kullnaıldığını, ARÇELİKTE de bazı modellerde belirttiğiniz markaların haricinde TOSHIBA kullanıldığını biliyorum ama tedarik olarak neyi sağlarsa onu kullanabildiklerini de biliyorum bu nedenle nokta atışı olarak ''Şu modellerde şu kompresör'' denemiyor maalesef.
  • mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt
    Hocam SAMSUNG çok sevdiğim bir markadır lakin söz konusu klima olunca kalite olarak diğerlerinden çok üstün olan özellikleri yok maalesef.
    Bu anlamda 5 yıl garanti avantajı ile burada BAYMAK daha ön plana çıkıyor yalnız eğer doğru bilgi ise SAMSUNG daki SEER derecesine dikkatinizi çekerim
  • hysteria_ kullanıcısına yanıt
    Hocam karışmak gibi olmasın, biliyorum bahsettiğiniz alan için 9000BTU bile büyük lakin, yukarıdaki arkadaşımızın paylaştığı linke bakarsanız aynı üretim 12 lik klima ile sizinki arasında sadece 60TL var

Hele bir de kiracıysanız düşünmenizi öneririm. bunun haricinde tereddütsüz alabilirsiniz.
  • Merhabalar,

Ankara'da oturuyorum, yazın ısınmayan evim kışın soğumuyor da :) Aşağıdaki bilgiler ışığında yardımınıza ihitiyacım var.

Ankara,
    Batı Cephe,
    35 metrekare salon,
    2 kişi,
    Tavan yalıtımlı üst kat.
    Sadece soğutma amaçlı,
    Hesaplamanızı kullanarak 13000 gibi bir değer buldum,
    http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5500-ar18jsfscwk-sk-a-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5500AR18JSF
    http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar18jsfncwk-sk-a-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR18HSF
    Bu iki ürünü buldum, garanti süreleri vesaire anlamında tavsiyelerinize bakarak.
    İkisi arasında anladığım kadarıyla model yılı farkı var ancak teknik detaylarındaki farklı yorumlama kabiliyetim olmadığı için gözümden kaçan bir şey olmaması adına desteğinizi istiyorum.
    Ayrıca;
    http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-18000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-p-EVBAYMELEGPLUS18
    bu da uygun fiyata geliyor sanki.
    Ayrıca bugüne özel bu sitede kendi ürünlerine ekstra indirim varmış. Yani bugün değerlendirmeyi düşünüyorum.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decinos -- 21 Haziran 2016; 11:04:07 >

• Ado kullanıcısına yanıt
    patron sen seer derecesine dikkat çekiyorsun da o ne ben anlamam

sen yetkili bir abiye benziyorsun..
    git bunu al diyeceksin ben de onu alacağım..
    durum şu an bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam karışmak gibi olmasın, biliyorum bahsettiğiniz alan için 9000BTU bile büyük lakin, yukarıdaki arkadaşımızın paylaştığı linke bakarsanız aynı üretim 12 lik klima ile sizinki arasında sadece 60TL var

Hele bir de kiracıysanız düşünmenizi öneririm. bunun haricinde tereddütsüz alabilirsiniz.

hocam teşekkür edeirm fikriniz için.

kiracıyız ama uzun yıllar evden çıkmayız gibi duruyor yine. bir de çıktık diyelim, klima taşınmıyor mu ki?

evet 12.000lik leri gördüm. hepsinin 5 er yıl garantisi oluyor arıza bile çıkartsa en azından 5 yıl kafam rahat olur.

• decinos D kullanıcısına yanıt
    5500 ün enerji verimliliği daha yüksek, aradaki rakamsal fark çok düşük bu nedenle tercihiniz 5500 den yana olmalı.
    dikkatinizi çekmek istediğim tek nokta garanti süresi
    10 yıl MOTOR garantisi verilmesi çok güzel lakin genel garanti süresini de göz ardı etmemelisiniz.
    DC inverter teknolojisi ve rotary olmaları nedeniyle zaten İNV motorların arıza oranı düşktür, elbette ki bozulmayacağı anlamına gelmez ve garantide olmamız çok güzel ama genel garanti eğer 2 yıl ise (ben göremedim) bana düşük gibi geldi.
    Bunun haricinde ses dahil olmak üzere ürünün genel verileri güzel, yine de aynı segment de EER değeri daha yüksek klimalar da olduğunu hatırlatıp araştırmalarınızda onu da dikkate almanızı öneririm ( her ne kadar bu değerlerin doğruluğunu bilmesek te)
    Tam aksine, taşınıyor olması nedeniyle 12.000 BTU klima gideceğiniz evde daha işinize yarayabilir diye sadece fikir di, BTU açısından küçük klimaları her yerde değerlendirme imkanınız olmadığı için göz ardı etmeyiniz anlamında yazdım
  • mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt
    O öyle olmuyor işte
    Ben marka model firma önermiyorum sadece işin mantığını, tekniğini yazıp fikir veriyorum. markaya ürüne siz karar veriyorsunuz

