Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.269
Cevap
331
Favori
3.176.798
Tıklama
Giriş
      108 Mesaj
      23 Nisan 2016 13:05:43

Bölümü bir süredir takip ediyorum genelde 1500-2000tl civarinda 3-4 model geciyor. Benim almam gereken cihazlar da tam bu aralikta. Midea fairwind (n11 1950tl), midea mission (n11 2350tl), airfel ltxn35(n11 1900), ugur smartplus12 (n11 1800) Baymak elegant plus (n11 1750).
      Bunlarin icinden ilk sirada midea, sonra airfel ve ugur on plana cikiyor anladigim kadariyla. Butceme gore sizce en mantikli tercih hangisi olur. Midea fairwind a+, digerleri; mission ugur airfel a++. Mission alayim desem airfel ve ya ugurdan fiyat farkina gore kazancim olacak mi arada 500 lira var. Asıl onceligim sogutma ama kisinda isitmayi kullanabilirim o da tamamen önemsiz degil. Karar asamasindayim en gec 1 hafta icinde almak istiyorum. Bu arada istanbuldayim servis sikintisi da cekmem herhalde hangisini alirsam alayim.
      Mobilden yazdigim icin imla konusunda özür dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Nisan 2016 23:00:11
      Arkadaşlar araştırmalarım sonucu
      http://m.n11.com/panasonic-yeni-urun-kit-ue12rke-inverter-klima-a-P34247429
      Ve
      http://m.n11.com/midea-mission-msmbbu-12-12000btuinvsiplit-klima-P94684057#Product/descriptions
      Arasında kararsız kaldım. Bu noktadan sonra tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

|
      |

• Er
      13 Mesaj
      24 Nisan 2016 21:51:49
      Arkadaşlar ne kadar marka saplantısı oluşmuş bizde şu vakitte ......!!!!!!kalitesiz klima bu ülkede satılması zor çünkü ''CE'' ve ''TSE'' Bu ibareleri almaları lazım siz alırken sizle yaşayacak bu klima yıllarca Arızasında parçası ve servis ağının çokluğu VE servisin hizmeti önemli BIRAKIN MARKA TAKINTILARINI...!!!HERKESE İYİ GECELER...
      |
      |
      25 Nisan 2016 10:47:05
      sf 42 ve fh 35 arasında ne gibi farklar vardır acaba yardımcı olabilirmisiniz
      |
      |
      26 Nisan 2016 23:31:37

merhaba arkadaşlar indire indire 4 klima arasında kaldım fiyat olarak ancak bu kadar çıkabiliyorum 25m2 sadece soğutma amaçlı 4 kat

4 model arasında kaldım ; gönlüm panasonic den yana ama halen kararsızım , diyarbakırda ikamet ediyorum panaconic servisi yokmuş şimdi gördüm :(
      cevap için şimdiden teşekkürler

1-Panasonic KIT-UE 12 RKE -- 2600TL --http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue-12-rke-inverter-klima-P81882952?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwo_y4BRD0nMnfoqqnxtEBEiQAWdA127IhdSW15crcFF-1JZvvaj-0Omvbtim9QbrC9r9QAqMaAm4R8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

2-FUJİTSU ASYG12LLT -- 2560TL --http://urun.n11.com/klima/fujitsu-asyg12llt-12000-btu-inverter-siplit-klima-P99587715

3-MİTSUBİSHİ SRK35ZMP -- 2500TL--http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35zmp-s-12000-btu-inverter-split-klima-P25572402

4-Midea mıssıon msmbbu-12 -- 2470TL --http://urun.n11.com/klima/midea-mission-msmbbu-12-12000btuinvsiplit-klima-P94684057

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi war3z -- 26 Nisan 2016; 23:35:02 >
      |
      |
      Bahsedilenler: warrior33 , Ghostkiller1

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      27 Nisan 2016 00:01:13
      quote:

