Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13841385138613871388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstadlardan sormak istediğim birşey var.

Bilgisi olan yada kullanan varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.Balkonumda yer olmaması nedeniyle multi inverter klima almayı düşünüyorum.

Bu yüzden tercihimi Vestel Multi inverter plus'tan kullanacağım.

Fiyat olarak oldukça uyguna geliyor ve bütçem de çok fazla olmadığı için bunu tercih ediyorum.Bu seri bildiğim kadarıyla mieda üretimi.

Bu ürünü kullanan biri var mı?sessizliği,konforu ve elektrik faturasına yansıması nasıl oluyor?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

http://www.vestel.com.tr/multi-inverter-plus-%289-9-12%29

• ameofonte kullanıcısına yanıt
    Samsung, airfel, baymak üçüde tavsiye edilmiyor.
  • Yeri burası mıdır bilmiyorum ama konu aktif olduğu için buraya yazma gereği duydum. Yaz gireli klimayı daha 2 gündür kullanıyoruz, dün iyiydi bugün üflediği hava çok serin değil kalın boruda da buzlanma var. İç ünite köşeden hafif su akıtıyor. Bu gaz eksilmesinin göstergesi midir?
  • Sn.Kocausta,nasılsınız?

Çok sevdiğim bir arkadaşım evini taşıdı.Yeni evinde klima ile ısnıp-soğutmak durumunda. Salona kuracağı için nasıl bir cihaz almalı,tavsiyenize ihtiyacımız var. Salon açık mutfaklı, 4x8m yani 30-32 m2 civarında..Ben sizin daha önce bana tavsiyeniz üzerine 9-12.000 lik bir klima almasının yeterli olacağını ilettim.Hem ekonomik,hem en iyi ısınma-soğumayı sağlar dedim.(cop değerleri kaynaklı..) Ancak iş yeri komşusu olan teknik servis 24.000 btü,en kötü 18,000 btü almanız gerekli demiş.Siz bu işin duayeni olarak kaçlık ve hangi ürünleri önerirsiniz? İnverter yada A sınıfı normal klima olarak..

Teşekkürler,keyifli forumlar..
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Dış ünitedeki kalın boru buzlanıyorsa gaz kaçağı olabilir. Ancak iç ünitedeki su damlaması gaz kaçağından yapmaz. Klimanın markası ne ve kaç yıllık. İç ünitede buzlanma varmı.
  • bps B kullanıcısına yanıt
    Kalın boruda buzlanma var. Klimam Arçelik ve 8 yıldır kullanıyoruz. 2 yıl önce iç ünite tamire gitmişti montaj sırasında gaz ilavesi yapılmıştı. Bir yerde kaçak olabilir mi acaba? İç üniteye bakamadım yarın bakacağım bir de üfleme ağzının her yerinden hava gelmiyor orta kısmın 25-30 cmlik kısmından üfleme yapmıyor.
  • seg 9000 btu klima 699 tl ye alınır mı ?
  • kskozz K kullanıcısına yanıt
    shira 42likte kara kıldık.bugün takıldı.tek kelime ile klima bana fazla.ustalarda çok iyiydi.dediklerinin 2 katı yaksa bile razıyım.şu göz olayı harika.kesinlikle üzerine üflemiyor gerçektende önüne geçince bile farkedilmiyor ve oda gayet serin.ses diye birşey yok.kesinlikle tavsiye ederim.hatta çalışıp çalışmadığını dahi kontrol ettim:)ustanın dediğine göre 35lik bile yeterlimiş salonuma ama bu en iyi seçim dedi.fatura gelince onuda yazarım.
    umarım uzun vadede memnun kalırım.yardımcı olan herkese teşekkürler.
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    İç üniteye bak belki buzlanma yapıyordur. İç ünite buzlanma yapıyorsa Buzlanmadan dolayıda olabilir.
  • adana da 40 metrekare yere alabileceğim 2500 tl bütceyle f/p bir ürün tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Ücretli olmaması gerek, kurulumda sisteme pompa bağlanması ile 10-15 dk.da yapılan bir işlem.
    Ücretsiz yapılması için bastırın. Olmazsa ufak bir ücret ödemekten çekinmeyin.

Merhaba arkadaşlar. Ben Vestel klima aldım. Dün gelip taktılar. Allahtan servis tanıdık çıktı vakumlama olayını 15-20 dk. arası yaptılar. Borular hiç gözükmüyor. Güzel oldu. İş çalıştırmaya gelince çalışmadı. klimanın kartında problem vardı. O yüzden çalışmadı. Servis durumu hemen gerekli yerlere iletti. Ya kartı ya da iç üniteyi komple değiştirecekler. Satınaldığım yere sorduğumda bazen iç ve dış anakartları uyuşmayabiliyormuş. Büyütülecek bir şey değil dedi. Problem olursa söyleyin hemen ilgilenirim dedi. Her neyse moral bozmak yok ve sabırlı olacağız artık bu ayın hürmetine. Hayırlı Ramazanlar…

not: çoğu kez denedim biz elektronik bir şey alsak ya problemli gelir ya da kurulduktan kısa süre sonra arıza verir. bu markaya bağlı olan bir durum değil. değişik markalarda da böyle oldu. sonra servis gelir yapar ve bir daha tık demez...

• mutooberk M kullanıcısına yanıt
    24 lük mü düşünüyorsun hemşerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Ücretli olmaması gerek, kurulumda sisteme pompa bağlanması ile 10-15 dk.da yapılan bir işlem.
    Ücretsiz yapılması için bastırın. Olmazsa ufak bir ücret ödemekten çekinmeyin.

