Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
23 Misafir (3 Mobil) - 20 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sikayetvar.com da "arçelik klima" olarak da bakın, firma bazında da bakın en çok şikayet alan firmalar Arçelik, Vestel, Bosch, Beko vs.

quote:

Orjinalden alıntı: blckhm

8 - 10 m² lik odam için 7000btu arçelik klima almaya karar verdim. yarın kısmetse alıyorum, inşallah bir hata yapmıyorumdur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetins

sikayetvar.com da "arçelik klima" olarak da bakın, firma bazında da bakın en çok şikayet alan firmalar Arçelik, Vestel, Bosch, Beko vs.

quote:

8 - 10 m² lik odam için 7000btu arçelik klima almaya karar verdim. yarın kısmetse alıyorum, inşallah bir hata yapmıyorumdur.

Bu markalar Türkiye'de çok satan markalar satış sayıları çok. Çoğunluk bizim gibi detaylı araştırma yapmadan Arçelik vs. gibi bilinen markalara kayıyor. Ben Arçelik klimanın kaliteli olduğunu kastetmiyor, senede sadece 3 ay soğutma amaçlı alınacak bir klima olarak tercih edilebilir diye düşünüyorum. Çok satan üründe göreceli olarak şikayette çok olur. Bu forumlarda 3-5 sene Arçelik kullanıp ta memnuniyetlerini belirtenler de var.

Açıkçası tavsiye edilen markalar ile Arçelik vs. arasında fiyat farkı bir hayli fazla, fark bu kadar fazla olmasa idi onlara yönelebilirdim, bu nedenle Arçelik almayı düşünmüyor değilim.

syg.

• ARKADAŞLAR BU KONU BENİM ALANIMA GİRİYOR.
    15 SENELİK KLİMA SERVİSİYİM ÇOK ÇEŞİTLİ KLİMALAR GÖRDÜM AMA FORUMLARI OKUDUGUMDA HERKESİN KENDİ KULLANDIĞI YADA İSMİNİ DUYDUĞU KLİMAYI TAVSİYE ETTİĞİNİ GÖRÜYORUM .
    BEN 15 SENELİK MESLEK HAYATIMDA SANYO KLİMA GİBİSİNİ GÖRMEDİM
    EVET CİHAZ FİYAT OLARAK DİGER MARKALARDAN PAHALI AMA 1 KERE ALIRSIN ARKADAŞLARDAN BİRİSİ EVLADİYELİK ÜRÜN KALMADI DEMİŞ AMA BU KLİMA EVLADİYELİK
    12 SENEDİR SERVİSİYİM VE ARIZASINA RASTLAMADIM ELEKTİRİK HATALARI HARİÇ SENELİK BAKIMINI YAPTIR KEYFİNE BAK BENCE ARKADAŞIM AYRICA TÜRKİYEDE -05 DERECE VE - 15 DERECEYE KADAR ÇALIŞABİLEN BAŞKA KLİMA YOK PARDON VAR HEPSİ ÇALIŞIR AMA ISITMAZ YANİ ÇALIŞMAYLA ISITMAYI KARIŞTIRMAYALIM CİHAZ +52 DERECEDE SOGUTMAYA PERFORMANSI DÜŞMEDEN DEVAM EDEBİLEN TEK KLİMA AYRICA İSTEYEN ARKADAŞLARA TEKNİK VERİLERİDE GÖNDEREBİLİRİM

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN
    GOOGLEDEN ELTA YAZARSAN İTHALATCI FİRMANIN WAP SİTESİNDE SERVİS AGI VE SATIŞ BAYİLERİNİDE BULURSUN

• arkadaşlar ayrıca şikayet var sitesine girip bakın sanyo klima ile ilgili şikayet bulamazsınız bence sanyo klima üzerine araştırma yapınız.

• ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

quote:

Orjinalden alıntı: BEKS

ARKADAŞLAR BU KONU BENİM ALANIMA GİRİYOR.
    15 SENELİK KLİMA SERVİSİYİM ÇOK ÇEŞİTLİ KLİMALAR GÖRDÜM AMA FORUMLARI OKUDUGUMDA HERKESİN KENDİ KULLANDIĞI YADA İSMİNİ DUYDUĞU KLİMAYI TAVSİYE ETTİĞİNİ GÖRÜYORUM .
    BEN 15 SENELİK MESLEK HAYATIMDA SANYO KLİMA GİBİSİNİ GÖRMEDİM
    EVET CİHAZ FİYAT OLARAK DİGER MARKALARDAN PAHALI AMA 1 KERE ALIRSIN ARKADAŞLARDAN BİRİSİ EVLADİYELİK ÜRÜN KALMADI DEMİŞ AMA BU KLİMA EVLADİYELİK
    12 SENEDİR SERVİSİYİM VE ARIZASINA RASTLAMADIM ELEKTİRİK HATALARI HARİÇ SENELİK BAKIMINI YAPTIR KEYFİNE BAK BENCE ARKADAŞIM AYRICA TÜRKİYEDE -05 DERECE VE - 15 DERECEYE KADAR ÇALIŞABİLEN BAŞKA KLİMA YOK PARDON VAR HEPSİ ÇALIŞIR AMA ISITMAZ YANİ ÇALIŞMAYLA ISITMAYI KARIŞTIRMAYALIM CİHAZ +52 DERECEDE SOGUTMAYA PERFORMANSI DÜŞMEDEN DEVAM EDEBİLEN TEK KLİMA AYRICA İSTEYEN ARKADAŞLARA TEKNİK VERİLERİDE GÖNDEREBİLİRİM

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN
    GOOGLEDEN ELTA YAZARSAN İTHALATCI FİRMANIN WAP SİTESİNDE SERVİS AGI VE SATIŞ BAYİLERİNİDE BULURSUN

• "Çok satan üründe göreceli olarak şikayette çok olur. Bu forumlarda 3-5 sene Arçelik kullanıp ta memnuniyetlerini belirtenler de var."

Allah Allah Daıkın yılda 15 milyon adet klima üretiyor ve bunu satıyor, bu alanada Dünyanın en çok klima üreten ve satan firması ama neden şikayet yok acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: cebor

quote:

sikayetvar.com da "arçelik klima" olarak da bakın, firma bazında da bakın en çok şikayet alan firmalar Arçelik, Vestel, Bosch, Beko vs.

quote:

Bu markalar Türkiye'de çok satan markalar satış sayıları çok. Çoğunluk bizim gibi detaylı araştırma yapmadan Arçelik vs. gibi bilinen markalara kayıyor. Ben Arçelik klimanın kaliteli olduğunu kastetmiyor, senede sadece 3 ay soğutma amaçlı alınacak bir klima olarak tercih edilebilir diye düşünüyorum. Çok satan üründe göreceli olarak şikayette çok olur. Bu forumlarda 3-5 sene Arçelik kullanıp ta memnuniyetlerini belirtenler de var.

Açıkçası tavsiye edilen markalar ile Arçelik vs. arasında fiyat farkı bir hayli fazla, fark bu kadar fazla olmasa idi onlara yönelebilirdim, bu nedenle Arçelik almayı düşünmüyor değilim.

syg.