Orijinalden alıntı: war3z

merhaba arkadaşlar indire indire 4 klima arasında kaldım fiyat olarak ancak bu kadar çıkabiliyorum 25m2 sadece soğutma amaçlı 4 kat

4 model arasında kaldım ; gönlüm panasonic den yana ama halen kararsızım , diyarbakırda ikamet ediyorum panaconic servisi yokmuş şimdi gördüm :(
      cevap için şimdiden teşekkürler

1-Panasonic KIT-UE 12 RKE -- 2600TL --http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue-12-rke-inverter-klima-P81882952?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwo_y4BRD0nMnfoqqnxtEBEiQAWdA127IhdSW15crcFF-1JZvvaj-0Omvbtim9QbrC9r9QAqMaAm4R8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

2-FUJİTSU ASYG12LLT -- 2560TL --http://urun.n11.com/klima/fujitsu-asyg12llt-12000-btu-inverter-siplit-klima-P99587715

3-MİTSUBİSHİ SRK35ZMP -- 2500TL--http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35zmp-s-12000-btu-inverter-split-klima-P25572402

4-Midea mıssıon msmbbu-12 -- 2470TL --http://urun.n11.com/klima/midea-mission-msmbbu-12-12000btuinvsiplit-klima-P94684057

Öncelikle merhabalar mitsubishi heavy değilde Electric olsa 1.önceliğiniz mitsubishi olsun derdim. Ancak Panasonic heavy den daha önde bende,ancak Ethera serisi olsa daha iyi olurdu. Mitsubishi heavy srk ve PANASONİC KIT-UE12-RKE model ikiside denk cihazlar, KIT-UE12-RKE Ethera serisi kadar olmasada güzel bir model ama bir Ethera değil. benim şahsi fikrimi sorarsanız Mitsibishi Heavy yerine Panasonic derim öncelik. Fujitsu eski Fujitsu değil Ancak kağıt üstündeki değerlere bakarsanız Midea mission daha iyi değerlerde. Ancak benim için bu 4 cihaz arasında kalmış olsam bütçeyi biraz daha arttırıp Panasonic Ethera serisi olan modelini tercih ederdim. Eğer bütçe uygun değilse Panasonic KIT-UE12-RKE veya Midea Missionu alın derim. İyi geceler iyi forumlar. Bir ricam arkadaşlar popüler konu başlığında bir kızımız var çinde 1 aylık yardıma ihtiyacı var devlet büyüklerimize intikal ettirebilmek için ulusal kanallara ve sosyal medyadan kamuoyu oluşturmaya devlet büyüklerimizin haberdar olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Sizlerinde konuya sık sık mesaj atarak güncel tutmanız rica ederim. Şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 27 Nisan 2016; 0:28:40 >
      |
      |

• Binbaşı
      1301 Mesaj
      27 Nisan 2016 01:17:04

Eyvallah hocam bütçeyi arttıramıyorum malesef benim gönlümde paasonic'ten yana ama diyarbakırda servisi yokmuş o biraz beni korttu,
      yarın birde midea bayisine gidip birde onlarla görüşeyim
      alacağım artık araştırdıkça insanın kafası daha çok karışıyor
      cevabınız için teşekkür ederim
      |
      |
      Bahsedilenler: warrior33
      27 Nisan 2016 08:55:10
      quote:

Eyvallah hocam bütçeyi arttıramıyorum malesef benim gönlümde paasonic'ten yana ama diyarbakırda servisi yokmuş o biraz beni korttu,
      yarın birde midea bayisine gidip birde onlarla görüşeyim
      alacağım artık araştırdıkça insanın kafası daha çok karışıyor
      cevabınız için teşekkür ederim

