Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16081609161016111612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, İzmir Kuzey cepheli evimize sadece soğutma amaçlı 12binlik klima bakıyoruz. Sessizlik, sorunsuzluk önemli. Bütçe 2500TL. Konunun son sayfalarını okuyorum. Mitsubishi-Daikin bütçe yetmeyecek görünüyor önerilen serilere. Panasonic kit rke 'yi düşünüyorum. Etherea 3300+ fiyatıyla bütçemin çok üstünde. Tavsiye edebileceğiniz marka/model var mıdır? En kötü ihitimalle Beko/Arçelik'e bakacağım.
    Dip not: Kesinlikle Midea-Samsung alınmayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: rion.

Merhaba arkadaşlar, İzmir Kuzey cepheli evimize sadece soğutma amaçlı 12binlik klima bakıyoruz. Sessizlik, sorunsuzluk önemli. Bütçe 2500TL. Konunun son sayfalarını okuyorum. Mitsubishi-Daikin bütçe yetmeyecek görünüyor önerilen serilere. Panasonic kit rke 'yi düşünüyorum. Etherea 3300+ fiyatıyla bütçemin çok üstünde. Tavsiye edebileceğiniz marka/model var mıdır? En kötü ihitimalle Beko/Arçelik'e bakacağım.
    Dip not: Kesinlikle Midea-Samsung alınmayacak..

merhaba arkadaşım.o zaman seçiminiz panasonic olacak.bu bütçeye uyan klimaları zaten istemiyorsunuz elinizde o kalıyor geriye

Tamam hocam, önerileriniz arasında yer alıyorsa, ben onu tercih edeyim o zaman. Marka bilinirliği ve önyargım yüzünden o 2 markayı almayacağım. KIT- UE12 RKE onaylıyorsanız tamamdır.

• airfel ltxn35u modelini gittigidiyor'dan 1660 lira +100 lira maxipuan kazanarak yaptım. İnşallah memnun kalırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    dostum kurulumla ve ürünle ilgili ilk izlenimlerinizi özellikle bekliyoruz ...vakumlama yapıldı mı, bakır boru taktılar mı ..sessizlik ve soğutma performansı nasıl ..vb ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skullcan

İyi günler,
    Midea serilerinden bir klima almak istiyorum. Sizce blanc, Fairwind, modern Star serisinden hangisini tercih etmeli?

Bir de bayii ve internet üzerinden satış fiyatları arasında en az 200-300 tl fark var. Bu konuda tavsiyeniz nedir?

Salonda sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 12000btu yeterli diye düşünüyorum. 25m2 çatı katı, üstte çatı var, binada mantolama var.

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Ghostkiller1 hocam evimiz ara kat izmirde yasiyorum.salonum kucuk 20 metrekare civari belki daha kucuktur.sadece sogutma icin kullanicam.midea kendi ismiyle degil baska isimle bi urun cikarmis.sanirim onunde o isim yaziyomus yaninda midea.yaziyomus.satici oyle.soyledi.yarin gidip bakicam 1800 civari fiyat verdi nedersiniz

• sakarya midea bayisinde 12lik blanc serisinin fiyatını 2700 liste fiyatı 2400 bırakırım dedi. internette 2070e kadar buldum arada çok fark var diye düşünüyorum. acaba yeni seri diye mi çok uçuk fiyatlamaları var? ve bu model iyi midir? mhi zmsp ya da panasonic qke-rke mi düşünülmeli bunun yerine?
  • Selamlar. Bende blanc 12 dusunuyorum. Fikir verecek kulanan varmi acaba. Veya o ayarda baska tavsiyesi olan varmi.

2070 tllik fiyati hangi sitede buldunuz acaba.

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler tavsiyeleriniz için. Yarın satıcı detaylarını öğrenip sipariş vereceğim.

Yok hocam 9000 lik 1500 dedi.ama kiraci oldugum icin ilerde daha buyuk bi salona denk gelebiliriz diye 12000 lik dusundum.bi beden buyuk alalim dedim😄.ta siye edermisiniz

• Hayırlı geceler bende modernstar 9k 15 m2 için düşünüyorum. İç ünite motoru 9-12k için non inverter yazıyor ne demek?

• Ürün açıklama kısmında 12 kademeli fan ayarı özelliğinin açıklama kısmında yazıyor.

http://m.n11.com/midea-modern-star-msew-09-invklima-P116457638

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quponcu

Hayırlı geceler bende modernstar 9k 15 m2 için düşünüyorum. İç ünite motoru 9-12k için non inverter yazıyor ne demek?

hayırlı geceler arkadaşım o ibareyi ben göremedim ama bir link atabilirmisiniz.

F/P olarak tavsiyeniz nedir? Az yakar birşey arıyorum on/off klima kullanıyordum 230 tl 250 tl geliyor sogutma tam ay açık şekilde bıktırdı.

