Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14491450145114521453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim;

25m2 dış cephe yalıtımlı bir salonum var 12000 BTU'luk bir klima bakınıyorum. Biraz sağ solu okuduktan sonra Samsung klima almaktan vazgeçtim, bunun yerine aşağıda link de verdiğim klimayı almakta karar kaldım. Bilgi sahibi olan arkadaşlarımızdan isteğim acaba iyi bir ürün müdür ?

Bosch B1ZMI12602

Kolay gelsin herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solonus

arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim;

25m2 dış cephe yalıtımlı bir salonum var 12000 BTU'luk bir klima bakınıyorum. Biraz sağ solu okuduktan sonra Samsung klima almaktan vazgeçtim, bunun yerine aşağıda link de verdiğim klimayı almakta karar kaldım. Bilgi sahibi olan arkadaşlarımızdan isteğim acaba iyi bir ürün müdür ?

Bosch B1ZMI12602

Kolay gelsin herkese.

http://www.bimeks.com.tr/urun/133705/airfel-green-12000-btu-klima.aspx#specs

auer 12 btu olan var onada bakhttp://www.klimamerkezi.com/auer-maximax-ag12-0929r2-r410a-duvar-tipi-klima.html?ref=akakce&v=1.69.9

klima işinde iyi diye duydum samsung alacaksan aqv12kban modeli dısına bakmıyacaksın bakır boru benim aldıgım ar modelleri bazıları alimunyum diyorlar onuda müşteri hizmetleri arayıp yada servisten kesin ögrnebilirsin

• harbibirii kullanıcısına yanıt
    bosh göre daha iyi mnerdiğim cihazlar sen servis olayına dikkat et beladır onlar klima varsa bela vardır oda servislerin becerissizliğidir :) :)
  • daıkın servisleri klima alacaksan klimacıdan al auer malına güveniyor snaırım baskası varsa kullanan tavsiyeleri dinle istersen 1000 tl civarında stokta varmı sormalısın yanlız karar senin vebalı almayım sonra saygılar
  • http://www.klimamerkezi.com/auer-maximax-ag12-0929r2-r410a-duvar-tipi-klima.html?ref=akakce&v=1.69.9 burda fiyatı uygun genelde 1300 tl civarında stokta varsa arastır boru bakırmı onuda ögren servisi daıkın bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypowernet

https://store.donanimhaber.com/a3/a9/b3/a3a9b39ed0eb50d6917b92103281330d.jpghttps://store.donanimhaber.com/1b/66/0e/1b660e248d87c95783db51abe4caab5b.jpg

Size kullanılan boru seti bu firmadan temin edilmiş. Ben şahsen bu tarz ürünler kullanmıyorum. vede tavsiyede etmiyorum.Bence bakır değildir ,yada ince etli bakırdır.Zaten gerçek bakır olsa 5 mt. boru 100 Tl olmaz.

http://birolticaret.com.tr/tr/urun/2973

Gerçek bakır boruda budur işte.bakır boruya ekstra para ödeyen.Böyle kangal boruyu görsün derim.
    http://birolticaret.com.tr/tr/kategori/208

• quote:

Orijinalden alıntı: xmokx

Arkadaşlar 15m2 bir oda için özellikle ısıtma amaçlı 1200 lik bir klima arayışı içindeyim, bütçem çok fazla değil ama yinede kaliteli birşey istiyorum. En azından Inverter olması şart ve mümkün olduğu kadar sarfiyatı düşük bir cihaz arıyorum.
    Marka sıralaması yapabilirmisiniz.
    Sanırım ilk sırayı Daıkın alacak arkasından neler gelir, uzman ve bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler...

2000-2350 TL arası bütçem var.
    Uzman arkadaşlar lütfen önerileriniz önemli.
    Ben Tos..ba RAS10N3KVR de takıldım, Marka önerileriniz hangi sıralamada olur.
    Mesela ilk sıralarda hangi markayı araştırmalıyım.
    Herkeze teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmokx -- 16 Eylül 2014; 21:39:53 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 15m2 bir oda için özellikle ısıtma amaçlı 1200 lik bir klima arayışı içindeyim, bütçem çok fazla değil ama yinede kaliteli birşey istiyorum. En azından Inverter olması şart ve mümkün olduğu kadar sarfiyatı düşük bir cihaz arıyorum.
    Sanırım ilk sırayı Daıkın alacak arkasından neler gelir, uzman ve bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler...

Herkeze teşekkürler...

kın orta modeli 3110 tlden başlar arkadaşım onun için daıkını unut.
    toshibada öyle skvp serisi alınır onuda bu bütçe ile unut.

• quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

http://www.klimamerkezi.com/auer-maximax-ag12-0929r2-r410a-duvar-tipi-klima.html?ref=akakce&v=1.69.9 burda fiyatı uygun genelde 1300 tl civarında stokta varsa arastır boru bakırmı onuda ögren servisi daıkın bu arada

Onlar sadece piyası kırmak için stokta olmayan malın fiyatını yayınlayan spotçu firmalar.Bu ürün sınıfının en iyilerinden ve piyasa da bir çok fiyat ilan denşn stoğunda yok.

Bizde sayılı kaldı.1200 tl bile şu an iyi fiyat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Almilakawa

quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler...

Herkeze teşekkürler...

Sağ olasın arkadaşım 2350 TL bütçe hiçte az bir bütçe değil, Daikın da 2000 TL dan başlayan İnverter ler var, ayrıca inverterin mucidi olan toshiba için neden hep son çıkan ve en pahalı ürünler öneriliyor anlayamıyorum.
    Benim evimde 10 yılı devirmiş modelini bile bilmediğim ve son montajını da kendi yaptığım 12000 lik bir samsung var ve sadece 1 kez iç ünite bakımı yapılmış olmasına rağmen taş gibi çalışıyor.
    Her yeni modelden sonra neden eski modeller çöp muamelesi görüyor anlamadım.

Gerçekten bana model yada marka önerecek arkadaşlardan tavsiye bekliyorum, bana şunu söyleyin Daikın al yada alma alısan falan modeli al yada mits... yada hitha... yada tosh...

Yinede herkeze teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmokx -- 16 Eylül 2014; 23:49:35 >

• En iyisi ben sorumu değiştireyim:
    15 m2 bir odeyı ısıtma amaçlı bir klima arıyorum.
    Aylık 100-150TL civarı elektrik faturası getirecek, sessiz olacak, bana emektar samsung gibi sorun çıkartmacak, inverter olmuş olmamış sadece işimi görüp beni ısıtıp faturamı kabartmayacak bir cihaz lazım.
    Detaylara takılmış arkadaşlar veya 4000-5000 TL lik cihazları gerçekten o parayı hak ettiğini savunan arkadaşlar benimle ilgilenmesin.
    Gerçek anlamda yardımcı olacaklara saygım sonsuzdur, ben halen Tosh.. RAS10N3KVR sanki işimi görecekmiş kanaatindeyim.
    Bu cihaz bahsettiğim rakamlara alınır mı alınmaz mı, bu cihazın varsa olumsuz yönleri nelerdir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Almilakawa

quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler...

Herkeze teşekkürler...

Sağ olasın arkadaşım 2350 TL bütçe hiçte az bir bütçe değil, Daikın da 2000 TL dan başlayan İnverter ler var, ayrıca inverterin mucidi olan toshiba için neden hep son çıkan ve en pahalı ürünler öneriliyor anlayamıyorum.
    Benim evimde 10 yılı devirmiş modelini bile bilmediğim ve son montajını da kendi yaptığım 12000 lik bir samsung var ve sadece 1 kez iç ünite bakımı yapılmış olmasına rağmen taş gibi çalışıyor.
    Her yeni modelden sonra neden eski modeller çöp muamelesi görüyor anlamadım.

Gerçekten bana model yada marka önerecek arkadaşlardan tavsiye bekliyorum, bana şunu söyleyin Daikın al yada alma alısan falan modeli al yada mits... yada hitha... yada tosh...

Yinede herkeze teşekkür ederim...

forumu okusanız bunu kimseye sormazdınız bile neden hep aynı şeyler
    i insanalra yazdırıyorsunuz.

toshiba skv sagır klima.
    svkr olan ise (her ikiside şimdi yeni kodlu) ses sorunlu.

daıkın ise shira modelinin altı farklı fabrikalarda üretilen iyi olmayan modeller.

zaten bende alınacak olanları yazdım ama ciddiye almıyorsunuz yada gidip mükemmel samsung alın yada daıkın shira altı modeli alın yada skv yada skvr toshiba alın sürürünün çokta tın

• Almilakawa A kullanıcısına yanıt
    Tamam da arkadaşım millet benim bütçem olan rakamlara 2 ay çalışıyor.
    Klima dediğin hepsi aynı (Inverter veya on-off) sisteme sahip değilmi.
    İşi yapan sadece elektronik devre kartı ki bu da zarar görürse neredeyse tamir eden yok ve yenisi 1000 TL.
    Ben mükemmeli arıyorum demedim ki, bütçeme uygun beni ısıtıp, sesiyle fazla rahatsız etmeyecek ve açık seçik belirttiğim gibi elektrik tüketimine sahip bir cihaz arıyorum.
    Bütçeme uygun tavsiyen yoksa neden bütçemi küçümsüyorsun.
  • quote:

İşi yapan sadece elektronik devre kartı ki bu da zarar görürse neredeyse tamir eden yok ve yenisi 1000 TL.
    Ben mükemmeli arıyorum demedim ki, bütçeme uygun beni ısıtıp, sesiyle fazla rahatsız etmeyecek ve açık seçik belirttiğim gibi elektrik tüketimine sahip bir cihaz arıyorum.

