Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14641465146614671468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende Ar5000 nin 18 lik inverter modeli var. Sessizlik on numara, ozellikle guickl tuşu ile iyice sessiz oluyor. Akşamları ısıtma için kullanıyorum. 5-7 dk içinde 26 m2 sıcacık oluyor. Sonra kendisi ortam ısısı na göredevam ediyor. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de yeni evim için klima arayışına gördüm. Fujitsu klimalarını gözüme kestirdim. TR'de Abkay Group distribütörlüklerini yapıyor sanırsam.

Öncelikle iki adet klima düşünüyorum. Ev merkezi sistem, o yüzden sadece sıcak havalarda serinletmek amacıyla kullanılacak. Salon 30m2 büyüklüğünde, yatak odası ise 18m2 büyüklüğünde. Ben şu modelden beğendim ama inverter olması kafama takıldı, gereksiz mi olur inverter ev kullanımı için. Tasarımı da hoşuma gitti gerçi. Sizce BTUları uygun mudur m2 büyüklüklerine göre?

http://www.abkaygroup.com/asyglt.html

• Tekrar bir %25 kampanya olsa ne güzel olur değil mi burdan duyurulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet sevgili arkadaşlar.
    Forumdaki tavsiyelere uydum ve arçelik, beko klima almak yerine midea aldım.
    Biri 18000 btu optimum inverter
    diğer 9000 btu fairwind inverter

Ve şuan dış ünite sesi içerden bile duyuluyor. Kendini kıstığında bile uğultusu geliyor içeriye. Adeta helikopter.
    Arçelik, beko almayı bırakın forumda zikretmeye korkulur durumdaydı.
    "Beko 'nun şu modeli" diyenler şu cevapları alıyolardı:
    Çöp, klima değil, beko klima mı....

Mitsubishi'ye daikin'a paranız yetmiyorsa midea alın, airfel alın...

Ben de tavsiyeye uydum.
    Ben iyi niyetle tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim.
    Lakin şimdiki aklım olsa o çöp denilen, klima değil denilen bekonun modellerinden alırdım. En azından sabaha kadar gürültüyle uyumak zorunda kalmazdım.
    Bildiğiniz gibi değil midea. Gerçekten dış ünite sesi rezil seviyede.
    Montaj da yapıldığından yapacak hiçbirşey yok.
    Bu sesi yıllarca çekmek zorundayım.

Herkese sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkday

Merhaba herkese iyi günler

Klima tavsiyenize ihtiyacım var.Klima ısınmak için kullanılacak. Alan toplam 45 metrekarelik 3 oda; dış duvarlar ve tavan yalıtımlı, çift cam pimapenli, son kat , Bursada, genellikle akşam-gece kullanılacak.

Dün eve 3 odayı ısıtmak için Mitsubishiye keşif yaptırdım. Klima yeri olarak resimde gösterdiğim yeri ve Msz-Sf 18.000 btu deluxe interver klimayı tavsiye ettiler. 4800 tl peşin fiyat aldım. ancak bu bütçemi biraz zorlar. Biraz daha ucuza bu işi halletmem mümkün mü acaba. Başka Klima tavsiyeniz olur mu. Şimdiden cevaplar için teşekkürler

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

12 m2 oda da samsung 9000 btu inverter klima mevcut ancak onu kullanmadan kapıları açık tutarak bütün alanı ısıtmak istiyorum. takviye olarak kullanılabilir.

cevap verecek kimse yokmu

• hardday kullanıcısına yanıt
    Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler inşallah 1 aralıktan itibaren bende kullanmaya başlayacağım :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antimodernist

Evet sevgili arkadaşlar.
    Forumdaki tavsiyelere uydum ve arçelik, beko klima almak yerine midea aldım.
    Biri 18000 btu optimum inverter
    diğer 9000 btu fairwind inverter

Ve şuan dış ünite sesi içerden bile duyuluyor. Kendini kıstığında bile uğultusu geliyor içeriye. Adeta helikopter.
    Arçelik, beko almayı bırakın forumda zikretmeye korkulur durumdaydı.
    "Beko 'nun şu modeli" diyenler şu cevapları alıyolardı:
    Çöp, klima değil, beko klima mı....

Mitsubishi'ye daikin'a paranız yetmiyorsa midea alın, airfel alın...