• DAIKIN ARKADAŞIM NE O ŞAŞIRDIN DAIKIN KLİMA ŞU ARALAR ÇİNDE YAPILIYOR ÜRETİMİ ÇİN BUNUN AKSİNİ İSPAT EDEBİLİRMİSİN VE AYRICA NE KADAR KLİMACISIN BİLMİYORUM AMA KLİMACI OLUP SANYOYU BİLMEMEN YADA İLK KEZ DUYMAN SENİN HATAN
    AYRICA SORU İŞARETİ YERİNE NE SORMAK İSTİYORSAN DİREKT SORARSAN SEVİNİRİM
  • BEKS ARKADAŞIM
    SANYO KLİMAYI TABİKİ BİLİYORUM HEMDE TAA TATİŞ HOLDİNG ZAMANINDAN İYİ BİR KLİMADIR. AMA SEN ÖYLE BİRŞEY YAZMIŞSINKİ İNANAMADIM.
    DAIKIN'A GELİNCE DAIKIN DÜNYADA BİR TEK ÇİNDE ÜRETİLMİYOR. ÖRNEĞİN SPLİT KLİMA GRUBU BELÇİKADA VE ÇEK CUMHURİYETİNDE ÜRETİLİYOR. ÇİNDE VE TAYLANDDA FABRİKALARI MEVCUT.
    BU ARADA BEN ÇİNDEKİ DAIKIN FABRİKASINA DA, SANYO FABRİKASINA DA GİTTİM. TAYLANDDA DA FABRİKANIZ VAR.
    YANİ SANYO İÇİN - 15 DERECEDE ISITMA YAPTIĞINI SÖYLÜYORSUN EE BUNU DAIKINDA YAPIYOR. HATTA İSTERSEN SENİNLE BİR İDDİADA BULUNALIM. BEN DAIKINI -15 DERECEDE SOĞUTMADA ÇALIŞTIRACAĞIM HADİ SENDE YAP.
    KENDİ SERVİSİ OLDUĞUN MARKAYI TABİKİ YÜCELT, ANLAT, BİLGİLENDİR AMA DİĞER MARKALARI BİLMEDEN BENCE BİR YAZI YAZMA ARKADAŞIM.
    BİRDE ŞU +52 DERECE KOMEDİSİ VAR SON GÜNLERDE ÖZELLİKLE VESTEL REKLAM YAPMIŞ. BÜTÜN KLİMALAR DIŞ ORTAM +52 DERECEYE KADAR ÇALIŞIR ZATEN AMA BİZ KLİMACILAR BUNA EN FAZLA +45 DERECE DERİZ.
    ÖYLE OLMASA BUGÜN KABE'DE DAIKIN KULLANILMAZDI.

SAYGILARIMLA

quote:

DAIKIN ARKADAŞIM NE O ŞAŞIRDIN DAIKIN KLİMA ŞU ARALAR ÇİNDE YAPILIYOR ÜRETİMİ ÇİN BUNUN AKSİNİ İSPAT EDEBİLİRMİSİN VE AYRICA NE KADAR KLİMACISIN BİLMİYORUM AMA KLİMACI OLUP SANYOYU BİLMEMEN YADA İLK KEZ DUYMAN SENİN HATAN

• 16 ve 20 metre kare olmak üzere 2 adet soğutmak istediğim oda var. Bana ENNNN ekonomik yolu söylermisiniz?
  • SENİ ŞAŞIRTACAK NE YAZDIM BİLMİYORUM AMA
    DAIKINDA KULLANILAN KOMPROSÖRÜN SANYO OLDUGUNU DA BİLİYOSUNDUR UMARIM AYRICA KALİTEYİ PİYASAYLA REKABET İÇİN DÜŞÜRDÜĞÜNÜNDE FARKINDASINDIR O ZAMAN
    BİRDE O VESTELİN YAPTIĞI KOMEDİ OLABİLİR
    BEN FARKLI BİRŞEYDEN BAHSETMEK İSTEMİŞTİM ASLINDA SEN SORUNU SORMADAN CEVABINI KENDİN VERMİŞSİN
    SANYODAKİ TEK SOGUTMA SİSTEMİ OLAN KLİMALARI KASTETMİŞTİM
    YANİ KLİMADA ISITMA YOK
    ANCAK TÜRKİYE PAZARINA SİPARİŞLE ADETSEL OLARAK GELİYOR
    SENDE KENDİ MARKANI SAVUN TABİ BUNU SENDE BENDE BİLİYORUZ ÇEK CUMHURİYETİ VE BELÇİKADAKİ FABRİKANIZ TÜRKİYEYE ÜRÜN YOLLAMIYOR AVRUPAYA ÇALIŞIYOR KALİTE EN ÜST SEVİYEDE AMA TÜRKİYEYE GELEN CİHAZLARINIZ DÜŞÜK KALİTELİ ÇİN MALI ÇİN ZİHNİYETLİ CİHAZLAR KLİMANIZIN SANYODAN ÜSTÜN OLDUĞUNU SÖYLEYEMEZSİN
    SEN DAININI ÇALIŞTIR AMA BEN TÜM MARKALARI ÇALIŞTIRABİLİRİM
    O SENİN DAIKIN ÜZERİNDE YOGUNLAŞMIŞ OLMANDAN KAYNAKLI SENDE GEL HEPSİNİ SOGUTMADA ÇALIŞTIR GÖRELİM

