Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1561. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15591560156115621563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrahh41

Arkadaslar merhaba.birsey sorcaktim klima enerji kablosunun ucuna fiş baglasam ve prize taksam birsey olurmu acaba.elektrik baglantisi icin ilk olarak bu aklima geldide.herhangi bir sorun olustururmu acaba sizce?

Klimanın btüsüne göre Gecikmesiz sigorta kullanmanız cihaz ve sizler için çok faydalı olur. Aksi halde yüksek voltaj vs. Cihazınızı perte çıkaracağı gibi Allah muhafaza yangın vs. yaşanabilir bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 15 Mart 2016; 11:08:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani kullanmayin diyorsunuz.peki hocam.prizde sonucta sigortaya bagli.12 binlik almayi dusunuyorum en kotu 18 binlik.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

Yani kullanmayin diyorsunuz.peki hocam.prizde sonucta sigortaya bagli.12 binlik almayi dusunuyorum en kotu 18 binlik.

Siz nasıl isterseniz o şekil kurdurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Arkadaşlar midea mission da yüzde 60 tasarruf modu sadece 9000 btü de varmış. Diğer btü ler de maliyet arttığı için yokmuş bilginize Bu nedenle 12000 btü yerine 9000 btü ile değişim yapacam. şimdi soruyorum değerli üstadlara son kat yalıtım sız ve 4 kişi sadece soğutma amaçlı kullanılacak 3 metre tavan yüksekliği 1 pencere tek cam pimapen olduğunu farzedelim kaç metre kareye kadar kurulum yaptırabilirim.

Arkadaşlar modern klima da mühendis cumhur beyfendiyle görüştüm mission modelinin tamamında ekonomik modun olduğunu ifade ettiler. Yüreğime su serpildi değmeyin keyfime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 15 Mart 2016; 15:41:00 >

• Klima arama macerama bugün itibariyle Mitsubishi Elektrik sf42ve ile nokta koymuş bulunmaktayım çok farklı model ve markaya baktım kendimi de biraz zorlayarak me tercih ettim. Kısmet olursa haftasonu takıcaklar cihazı. Burda yardımı esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim çok şey öğrendim sayenizde. Takılınca yorumlarımı yine yazarım. Sormak isteğiniz bişey olursa buyrun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tosun911 T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsınız cihaz hakkında kullanımı performansı ve tüketim hakkında bilgileriniz ve düşüncelerinizi paylaşırsınız umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 16 Mart 2016; 20:14:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsınız cihaz hakkında kullanımı performansı ve tüketim hakkında bilgileriniz ve düşüncelerinizi paylaşırsınız umarım

Tabi ki hocam ama önce elektronik sayacın nasıl ölçüm yaptığını bi öğrenmem lazım. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Rica ederim.

Hayırlı olsun, ne kadara aldınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi griaragorn -- 16 Mart 2016; 22:49:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: griaragorn

Sağolun hocam 4000e bitti daha da inmediler

• quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

quote:

hayırlı uğurlu olsun arkadaşım inanın süper fiyata almışsınız bu klimayı.içiniz rahat olsun klimada fiyatıda çok güzeldir.kullandıkça göreceksiniz farkını.klima gibi klimadır kağıt üstündeki şişme klimalardan değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

quote:

hayırlı uğurlu olsun arkadaşım inanın süper fiyata almışsınız bu klimayı.içiniz rahat olsun klimada fiyatıda çok güzeldir.kullandıkça göreceksiniz farkını.klima gibi klimadır kağıt üstündeki şişme klimalardan değildir.

Sağolun hocam hem ısıtma hem de soğutma için aldık bakalım.

• Merhaba klima arayışım tam gaz devam ediyor ve yardıma ihtiyacım var.

İş yerimde şuan Airfel Daylux 12000 btu kullanıyorum. Hanım eve klima istiyor. Hal böyle olunca iş yerine yeni klima alıp iş yerindekini de eve götüreceğim.