Ben de tavsiyeye uydum.
    Ben iyi niyetle tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim.
    Lakin şimdiki aklım olsa o çöp denilen, klima değil denilen bekonun modellerinden alırdım. En azından sabaha kadar gürültüyle uyumak zorunda kalmazdım.
    Bildiğiniz gibi değil midea. Gerçekten dış ünite sesi rezil seviyede.
    Montaj da yapıldığından yapacak hiçbirşey yok.
    Bu sesi yıllarca çekmek zorundayım.

Herkese sevgiler.

doğru diyorsunda mideaların modelden modele çeşitleri var ama siz alt modeli aldıysanız yanlış yapmış olursunz açık konuşmak gerekirse

• terelelli11 T kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler.

"Mideanın dış ünitesi az sesli" demişti bir arkadaş zaten. Ama ben bu mesajı kaporayı verdikten sonra görmüş ve çok önemsememiştim. Bu kadar methedilen bi klimanın dış ünitesinin "az sesli" olması rahatsız edecek düzeyde değildir diye düşünmemi sağlamıştı.

Servisi çağırdım, lakin normal sesi bu diyeceklerdir kanısındayım. Modern klimayı da arayacağım akabinde. Lakin bir sonuç alabileceğimi düşünmüyorum. Gelişmeleri paylaşacağım kısmetse.

"Arçelik, beko alırdım demek büyük hata" demişsiniz.

Burada insanların beklentisi önemli kanımca. Bir klimadan ne beklersiniz ve onun karşılığında ne ödersiniz. Mevcut beko klimamı 4 yıldır kullanıyorum, gürültü ve tüketimiyle ilgili beklentimin altında kalan bir yönü olmadı. Son kullanıcı olarak ben buna bakmak durumundayım. Malzeme kalitesi, verimi, uzun ömürlülüğü gibi kriterleri elbette eleştirilebilir.

Ama son kullanıcının beklentileri ve ürünün o beklentileri karşılama düzeyi üzerinden değerlendirdiğimizde "arçelik, beko alırım demek büyük hata" sözünüze katılamıyorum.

Farklı düşünceleriniz varsa paylaşmanızı isterim.

• quote:

quote:

Klima tavsiyenize ihtiyacım var.Klima ısınmak için kullanılacak. Alan toplam 45 metrekarelik 3 oda; dış duvarlar ve tavan yalıtımlı, çift cam pimapenli, son kat , Bursada, genellikle akşam-gece kullanılacak.

Dün eve 3 odayı ısıtmak için Mitsubishiye keşif yaptırdım. Klima yeri olarak resimde gösterdiğim yeri ve Msz-Sf 18.000 btu deluxe interver klimayı tavsiye ettiler. 4800 tl peşin fiyat aldım. ancak bu bütçemi biraz zorlar. Biraz daha ucuza bu işi halletmem mümkün mü acaba. Başka Klima tavsiyeniz olur mu. Şimdiden cevaplar için teşekkürler

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

12 m2 oda da samsung 9000 btu inverter klima mevcut ancak onu kullanmadan kapıları açık tutarak bütün alanı ısıtmak istiyorum. takviye olarak kullanılabilir.

12 000 btu işaretlediğim mevkiye koyulursa yeterli gelecektir yanlız düşük kalitede almayınız 24 saat acık çalışacaksa cop degeri yüksek olanı alınız samsung klimada calısacak vaziyette 1 klima yeterlidir işaretlediğim konuma bakınız yanındaki ve mutfaya bulunduyu oda sıcaklıktan 3 4 derece fark eder söyleyim cok cok sıcak olmaz 3 cü fanda calısırsa oraya kadar gider sesli olur biraz ama devamlı calısırsa inverter olarak sıcaklıyı korur gibi gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 31 Ekim 2014; 11:32:26 >

• harbibirii kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.

18000 btu olan optimum serisi. Başlangıçta sesi öyle böyle değil çok yüksek ama stabil hale geldiğinde içeriye en azından ses gelmiyor.
    9000 btu 'luk olan fairwind. Bildiğim kadarıyla midea nın yeni serisi. Hatta tasarımına falan da özenmişler. Fiyatı da optimum serisine göre daha pahalı. Ama bu 9000 btu luk olmasına rağmen başlangıçta helikopter gibi çalışıyor adeta. Stabil hale geldiğinde ise dış ünitenin uğultusu hala odanın içine geliyor.