• KLİMA KULLANILACAK ALAN DIŞ YALITIM EVİN KUZEY GÜNEY CEPHE DURUMU BU FAKTÖRLER ÖNEMLİDİR ÖNCELİKLE BU FAKTÖRLERİ SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM
    BİRDE ŞEHİR
    TŞKLER
  • 16 ve 20 metre kare olmak üzere 2 adet soğutmak istediğim oda var. Bana ENNNN ekonomik yolu söylermisiniz?
  • Ekonomi ön plandaysa,
    marka kalitesi, filtreleri, enerji sınıfının, klasik mi inverter'lı oluşunun, hangi gazı kullandığının bir önemi yoksa(sanki bu topikte şimdiye kadar konuşulanlarında bir önemi yokmuş gibi soru sordunuz)
    2 adet 12000btu luk en ucuz klimadır.

quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

16 ve 20 metre kare olmak üzere 2 adet soğutmak istediğim oda var. Bana ENNNN ekonomik yolu söylermisiniz?
  • SENİNLE OLDUKÇA ENTERESAN BİR TARTIŞMA İÇİNE GİRDİK YA HADİ BAKALIM HAYIRLISI:))

BAK CANIM ARKADAŞIM, ÖNCELİKLE DAIKIN DÜNYADAKİ BİR KAÇ KOMPRESÖR İMALATÇISINDAN BİRİDİR.
    AYRICA MEKANİK, ELEKTRONİK VE KİMYASAL OLARAKTA TÜMÜNÜ ÜRETEBİLEN DÜNYADAKİ TEK MARKADIR.MEKANİKDE; KOMPRESÖR, SWİNG, SCROLL VE VİDALI KOMPRESÖR ÜRETİR.
    ELEKTRONİKTE; GENLEŞME VANASI, İNVERTER VS.
    KİMYASALDA; SOĞUTUCU AKIŞKANLAR VE YAĞLAR ÜRETİR.
    EMİNİMKİ BİLMİYORSUNDUR AMA BEN YAZAYIM DAIKIN, SUMİTOMO GRUP'A AİT BİR MARKADIR. SUMİTOMO, DAIKIN INDUSTRIES ŞİRKETİNİ VE DAIKIN EUROPE NV. ŞİRKETİNİ KAPSAR.
    HANİ DEMİŞSİN YA BELÇİKADAN VE ÇEK CUMHURİYETİNDEN KLİMALAR BURAYA GELMİYOR AVRUPAYA GİDİYOR DİYE ÇOK GÜLDÜM BUNA... İSTERSEN ISISAN FİRMASINI BİR ARA SOR BAKALIM CİHAZLAR NEREDEN GELİYORMUŞ.
    YİNE ARZU EDERSEN OLURYA BEN ISISAN İLE MUHATAP OLMAYIM DERSEN SANA DAIKIN EUROPE'UN ADRESİNİ VE TELEFONUNU VEREYİM.
    DAIKIN EUROPE NV.
    ZANDVOORDASTART 300 B-8400 OOSTENDE BELGİUM
    +32 59 55 81 11
    www.daikineurope.com

Yine servisliğini yaptığın markanın kimle dans ettiğini anlaman açısından sana birkaç not daha yazayım dedim.

1924 - Akira Yamada, Daıkın Industries Ltd. kurdu
    1933 - Florlu soğutucu akışkanların araştırmasına başlandı.
    1951 - Paket tipi klima cihazlarının üretimine başlandı.
    1958 - Japonya da ilk rotary kompresörlü bireysel klimaların satışına başlandı.
    1969 - Tek dış üniteli multi-split klima sistemi üretildi.
    1975 - İlk hava temizleme cihazının üretimi gerçekleşti.
    1982 - Dünyada ilk VRV sistem geliştirildi.
    1984 - Klima üretiminde Dünyada ilk defa 1 milyon adet cihaz üretim kapasitesine ulaşıldı.
    1987 - Avrupa'da ilk VRV sistem montajı gerçekleştirildi.
    1991 - R-134A soğutucu akışkan üretimi yapan Kashima fabrikası üretime başladı.
    1993 - Dünyada ilk defa 24 saat on-line olarak klima cihazlarını takip edebilen otomasyon sistemi gerçekleştirildi.
    1995 - Dünyada ilk defa swing kompresörlü split klima, klima sektörüne sunuldu.
    1997 - R-407C soğutucu akışkan kullanılan VRV sistem üretildi.
    1998 - R-410A soğutucu akışkan kullanan mini spilt klimaların üretimine başlandı.
    1999 - Klima üretiminde dünyada ilk defa 5 Milyon adet cihaz üretim kapasitesine ulaşıldı.
    2003 - Dünyada ilk defa Titanyum Apatit Fotokatalitik filtre split klimalarda kullanılmaya başlandı.
    2003 - Shiga fabrikasında 15 Milyon adet klima üretimine ulaşıldı.
    2003 - Dünyanın ilk soğutucu akışkan olarak R410A kullanan VRV sistemi geliştirildi.
    2004 - Su soğutmalı VRV sistemi geliştirildi.
    2006 - R-410A soğutucu akışkan ile çalışan en son teknolojiye sahip 3. nesil VRV III sistem geliştirldi.