Size mideanın Oasis modelini de tavsiye ederim. Ancak dikkatinden kaçan önemli bir detay var. Son kat mı, yalıtım varmı, güneş alıyor mu, pencereler çift camlı, kaç kişi yaşıyor vs. Vs. bunlar önemli. 12000 btü yetmeyebilir. 18000 btü ye gücüm yetmez derseniz, 12 lik Midea Oasis modeli işinizi görebilir kanısındayım 16000 btü ye kadar soğutma yapabiliyor. Ancak detayları paylaşırsanız daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Oasisi Hava debisi de yüksek. Mission 14600 btü ye kadar soğutma yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 27 Nisan 2016; 9:03:08 >
      |
      |

• Binbaşı
      1301 Mesaj
      27 Nisan 2016 10:20:09

Eyvallah hocam teşekkür ederim , ev 4. kat yalıtım fena değil güneş alıyor 2 kişi , malesef 18BT beni aşıyor ,
      FAİRWİND , MİSSİON VEYA OASİS arasında çok fark yok ise

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/midea-duvar-tipi-fairwind-ms12fu-12-inverter-kli-214991277

model fiyatı gayet uygun ısıtma için hiç kullanmıcam açıkcası , görüştüm diyarbakırda panaconic yetkili servisi varmış aşağıdaki modelde güzel inrime girmiş açıkcası

midea fairwind veya aşağıdaki arasındayım şuan

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/panasonic-kit-ue12-qke-inverter-klima-207257746?rcp_action=rcpProductClicked#product-detail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi war3z -- 27 Nisan 2016; 10:28:36 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      27 Nisan 2016 10:31:10

Son kat mı? Kaç metre kare kurulacak yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 27 Nisan 2016; 10:31:57 >
      |
      |
      war3z kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Nisan 2016 10:37:49
      quote:

Eyvallah hocam teşekkür ederim , ev 4. kat yalıtım fena değil güneş alıyor 2 kişi , malesef 18BT beni aşıyor ,
      FAİRWİND , MİSSİON VEYA OASİS arasında çok fark yok ise

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/midea-duvar-tipi-fairwind-ms12fu-12-inverter-kli-214991277

model fiyatı gayet uygun ısıtma için hiç kullanmıcam açıkcası , görüştüm diyarbakırda panaconic yetkili servisi varmış aşağıdaki modelde güzel inrime girmiş açıkcası

midea fairwind veya aşağıdaki arasındayım şuan

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/panasonic-kit-ue12-qke-inverter-klima-207257746?rcp_action=rcpProductClicked#product-detail

Üstadım mideanın en tepe modeli Premier modeli imkanınız kısıtlı ifade ettiğiniz kadarıyla, belirttiğiniz üç modeller arasında illaki farklılıklar var ancak, sadece btü değerleri olarak en yüksek olan modeli Oasis modelidir. Mission modelinin 100 ila 200 TL altında bir fiyatla bulabilirsiniz. Sadece soğutma amaçlı kullanılacak dediniz işinizi fazlasıyla görür.

|
      |

• Binbaşı
      1301 Mesaj
      27 Nisan 2016 10:39:22
      quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Son kat mı? Kaç metre kare kurulacak yer

7 katlı binanın 4 katı hocam 25 m2 oda
      biraz önce n11 de yukarıda verdiğim 4 klimayıda satan dayıyı aradım :) ege ışıl ticaret
      fujitsu panaconic midea ,MİTSUBİSHİ fairwey alabilirsin 2500 çıkarsanda fujitsu al dedi :)
      27 Nisan 2016 11:01:49

bayi ile görüştüm 1800 a midea FAİRWİND bıraktı hocam epey uygun geldi ama taksitli fiyatı kurulum ücretsiz
      |
      |
      27 Nisan 2016 11:04:23