Elbette model önemli. Lakin midea ve beko markalarını aynı cümle içinde kullandığımızda dahi çok ciddi eleştirilere maruz kaldığımız bi ortamdayız biliyosunuz. Gelin görün ki insan midea aldığında da beko yu mumla arayabiliyormuş.

Bu husus bilinsin istedim.
  • quote:

Cevabınız için teşekkürler.

"Mideanın dış ünitesi az sesli" demişti bir arkadaş zaten. Ama ben bu mesajı kaporayı verdikten sonra görmüş ve çok önemsememiştim. Bu kadar methedilen bi klimanın dış ünitesinin "az sesli" olması rahatsız edecek düzeyde değildir diye düşünmemi sağlamıştı.

Servisi çağırdım, lakin normal sesi bu diyeceklerdir kanısındayım. Modern klimayı da arayacağım akabinde. Lakin bir sonuç alabileceğimi düşünmüyorum. Gelişmeleri paylaşacağım kısmetse.

"Arçelik, beko alırdım demek büyük hata" demişsiniz.

Burada insanların beklentisi önemli kanımca. Bir klimadan ne beklersiniz ve onun karşılığında ne ödersiniz. Mevcut beko klimamı 4 yıldır kullanıyorum, gürültü ve tüketimiyle ilgili beklentimin altında kalan bir yönü olmadı. Son kullanıcı olarak ben buna bakmak durumundayım. Malzeme kalitesi, verimi, uzun ömürlülüğü gibi kriterleri elbette eleştirilebilir.

Ama son kullanıcının beklentileri ve ürünün o beklentileri karşılama düzeyi üzerinden değerlendirdiğimizde "arçelik, beko alırım demek büyük hata" sözünüze katılamıyorum.

Farklı düşünceleriniz varsa paylaşmanızı isterim.

aynı modelin başka yerde montajlı halini görüp seslimi degilmi öyle anlayabilirsiniz belki yada aldıgınız model mideanın düşük modeli olmasın 2200 olanı var 1750 olanı var 12,000 klimanın psikolojık olarak sese takarsanız devamlı rahatsızlık duyarsınız ayaklarında conta yokmu dış ünitenin fazla sıkılmasın az gevset olmalı belki faydası olur ama titreşim dışında ses ise motor filan elletmeyiniz zaten ayaklarını

• quote:

Cevabınız için teşekkür ederim.

18000 btu olan optimum serisi. Başlangıçta sesi öyle böyle değil çok yüksek ama stabil hale geldiğinde içeriye en azından ses gelmiyor.
    9000 btu 'luk olan fairwind. Bildiğim kadarıyla midea nın yeni serisi. Hatta tasarımına falan da özenmişler. Fiyatı da optimum serisine göre daha pahalı. Ama bu 9000 btu luk olmasına rağmen başlangıçta helikopter gibi çalışıyor adeta. Stabil hale geldiğinde ise dış ünitenin uğultusu hala odanın içine geliyor.

Elbette model önemli. Lakin midea ve beko markalarını aynı cümle içinde kullandığımızda dahi çok ciddi eleştirilere maruz kaldığımız bi ortamdayız biliyosunuz. Gelin görün ki insan midea aldığında da beko yu mumla arayabiliyormuş.

Bu husus bilinsin istedim.

peki size sunu söyleyim pişmanlık duymamanız açısında sizin aldıgınız modeli tam yazınız birde alacak oldugunuz bekonun modelini yazın bakayım iyimi etmişiniz etmedinizmi size söyleyim ama morali bozmanıza gerek yok sogutuyorsa ve ısıtması iyi ise bence takmayınız

Desteğiniz için çok sağolun.

Bekonun herhangi bir 9000 btu'luk inverter modelini alacaktım. Yani en ucuzunu.