Görüldüğü üzere yaklaşık 84 yıllık ilklerle dolu bir tarih. Bu arada sorayım sizinkiler hangi yılda televizyon... pardon klima üretmeye başladılar?

quote:

SENİ ŞAŞIRTACAK NE YAZDIM BİLMİYORUM AMA
    DAIKINDA KULLANILAN KOMPROSÖRÜN SANYO OLDUGUNU DA BİLİYOSUNDUR UMARIM AYRICA KALİTEYİ PİYASAYLA REKABET İÇİN DÜŞÜRDÜĞÜNÜNDE FARKINDASINDIR O ZAMAN
    BİRDE O VESTELİN YAPTIĞI KOMEDİ OLABİLİR
    BEN FARKLI BİRŞEYDEN BAHSETMEK İSTEMİŞTİM ASLINDA SEN SORUNU SORMADAN CEVABINI KENDİN VERMİŞSİN
    SANYODAKİ TEK SOGUTMA SİSTEMİ OLAN KLİMALARI KASTETMİŞTİM
    YANİ KLİMADA ISITMA YOK
    ANCAK TÜRKİYE PAZARINA SİPARİŞLE ADETSEL OLARAK GELİYOR
    SENDE KENDİ MARKANI SAVUN TABİ BUNU SENDE BENDE BİLİYORUZ ÇEK CUMHURİYETİ VE BELÇİKADAKİ FABRİKANIZ TÜRKİYEYE ÜRÜN YOLLAMIYOR AVRUPAYA ÇALIŞIYOR KALİTE EN ÜST SEVİYEDE AMA TÜRKİYEYE GELEN CİHAZLARINIZ DÜŞÜK KALİTELİ ÇİN MALI ÇİN ZİHNİYETLİ CİHAZLAR KLİMANIZIN SANYODAN ÜSTÜN OLDUĞUNU SÖYLEYEMEZSİN
    SEN DAININI ÇALIŞTIR AMA BEN TÜM MARKALARI ÇALIŞTIRABİLİRİM
    O SENİN DAIKIN ÜZERİNDE YOGUNLAŞMIŞ OLMANDAN KAYNAKLI SENDE GEL HEPSİNİ SOGUTMADA ÇALIŞTIR GÖRELİM

• "Allah Allah Daıkın yılda 15 milyon adet klima üretiyor ve bunu satıyor, bu alanada Dünyanın en çok klima üreten ve satan firması ama neden şikayet yok acaba"

Bu işleri sizlerin görüşlerini okumayla az çok bilgilenmiş bir kişi olarak, Daikin'in, sadece fiyatlarına bakarak Arçelikten daha kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta sorun/memnuniyetsizlik oranı Arçelik'te %30 ise Daikin'de belki % 0,1'tir.

Ancak Daikin'in Türkiye'de Arçelikten fazla sattığını söyliyebilir misiniz?
    söyliyemeyeceğiniz için şikayet var'da Arçelik daha çok şikayet almaya mahkumdur.

"GÖRECELİLİK"'ten kastettiğim buydu.