Evde salon da sadece yazın çok sıcak zamanlarda soğutma amaçlı kullanılacak, kışın arada misafir geldiğinde ısıtmaya takviye amaçlı açılacak (salon 25 metrekare). Sizce uygun mu?

İş yerime almak istediğim klima inverter olmasını istiyorum. Çünkü yılda ortalama 2 ay çalışmıyor onun haricinde her zaman sabah 8 akşam 6 çalışıyor. İşyerim 14 metrekare.
    Kışın hiç güneş vurmuyor, yazın 10-16 saatleri arası güneş vuruyor.

Bütçe 2000 +- esneyebilirim.

Bana hangi ürünleri tavsiye edebilirsiniz?
    Hocam bu 42 16000 likti değilmi, eğer öyleyse süper fiyat...
    Ben de salı günü keşif ve fiyat almıştım. (İstanbul-Anadolu)
    Sf serisinden 16000 liğe 5.445 tl 12000 liğe 4660 tl fiyat ve nakite yüzde on indirim verdiler.
    Giderkende vakumlamayı sordum, görevli vakumlamanın hikaye olduğunu, klimanın gazlı geldiğini,
    borularında uçlarının kapalı olduğunu söyledi. Mitsubishiyi arar sorarım, eminmisin dediğimde, tabii ara abi dedi.
    Ben de o akşam garanti olsun diye email gönderdim, hala dönüş yapmadılar.
  • quote:

Sf serisinden 16000 liğe 5.445 tl 12000 liğe 4660 tl fiyat ve nakite yüzde on indirim verdiler.
    Giderkende vakumlamayı sordum, görevli vakumlamanın hikaye olduğunu, klimanın gazlı geldiğini,
    borularında uçlarının kapalı olduğunu söyledi. Mitsubishiyi arar sorarım, eminmisin dediğimde, tabii ara abi dedi.

arkadaşım vakumlama her klimada şart ve hiçbir mazeretide yoktur.heleki me servisleri mecburdur yapmaya isterse yapmasın yaparsınız şikayetinmizi firma o klimayı değişrtirir ve o bayiye faturalar acımaz o konuda.size onu söyleyen densiz kim ve hangi bayi ise bunu söylemekten firmaya biranbile çekinmeyiniz.vakumsuz kurulum asla ama asla yaptırmayın.

diğer taraftan arkadaşın aldığı fiyat gerçekten çok güzel ve forumdada birkaç kişi aynı fiyatları yazdı bu ara . sizde bayilerin hepsiyle pazarlığa oturun .ama dediğim gibi o şahısı mutlaka şikayetinizi yapın acımayın.

• arkadaşlar,

Ben de klima alacağım ama baktıkça okudukça kafası karışıyor insanın. 25 m2, genelde ısıtma amaçlı kullanılacak, hafta sonları kalacağım tarla evi için. Ölçü sınırda biliyorum ama yine de 12K BTU alacağım. Aşağıdaki sorularda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Midea Fairwind ile Mission arasındaki farklar tam olarak nedir?

2. Usmart12 ile Usmartplus12 arasındaki fark nedir? Plus daha iyi gözükmesine rağmen daha ucuz?

3. Midea Fairwind: 1.900 lira
    Midea Mission: 2.400 lira
    Mitsu SRK35ZMP-S1: 2.650 lira
    Usmart: 2.000 lira
    Usmartplus: 1.750 lira sizce bu 5 modelden hangisi?
  • quote:

Evet hocam sf42 16000 btu. Bi kaç bayiyi aradım en ucuzunu pazarlıkla bu fiyata aldık. Vakumu hatırlattığında o bizde zaten standart yapmasak müdürlük bizi topa tutar filan dediler ben de pek sorun etmedim öyle deyince