Aldığım midea fairwind (inv) 9000 btu.
  • quote:

cok modeli var baktımda merka ettim dış ünite tiwin rotariy değilmi eger yanlış bakmadıysam sizdeki 9 btu olan 1000 tl civarında bekonun 1300 tl civarında bekoda rotariy var ama sendekini görmedim böyleyse bence sorun yok gibi fiyat farkı var gibi neyse bence kafanıza takmayınız orta fanda yada auto konumunda kullanınız fan hızını hangisi size uygunsa onu tercih eder kullanırsınız güle güle kullanın iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

quote:

12 000 btu işaretlediğim mevkiye koyulursa yeterli gelecektir yanlız düşük kalitede almayınız 24 saat acık çalışacaksa cop degeri yüksek olanı alınız samsung klimada calısacak vaziyette 1 klima yeterlidir işaretlediğim konuma bakınız yanındaki ve mutfaya bulunduyu oda sıcaklıktan 3 4 derece fark eder söyleyim cok cok sıcak olmaz 3 cü fanda calısırsa oraya kadar gider sesli olur biraz ama devamlı calısırsa inverter olarak sıcaklıyı korur gibi gelir

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Sizin söylediğiniz yerden 13 m2 olan odayı ısıtmam zor gözüküyor. m2 yazan yerleri ısıtmak istiyorum. keşifte klima yeri olarak girişteki işaretlediğim yeri tavsiye ettiler. 3000 tl bütçem var. mitsubishi 4800 tl fiyat verdi ısıtma garantili. acaba bütçeme uygun halledebilir miyim.

teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Sizin söylediğiniz yerden 13 m2 olan odayı ısıtmam zor gözüküyor. m2 yazan yerleri ısıtmak istiyorum. keşifte klima yeri olarak girişteki işaretlediğim yeri tavsiye ettiler. 3000 tl bütçem var. mitsubishi 4800 tl fiyat verdi ısıtma garantili. acaba bütçeme uygun halledebilir miyim.

teşekkürler

merhaba o zaman sizde kapı üstüne 12,000 btu alın böylece 2 adet almış olurusnuz 3000 bütcene uygundur 2 şeçeneyin var

1 = 13 m2 olan yere 12 lik birde 17 m2 olan 12 lik klima böylece evinde toplam elindeki klimanla 3 adet olacak istediğin zaman

kapıyı kapatır yada yeri gelince açarsın ve odadaki klimanıda devreye sokarsın. alacayın klima 2 adet 12 000 btu bütcen 3000 tl altında alabiirsin rahatca

2 = kapı girişine bir adet 18,000 lik klima bütcen 3000 civarına alabilirsin hemen altında

bu şeçeneklerden hangisi sana uygunsa onu yap derim tercih sizin bu durumda

benim fikrim sadece odayı ısıtmam gerekecek kimse yokken kapıyı kapatırım daha verim alırım aksi halde kapı girişi calıstırırsam ısınmasını bekleme olayı vardır karar sizin. eğer kapı girişine monte edecekseniz 24 saat acık kalsın derseniz oda olur sizde baska marka alınız 4800 cok ise 3000 altında klima cok inverter olarak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

bugün elime mitsubishinin broşürü geçti..yıllık elektrik tüketimi 698kw diyo..yıllık 1400 saat için hesaplanmış..sizce elektrik durumu nasıl? benim aklım yetmedi

ayda 720 saat eder 30 günden hesaplanırsa 2 ayda 1440 saat eder.1400 saatte buzdolabı gibi çalışmış bu belli inandırıcı gelmedi oda içinde çalıştırmışlar bu test bence ciddiye alma bunu sen degerleri yaz ısıtma waat degeri ve sogutma waat degeri önemli olan bu btu mınumum ve maksumum aynı sekilde waat yaz belli olur

sağol bu değerler ısıtma için ..belirtmeyi unutmuşum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

O rakam; klima ortalama iklim bölgesinde bir ısıtma sezonunda 1400 saat çalışırsa tüketeceği elektrik miktarıdır. Bu test yapılırken farklı sıcaklıklarda 1400 saat çalıştırılıyor. yoksa. Maxsimum kapasite ile 1400 saat çalışırsa tüketeceği rakam değil. Veya sen daha soğuk bir iklim bölgesinde çalıştırırsan belki 3000 saat bile yetmeyecektir. Bu tüketicilere mukayese yapma imkanı ve fikir vermek için hazırlanan standart bir testin sonucunda bulunan bir rakamdır.

bu ısıtma verileriydi belirtmeyi unutmuşum..soğutma için verilen kw farklı..
    kapılar devamlı açık kalabilir. 18000 btu daha mantıklı gibi geldi bana . 3000 tlye başka markalara bakayım.teşk
  • quote:

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 2 Kasım 2014; 19:18:30 >
  • 
Sayfa: önceki 14641465146614671468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.