Syg.
  • Tabiki çok haklısınız, sonuçta şikayet ile ilgili o site sadece Türkiye için geçerli. Mutlaka Hiç bir marka Türkiye'de Arçelikten fazla satamaz. Kafalara yerleşmiiş bir yerel marka çünkü.

quote:

Orjinalden alıntı: cebor

"Allah Allah Daıkın yılda 15 milyon adet klima üretiyor ve bunu satıyor, bu alanada Dünyanın en çok klima üreten ve satan firması ama neden şikayet yok acaba"

Bu işleri sizlerin görüşlerini okumayla az çok bilgilenmiş bir kişi olarak, Daikin'in, sadece fiyatlarına bakarak Arçelikten daha kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta sorun/memnuniyetsizlik oranı Arçelik'te %30 ise Daikin'de belki % 0,1'tir.

Ancak Daikin'in Türkiye'de Arçelikten fazla sattığını söyliyebilir misiniz?
    söyliyemeyeceğiniz için şikayet var'da Arçelik daha çok şikayet almaya mahkumdur.

"GÖRECELİLİK"'ten kastettiğim buydu.

Syg.

• Çin de üretilmesi kaliteyi düşürmesine engel değil. Çin de her üretilen ürün kötü değildir. Seçici olmakta fayda var. Bugün Çin de Sony de üretim yapıyor, Honda da başka firmalarda.

quote:

DAIKIN ARKADAŞIM NE O ŞAŞIRDIN DAIKIN KLİMA ŞU ARALAR ÇİNDE YAPILIYOR ÜRETİMİ ÇİN BUNUN AKSİNİ İSPAT EDEBİLİRMİSİN VE AYRICA NE KADAR KLİMACISIN BİLMİYORUM AMA KLİMACI OLUP SANYOYU BİLMEMEN YADA İLK KEZ DUYMAN SENİN HATAN
  • quote:

Ekonomi ön plandaysa,
    marka kalitesi, filtreleri, enerji sınıfının, klasik mi inverter'lı oluşunun, hangi gazı kullandığının bir önemi yoksa(sanki bu topikte şimdiye kadar konuşulanlarında bir önemi yokmuş gibi soru sordunuz)
    2 adet 12000btu luk en ucuz klimadır.

quote:

16 ve 20 metre kare olmak üzere 2 adet soğutmak istediğim oda var. Bana ENNNN ekonomik yolu söylermisiniz?

Ama hangisi?? nereden kaça alabilirim?

Bunun dışında sizin tavsiyeniz ne olurdu bahsettiğiniz durumları göz önünde bulundurursak...

• DAIKIN,

Demissinizki,

1975 - İlk hava temizleme cihazının üretimi gerçekleşti.

bu cok iddiali olmus eminmisiniz?

BEKS,

DAIKIN iddialida Sharpta az degil,

http://www.turhanklima.com/sharp.html

Eger ben bu linkteki sharp klimanin ionizeri ile ilgili sharp disinda bir kaynak istersem bana verebilirmisiniz.
    bu linkte Sharp soyle demis;

"Akar alerjenleri solunum yoluyla vücuda girse bile Sharp Plasmacluster sayesinde vücutta reaksiyona (hapşırma, burun akıntısı, egzama vs.) yol açmaz"

Eger bu dogruysa ben sharp'i butun kalbimle tebrik ediyorum.

Bu Dogru degilmi, BEKS ?

• Aşağıdaki klimaları inceleyin, ucuz modelde yazdım biraz pahalı olanıda. web sitelerinde bayi telefonlarını bulursunuz. İsterseniz ikinciyi başka marka alabilirsiniz.

Alarko Flair FLR 12GW 881ytl (http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU13)
    Alarko Carrier Allegro 53HQE012 970ytl (http://www.alarko-carrier.com.tr/Fiyat/1101-s.pdf)

Toshiba RAS-13 NKHP/SKHP 1350ytl (http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU23)

Sharp AYAP12FHR 1440ytl (http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaListe&Grup=12&Marka=2)

Haier Klasik HSU-12HM03 985ytl (http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=170&menuID=16&ln=tr)

Elektra WNG-12 1256ytl (http://www.elcoklima.com.tr/00_01.asp?kli_id=24)

quote:

quote:

Ama hangisi?? nereden kaça alabilirim?

Bunun dışında sizin tavsiyeniz ne olurdu bahsettiğiniz durumları göz önünde bulundurursak...

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.