Merhaba arkadaşlar. Ben Vestel klima aldım. Dün gelip taktılar. Allahtan servis tanıdık çıktı vakumlama olayını 15-20 dk. arası yaptılar. Borular hiç gözükmüyor. Güzel oldu. İş çalıştırmaya gelince çalışmadı. klimanın kartında problem vardı. O yüzden çalışmadı. Servis durumu hemen gerekli yerlere iletti. Ya kartı ya da iç üniteyi komple değiştirecekler. Satınaldığım yere sorduğumda bazen iç ve dış anakartları uyuşmayabiliyormuş. Büyütülecek bir şey değil dedi. Problem olursa söyleyin hemen ilgilenirim dedi. Her neyse moral bozmak yok ve sabırlı olacağız artık bu ayın hürmetine. Hayırlı Ramazanlar…

not: çoğu kez denedim biz elektronik bir şey alsak ya problemli gelir ya da kurulduktan kısa süre sonra arıza verir. bu markaya bağlı olan bir durum değil. değişik markalarda da böyle oldu. sonra servis gelir yapar ve bir daha tık demez...

Geçmiş olsun.
    Problem çıktığına üzüldüm.
    Umarım kısa zamanda sorununuz çözülür.
    Biz de bugün kurulum bekliyoruz. İnşallah problemsizce halledilir.

• RS182 kullanıcısına yanıt
    Ben kocausta tavsiyesi ile toshiba aldim. Daikin olsun toshiba olsun forumdonanimcilar olsun 18000btu iyi olur dedi. Ben de 18000 aldim.
    Yerlesimi paylasmistim.
    Once salon sogusun diye 1- 2 saat salon kapisi kapali kaliyo genelde.
    Fazla sicaklarda calistiriyoruz gunde 6 belki max. 10 saat.
    Genelde 27 derece ile baslatiyoruz. Sonra 28, bazen 29a cikariyoruz. Termometre dogruysa iceri 27lerde kaliyo.
    Flaplari da hava direk kapiya yonlenmesin diye en saga ceviriyoruz. Evvelki gun muthis bogaz agrisi yapti bende(birtek bende oldu) ve ses kisikligi yapti.
    Denildigi gibi ses yapmiyo, gayet sessiz. Servis montaji guzel yapti kablo vs gozukmuyo, evin boyasi vs bozulmadi. Iscilik iyiydi acikcasi.
    Onceden 24000 bosch vardi bizde. Bu ise cok sessiz, herhalde fazla da tuketmeyecek. Ve belki 12000 btu bile yeterdi kucuk ailelere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Üstadlardan sormak istediğim birşey var.

Bilgisi olan yada kullanan varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.Balkonumda yer olmaması nedeniyle multi inverter klima almayı düşünüyorum.

Bu yüzden tercihimi Vestel Multi inverter plus'tan kullanacağım.

Fiyat olarak oldukça uyguna geliyor ve bütçem de çok fazla olmadığı için bunu tercih ediyorum.Bu seri bildiğim kadarıyla mieda üretimi.

Bu ürünü kullanan biri var mı?sessizliği,konforu ve elektrik faturasına yansıması nasıl oluyor?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

http://www.vestel.com.tr/multi-inverter-plus-%289-9-12%29

Cevap verebilecek kimse yok mu?

• Arkadaşlar bu klimayı almayı düşünüyorumhttp://www.teknosa.com/urunler/119966706/lg-as-nw186c7t0-ic-18000-btu-inverter-klima-lg-as
    Bu klima hakkında bilgisi olan kullanan var mı?
    Sessizliği,soğutması,elektrik faturasına yansıması nasıldır?
    Teşekkürler, iyi forumlar.
  • Üstatlar walla kafam allak bullak oldu.Bir türlü karar veremedim ne alacağıma.Mitsubishi kampanyasi için yanıma 2. bir kişi bulamadım.Yardımınıza ihtiyacım var.Ankaradayım.En üst katta oturuyorum.Bu yüzden çatının sıcağı var evin içinde.Salonum 32 metrekare.Keşif için gelen 2 servis te 12000 lik bir klima ın işimi göreceğini söyledi.Sadece yazları 3 ay boyunca soğutma amaçlı kullanabileceğim bir klima arıyorum.Ne tavsiye edersiniz ustalar.Şimdiden teşekkürler.

• Yaklaşık 30m2 lik odaya sadece soğutma için kullanmak üzere bir klima alacağız. Fiyat olarak 1500 civarı düşünüyorum. En önemli kriterler az elektrik tüketmesi ve sessiz olması. Bu fiyata Samsung'un yeni çıkan üçgen klimaları var bu modelleri önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mali87

Arkadaşlar bu klimayı almayı düşünüyorumhttp://www.teknosa.com/urunler/119966706/lg-as-nw186c7t0-ic-18000-btu-inverter-klima-lg-as
    Bu klima hakkında bilgisi olan kullanan var mı?
    Sessizliği,soğutması,elektrik faturasına yansıması nasıldır?
    Teşekkürler, iyi forumlar.

Bu klimayı kullanmıyorum ancak forumda da sözü geçtiği gibi flapi ters yerleştirildiği için yukarıya doğru üfletmek mümkün olmuyor bu klimada, bilginiz olsun. Bu arada Gürbüz Klima'dan 2400-2500 gibi bir fiyat almıştım 2 hafta önce, 280TL'lik hediye çekiyle yakın bir fiyata denk geliyor tabii ama karar verirseniz farklı yerlere de fiyat sorun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 2 Temmuz 2014; 17:59:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bps

Samsung, airfel, baymak üçüde tavsiye edilmiyor.

Daikin, Airfel, Zass bütçenize uyan hangisi ise model araştırması yaparak alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 13841385138613871388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.