Hepsi aynı lafa bak o kadar çok biliyorsan durma git al nasılsa aynıymış nah aynı.:))))))))))))
    Alda bu sene sana gülelim forumda kıçımızla.

• quote:

http://klima-forumu.1111995.n5.nabble.com/bak-r-kondenser-vs-aluminyum-kondenser-td44.html

Bir okuyun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bu dış ortam sıcaklıyı düştükce üfleme sıcaklıyıda düşüyormu örnek dış ortam sıcaklıyı 38 derece üfleme 12 bugun 28 derece dış ortam üfleme 15-16 arası deneyen vamrı bu şekilde
  • turboda sabah 27 derece dış ortam 09,00 denedim 13,2 ağız sıcaklıyı akşama dogru 16,30 da denedim dış ortam 31 derece hava 11,7 oldu agız sıcaklıyı nasıl çalışma sistemi böyle çözemedim hala
  • Elimde ve çevremde ölçtüğüm anlık yaz ağız çıkış sıcaklıkları.
    Fujitsu LCC - 2 derece. (6 yıllık model)
    Daıkın - 5 derece. (15 yıllık model)
    Haier - 8 derece (20 yıllık model)
    Zibro 6550 - 8 /10 derece.
    Hitachi - 8 derece.
    Toshiba suzumi skv - iki saat sonra 10 - 12 derece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • harbibirii kullanıcısına yanıt
    Her türlü senin klimanın ağız çıkış sıcaklığı yüksek.
  • Arkadaşlar yazılanlardan takip ettiğim kadarıyla sürekli DAIKIN in shira serisi altı alınmaz kalitesiz veya başka ülkelerde başka fabrikalarda üretiliyor diye belirtiliyor..

1. Bu bahsedilen shira serisi altı modellerden alıpta ( en cok satılan modeller zhara enjoy mira ) kim şikayet etmiş veya memnun kalmamış ,forumu baştan sona inceleyın 1 tane şikeyet eden memnun olmayan varmı ? Veya şikayet var com sıtesıne bakın sırf bu modellerı aldı dıye beğenmeyen memnun olmayan varmı? Bılen bılmeyen tutturmuş gıdıyor hep aynı teyyare neymıs shira serısı aldı alınmazmış , bırakın bu ıslerı bılıp bılmeden herkes aynı seylerı yazıp durmasın DAIKIN çöpü bile kalitelidir.

2. Yine bazı arkadaşlar alt modellerın kotu fabrıkalarda kotu ülkelerde uretıldıgını soyluyor;

a: Daıkın dünyanın en buyuk klima uretıcısı ve dünya genelınde 62 adet uretım tesısı bullunmakta

b: 2012 yılı dünya gelenınde en cok satılan marka olduğuna gore (dıkkat turkıye demiyorum) , akıl var mantık var dünyaya bu kadar klimayı sadece japonyada urettırıp satması ne kadar mantıklı ?

c: Shira altı dıye bahsedılıyor ya hep Shira serısıde Çek cumhurıyetı uretımıdır , kotuyse kımıne gore çek cumhurıyetı öde kotudur avrupanın en az gelısmıs ulkesıdır dıyenler var ama cihazlar kotumu hayır ,dıger alt serı modeller Malezya uretımlıdır cıhazlar kotu mu hayır (tabıkı shira özelliklerınde degıl !bakın kalitesınde demiyorum aynı ozellıklerde degıl dıyorum! ) ki hersey parasına goredır,

Yine en basıt örnek verirsek dünyada en cok satılan telefonlardan bırı olan o meşhur APPLE IPHONE lar nerde uretılıyor arkadaşlar , ÇİN .Peki alıpta memnun olmayan kalıtesız dıyen var mı ? YOKK

Yine başka bır örnek kendımden vereyim ,yakın zamanda yamaha marka scooter aldım , japon markası diye aldım ama üretım yerı ÇİN, ama kalıtesız mı hayır ,sonuçta yamaha standardı heryerde aynıdır nerde uretıldıgının bır onemı yok.

Kısaca özetlersek DAIKIN Daıkındir , nerde üretıldıgının hıcbır onemı yoktur ,kalıtesı standarttır, heryerde aynıdır ,modeller arasında sadece özellik farkları vardır ( Dedıgım gıbı dünyada hersey parasına göredir ) ama bu alt modellerın kalıtesız olduğunu göstermez

Şimdi forumdan faydalanıp klıma almayı düşünen arkadaşlar burda Daıkın alt modeller ıcın yapılan karalamalara kanmayın !!!

• 
Sayfa: önceki 14491450145114521453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.