SEER EER
    SCOP COP

gibi bilgiler enerji verimliliğini anlatır
    ne kadar yüksek, o kadar iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Tam aksine, taşınıyor olması nedeniyle 12.000 BTU klima gideceğiniz evde daha işinize yarayabilir diye sadece fikir di, BTU açısından küçük klimaları her yerde değerlendirme imkanınız olmadığı için göz ardı etmeyiniz anlamında yazdım

evet hiç böyle düşünmemiştim, çok mantıklıymış valla teşekkürler
    baymak ın aynı ürününün 12000 liği 1700 tl ... hepsiburada da... bilginize...
    işi biliyorsun işe gitmiyorsun. senin ki bu hesap..

baymak seer değeri 6,1 cop değeri 4.0

yani uygunmu bu değerler?
    uygunsa bu tarz bir şeye bakayım ? bu değerlere yakın olanlara
  • arkadaşlar merhaba,

klima bakıyorum bu 2 üründe karar kıldım. Ustalardan yorum alabilir miyim artıları ve eksileri ile.
    Ürünü hepsiburada dan alacağım. Ev dubleks olduğu için sıcak olmasından dolayı üst kata montajı yapılacak.

Coop ve seer değerlerinden bahsediilmiş her iki ürününde değeri 6.1 ve 4 şekilde. yukarıda arkadaşta baymak için yazmış zaten. Sadece baymak 5 yıl garanti veriyor. Sigma 2 yıl. Baymak tercih etmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum tabi farklı ürün yorumlarına da açığım. Hepsiburada dan alacağım ve satıcısı hepsiburada olmak zorunda ayrıca. Hediye çekini kullanabilmem için gerekli maalesef.

Baymak Elegant Plus A++ 12000 Btu/h Yeni Nesil Inverter Klima

Soğutmadaki Akımı (A)
    4.97(0.60~7.10)

Isıtmadaki Akımı (A)
    4.43(0.90~6.00)

Soğutmada Çekilen Güç (kW)
    1.099(0.100~1.600)

Isıtmada Çekilen Güç (kW)
    1.002(0.200~1.350)

Sigma SGM12INVDMR A++ 11000 Btu/h Inverter Klima

Soğutma kW 1,08 (0,23 – 1,30)
    Isıtma kW 1,08 (0,25 – 1,45)
    SEER (Soğutma) 6,10
    SCOP (Isıtma) 4
    Enerji Seviyesi
    Soğutma A++
    Isıtma A+

@Ado
    Hocam siz yetkili birine benziyorsunuz :)

Sigma çalışma akımı olarak baymaktan biraz daha az akım çekiyor. tabi BTU değeri de Baymak a göre düşük. Tabi kullanılacak alan çatı katı ve normal odaya göre daha sıcak olacağından ötürü aradaki 100 tl farkı baymak için verebilirim. Değecekse tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 21 Haziran 2016; 11:56:42 >

teşekkürler.dediğiniz gibi üst birkaç firma dışında hepsi aynı gibi.benim tercihim servis ve sessizliği öneride bulunabileceğiniz marka model var mıdır?sizinde tecrübe ettiğiniz
  • Lütfen KLİMA MARKASI ÖNERİN PİŞTİK YAAAAAAAA
  • bir mesajınızda "Hocam soğutma kısmını hepsi yapar oraya takılma" demişssiniz. İzmir göztepedeyiz. 30 m2 salon. biraz sabah biraz akşam günesi doğrudan geliyor. sadece soğutma amaçlı senede iki üç ay kullanılacak.
    sadece soğutma yapan klima diye aratamıyorum. Örneğin Samsung'un böyle bir modeli var mı göremedim.

Sadece soğutma olduğu için çok donanımlı ve pahalı bir ürün almama gerek yok sanırım. Cümlenizden bunu çıkarıyorum.

Vakit ayırır tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim. Herkese iyi günler dilerim.
  • nnk1981 N kullanıcısına yanıt
    Selam hocam, öncelikle hayırlısı olsun. Memnunmusunuz ? Nereden kaça aldınız acaba ? Bende yazlık için klima arayışındayım.
  • arkadaşlar mersinde hava 35 derece akşamda galiba Türkiyenin en sıcak şehri 25metkare bir salon için max 2000tl klima önerir misiniz
  • midea mission, midea blanc, airfel ltxn yada ugur usmartplus 'dan birini alıcam artık ..
  • nnk1981 N kullanıcısına yanıt
    @Extralarge Selam memnunum hocam 41 derece sicakta performansini yeterli buldum.tabiki sadece sogutma icin konusuyorum ben zaten isitma icin kullanmayacagim cok fazla.hocam ACS teknik gida carsisindan aldim.12000 btu 1400 lira.ancak iki tane alicaktik indirim yapti.hatta ben telefonda aradigimde.beni bayii sanmis oyuzden o fiyati vermis.mideanin sitesinde numarasi var istersen bi ara sor.servisten de memnun kaldim.aldigim gun taktilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nnk1981 -- 21 Haziran 2016; 13:03:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 16271628162916301631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.