https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=19995217&p=1&anchorToGo=19995217#19995217 https://www.sikayetvar.com/fujitsu klima verdiğim linkleri inceleyin kanımca kafanızdaki soru işaretleri netleşir fujitsu nun servisi varmı Diyarbakır'da servisleri sıkıntılı olabilir. sizin belirttiğiniz yeri feirwind mission ve Oasis soğutur. Ancak Oasis soğutma da 16000 btü ye çıkıyor. Şöyle düşünün feirwind ve mission btü değeri daha düşük olunca daha fazla çalışacak soğutmak için ama Oasis 16000 btü daha erken soğutacak. Daha az yıpranacak. Bir kompresör 1.500 tl haberiniz olsun yani bir klima parası. Servisine varmış mideanın sağlıklı bir kurulum la Oasis sizi sizi yılda bırakmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 27 Nisan 2016; 11:06:48 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      27 Nisan 2016 11:23:17
      quote:

bayi ile görüştüm 1800 a midea FAİRWİND bıraktı hocam epey uygun geldi ama taksitli fiyatı kurulum ücretsiz

Çok hızlısınız maşallah. Görüş alma, değerlendirme ve alış veriş. nediyelim hayırlı uğurlu olsun. Feirwindin sorunsuz iyi bir cihaz güzel günlerde kullanın. Kaç taksite aldınız 1800 TL'ye birde aldığınız yerin linkini de verirseniz almak isteyen arkadaşlar içinde iyi olur.

|
      |

• Binbaşı
      1301 Mesaj
      27 Nisan 2016 11:45:37
      quote:

quote:

Çok hızlısınız maşallah. Görüş alma, değerlendirme ve alış veriş. nediyelim hayırlı uğurlu olsun. Feirwindin sorunsuz iyi bir cihaz güzel günlerde kullanın. Kaç taksite aldınız 1800 TL'ye birde aldığınız yerin linkini de verirseniz almak isteyen arkadaşlar içinde iyi olur.

yardımcı olduğunuzu için teşekkürler hocam
      Kutup soğutma diye bir yer diyarbakır'da telefonla görüştüm , 1800/9taksit ücretsiz kurulum dedi bakalım
      birazdan gidip yüz yüze görüşeceğim,
      oasis sordum 3000TL dedi 12 liği için
      adamda diyarbakır şartlarında 12 lik biraz zor yeter dedi ama 18 likler en az 2800 den başlıyor klimayı 24-25 dereceye ayarlarsan yeter dedi dışarısının diyarbır şartlarında 50 derece olduğu düşünülürse
      25 de iyi gibi

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      27 Nisan 2016 12:17:46

12000 btü Oasisi 2350 ila 2500 arası bulabilirsiniz diye düşünüyorum yakın şehirlerden bayilerde fiyat alın derim firmalar kampanyaya girecek bu günlerde iskonto ve indirim yapan olur internet üzerinden alabilirsiniz

|
      |
      27 Nisan 2016 12:19:47
      quote:

quote:

quote:

yardımcı olduğunuzu için teşekkürler hocam
      Kutup soğutma diye bir yer diyarbakır'da telefonla görüştüm , 1800/9taksit ücretsiz kurulum dedi bakalım
      birazdan gidip yüz yüze görüşeceğim,
      oasis sordum 3000TL dedi 12 liği için
      adamda diyarbakır şartlarında 12 lik biraz zor yeter dedi ama 18 likler en az 2800 den başlıyor klimayı 24-25 dereceye ayarlarsan yeter dedi dışarısının diyarbır şartlarında 50 derece olduğu düşünülürse
      25 de iyi gibi

18000 btü yü 1800 TL'ye mi aldınız benmi yanlış anladım

|
      |

• Onbaşı
      25 Mesaj
      27 Nisan 2016 12:42:11
      Merhaba, kafa karışıklığı artıyor araştırdıkça 12000btu Klima arayışı içindeyim ve midea mission (2220tl civarı) ve midea fairwind (1800tl-1900tl civarı) arasında kaldım. Yalnızca soğutma amaçlı kullanılacak. Wifi kiti çok da önemli değil aslında. bu durum göz önünde bulundurulduğunda hangisini tercih etmeliyim ?
      |
      |
      27 Nisan 2016 12:42:54
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.