Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 12691270127112721273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

Sunny montajını Adana'da LG yetkili servisi yapan firma bakıyor, işçilik titizlikle yaptılar kurulum yapılan yer riskli yerdi.

Fakat vakum işlemi yapmadılar. Biraz gaz verip tekrar boşalttı. Vakum eskide kaldı ifadesini kullandılar. Yaptıkları işlem yeterli oluyor mu?

Öneriniz varmı?

hemen her sayfada mutlaka vakum yaptırın ,yapmayan servisi direk gönderin diyoruz ama hala bazı servislerin yalanlarına inanılıyor ya işte kahrolmamak elde değil

direk firmayla görüşün o klimayı alıp yeni bir tane taksınlar (tabi bu defa vakumu ihmal etmezlerse)

şaka gibi yahu ,ne demek vakum eskide kaldı ,bence onu diyen adam hiç ileri gitmemiş
  • mitsubshi electric msz ge42va mı yoksa (fiyat 3000tl)
    mszsf42ve mi yoksa (fiyat 3300)
    daikın shira ftxs42k modelimi (fiyat 3250) acil yardım yrn klima alacamda
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

insan gibi bir paylaşım yapıyorum. Ucuza aldığımla ne alakası var. Kurulumu yapan LG servisi.

işinize gelen yeri görmeyiniz ilk cümleye odaklanın.

vakumsuz klima montajımı olur mal çöp olmuş iade edin firma yenisini versin parayı sokaktanmı topluyorsunuz.
  • Weezer kullanıcısına yanıt
    LG prestig 18k almalısın
    18 az falan sıyenler olsada LG prestige 18k nerdeyse 24 luk klimalar gucundedir teknık detaylari inceleyiniz
  • Arkadaşlar bu hafta içi çoğunlukla ısıtma amaçlı olmak üzere, 24 m^2 normal yalıtımlı salonum için klima alıcam 2 marka arasında kaldım. Tecrübeli arkadaşlardan acilen cevap bekliyorum.Bütçem 1900-2000 tl arası max.

1 alarko carrier 53 nqv 035 m 12000 btu
    2 Airfel AS12-0940 Inverter 12 000 BTU
  • Arkadaşlar merhaba acil bi klima almam lazım ve üç klima arasında kaldım
    1. Samsung maldives 12000 btu inverter
    2. Baymak premium 12 - chs inverter beyaz panel
    3. Beko 12000 btu inverter
    bu klimalar arasında 3 haftadır karar veremedim baymak 7 yıl garanti vermiş bi parantez olsun,sizce ne almalıyım yardım ederseniz çok makbule geçicek...
    Paylaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan&arda

Arkadaşlar bu hafta içi çoğunlukla ısıtma amaçlı olmak üzere, 24 m^2 normal yalıtımlı salonum için klima alıcam 2 marka arasında kaldım. Tecrübeli arkadaşlardan acilen cevap bekliyorum.Bütçem 1900-2000 tl arası max.

selam düşünmeden hemen alarko alın benim o kadar param olsaydı hemen alarko alırdım,kardeşimde var klimacı arkadaşımda var ve alarko carrier bayi arkadaşuım var ,toshiba ile neredeyse aynı düşünmeden alın,
  • quote:

Orijinalden alıntı: smeico

quote:

Arkadaşlar bu hafta içi çoğunlukla ısıtma amaçlı olmak üzere, 24 m^2 normal yalıtımlı salonum için klima alıcam 2 marka arasında kaldım. Tecrübeli arkadaşlardan acilen cevap bekliyorum.Bütçem 1900-2000 tl arası max.

selam düşünmeden hemen alarko alın benim o kadar param olsaydı hemen alarko alırdım,kardeşimde var klimacı arkadaşımda var ve alarko carrier bayi arkadaşuım var ,toshiba ile neredeyse aynı düşünmeden alın,

Evet herşeyi aynı,pancar motorludur ikiside...

Forumu biraz okuyun....

• sevgili ustalar 2000 ile 2500 tl arası inverterli klima almak istiyoruz arkadaşıma 12 btu luk daha önceki yardımlarınızla 5-6 arkadaşıma ve kendime klima aldım çok memnunum bir kez daha yardım ederseniz çok teşekkür ederim saygılar (izmir de kullanılacak ısıtması daha iyi olması tercih sebebimiz zemin kat ve 19m2 oda )
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    sevgili mbirol üstad, forum sayfasının biçoğunu vaktim dahilinde okumaya çalıştım. bütçemi zorlaya zorlaya 2000 tl.ye yükselttim. bu fiyata kadar tavsiye edebileceğiniz ürün varsa lütfen paylaşınız ben ve benim gibi kararsız arkadaşlar eminim size dua edecektir ve bizi büyük bir yanlıştan döndürmüş olacaksınız. ancak gönül isterki, ME,Toshiba,Daikin, General, zibro vs cihaz alabilelim fakat şu an bu mümkün değil. Şimdiden teşekkrler.
    (Not: bu işi 2 gün içinde çözmem lazım..)
  • @mbirol üstadın da tavsiyesiyle F/P grubundan Airfel AS12 İNV. 12000BTU Airfel bayisinden aldım. Mersin'de havalar henüz soğumadığından (evde ısı yalıtımı var) kullanmak nasip olmadı. İlk kurulumda ısıtma gayet iyiydi...
    Evde hazır bakır borulu tesisat vardı, sizde yoksa klimayı almadan önce bakır boru yapmalarını isteyin...