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kobe2045

arkadaşlar 25 metrekare güney batı cephe sadece soğutma amaçlı bu klima nasıldır,

kupon vs. ile 1650tl civarına geliyor

BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA

http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-chs-a-inverter-klima-P52833168

baymak çinli aux firması tarafından üretilen en düşük kalitedeki klimadır.bulaşmayın sokakağa atacak paranız yoksa.gidin aynı paraya adam gibi midea optimium var ,onuda bulamazsanız midea fairwind var.oda olmadı uğur klimalar var.hiç olmazsa evime klima aldım dersiniz.en kötü kalitede klima ürettiripte insanlara iyiymiş gibi lansedilen bu tip markalardan uzak durum arkadaşlar.
    marka düşmanlığım yok ama bu işi yapacaksanız adam gibi cihaz ürettirin öyle piyasada varolmaya çalışın.insanları almışlar enayi yerine reklamlarla göz boyama birkaç olayla bu işi götürüyorlar.

bu klima nasıldır önerir misiniz ?
    Airfel Sezonsal İnverter AS12-0942/SINV 12.000

http://urun.n11.com/klima/airfel-sezonsal-inverter-as12-0942sinv-12000-P53554961

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar 25 metrekare güney batı cephe sadece soğutma amaçlı bu klima nasıldır,

kupon vs. ile 1650tl civarına geliyor

BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA

http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-chs-a-inverter-klima-P52833168

baymak çinli aux firması tarafından üretilen en düşük kalitedeki klimadır.bulaşmayın sokakağa atacak paranız yoksa.gidin aynı paraya adam gibi midea optimium var ,onuda bulamazsanız midea fairwind var.oda olmadı uğur klimalar var.hiç olmazsa evime klima aldım dersiniz.en kötü kalitede klima ürettiripte insanlara iyiymiş gibi lansedilen bu tip markalardan uzak durum arkadaşlar.
    marka düşmanlığım yok ama bu işi yapacaksanız adam gibi cihaz ürettirin öyle piyasada varolmaya çalışın.insanları almışlar enayi yerine reklamlarla göz boyama birkaç olayla bu işi götürüyorlar.

bu klima nasıldır önerir misiniz ?
    Airfel Sezonsal İnverter AS12-0942/SINV 12.000

http://urun.n11.com/klima/airfel-sezonsal-inverter-as12-0942sinv-12000-P53554961

airfelin eski serileri iyi kötü idare ediyordu fakat bu sezonsal serileri problemli.kumar oynamak gibi birşey bu olay.derseniz kumarı severim alabilirsiniz.ama airfele o parayı veripte yazık etmeyin derim.gidin taş gibi midea klimalar var.oda yetmedi panasoniğin çok güzel uygun klimaları var.bunlar varken çöp airfel alınmaz.airfel bu klimalara göre çöp.

50-100 liradan kaçarım derken verdiğiniz paradanda olursunuz.sıkıntı streside cabası tabi.birde o fiyatlara bakır boru farkı ekleyin eirfelde.çünki aliminyum boruyla kurulum yapıyorlar.asla tavsiye değildir ve hiçbirşekildede sağlıklı kurulum değildir.100-150 tl arası bakır boru farkını koyun.kararınızı ona göre verin

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

arkadaşlar,

Ben de klima alacağım ama baktıkça okudukça kafası karışıyor insanın. 25 m2, genelde ısıtma amaçlı kullanılacak, hafta sonları kalacağım tarla evi için. Ölçü sınırda biliyorum ama yine de 12K BTU alacağım. Aşağıdaki sorularda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Midea Fairwind ile Mission arasındaki farklar tam olarak nedir?

2. Usmart12 ile Usmartplus12 arasındaki fark nedir? Plus daha iyi gözükmesine rağmen daha ucuz?

3. Midea Fairwind: 1.900 lira
    Midea Mission: 2.400 lira
    Mitsu SRK35ZMP-S1: 2.650 lira
    Usmart: 2.000 lira
    Usmartplus: 1.750 lira sizce bu 5 modelden hangisi?

FAİRWİND ve MİSSİON arasında elektrik tüketimi, ısıtma soğutma minimum maksimum btü farkı ekonomi modu A++olması ve uzaktan wifi bağlantı ile çalıştırma farkı var.

• 
Sayfa: önceki 15591560156115621563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.