Modernstar link :

• @Ghostkiller1 hocam midea marka bulamadilar bi yerde buldular 12000 lik 2200 lira.dedi yuksekgeldi fiyati.daikin gree GWH12RA diye bi marka onerdi 1500 lira.diyor ne dersiniz buna

• cratos4203 kullanıcısına yanıt
    ben 2 gün önce baymak elegant plus 12000 aldım inverterli ve 1675 tlye . tavsiye ederim çok güzel. şuan 1700 oldu fiyatı. öteki odalarımda da samsung inverter klima kullanıyorum bu iki klimayı da çok bilmişler önermiyordu ama samsungu 2013 den beri kullanıyorum sessiz sıkıntı yok . diceğim şu ki en ucuz neyse onu alın
  • Selamlar. Benim de bir tavsiyeye ihtiyacım var.

Evim 2 oda + salon-mutfak. Bütün odalar salon-mutfak bölümüne açılıyor. Bu 3 oda toplamda 43-44 m2. Tavan yüksekliği 2,60 m. Yani 112 m3'lük bir alandan bahsediyoruz ve hepsine birden tek bir split klima düşünüyorum.
    Bursa'dayım, ev en üst katta ve önü açık doğu cepheli. Dolayısıyla evin için çok sıcak oluyor. Öte yandan kışın klima ile ısınma açısından da Bursa uygun bir şehir, çocuğumuz da yok, sadece eşim ve ben varız. Çalıştığımız için evde sadece akşamları bulunuyoruz. Dolayısıyla ısınma + soğutma amaçlı bir klima almak istiyorum.

Ancak sorun şu ki tavsiye edilen markaların fiyatları baya uçmuş durumda. Ben ise seneye daha geniş bir eve geçeceğim. Ev benim ama çok masraf da yapmak istemiyorum, kışın soğuğu yazın sıcağı kırsın, dayanıklı ve biraz da sessiz bir klima olsun bize yeter. Bütçem maks. 2.500 civarı.

Bu şartlarda bana kapasite ve marka model önerir misiniz?

• Normal odaya bir klima tavsiyesine ihtiyacım var.

Kirada oturuyorum. Sadece soğutma için kullanılacak. Bütçem 1.500 lira civarı. Ekstra özelliklere ihtiyacım yok, vantilatörden iyi soğutsun yeter Yanlız sağlıkla ilgili özellikleri olursa iyi olur.

Bakır kablolu, alüminyum üniteli modeller oluyormuş, kurulumda vakumlama yapılıyormuş, kulaktan dolma bilgiler... Bunlar nedir hiç bilmiyorum açıklayan olursa sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı geceler bende modernstar 9k 15 m2 için düşünüyorum. İç ünite motoru 9-12k için non inverter yazıyor ne demek?

hayırlı geceler arkadaşım o ibareyi ben göremedim ama bir link atabilirmisiniz.

F/P olarak tavsiyeniz nedir? Az yakar birşey arıyorum on/off klima kullanıyordum 230 tl 250 tl geliyor sogutma tam ay açık şekilde bıktırdı.

Modernstar link :

modernstar fiyatına göre iyi cihaz.ama tabiki çok birşey beklemek alt katagori cihazlarda yanlış olur.işinizi görür.yanılmıyorsam sizin 15 m2 idi ve yeterli gelir.on ofta olsa çok fatura gelmiş gerçekten.kulanımınız nasıl bilemiyorum ama çok eski tipleri olması lağzım bu kadar yakması için. tek klima bu kadar fatura bana göre çokmu çok.

Merhaba ghost kardeşim, diğer midea başlığı altına da yazmıştım görmemişsin buraya yazayım dedim alıntılayıp. Anladığım kadarıyla bütçesi kısıtlı ve ucuz yollu birşey arayan sadece soğutmalık pek ürün yelpazesi yok ülkemizde bende 2 ay kullanacağım ürüne 2-3 bin lira vermeye acıyorum açıkcası. Modernstara gözüm kaydı birde uğura bütçe maks 1500 1600. Yaklaşık 20 m2 odam var ve Kuzey cepheli sayılır ara 2. Kat şehir İstanbul. Caddedeyim ve çok toz birikiyor balkona cam açılmıyor resmen sesten gürültüden durulmuyor. Amacım nemi kırsın buz gibi çarpar zaten on off bana ters öneriniz ne olabilir gece yatarken de kullanacağım salonda yatarız artık 2 ay..

İyi dilekleriniz icin tesekkurler.
    Acikcasi butce belirlemedim bu is icin ancak bugun me bayilerini aradigimda 5000 tl altinda pek fiyat bulunmuyor. Sadece sogutmak icin de bu paralari vermek istemiyorum.
    Yatak odasi 18m2 salon ise 35m2
    4. Kattayim ustumde cati var.
    Sadece yaz aylarinda 3 aylik donemde kullanacagim. Kisin kombi kullaniyorum, klima calismayacak.
    Bu sartlar altinda fazla abarti fiyatlarda olmayan ama f/p bir urun ariyorum.
    Midea cok konusuluyor.
    Siz hangi modelleri tercih edersiniz?
    Birkac model yazabilirseniz secim yapma sansim olur.
    Tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 16081609161016111612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.