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/airfel/as12-0940-inv-p140554711/
  • quote:

Orijinalden alıntı: bicer79

sevgili ustalar 2000 ile 2500 tl arası inverterli klima almak istiyoruz arkadaşıma 12 btu luk daha önceki yardımlarınızla 5-6 arkadaşıma ve kendime klima aldım çok memnunum bir kez daha yardım ederseniz çok teşekkür ederim saygılar (izmir de kullanılacak ısıtması daha iyi olması tercih sebebimiz zemin kat ve 19m2 oda )

yokmu bize yardım edebilecek birisi Daikin Zhara FTXB35A ile Mitsubishi SRK 35ZMP bu iki modeli peşin 2000 tl ye bırakıyorlar hangisi daha iyi seçim olur
  • quote:

sevgili mbirol üstad, forum sayfasının biçoğunu vaktim dahilinde okumaya çalıştım. bütçemi zorlaya zorlaya 2000 tl.ye yükselttim. bu fiyata kadar tavsiye edebileceğiniz ürün varsa lütfen paylaşınız ben ve benim gibi kararsız arkadaşlar eminim size dua edecektir ve bizi büyük bir yanlıştan döndürmüş olacaksınız. ancak gönül isterki, ME,Toshiba,Daikin, General, zibro vs cihaz alabilelim fakat şu an bu mümkün değil. Şimdiden teşekkrler.

Kullanacağınız alan nedir.Hangi ilde oturuyordunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

sevgili ustalar 2000 ile 2500 tl arası inverterli klima almak istiyoruz arkadaşıma 12 btu luk daha önceki yardımlarınızla 5-6 arkadaşıma ve kendime klima aldım çok memnunum bir kez daha yardım ederseniz çok teşekkür ederim saygılar (izmir de kullanılacak ısıtması daha iyi olması tercih sebebimiz zemin kat ve 19m2 oda )

yokmu bize yardım edebilecek birisi Daikin Zhara FTXB35A ile Mitsubishi SRK 35ZMP bu iki modeli peşin 2000 tl ye bırakıyorlar hangisi daha iyi seçim olur

İkisinede o para verilmez...

İzmir desiz yazdığınıza göre...Zibro 6534 on numara makine

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Kullanacağınız alan nedir.Hangi ilde oturuyordunuz.

Denizlide oturuyorum. 24 m2, normal yalıtım çift cam pimapen.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

İkisinede o para verilmez...

İzmir desiz yazdığınıza göre...Zibro 6534 on numara makine

evet ustam izmirdeyiz arkadas isitmasi daha iyi olsun diyor tirede oturuyor tire biraz daha soguk oluyor daha once senin tavsiyen ile baska arkadasa olifeni almistik ondanda memnun kalmistik insallah bundanda problem yasamayiz tesekkur ederim

• LG PLASMA İYİDİR iyi
  • Herkese iyi akşamlar. İklimlendirme otomasyon ve birçok çözüm ile ilgilenmeme rağmen mum dibine ışık vermezmis deyimi çok güzel benim üstümde örnek oldu .. ankara bilkentte oturuyorum, bahçeli 200m2 ev. Antalya da Daikin Altherma ile ısınma , panasonic ile soğutma sağladiktan sonra merkezi ısınma ile ısınan binada ilk kısım. Alarko Techem bina yönetim sistemi var binada. Her odada ayrı sayaç ve termostatik vana. Ev yüksek giriş, giriş tarafında yüksekte kalıyor ama binanın arkasında yani evdeki yatak odaları bahçe hizasında. Durum böyle olunca altimiz boş. Üstümüzde yalnız yaşayan bir bayan var sanırım hep yasal sınırda yakıyor (2.kademe, 16℃) . Ben güneş çok az gören 30m2 salonumu 3.5 kademe de ( 24℃civari) yatak odalarını 3 (22℃)de ve mutfagimi mutfagimin üstü ve altı boş olduğu için 5. Kademe de tutuyorum ( hiç getiremiyor 22℃in üstüne, 28de yakiyorum). Ay sonu geldi, ölçüm yapıldı ve 411lira yakıt bedeli faturası evime yollandı. 2. Kattaki yakınlarım tüm odalar 4te 280 lira veriyor ama ben güneş görmeyen salon ve üstü boş mutfak ile büyük yatak odasındaki panelin küçük ve devamlı yanması nedeniyle bukadar uçuk veriyorum. Kullanım miktarinda evin 5/10 giderinin sebebi salon olarak görünüyor. Salondan başka mutfak, üç yatak odası ve tuvalette de panel var. İsim gereği salona Daikin, Panasonic, Mitsubishi Heavy İndustries, FujiKur, FujiPlus ve Midea ve Airfel cihaz takabilirim.özelliklesorum, ozellikle mbirol hocam. Salondaki paneli 2de tutsam devreye hiç girmiyor. Salona ve büyük yatak odasına A sınıfı klima taksam, salon ve yatak odasının büyük ölçüde ısınmasını klima ile saglasam en çok yakan iki oda kapanacağı için bana büyük tasarruf sağlar mi? Yoksa elektrik faturam bu sefer 200lirayi geçer mi? Yatak odası 17 salon 30m2 civarı. 1 18lik 1 12lik -15lere kadar ısıtma yapan A sınıfı cihaz tercih edicem. Muhtemelen Shira ya da G serisi Daikin veya panasonic etherea olur. Sizce tasarruf sağlamış olur muyum? Şimdiden cevaplara açığım, herkesten yardım bekliyorum .. daha en iyi ihtimal üç buçuk yıl boyunca ankaradayim.

• mitsubshi electric msz ge42va mı yoksa (fiyat 3000tl)
    mszsf42ve mi yoksa (fiyat 3300)
    daikın shira ftxs42k modelimi (fiyat 3250) acil yardım yrn klima alacamda
  • mıtsubıshı klimalarında srk50zj-s ile srk 50 zjx-s arasındaki fark nedir ardaşlr
  • 
Sayfa: önceki 12691270127112721273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.